مازراتی گرن توریسمو رهاوردی از قلب اروپا

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

مازراتی گرن توریسمو خودرویی در کلاس گرندتورر یا همان GT (کوپه‌های اسپرت با چاشنی لوکس‌گرایی و قابلیت‌های مسافرتی) است که بین سال‌های 2007 تا 2019 در نسخه‌های مختلفی از سوی این خودروساز نام‌دار ایتالیایی به بازار عرضه شد. اوایل دهه 90 شمسی بود که مازراتی گرن توریسمو به بازار کشور ما راه پیدا کرد و توانست نظر برخی خریداران متمول با سلیقه‌های خاص را به‌خود جلب کند. قیمت مازراتی گرن توریسمو امروز حدود 7 میلیارد تومان است!

مازراتی گرن توریسمو هم‌اکنون به‌عنوان یک کوپه خاص و گران‌قیمت در بازار خودروهای کارکرده محسوب می‌شود و بایستی پنجه‌درپنجه رقبای خوش‌نام آلمانی بیندازد. به همین بهانه تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک، بار دیگر نگاهی به مشخصات و ویژگی‌های این نیزه‌دار ایتالیایی داشته باشیم و ارزش خرید آن را با توجه به شرایط فعلی و رقبا بررسی کنیم. اگر شما نیز جزو طرفداران خودروهای اسپرت و با عملکرد فنی بالا هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌ها رو برات داریم.

معرفی و بررسی طراحی مازراتی گرن توریسمو

معرفی مازراتی گرن توریسمو
مازراتی گرن توریسمو

مازارتی گرن توریسمو تنها در مدل‌های 2012 و 2013 و در سه نسخه معمولی، S و MC Stradale وارد بازار کشور ما شد که در جای خود به تفاوت‌های بین این سه نسخه اشاره خواهیم کرد، اما بهتر است اول به بررسی طراحی این کوپه ایتالیایی بپردازیم.

در نمای جلو مازراتی گرن توریسمو، ترکیب جلوپنجره بزرگ با چراغ‌های نافذ و برآمدگی گلگیرها، چهره‌ای خشن و بسیار گیرا را خلق کرده و یادآور یک جانور درنده با دهانی باز است! در نمای جانبی اوضاع آرام‌تر می‌شود و این فرزند مازراتی با وجود فاصله محوری زیاد و ترکیب کاپوت کشیده و صندوق عقب کوتاه، شکل و شمایل یک GT لوکس را به‌خود می‌گیرد. البته در این نما نیز طراحی المان‌هایی مثل رینگ چرخ‌ها یا ورودی هوای سه‌گانه روی گلگیرهای جلو، ذات اسپرت مازراتی گرن توریسمو را به‌رخ بیننده می‌کشد.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

مازارتی گرن توریسمو در نمای عقب نیز به‌لطف طراحی بومرنگ‌شکل چراغ‌ها و سپر اسپرت با خروجی‌های اگزوز بیرون‌زده از آن، کاراکتری منحصربه‌فرد و اسپرت دارد و با خودروی دیگری اشتباه گرفته نمی‌شود؛ اما درون کابین این خودرو، طراحان مازراتی ترجیح داده‌اند که اسپرت‌گرایی را به حداقل برسانند و با استفاده از چرم و جیر باکیفیت در کنار تزئینات چوبی (فیبرکربن در برخی از نسخه‌ها) و ساعت آنالوگ، کابینی در شأن یک GT لوکس را خلق کنند که اگر از ظاهر نسبتاً قدیمی غربیلک فرمان و برخی از دکمه‌های کنترلی چشم‌پوشی کنیم، می‌توانیم نمره بسیار خوبی به این کابین بدهیم.

طراحی گرن‌توریسمو
مازراتی گرن توریسمو

در مورد تفاوت‌های ظاهری نسخه‌های مختلف مازراتی گرن توریسمو نیز بایستی بگوییم که نسخه معمولی، چراغ‌های جلو با پس‌زمینه روشن و چهار عدد خروجی اگزوز دایره‌ای دارد. درحالی‌که این المان‌ها در نسخه S جای خود را به چراغ‌هایی با پس‌زمینه تیره و دو عدد خروجی اگزوز بیضی‌شکل می‌دهند. نسخه MC Stradale نیز با وجود طراحی متفاوت و تهاجمی سپرهای جلو و عقب، عدم وجود مه‌شکن جلو، دو خروجی اگزوز دایره‌ای در قسمت میانی سپر عقب، ورودی هوای اضافه‌تر روی گلگیرهای جلو، اسپویلر لبه درب صندوق‌بار، خط‌کشی‌های بدنه و یک‌سری ریزه‌کاری‌های دیگر، چهره‌ای کاملاً مسابقه‌ای و متمایز از برادران ضعیف‌تر خود دارد.

در مجموع می‌توانیم بگوییم که هرچند بیش از 14 سال از طراحی اولیه مازراتی گرن توریسمو می‌گذرد، اما این خودرو (حداقل در بازار محدود کشور ما) جذاب و زیبا به‌نظر می‌رسد و کماکان می‌تواند سرهای زیادی را به سوی خود برگرداند.

مشخصات فنی مازراتی گرن توریسمو

بررسی مشخصات گرن توریسمو
پیشرانه مازراتی گرن توریسمو ام سی

نسخه معمولی مازراتی گرن توریسمو از یک پیشرانه 8 سیلندر 4.2 لیتری تنفس طبیعی با حداکثر قدرت 405 اسب بخار و حداکثر گشتاور 460 نیوتن‌متر بهره می‌برد که این پیشرانه با اتصال به یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک، شتاب صفرتاصد 5.2 ثانیه را برای این ایتالیایی دیفرانسیل عقب به ارمغان می‌آورد. مازراتی گرن توریسمو معمولی با مصرف سوخت ترکیبی 14.3 لیتر در صد کیلومتر، خودرویی کاملاً خوش‌اشتها نیز محسوب می‌شود!

قلب تپنده نسخه S نیز یک بلوک 8 سیلندر 4.7 لیتری تنفس طبیعی است که حداکثر قدرت 439 اسب بخار و حداکثر گشتاور 490 نیوتن‌متر را از طریق همان گیربکس 6 سرعته اتوماتیک نسخه معمولی، روانه محور عقب می‌کند. مازراتی گرن توریسمو اس 0.2 ثانیه زودتر از برادر ضعیف‌ترش به مرز سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد، اما در عوض برای پیمودن مسافت صد کیلومتر به 1.2 لیتر سوخت بیشتر نیاز دارد.

اما به مازراتی گرن توریسمو ام سی استراداله می‌رسیم که به تعداد کمتر از انگشتان یک دست در بازار کشور ما موجود است. پیشرانه این نسخه همان نمونه مورد استفاده در نسخه S است که البته به‌لطف یک‌‌سری تغییرات مکانیکی و نرم‌افزاری، حداکثر قدرت و گشتاور آن به‌ترتیب به 450 اسب بخار و 510 نیوتن‌متر رسیده است. این توان خروجی در کنار بهره‌گیری از یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک فوق‌سریع موسوم به اسپیدشیفت و همچنین وزن سبک‌تر این نسخه نسبت به دیگر برادرانش، باعث شده‌است تا شتاب صفرتاصد آن به 4.6 ثانیه کاهش یابد. این رژیم لاغری موجب شده تا نسخه ام سی استراداله در پارامتر مصرف سوخت نیز برتر از نسخه S باشد و به‌ازای طی‌کردن هر صد کیلومتر مسافت در سیکل ترکیبی، تنها 14.4 لیتر ناقابل بنزین مصرف کند.

مدل خودرو

مازراتی گرن توریسمو

مازراتی گرن توریسمو S

مازراتی گرن توریسمو MC Stradale

پیشرانه

8 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V‌شکل) سيلندرها

8 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V‌شکل) سيلندرها

8 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خورجینی (V‌شکل) سيلندرها

حجم موتور (cc)

4244

4691

4691

حداکثر قدرت

405 اسب بخار در 7100 دور

439 اسب بخار در 7000 دور

450 اسب بخار در 7000 دور

حداکثر گشتاور

460 نيوتن‌متر در 4750 دور

490 نيوتن‌متر در 4750 دور

510 نيوتن‌متر در 4750 دور

گیربکس

6 سرعته اتوماتيک با قابليت تيپ‌ترونيک از طريق جابجايي ليور و شيفترهاي پشت فرمان

6 سرعته اتوماتيک با قابليت تيپ‌ترونيک از طريق جابجايي ليور و شيفترهاي پشت فرمان

6 سرعته اتوماتيک اسپيدشيفت با قابليت تيپ‌ترونيک از طريق شيفترهاي پشت‌ فرمان

مصرف سوخت (ترکیبی)

14.3 ليتر در صد کيلومتر

15.5 ليتر در صد کيلومتر

14.4 ليتر در صد کيلومتر

شتاب صفر تا 100(ثانیه)

5.2

5

4.6

حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

285

295

301

امکانات رفاهی مازراتی گرن توريسمو

امکانات رفاهی مازراتی
کابین مازراتی گرن توریسمو

مازارتی گرن توريسمو خودرویی است که با هدف لذت رانندگی و اسپرت‌بودن ساخته شده و برخلاف ظاهرش، در باطن بوی چندانی از لوکس‌گرايی نبرده است. از اين‌رو، ليست تجهيزات اين خودرو نسبت به رده قيمتی آن چندان بلندبالا نيست و در مقابل رقبا حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

البته اوضاع آن‌قدر هم بغرنج نيست و می‌توانيم روی نسخه‌های معمولی و S اين خودرو امکاناتی مثل سيستم مالتی‌مديا با مانيتور 7 اينچی لمسی، کروز کنترل، ترمز پارک برقی، حالت رانندگی اسپرت، سيستم تعليق الکترونيکی موسوم به اسکای هوک، سنسور نور، سنسور باران، چراغ‌های جلو زنون با تنظيم ارتفاع اتوماتيک و قابليت چرخش هماهنگ با گردش فرمان (AFS)، چراغ‌شور جلو، روکش چرمی صندلی‌ها، تنظيم برقی صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های جلو، حافظه صندلی راننده، تهويه مطبوع اتوماتيک دوکاناله، تنظيم برقی ستون فرمان، شيفترهای تعويض‌دنده پشت فرمان و… را پيدا کنيم که هرچند امکاناتی قابل‌قبول هستند، اما اکثر آن‌ها روی خودروهای با قيمت يک پنجم مازراتی گرن‌ توريسمو نيز يافت مي‌شوند.

در نسخه ام سی استراداله نيز صندلی‌های عقب حذف شده و صندلی‌های جلو نيز به‌ نمونه‌های مسابقه‌ای فاقد هيچ‌گونه تنظيمی تغيير کرده‌اند، اما در عوض حالت رانندگی Race به آن اضافه شده‌است تا نشان دهد که اين نسخه، به‌جای پيست مسابقه، به‌اشتباه سر از خيابان درآورده است!

تجهیزات

مازراتی گرن توريسمو

چراغ

چراغ‌های جلو زنون با تنظيم ارتفاع اتوماتيک، چرخش لنز چراغ‌های جلو هماهنگ با گردش فرمان (AFS)، چراغ‌شور جلو، سنسور نور، چراغ پارک، مه‌شکن عقب، مه‌شکن جلو (نسخه‌های معمولی و S)

سیستم‌های مولتی مدیا

DVD، USB، AUX، iPod، بلوتوث، 6 بلندگو (سيستم حرفه‌ای Bose با 11 بلندگو به‌صورت سفارشی)

صفحه نمایش

7 اينچی لمسی

رینگ‌ها

19 اينچی آلياژی (نسخه معمولی) / 20 اينچی آلياژی (نسخه S) / 20 اينچی تيتانيومی (نسخه MC Stradale)

آینه

آينه‌های جانبی تاشوبرقی مجهز به گرم‌کن، آينه ميانی الکتروکروميک

تهویه مطبوع

اتوماتيک دوکاناله، دريچه برای سرنشينان عقب

صندلی

روکش چرمی صندلی‌ها، تنظيم برقی صندلی‌های جلو، حافظه صندلی راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو (نسخه‌های معمولی و S) / صندلی‌های جلو مسابقه‌ای با روکش ترکيبی چرم و جير و فاقد هرگونه تنظيمات يا گرم‌کن، فاقد صندلی عقب (نسخه MC Stradale)

شیشه

شيشه‌های برقی

سیستم‌های هشداردهنده

سنسور پارک جلو و عقب، سنسور فشار باد لاستيک (TPMS)

