آپشن های پورشه کیمن ۲۰۱۷

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

پورشه کیمن و باکستر، جزو ارزان‌قیمت‌ترین محصولات شرکت آلمانی پورشه به‌ حساب می‌آیند که در قالب خودروهای اسپرت دودرب به بازار کشورمان نیز راه پیدا کرده‌اند. پورشه باکستر و کیمن، درواقع هر دو یک مدل هستند؛ اما با این تفاوت که مدل باکستر، به سقف جمع‌شونده مجهز شده؛ اما پورشه کیمن، با سقف فلزی ثابت در دسترس قرار گرفته است.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

نسل چهارم باکستر/کیمن با کد شناسایی ۹۸۲ از سال2017  به بازار ایران راه پیدا کرد که البته به جای پیشرانه‌های شش‌سیلندر نسل پیشین، از موتورهای چهارسیلندر توربوشارژ بهره می‌برد؛ هم‌چنین رقم ۷۱۸ نیز به نام آن‌ها اضافه شده بود.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

 از این نسل، تنها مدل رودستر به نام باکستر 718 و 718 اس توانست برای مدتی به کشورمان راه یابد و در قالب یک پورشه نسبتا ارزان‌قیمت‌تر، لذت سواری خود را نصیب مشتریان ثروت‌مند ایرانی کند.

آپشن‌‌های پورشه 2017

در مقاله پیش رو، قصد داریم تا مهم‌ترین آپشن‌های پورشه باکستر/کیمن ۲۰۱۷ را به اطلاع شما مخاطبان گرامی همراه مکانیک برسانیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

سیستم مدیریت فعال سامانه تعلیق پورشه PASM

سامانه مدیریت فعال سیستم تعلیق پورشه، یک مجموعه فنی الکترونیکی جهت کنترل نیروهای وارده بر سیستم تعلیق و مدیریت نحوه جذب آن‌ها است. این سامانه، دائما در حال تنظیم کمک‌فنرهای تطبیق‌پذیر برحسب شرایط سطح جاده و نوع رانندگی است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

 به‌عنوان مثال، حین عبور از جاده‌های ناهموار و یا رانندگی پرشتاب، نیروهای وارد‌شده بر سیستم تعلیق، موجب ایجاد تکان‌های ناخوشایند در بدن سرنشینان خواهند شد. در این زمان، سامانه PASM وارد عمل می‌شود و سیستم تعلیق را طوری تنظیم می‌کند که میزان نیروها و ضربات اعمال‌شده به بدن کاربران به حداقل برسد؛ بدین ترتیب، دو مقوله پایداری دینامیکی و راحتی سواری در نقطه‌ای متعادل قرار خواهند گرفت و کاربر بیشترین آسایش را همراه با بهترین قابلیت دینامیکی از اتومبیل خود دریافت خواهد کرد.

سامانه توزیع هدایت‌پذیر گشتاور پورشه – PTV

سیستم توزیع هدایت‌پذیر گشتاور پورشه، به‌منظور ارتقاء دینامیک رانندگی و پایداری خودرو به خدمت گرفته شده است. به‌ویژه هنگام عبور از مسیرهای منحنی‌شکل یا حین دور‌زدن، این سیستم نسبت گشتاور توزیع‌شده بین چرخ‌های عقب را به کمک یک قفل الکترونیکی دیفرانسیل تغییر می‌دهد و بسته به مواردی هم‌چون زاویه فرمان، سرعت چرخش فرمان، موقعیت پدال گاز، میزان انحراف بدنه خودرو و سرعت اتومبیل، سفتی و دقت سیستم فرمان را تنظیم می‌کند و پایداری خودرو را به حداکثر می‌رساند.

چراغ‌های جلو از نوع LED هوشمند – Adaptive LED Headlights

چراغ‌های هوشمند LED به‌کار‌رفته در پورشه کیمن ۲۰۱۷، قادرند برحسب شرایط، زاویه تابش نور و شعاع میدان روشنایی پیش روی راننده را تغییر دهند. به‌عنوان مثال، این چراغ‌ها در یک جاده تاریک و عاری از ترافیک، به حالت نوربالا درخواهند آمد تا راننده بتواند دایره دید وسیع‌تری را مقابل خود داشته باشد.

در صورت نزدیک‌شدن یک خودرو از سمت مقابل، بین سطح روشن حاصل از نور دو چراغ جلو شکاف ایجاد می‌شود تا نور سوبالا تا حد امکان راننده مقابل را اذیت نکند. هم‌چنین به‌محض ورود راننده مقابل به سطح روشن ‌چراغ اتومبیل پورشه، یکی از چراغ‌ها به حالت سوپایین درمی‌آید تا راننده مقابل از کنار خودرو پورشه عبور کند. این عملیات، بر اساس اطلاعات دریافتی از یک دوربین پایش‌گر صورت می‌پذیرد و جزو مدرن‌ترین آپشن‌های روشنایی خودروهای امروزی به شمار می‌رود.

رادار هشدار تصادف از جلو

پورشه کیمن 2017، به یک نوع سامانه فعال ایمنی به نام رادار هشدار تصادف از جلو مجهز است که به واسطه دوربین‌ها و حس‌گرهای الکترونیکی، قادر به تشخیص انسداد مسیر پیش رو است و با ارسال هشدارهای بصری یا شنیداری، راننده را از خطر آگاه می‌کند و در موارد پیشرفته‌تر، سرعت خودرو را نیز کاهش خواهد داد. بدین ترتیب، خطر بروز تصادف کاهش می‌یابد. هم‌چنین در صورت رخ‌دادن برخورد، به دلیل هشدار زودهنگام این سیستم، از شدت ضربه و آسیب‌های وارده به خودرو و سرنشینان کاسته خواهد شد.

کروزکنترل هوشمند یا تطبیق‌پذیر

سامانه کروز‌کنترل یا تثبیت‌کننده سرعت، یک سیستم کمک‌راننده است که به‌ویژه در بزرگراه‌ها، کاربرد فراوانی دارد.  در این راستا، راننده می‌تواند با تنظیم سرعت خودرو در سیستم کروز‌کنترل، اتومبیل را با فشردن پدال گاز، با سرعت معین به پیش ببرد و در‌نتیجه، دیگر نیازی به اعمال دایمی فشار بر پدال گاز وجود نخواهد داشت.

با این حال، در کروز‌کنترل‌های معمولی، پس از فشردن پدال ترمز باید مجددا رقم سرعت تنظیم شود که مسلما کمی آزاردهنده است. سامانه کروز‌کنترل تطبیق‌پذیر، به طور هوشمند سرعت خودرو را برحسب شرایط ترافیکی تغییر می‌دهد و دیگر نیازی به دخالت راننده وجود نخواهد داشت؛ بنابراین، راننده پورشه کیمن 2017 قطعا از رانندگی در بزرگراه با وجود این آپشن لذت فراوانی خواهد برد.

سایر آپشن‌های پورشه کیمن 2017

ازجمله تجهیزات استاندارد دیگری که در پورشه کیمن ۲۰۱۷ به کار رفته است، می‌توان به لامپ‌های زنون در چراغ‌های جلو، آینه‌های جانبی با گرم‌کن، اسپویلر خودکار عقب که در مواقع ضروری به جهت ارتقای پایداری خودرو بالا می‌آید و در موقعیت مناسب قرار می‌گیرد، دوربین دید عقب، نمایش‌گر ۷‌اینچی ، سامانه مالتی‌مدیا با قابلیت ذخیره‌سازی ۱۱ گیگابایت انواع موسیقی به‌اضافه رادیو ماهواره‌ای، درگاه کارت حافظه و usb و آیپاد اشاره کرد.

هم‌چنین در قالب پکیج‌های سفارشی، می‌توان تجهیزاتی هم‌چون رینگ‌های ۲۰ اینچی، چراغ‌شوی، ساعت دیجیتال یا آنالوگ روی داشبورد، آینه‌های ضد‌انعکاس نور، ورود بدون کلید، تهویه اتوماتیک دوگانه با قابلیت تنظیم جداگانه دما برای هریک از سرنشینان، صندلی‌ها دارای گرم‌کن و سیستم تهویه، تنظیمات چهارده‌حالته برقی صندلی‌های جلو، اپل کارپلی و سیستم صوتی bose با 10 اسپیکر را نیز در این خودرو مشاهده کرد.

جمع‌بندی

پورشه کیمن درواقع به اندازه سایر محصولات گران‌قیمت این برند پرآوازه آلمانی از امکانات مطلوب و لوکسی برخوردار نیست؛ چراکه کیمن در اصل به‌عنوان یک محصول نسبتا ارزان‌قیمت‌تر جهت پاسخ‌گویی به عطش هواداران این برند که قادر به خرید سایر محصولات گران‌قیمت پورشه نیستند، به بازار ارائه شده است و مسلما به اندازه سایر تولیدات این برند معروف آلمانی از امکانات متنوع سود نمی‌برد. با این وجود، همین سطح از تجهیزات نیز جهت پاسخ‌گویی به نیازهای مشتریان کافی به نظر می‌رسد و کم‌وکاست خاصی در آن احساس نمی‌شود.

بیشتر بخوانید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها