آشنایی با آپشن‌ های لکسوس LX570

فهرست مطالب

لکسوس LX570 پرچم‌دار شاسی‌بلندهای کمپانی لکسوس است و می‌توان آن را اولین SUV شرقی دانست که برای رقابت با شاسی‌بلندهای لوکس آمریکایی تولید شد. گرچه بسیاری از افراد، LX570 را یک تویوتا لندکروزر لوکس می‌دانند، اما این موضوع فقط در مورد پلتفرم یکسان این دو خودرو صدق می‌کند و در سایر فاکتورها، لکسوس LX570 خودرویی فراتر از لندکروزر محسوب می‌شود.

محبوبیت فراوان لکسوس LX570 در بازار کشور، ما را بر این داشته تا در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک به سراغ این شاسی‌بلند باابهت رفته و شما مخاطبین گرامی را با آپشن‌ های لکسوس LX570 آشنا کنیم؛ لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آپشن‌ های لکسوس LX570

آپشن‌ های لکسوس LX570

لکسوس LX570 تنها در بازه کوتاهی بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ وارد بازار کشور شد، اما همین عرضه کوتاه‌مدت کافی بود تا این خودرو بتواند خود را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مهره‌های بازار در سگمنت شاسی‌بلندهای لوکس معرفی کند. همان‌طور که از نام LX570 مشخص است، زیر کاپوت این خودرو شاهد استفاده از یک موتور V8 تنفس‌طبیعی با حجم ۵.۷ لیتر هستیم که می‌تواند ۳۸۳ اسب‌بخار قدرت و ۵۴۶ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

گرچه LX570 قوی‌ترین یا سریع‌ترین شاسی‌بلند در کلاس خود محسوب نمی‌شود، اما از آنجایی که اکثر افراد توانایی‌های حرکتی آن را با تویوتا لندکروزر مقایسه می‌کنند، لکسوس می‌تواند خود را در چنین مقایسه‌ای سربلند نشان ‌دهد. اما در یک نگاه کلی می‌توان گفت اصلی‌ترین دلیلی که اغلب خریداران به سراغ این خودرو می‌روند قدرت و شتاب آن نیست، بلکه آپشن‌ های لکسوس LX570 است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آپشن‌ های لکسوس LX570 به‌دست آورید، این مقاله را مطالعه کنید.

سیستم تعلیق KDSS

KDSS لکسوس LX570

سیستم تعلیق KDSS یکی از اصلی‌ترین آپشن‌ های لکسوس LX570 به‌شمار می‌رود. این سیستم که در تویوتا لندکروزر و پرادو یک آپشن سفارشی محسوب می‌شود، در LX570 به‌صورت استاندارد وجود دارد. این سیستم تعلیق دارای عملگرهای (Actuator) هیدرولیکی روی میل موج‌گیرهای خودرو است و می‌تواند حرکات بدنه را در پیچ‌ها کنترل کرده و از چرخش بیش از اندازه شاسی در پیچ‌ها جلوگیری کند. در آفرود نیز سیستم KDSS چسبندگی تمامی چرخ‌ها به زمین را تضمین می‌کند. این سامانه از بلند شدن چرخ از روی زمین و بروز حالت به‌اصطلاح الاکلنگی در خودرو جلوگیری می‌کند. 

سیستم KDSS یک سیستم فعال با کنترل الکترونیکی است و به‌این‌ترتیب راننده می‌تواند با استفاده از کلیدی درون کابین، نرمی، سفتی و رفتار سیستم تعلیق را تغییر دهد. تغییر ارتفاع نیز از دیگر قابلیت‌های سیستم تعلیق لکسوس LX570 به‌شمار می‌رود.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

سیستم Easy Access

سوار و پیاده شدن از خودرویی به بزرگی لکسوس LX570 کار ساده‌ای نیست. لکسوس برای سهولت سوارشدن به خودرو نه‌تنها دستگیره‌هایی را روی ستون‌ها تعبیه کرده، بلکه محصول لوکس خود را به سیستم ایزی اکسس (دسترسی آسان) مجهز کرده است. این سیستم در هنگام خاموش کردن خودرو به‌طور خودکار صندلی راننده را عقب داده و فرمان را نیز به‌صورت تلسکوپی به سمت جلو می‌برد. به این شکل فضای مانور بیشتری برای تحرک راننده ایجاد می‌شود. هنگام سوارشدن به خودرو و با فشردن دکمه استارت، فرمان و صندلی دوباره به موقعیت تنظیم شده توسط راننده بازمی‌گردد. 

گرمکن و سردکن صندلی‌ها

گرمکن و سرد کن لکسوس LX570

تویوتا لندکروزر خودروی خیلی ساده‌ای از نظر آپشن است و همین امر باعث می‌شود ارزش آن در برابر بهای پرداختی پایین باشد؛ اما قضیه در مورد LX570 فرق می‌کند. سرنشینان جلو لکسوس می‌توانند در روزهای سرد زمستان از گرم‌کن صندلی‌ها لذت ببرند. اگر هوس کویر نوردی با لکسوس LX570 نیز به سرتان بزند، می‌توانید خاطرجمع باشید که سیستم سردکن صندلی، آسایش شما در هنگام رانندگی را تأمین خواهد کرد.

سیستم سردکن صندلی از یک سری فن و سیستم گرم‌کن نیز از پنل‌های المنتی تشکیل شده‌اند که همگی درون صندلی‌ها قرار دارند. روشن، خاموش و تنظیم این آپشن در این خودرو، با استفاده از کلید چرخانی انجام می‌شود که در هنگام استفاده از جای خود خارج می‌شوند. ناگفته نماند که برای صندلی‌های ردیف دوم LX570 نیز گرمکن تعبیه شده است. 

سیستم کرال کنترل (Crawl Control)

این روزها تقریبا همه خودروها از کروز کنترل استفاده می‌کنند. گرچه لکسوس LX570 نیز به کروز کنترل مجهز شده است، ولی این آپشن برای چنین خودرویی آن‌قدر خاص نیست که به‌طور مجزا به آن بپردازیم. درعوض یک سیستم پیشرفته با نام کرال کنترل در لکسوس LX570 وجود دارد که آن را باید کروز کنترل مخصوص آفرود دانست. 

کرال کنترل LX570

سیستم کرال کنترل در هنگام حرکت در کوه و بیابان بسیار کارآمد است. با تکیه‌بر این سیستم راننده می‌تواند هنگام بالا رفتن از یک شیب، سرعت خودرو را تنظیم کرده و پای خود را از روی پدال گاز بردارد و تمرکز خود را تنها روی کنترل فرمان بگذارد.

سیستم تهویه چهار منطقه‌ای

سیستم تهویه چهار منطقه‌ای یکی دیگر از آپشن‌ های لکسوس LX570 است. چهار سرنشین در لکسوس LX570 می‌توانند هر یک دمای موردنظر خود را در سیستم تهویه تنظیم کنند. یک پنل در پشت کنسول مرکزی قرار دارد که دسترسی به آن برای سرنشینان ردیف دوم به‌آسانی میسر است. در این پنل سرنشینان می‌توانند دما و شدت فن موردنظر خود را برای قسمت چپ و راست تنظیم کنند. 

ردیف سوم صندلی‌ها

ردیف سوم صندلی

صندلی‌های ردیف سوم در تویوتا لندکروزر نه‌تنها به شکل نه‌چندان زیبایی جمع می‌شوند، بلکه باز کردن و جمع کردن آن‌ها نیز در مقایسه با خودروهایی همچون هیوندای سانتافه یا میتسوبیشی اوتلندر نیز دشوارتر است. دلیل این مشکل جمع نشدن صندلی‌ها در کف صندوق بار است و خودروساز ناچار شده تا مکانیزم دیگری را برای جمع کردن آن‌ها طراحی کند. 

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

گرچه صندلی‌های ردیف سوم در LX570 نیز مانند لندکروزر به طرفین صندوق بار جمع می‌شوند و حتی در این حالت نیز همچنان در دید هستند، اما برای راحتی بیشتر کاربر، در لکسوس تنها با فشار یک کلید، این صندلی‌ها به‌صورت برقی تا می‌شوند. پنل کلیدهای مربوط به صندلی‌های برقی تاشو نیز در صندوق‌عقب کار گذاشته شده است. 

حالت اسپرت گیربکس

اگر به اهرم تعویض دنده در لکسوس LX570 توجه کنید متوجه خواهید شد که این اهرم دارای یک موقعیت اضافی با نام S است. این حرف S مخفف اسپرت است و با قرار دادن دنده در این حالت، گیربکس دنده‌ها را دیرتر و در دور موتور بالاتری عوض می‌کند. در حالت اسپرت کافی است تا اهرم تعویض دنده را به سمت جلو یا عقب حرکت دهید تا گیربکس در حالت دستی قرار گیرد. 

دنده کمکی

گیربکس LX570

دنده کمکی یا همان ترنسفر کیس (Transfer case) یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های خودروهای کراس‌اوور با شاسی‌بلند است. ازآنجایی‌که لکسوس LX570 نیز بر اساس لندکروزر ساخته شده است، از این قابلیت بهره می‌برد. فعال شدن دنده کمکی در لکسوس LX570 به‌صورت الکترونیکی و تنها با استفاده از یک کلید در کنسول مرکزی میسر شده است. هنگام فعال بودن دنده کمکی، دیفرانسیل مرکزی خودرو نیز قفل می‌شود و نیروی یکسانی به محور جلو و عقب می‌رسد. در این وضعیت است که لکسوس LX570 روی دیگر خود را نشان داده و مشاهده خواهید کرد که این خودروی لوکس و راحت، توانایی بسیار بالایی نیز در عبور از مسیرهای سخت دارد. 

از دیگر آپشن‌ های لکسوس LX570 می‌توان به تودوزی چرم طبیعی، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور فشار باد تایر، رادار نقطه کور، 12 کیسه هوا، دوربین دید عقب، مموری آینه‌ها، سیستم چرخش چراغ‌ها در پیچ و سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش و نوربالا اتوماتیک اشاره کرد. 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

جمع‌بندی بررسی آپشن‌ های لکسوس LX570

در کل لکسوس LX570 یک نمونه کامل از خودرویی با توانایی‌های منحصربه‌فرد است. با خرید این خودرو به‌نظر می‌رسد که چند خودرو را یک‌جا خریداری کرده‌اید، زیرا راحتی در حد مرسدس بنز E کلاس، آفرود در حد تویوتا لندکروزر و توانایی‌های حرکتی در حد یک تویوتا آریون را در اختیارتان قرار می‌دهد!.

همین توانایی‌ها سبب شده تا لکسوس LX570 در کنار رقبایی مانند بی ام و X5 و پورشه کاین به‌خوبی بدرخشد و موقعیت خود را در بازار کشور محکم کند. مطمئنا در این میان دوام و کیفیت بالای قطعات، و هزینه نگهداری پایین یک لکسوس نیز در این موفقیت بی‌تأثیر نبوده است.

بیشتر بخوانید:

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
amin
۱۴۰۰-۰۳-۰۷ ۱۴:۱۱

Masrafe soukhte masin biroone sahr