سایر امکانات

کروز کنترل، ترمز پارک برقي، تعليق الکترونيکي Skyhook، سنسور باران، شيفترهاي تعويض‌دنده پشت فرمان، تنظيم برقي ستون فرمان (نسخه‌هاي معمولي و S)، درايومد دوحالته Sport و Ice(نسخه‌هاي معمولي و S)، درايومد دوحالته Sport و Race (نسخه MC Stradale)، ساعت آنالوگ، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

ايمنی مازراتی گرن توريسمو

ایمنی maserati granturismo
مازراتی گرن توریسمو

وقتی با یک خودروی اسپرت و قدرتمند سروکار داریم قطعاً بایستی ابزار لازم برای کنترل اسب‌های سرکش پیشرانه آن را نیز در اختیار داشته باشیم. خوشبختانه مازراتی گرن توریسمو نیز در این زمینه با دست پُر به میدان آمده است و با تجهیز به امکاناتی مثل سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، سیستم کنترل کشش (TCS) و سیستم کنترل گشتاور پیشرانه (MSR)، در مواقع اضطراری به‌کمک راننده خود می‌آید. 6 عدد ایربگ و پشت‌سری‌های فعال‌ صندلی‌های جلو نیز در هنگام تصادف، وظیفه حفاظت از جان سرنشینان را بر عهده دارند.

ناگفته نماند که نسخه ام سی استراداله به‌دلیل ذات سرکش‌تر خود، به‌صورت استاندارد به کیت ترمز برند مشهور برمبو مجهز است و قدرت توقف بسیار بهتری نسبت به دیگر نسخه‌های مازراتی گرن توریسمو دارد.

تجهیزات

مازراتی گرن توریسمو

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

کمربند ایمنی پیش‌کشنده و محدودکننده نیرو، پشت‌سری‌های فعال‌ صندلی‌های جلو

کیسه هوا

راننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو، پرده‌ای سرتاسری (در مجموع 6 عدد)

سیستم ترمز و پایداری

ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل کشش (TCS)، کنترل گشتاور پیشرانه (MSR)، کیت ترمز برمبو (نسخه MC Stradale)

جالب این‌جا است که مازراتی گرن توریسمو در بازه طولانی تولید خود، توسط هیچ موسسه معتبری (مثل Euro ncap، IIHS یا NHTSA) تحت تست تصادف قرار نگرفته است، اما با توجه به عرضه این خودرو در بازارهای اروپا و آمریکای شمالی (که قوانین ایمنی سخت‌گیرانه‌ای دارند) می‌توانیم بگوییم که هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و قطعاً مازراتی گرن توریسمو ایمنی کافی در تصادفات را دارا است.

جمع‌بندی مازراتی گرن توریسمو

گرن‌توریسمو بخریم یا نه؟
maserati granturismo

مازراتی گرن توریسمو یک کوپه خاص و بسیار گران‌قیمت در بازار کشور ما محسوب می‌شود که با اتکا به ویژگی‌هایی مثل چهره تهاجمی و متمایز، توانایی‌های حرکتی مناسب، هندلینگ خوب و کابین لوکس و باکیفیت می‌تواند نظرهای بسیاری را به‌خود جلب کند؛ اما در مقابل، آپشن‌های معمولی، مصرف سوخت بالا، استهلاک و حساسیت فنی بالا و قیمت گزاف قطعات یدکی، مهم‌ترین نقاط ضعف این کوپه ایتالیایی هستند.

از این‌رو، با توجه به قیمت مازراتی می‌توانیم خرید مازراتی گرن توریسمو را به افرادی توصیه کنیم که خودرویی خاص و منحصربه‌فرد را بیش‌تر برای استفاده در تعطیلات آخر هفته می‌خواهند و آن‌قدری پول اضافه در حساب بانکی خود دارند که در صورت خرابی جدی یا خدایی ناکرده تصادف با خودروی لوکس خود، استرس چندانی متحمل نشوند؛ اما افرادی که به‌دنبال یک خودروی اسپرت متداول‌تر و کم‌دردسرتر هستند، بهتر است به خرید بنز CL 500، خرید بی ام و 640i کوپه یا حتی پورشه 911 بیندیشند.

بیشتر بخوانید

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو