چرا کیا سورنتو نخریم را می‌توان سوالی دید که فکر کردن به آن راحت نباشد. کیا سورنتو خودرویی ایده‌آل است و این موضوع را نمی‌توان انکار کرد و قضاوت امروز ما در مجله همراه مکانیک فقط در مقایسه این خودرو با رقبای قوی می‌باشد.

یکی از خودروهای شاسی بلند سایز متوسط که امروز در بازار خودروی ایران خرید و فروش می‌شود را می‌توان خودروی کیا سورنتو محصول شرکت کیا کره دانست. این خودرو که یکی از خودروهای شاسی بلند بسیار زیبای سطح بازار است دارای معایبی است که می‌تواند شما را از خرید این خودرو منصرف نماید. در این مقاله تصمیم داریم به بررسی معایب و ایرادهای از خودروی کیا سورنتو بپردازیم که ممکن است از خرید شما را به کل برای این گزینه منتفی نماید.

معایب طراحی خارجی و طراحی داخلی

چرا کیا سورنتو نخریم
معایب طراحی خارجی و طراحی داخلی

خودروی کیا سورنتو در میان خودروهای شاسی بلند نسل‌های گذشته می‌تواند یک خودروی زیبا باشد ولی واقعیت اینجاست که خبری از خط و خمه‌ای بسیار تیز که در خودروهای نسل جدید بر روی درب‌ها و یا کاپوت دیده می‌شود نیست. به جرات می‌توان گفت که این خودرو تنها می‌تواند مناسب نسل‌های با سن بالاتر و یا سلیقه بسیار آرام و موقر باشد و نمی‌تواند گزینه اسپورت مناسبی برای خرید جوانان و یا افراد علاقه‌مند به خودروهای سوپراسپرت باشد. به هر حال تنها در صورتی که علاقه‌مند به خودروهایی با ظاهر بسیار آرام و ساکت باشید خودروی کیا سورنتو می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد و در صورتی که بخواهید خودروی خود را با خودروهای روز دنیا مقایسه نمایید احتمالاً کیا‌سورنتو گزینه مناسبی برای شما نیست.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

 در طراحی داخلی این خودرو نیز وضع به همین گونه است وقتی وارد داخل این خودرو می‌شویم انتظار داریم که این خودرو از یک داشبورد و کنسول بسیار جذاب‌تر برخوردار باشد ولی متأسفانه بسیاری از المان‌ها مانند دریچه‌های هوا مانیتور میان کنسول کلیدهای کنترل گروه وضعیت دمای هوای کابین و همچنین دسته دنده  از طراحی‌های بسیار قدیمی بهره می‌برند و جذابیت خاصی را برای راننده و سرنشینان ایجاد نخواهند کرد.

معایب مربوط به بخش‌های فنی خودرو

چرا کیا سورنتو نخریم
معایب مربوط به بخش‌های فنی خودرو

در صورتی که شما یک خودروی شاسی بلند خرید می‌کنید به احتمال زیاد تصمیم دارید سفرهای برون شهری و یا سفرهای جاده‌ای سافاری را با آن تجربه کنید به جرات می‌توان گفت خودروی کیا سورنتو مناسب این گونه استفاده‌ها نیست و شما نمی‌توانید از آن استفاده سافاری نمایید چرا که این خودرو از توان کافی برای طی کردن جاده‌های بیابانی و جنگلی نخواهد داشت همچنین زاویه‌های عقب و جلوی این خودرو مناسب به این گونه سفرها نیست و بیشتر برای سفرهای شهری و بین‌شهری در جاده‌های استاندارد طراحی شده است.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

بنابراین در صورتی که قصد شما از خرید یک خودروی شاسی بلند امکان سفر به جنگل و اعماق آن می‌باشد بهتر است یا سورنتو را از گزینه‌های خرید خود حذف کنید. دقت داشته باشید که به صورت پیش فرض و عادی خودروهای سورنتو عرضه شده به بازار دارای سیستم چهار چرخ متحرک نمی‌باشند و در صورتی که بخواهید از این خود را برای سفرهای خاص جنگلی و بیابانی استفاده کنید بایستی این خودرو را با امکان چهار چرخ متحرک سفارش دهید.

تجربه رانندگی نه چندان دلچسب

چرا کیا سورنتو را نباید خرید
تجربه رانندگی نه چندان دلچسب

علاوه بر این با توجه به پیشرانه این خودرو که یک موتور چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ خطی با حجم ۲۴۰۰ سی‌سی است و همچنین وزن این خودرو شتاب مناسبی را در اختیار شما قرار نخواهد داد و می‌توان گفت که شتاب خودرو سورنتو بالای ۱۰ ثانیه برای رسیدن از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر است که عملکرد این خودرو در مقایسه با خودروهای هم‌خانواده‌ خود یعنی کیا اسپورتیج نیز بسیار ضعیف‌تر است. در این قسمت نیز دوباره به همان مشکل بر می‌خوریم در صورتی که شما یک روحیه جوانان و همچنین علاقه‌مند به شتاب و سرعت هستید به احتمال زیاد کیا‌سورنتو ممکن است شما را کمی سرخورده کند.

