Image default
خانه » مقالات » نکات فنی و آموزشی » معایب پژو پارس TU5
نکات فنی و آموزشی

معایب پژو پارس TU5

معایب پژو پارس TU5 موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله مشکل موتور TU5  و معایب پژو پارس را بررسی خواهیم کرد پس با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر شناخت معایب پژو پارس TU5، با ویژگی‌های بارز این محصول ایران‌خودرو نیز بیشتر آشنا شویم.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

چرا موتور TU5 سوار پژو پارس شد؟

موتورTU5 پژو پارس
موتورTU5 پژو پارس


پیش از آغاز مبحث معایب پژو پارس 
TU5، اجازه دهید نگاهی به پیشرانه آن و معایب آن یعنی معایب موتور TU5 داشته و ببینیم چرا و چگونه ایران‌خودرو تصمیم به این کار گرفت؟ همان‌طور که مستحضر هستید، موتور TU5 به دلیل حضور خوش‌نام خود زیر کاپوت عزیزدردانه جاده‌های ایران (پژو ۲۰۶ تیپ پنج) محبوبیت نسبتا زیادی داشته و سازنده مذکور نیز همواره به دنبال فرصتی جهت بکارگیری آن بوده است. لذا جای تعجبی ندارد که این شرکت برای پژو پارس TU5 نیز آستین‌ها یا بهتر است بگوییم کاپوت‌ها را بالا زده و TU5 عزیزش را داخل آن قرار داده باشد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

البته در کنار معایب پژو پارس TU5 خوب است بدانیم بکارگیری این پیشرانه تاثیرات نسبتا مثبتی داشته و رانندگان را از نظر شتاب راضی نگه داشته است. اما از طرفی دیگر عدم هماهنگی همین پیشرانه با گیربکس به عنوان یکی از معایب پژو پارس TU5شناخته شده و صدای عده کثیری از خریداران آن را درآورده است. این پیشرانه ظاهرا چیزی جز اندک شتاب نسبی را برای پارس به همراه نداشته و چیزی جز این عاید صاحبان‌ خود نمی‌کند. دلیل این تصمیم ایران‌خودرو، مبنی بر پیوند قلب تیپ ۵ با پارس به طور دقیق مشخص نیست، ولی هر چه که هست نتایج حاصل پایین‌تر از انتظارات بوده است.

نقش جزئیات در تعیین معایب پژو پارس TU5

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by همراه مکانیک (@officialhamrahmechanic) on

معایب موتور TU5
معایب موتور TU5

نشستن پشت پژو پارس TU5 ممکن است کمی شما را گول زده و توجه‌تان را نسبت به جزئیات کاهش دهد. چرا که این خودرو آوازه زیادی داشته و بعضی از خریداران در روزهای ابتدایی تحت تاثیر این مسئله قرار می‌گیرند. اما به هر روی، جزئیات نقش مهمی در تعیین معایب پژو پارس TU5 داشته و با نگاهی دقیق‌تر به آن‌ها می‌توان در رابطه با صلاحیت و کیفیت ساخت‌اش بهتر نظر داد. در حال حاضر مواردی چون وارد شدن آب برف ‌پا‌کن‌ها به داخل کابین، کمبود کیفیت رنگ بدنه و آسیب‌پذیری بالای آن در کنار پایین آمدن زیبایی محیط داخلی این خودرو همگی از معایب پژو پارس TU5 محسوب می‌شوند.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

در واقع مدتی پس از حضور داخل کابین پارس TU5، این معایب خود را بیشتر نشان داده و احتمالا توجه‌تان را نیز بیش از پیش جلب خواهند کرد. از سویی دیگر در بخش‌هایی چون بدنه نیز ایراداتی وجود داشته و به عنوان مثال وجود فاصله زیاد میان گلگیر و لاستیک‌ها از جلوه‌های بصری این خودرو کاسته است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

همچنین عده‌ای از رانندگان معتقدند که لاستیک‌های بکار گرفته شده در ساخت پژو پارس TU5 چینی و بی‌کیفیت و بدتر از همه این که با پلتفرم هم‌خوانی ندارند. در واقع معایب پژو پارس TU5 از همان بخش پیشرانه که پسوند نام‌اش نیز شده‌ است آغاز شده و از کابین تا بدنه نیز ادامه می‌یابد. همه این‌ها با در نظر گرفتن قیمت این خودرو شکل وخیم‌تری به خود گرفته و افراد بسیاری را از خرید این خودرو پشیمان می‌کند. به گفته برخی رانندگان پارس TU5، حتی مهندسان و متخصصان حاضر در نمایندگی‌های ایران‌خودرو نیز به کمبود کیفیت ساخت و بالا بودن احتمال بروز مشکلات فنی در این محصول واقف بوده و بعضا به صاحبان آن توصیه فروش خودروشان را می‌کنند! 

معایب پژو پارس TU5 در بخش فنی چیست؟

معایب فنی پژو پارس TU5
معایب فنی پژو پارس TU5


بخش فنی این محصول از ایران‌خودرو دارای ایرادات مهمی بوده و صدای همه دارندگان‌اش را بلند کرده است. از معایب پژو پارس 
TU5 در بخش فنی می‌توان به عدم هماهنگی گیربکس با سیستم‌های انتقال قدرت و مشکل کشش پایین در دور موتورهای بالا و در دنده‌های سه یا چهار اشاره کرد. برخی گزارشات حاکی از وجود صداهای غیر معمول در سرعت‌های بالا نیز بوده و از طرفی ورود صدای موتور به داخل کابین نیز آزاردهنده توصیف شده است. البته این را نیز خاطر نشان شویم که برخی از معایب پژو پارس TU5 صرفا برای خریداران ریز بین ناخوشایند بوده و در این میان عده‌ای نیز وجود دارند که از پژو پارس TU5خود راضی‌اند.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

ولی به هر حال معایب پژو پارس TU5 در بخش فنی خصوصا با توجه به قیمت‌اش کم نبوده و این میزان مشکلات نمی‌تواند نمرات خوبی برای این محصول ایران‌خودرو به ارمغان بیاورد. رانندگی با پارس TU5پس از گذر از مرز کارکرد سه هزار کیلومتر به امری پر دردسر تبدیل شده و چند باری شما را مجبور به زیارت تعمیرگاه خواهد کرد. به عنوان مثال کویل این خودرو بسیار ضعیف بوده و در طی دوران کارکرد موتور اصولا چندین بار دچار نقص می‌شود. تعویض قطعات این محصول نیز چندان ارزان تمام نمی‌شود و به همین خاطر بهتر است قبل از خرید آن، فکر وضعیت اقتصادی آتی خودتان را نیز بکنید.

آیا پارس قسم خورده است که ثابت بماند؟

موتور TU5
موتور TU5


یکی از معایب پژو پارس 
TU5 از نظر منتقدان نبود هرگونه خلاقیت و نوآوری در طراحی بدنه‌اش است. طی چندین سال حضور این محصول فرانسوی‌الاصل در جاده‌های کشورمان، ظاهرش همواره همین بوده که هست و هیچ تمایلی نیز به در نظر گرفتن نظرات منتقدین از خود نشان نداده است. تولیدکننده خودروی مذکور یعنی ایران‌خودرو، هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تغییر بدنه و بروزرسانی آن معرفی نکرده و متاسفانه باید برای نوه‌ها و نتیجه‌هایمان نیز توقع همین خودرو — و دقیقا با همین ظاهر — را داشته باشیم.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

به طور کلی می‌توان اذعان داشت که با در نظر گرفتن قیمت و کلیه معایب پژو پارس  و معایب موتور TU5 که در مطلب فوق ذکر شد، این خودرو توقع خریداران را برآورده نکرده و دارای نواقص کلی و جزئی زیادی است. ایران‌خودرو همچنین هیچ تلاشی در جهت بهبود وضعیت این محصول خود نبوده و خریداران را به اجبار در برابر انتخاب‌های محدودی قرار می‌دهد که پارس TU5 نیز یکی از آن‌هاست. بنابراین اگر قصد شما از مطالعه معایب پژو پارس TU5 در این مقاله تصمیم‌گیری‌‌‌ جهت خرید این محصول بوده است، توصیه می‌کنیم تحقیقات بیشتری انجام داده و صرفا بخاطر سابقه خوب «پارس» این خودرو را نخرید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

مطالب جدید

پژو پارس 101 میلیون تومانی شد

محمد رحیمیان

مقایسه پژو پارس اتومات و برلیانس H330 ، آغاز یک رقابت یا پایان دو دهه ثبات

محمد رحیمیان

مقایسه سمند و پژو پارس ، قیام اسب های جوان در قلمرو شیر ها

محمد رحیمیان

6
دیدگاه بگذارید

3 موضوع دیدگاه
3 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
6 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
فیروزی

باسلام این اشکالات که واسه پژوپارس tu5گفتین چرا اصلاحش نمیکنن ؟ الان 2019 هاااا

مهدی آقا زاده

جا داره همین جا نکته ای رو اضافه کنم موتور TU5 مال 206 هست و اصلا روی اتاق و شاسی و ایرودینامیک 206 جواب میده ،
معایبی که موتورtu5 برای پارس405 دارد:
1-شتاب اولیه وثانویه بسیارکم نسبت به موتورxu7
1800 و اصلا پارس TU5در برابر پارسelx مثل لاکپشت عمل میکنه
2- کشش و قدرت بسیار ضعیف در سربالایی ها حتی تیبا و وانت پراید پرقدرت تر عمل می کنند
3-ناهماهنگی دسته موتور ها با اتاق پارس که باعث صدا های غیرعادی می شود
4- قیمت قطعات گرانتر از موتورxu7

علیرضا جواهری

سلام دقیقا درست میگید .
این ماشین تو سربالایی خیلی نفس کم میاره

محمد

دقیقا اصلا راه نمیره باید با دنده دو بری کلان موتور ضعیفی داره

محمد

با این وزنی که خودرو دارد و استفاده ما ایرانی ها از ماشین مانند پارس سمند پژوه میکنیم بایستی موتوری با قدرت ۱۳۵ الی ۱۴۵ اسب بخار روی آن نصب بشود تا جوابگو با شد در غیر هر روز موتور این وسیله روی دیگر نصب کنیم نتیجه مطلوب بدست نمی آوریم و فقط یک بازی تبلیغاتی است

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید