Image default
اخبار خودرو

رفتار خریداران در ایران برخلاف رویه جهانی است

به گزارش مجله خودرو همراه مکانیک  اصولا در بازار ایران هر وقت قیمت رو به افزایش باشد، شاهد هجوم سرمایه‌های سرگردان و همچنین مصرف‌کنندگان به بازار برای خرید هستیم و هر وقت نرخ‌ها نزولی شوند و یا ثابت  بمانند، شاهد  ایجاد رکود  در بازار می‌شویم.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

 پیش‌بینی می‌شود بر خلاف سال‌های قبل در شهریورماه جاری شاهد رکود به‌جای رونق در بازار خودرو باشیم. البته چنین پیش‌بینی‌ از مردادماه شده است و به‌نظر نمی‌رسد در شهریور‌ماه تغییری در وضعیت بازار ایجاد شود. 

این وضعیت به‌دلیل انتظار مشتریان بالقوه برای تغییر قیمت‌هاست اما به‌نظر نمی‌رسد بیش از این شاهد کاهش بیشتر نرخ ارز و همچنین تغییر سایر مولفه‌های تاثیرگذار بازار ازجمله رفع ممنوعیت واردات خودرو باشیم. 

این در حالی است که در ماه‌های اردیبهشت‌ و خرداد که قیمت‌ها به‌صورت لحظه‌ای در حال  افزایش بود، شاهد رونق بازار بودیم.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

اصولا در بازار ایران هر وقت قیمت رو به افزایش باشد، شاهد هجوم سرمایه‌های سرگردان و همچنین مصرف‌کنندگان به بازار برای خرید هستیم و هر وقت نرخ‌ها نزولی شوند و یا ثابت  بمانند، شاهد  ایجاد رکود  در بازار می‌شویم.  بدین‌ترتیب به گفته کارشناسان رفتار مشتریان و خریداران در بازار ایران برخلاف نُرم‌های شناخته‌شده علم اقتصاد در جهان است. 

کاهش تردد خودروهای گذرموقت 

در حالی که طی سال‌های گذشته در فصل تابستان شاهد هجوم تعداد زیاد خودرو گذر‌موقت به کشور  بودیم اما افزایش قیمت  ارز، دیگر خرید خودروهای خارجی و واردات آن‌ها به‌صورت موقت را هم چندان توجیه‌پذیر  نمی‌کند. به‌همین دلیل شاهد  افت تردد خودروهای گذرموقت به کشور  در تابستان سال جاری هستیم.

منبع:دنیای خودرو

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

وکالت خرید و فروش خودرو 

همه چیز در مورد کروکی تصادف

 

 

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید