خودرو مانند یک موجود زنده نیازمند نگه داری و توجه است
تحقیقات نشان داده است که سالانه فقط در آمریکا بیش از دو میلیارد دلار هزینه تصادفاتی است که به دلیل بی توجهی به تعمیر و نگهداری خودرو ایجاد شده است  و به صورت متوسط، 25 درصد از عمر خودروهایی که سرویس مناسب ندارند، کاسته می شود.

اگر روغن موتور خودرو، در زمان مقرر و تعیین شده برای آن تعویض نشود، ممکن است به دلیل کاهش قدرت خنک کنندگی، به موتور خودرو آسیب وارد شود، اگر فیلترهای هوای خودرو در سررسید آن تعویض نشود، ممکن است به دلیل کاهش کیفیت هوای ورودی، راندمان احتراق کاهش یابد.

شمع خودرو در نتیجه زیاد کار کردن و تحمل گرمای زیاد و حرارتی که از جریان الکتریسیته ناشی می‌شود، دچار آسیب می‌شود و نوک شمع که جنس آن فلزی است، خورده می‌شود. تعویض صافی بنزین از آنجا ضروری است که جایگاه‌های سوخت از فیلترینگ مناسبی برخوردار نیستند و اگردر تعویض صافی بنزین تاخیر شود، ممکن است به دلیل گرفتن املاح، کارکرد آن کاهش یاشد.

سیستم های ایمنی و محرکه خودرو شامل لنتهای ترمز، چرخ ها و سیستم ترمز نیز نیازمند بازدید و پایش مستمر هستند تا برای حفظ امنیت، در زمان مقرر نسبت به تعویض آنها اقدام شود.

اما چگونه می توان از تمام سرویس های فنی خودرو مطلع باقی ماند و ریسک های آسیب های فنی خودرو و نیز تصادفات احتمالی را به حداقل رساند؟ این سوال یک پاسخ روشن دارد: تشکیل پرونده فنی خودرو!

با ایجاد پرونده فنی شما همیشه یک مکانیک در کنار خود دارید. پرونده فنی، خدمتی رایگان از طرف همراه مکانیک می‌باشد که با تشکیل آن، وضعیت فنی خودروی ثبت‌شده، تحت کنترل سایت همراه مکانیک قرار خواهد گرفت. در این خدمت، به صورت مرتب در بازه‌های سررسید سرویس‌های دوره‎‎‌ای خودروی خود، توسط همراه مکانیک از این موارد مطلع می‌گردند تا تاریخ سررسید این سرویس‌های خودروی خود را فراموش نکنند. همچنین در صورت علاقه مندی، همراه مکانیک تمامی سرویس های دوره ای خودرو را در محل مشتری اجرا خواهد نمود.

برای ثبت پرونده فنی کافی است به صفحه سرویس های دوره ای و پرونده فنی خودرو مراجعه کنید.

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از