مصرف سوخت بالا و هندلینگ نه‌چندان خوب

با توجه به ورود خودروهای هیبریدی به بازار و مصرف سوخت بسیار پایین‌تر آن‌ها می‌توان گفت که خودروی کیا سورنتو در مقایسه با این خودروها نیز از مصرف سوخت بالایی برخوردار است. شاید به نظر بیاید که مقایسه یک خودروی شاسی بلند با این مشخصات با یک خودروی هیبریدی کار منطقی و درستی نیست ولی واقعیت اینجاست در صورتی که شما یک خودروی سورنتو داشته باشید برای مصرف شهری آن بایستی عددی ۲ را برای ۱۱ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر محاسبه نمایید.

مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز پایین‌تر از ۱۰ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر نیست که در مقایسه با هم‌خانواده خود یعنی کیا اسپورتیج در حدود دو لیتر بیشتر است و در مقایسه با خودروهای هیبریدی نیز می‌تواند در حدود ۴ الی ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بیشتر باشد.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

هندلینگ خودروی کیا سورنتو هندلینگ قوی و جسوری نیست و بایستی دقت داشته باشید که پاسخ فرمان به عکس‌العمل‌های راننده بسیار کند خواهد بود که می‌تواند تجربه رانندگی شما را نامطلوب نماید. علاوه بر این‌ها دید عقب خودرو نیز به خاطر طراحی پشتی خودرو مناسب نیست و دید عقب بسیار کمی خواهید داشت بایستی دقت داشته باشید که از دوربین عقب خودرو استفاده کنید تا دچار حادثه نشوید.

تجربه سفر نامناسب

چرا کیا سورنتو نخریم
تجربه سفر نامناسب

علاوه بر تجربه نامناسب رانندگی با این خودرو می‌توان گفت که تجربه سفر برای سرنشینان نیز نمی‌تواند چندان مناسب باشد صندلی‌های جلوی خودروی کیا سورنتو از استاندارد ویژه‌ای پیروی می‌کنند و بسیار راحت و خوب هستند ولی صندلی‌های ردیف دوم را نمی‌توان صندلی‌های خوب و راحتی در آن است که می‌تواند شما را در سفرهای برون شهری طولانی مدت خسته کند علاوه بر این‌ها صندلی‌های ردیف سوم این خودرو که سرنشینان ۶ و ۷ را در خود جای می‌دهد صندلی‌های غیر راحت و همچنین باریکه هستند که مشکلات ویژه‌ای را در سفر برای شما ایجاد خواهد کرد.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

بنابراین در صورتی که تصمیم به سفر با خودرو سورنتو به اندازه ۶ یا ۷ نفر دارید بایستی بدانید که خود را برای ردیف سوم تنها می‌توانند برای کودکان مناسب باشند. در بررسی صندلی‌ها به خصوص در صندلی‌های ردیف سوم به این نتیجه رسیدیم که شرکت خودروساز یک یا بایستی به جای این که این خودرو را یک خودروی ٧ نفره معرفی کند آنرا خودروی ۵+٢ معرفی می کرد.

عدم وجود آپشن‌های مناسب

آپشن‌های سورنتو
عدم وجود آپشن‌های مناسب

امکانات و آپشن‌های قرار گرفته بر روی خودروی کیا سورنتو در مقایسه با خودروهای رقیب اندکی ضعیف‌تر است و به نظر می رسد این خودرو در طراحی بیرونی از یک نسل پیشین تبعیت می‌کند علاوه بر این‌ها امکاناتی مانند سیستم ترمز در این خودرو از خودرویی مانند کیا اسپورتیج نیز ضعیف‌تر است.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

در مقایسه آپشن‌های این خودرو به این نتیجه رسیدیم که خودروی کیا سورنتو نمی‌تواند با توجه به قیمتش گزینه بسیار مناسب و اقتصادی به نظر برسد.

بازار دست دوم نامناسب

چرا کیا سورنتو نخریم
بازار دست دوم نامناسب

با توجه به سایز این خودرو و همچنین مشکلات و معایبی که برای آن ذکر شد خودروی کیا سورنتو خودرویی است که همیشه نمی‌توانید برای آن به طور مناسب مشتری پیدا کنید در صورتی که تصمیم دارید خودروی خود را به یک‌باره به فروش برسانید بهتر است اصلاً در مورد خرید آن فکر نکنید چراکه خودروهای شاسی بلند دیگری در بازار وجود دارند که می‌تواند بازار دست دوم مناسب‌تری داشته باشد و همچنین هر موقع که شما خواستید بتوانید آن‌ها را به فروش برسانید.

مطالعه مقالات زیر نیز توصیه می‌شود :

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها