ثبت نام لاماری ایما؛ قرعه کشی لاماری

فهرست مطالب

ثبت نام لاماری ایما محصول شرکت آرین پارس موتور که به‌عنوان نماینده برندهای میتسوبیشی و دی‌اس در ایران شناخته می‌شود، معمولا با قیمت قطعی در قالب طرح فروش فوری و موعد تحویل 3 ماهه در سامانه یکپارچه خودرو انجام می‌گیرد. از این رو جهت شرکت در قرعه کشی لاماری آرین موتور باید تنها از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام و نتایج این قرعه کشی را دنبال کنید. البته شرایط فروش لاماری آرین موتور از طریق رسانه‌های مختلف این شرکت و سایر منابع خبری اطلاع رسانی می‌شود.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

ثبت نام لاماری ایما و سایر محصولات آرین پارس موتور

همان‌گونه که پیش‌تر نیز ذکر کردیم گروه آرین سرمایه که با نام آرین موتور شناخته می‌شود، نمایندگی برندهای مختلفی از جمله میتسوبیشی ژاپن، دی‌اس فرانسه، خودروهای کار و تجاری جی اِی سی موتورز چین (موسوم به جک)، هیتاچی و بریجستون ژاپن به‌علاوه نانکانگ تایوان را بر عهده دارد. اما این شرکت از سال 1400 با مونتاژ محصولی از برند فورتینگ به‌عنوان زیرمجموعه کمپانی دانگ‌فنگ و با نام اصلی تی 5 ایوو و ریبج آن به برند اختصاصی لاماری پا به عرصه تولید خودرو نیز گذاشته است.

در حال حاضر تنها محصول گروه آرین سرمایه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو کراس‌اوور ایما است که با قیمت قطعی و موعد تحویل 3 ماهه عرضه می‌شود. سود تاخیر در تحویل نیز از سوی این شرکت 36 درصد در نظر گرفته شده است. البته براساس اخبار غیررسمی می‌توان انتظار داشت 3 محصول دیگر در قالب یک سدان کلاس سی و یک کراس اوور کلاس بی به‌علاوه نسخه آپشنال‌تری از لاماری ایما طی ماه‌های آینده وارد سامانه فروش شوند. در ادامه به آخرین شرایط فروش لاماری می پردازیم:

شرایط فروش لاماری از طریق بورس کالا – آبان 1401

شرکت آرین پارس موتور در نظر دارد تا برای دومین بار کراس اوور لاماری ایما را روز سه شنبه ۲۴ آبان ماه در بورس کالا عرضه کند. این کراس اوور مانند نخستین عرضه با قیمت پایه ۹۸۱ میلیون تومان و قیمت نهایی(۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه‌ها) ۱.۰۹۴ میلیارد تومان عرضه خواهد شد.

شرکت آرین موتور پارس برای اولین بار اقدام به عرضه لاماری در بورس کالا  در تاریخ اول آبان 1401 کرده بوده که زمان تحویل خودروها در این طرح 10 دی ماه 1401 تعیین شده بود.

تعداد خودروهای عرضه شده در این طرح شامل 100 عدد لاماری با رنگ مشکی و 100 عدد لاماری سفید بوده و با قیمت پایه 981 میلیون تومان عرضه شد. علاوه بر این مبلغ، سایر هزینه ها شامل 9 درصد مالیات بر مبلغ نهایی سفارش و مبلغ 24 میلیون و 728 هزار تومان به عنوان هزینه بیمه شخص ثالث، پلاک، مالیات و عوارض شماره گذاری و شهرداری است.

خودرو رنگ تعداد عرضه قیمت پایه (میلیون تومان) سایر هزینه‌‌ها (تومان) تاریخ عرضه تاریخ تحویل
لاماری ایما مشکی 100 981 24.428.000 1 آبان 1401 10 دی 1401
لاماری ایما سفید 100 981 24.428.000 1 آبان 1401 10 دی 1401

فروش فوق العاده لاماری – آبان 1401

پیش ثبت نام فروش فوق العاده خودروی «لاماری ایما» به قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روز کاری به صورت قرعه‌کشی و با شرایط اعلامی در بخشنامه شرکت آرین پارس موتور آغاز شده است. متقاضیان می‌توانند ازساعت 10 صبح روز شنبه مورخ  08/28/ 1401 تا پایان روز سه شنبه مورخ 09/01/ 1401 از طریق سایت arian.iranecar.com اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

شرایط فروش لاماری – مهر 1401

شرکت آرین موتور پارس در چهارمین شرایط فروش لاماری ایما در سال 1401 این خودرو را با قیمت 1 میلیارد و 94 میلیون تومان و با مدت زمان تحویل 90 روز کاری عرضه خواهد کرد. این شرایط فروش به صورت قرعه کشی بوده و از ساعت 10صبح روز دو شنبه مورخ 1401/07/18 لغایت پایان روز پنج شنبه مورخ 1401/07/21 آغاز می‌شود. متقاضیان برای ثبت نام در این طرح باید به نشانی arian.iranecar.com مراجعه کنند.

فروش فوری لاماری ایما – شهریور 1401

سومین شرایط ثبت نام فروش فوری لاماری از سمت شرکت آرین موتور اعلام شد. ثبت نام در تاریخ چهارشنبه 16 شهریور 1401 آغاز شده و تا پایان روز جمعه به مدت 3 روز قعال خواهد بود. آرین موتور در این طرح فروش افزایش قیمت 15 میلیون تومانی را برای این خودرو اعمال کرده است. این خودرو به قیمت یک میلیارد و نود و چهار میلیون تومان و در سه رنگ مشکی، سفید و خاکستری قابل عرضه خواهد بود. شما می‌توانید برای ثبت نام به سامانه یکپارچه خودرو مراجعه کنید.

فروش فوق العاده لاماری – تیر 1401

آخرین نام نویسی برای قرعه کشی آرین موتور از ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱ آغاز شده و به مدت ۷۲ ساعت یا 3 روز ادامه پیدا می‌کند. در این طرح تنها رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری قابل انتخاب است. در این ثبت نام لاماری ایما با موعد تحویل 3 ماهه، قیمت این کراس اوور اسپرت محصول آرین پارس موتور 1.079.000.000 (یک میلیارد و هفتاد و نُه) میلیون تومان اعلام شده است.

فروش فوری و پیش فروش لاماری ایما – اردیبهشت 1401

شرکت آریان موتور پارس، اولین طرح فروش فوری و پیش فروش لاماری ایمارا از روز سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 از ساعت 10 صبح آغاز خواهد کرد. این طرح فروش در سامانه یکپارچه خودرو انجام شده و به مدت یک هفته برقرار است.

ظرفیت فروش لاماری ایما چند دستگاه است؟

ظرفیت فروش لاماری ایما به رغم تولید 3 هزار دستگاهی تا پایان سال 1401 و ارتقاء این ظرفیت به 5 هزار دستگاه در سال 1402 بسیار اندک است و حتی جداول منتشر شده نشان می‌دهند تنها 100 دستگاه به برندگان ثبت نام لاماری ایما در مجموع طرح‌های عادی و جوانی جمعیت (مادران) تخصیص داده شده است. جالب است بدانید که در آخرین دوره طرح جوانی 1.222 و در طرح عادی ثبت نام لاماری ایما 39.648 نفر ثبت نام کرده‌اند. به این ترتیب احتمال برند شدن هر شخص در هر گروه به ترتیب برابر با 4.09 و 0.12 درصد محاسبه می‌شود.

خودرویی که مدیران آرین موتور مدعی هستند کارخانه تولید آن ظرفیت تولید 60 هزار دستگاه خودرو در سال را دارد و این میزان قابل ارتقاء تا 200 هزار دستگاه نیز هست. البته در حال حاضر خودروهای تولیدی آرین دیزل از برند جک نیز در این کارخانه به تولید می‌رسند.

مراحل ثبت نام لاماری ایما در سامانه یکپارچه خودرو

برای ثبت نام در فروش فوق العاده لاماری باید مراحلی را جهت ایجاد حساب یا ویرایش حساب کاربری و پروفایل موجود برای ثبت درخواست به شرح زیر طی کنید.

 • در نخستین گام متقاضی باید به سامانه sale.iranecar.com مراجعه کرده و نسبت به انتخاب شرکت آرین پارس موتور و لاماری ایما اقدام کند.
 • در مرحله دوم نوبت به انتخاب روش ثبت نام شامل فروش فوق العاده، فوری یا پیش فروش عادی می‌رسد که در مورد این خودرو فروش فوق العاده لاماری مصداق دارد. پس از انتخاب موارد مذکور ثبت‌نام‌کننده به مرحله ثبت اطلاعات هویتی هدایت می‌شود و در نهایت باید در صورت عدم برخورداری از پروفایل، حساب کاربری بسازد و در غیر این‌صورت پروفایل قبلی را ویرایش کند. البته پیش از انتخاب شرکت خودروساز و مدل خودرو نیز می‌توان اقدام به ساخت پروفایل کرد.
 • پس از تکمیل ثبت نام به متقاضی کد پیگیری یا کد رهگیری اختصاص می‌یابد. این کد باید برای مراجعه‌های بعدی و کسب اطلاع از نتایج قرعه کشی لاماری آرین موتور و سایر خودروسازان نزد ثبت‌نام‌کننده نگهداری شود.
 • در مرحله چهارم پس از اتمام زمان تعیین شده برای ثبت نام، قرعه کشی تحت نظارت مراجع ذیربط برگزار می‌شود.
 • مرحله پنجم مربوط به اعلام نتایج قرعه کشی می‌شود که از طریق مراجعه به وب‌سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو قابل استعلام است. در این مرحله متقاضی جهت ورود به حساب کاربری خود و کسب اطلاع از نتیجه قرعه کشی نیازمند استفاده از کد پیگیری خواهد بود.
 • آخرین و ششمین مرحله مربوط به مهلت واریز وجه جهت تخصیص خودرو می‌شود. بر این اساس فرد برگزیده در قرعه کشی ۳ روز یا 72 ساعت از زمان اعلام نتایج فرصت دارد وجه کامل نرخ تعیین‌شده برای خودرو را واریز کند. بدیهی است در صورت عدم پرداخت وجه خودرو طی مهلت مقرر، ثبت نام و فاکتور تخصیص خودرو باطل خواهند شد.

شرایط ثبت نام لاماری آرین موتور در سامانه یکپارچه خودرو

متقاضیان ثبت نام لاماری ایما جهت شرکت در قرعه کشی لاماری آرین موتور باید برخوردار از شرایط ذیل باشند:

 • امکان ارائه کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت تلفن همراه به نام شخص ثبت‌نام‌کننده
 • قرار داشتن در سن قانونی (بالای 18 سال)
 • عدم سابقه خرید خودرو از کلیه خودروسازان طی 48 ماه گذشته
 • عدم مالکیت پلاک ملی انتظامی فعال (نصب‌شده روی خودرو)
 • امکان ارائه و برخورداری از گواهینامه رانندگی خودرو

نکات قابل توجه برای ثبت نام لاماری ایما

 • امکان صلح خودرو خریداری شده به غیر در طرح‌های قرعه کشی وجود ندارد.
 • اطلاعات شخصی و سکونتی افراد طبق سامانه امتا مورد صحت‌سنجی قرار خواهند گرفت.
 • گارانتی خودرو در صورت عدم مراجعه جهت سرویس اولیه پس از گذشت ۵ ماه از زمان تحویل یا طی 10 هزار کیلومتر از تاریخ تحویل ابطال می‌شود.
 • درگاه پرداخت اینترنتی وجه خودرو بدون هیچ‌گونه حرف یا علامت کم و بیش، با https آغاز و تنها با عبارت .shaparak.ir به اتمام خواهد رسید.
 • چنانچه متقاضی پس از برنده شدن در قرعه کشی اقدام به تکمیل وجه نکند، تا 2 دوره از شرکت در طرح‌های فروش محروم می‌شود.

نتایج قرعه کشی لاماری آرین موتور چه زمانی اعلام می‌شود؟

نتایج قرعه کشی لاماری آرین موتور بر اساس اعلام مسئولان مربوطه، نهایتا ظرف یک هفته پس از اتمام مهلت ثبت نام لاماری ایما و پایان مراحل احرازهویت، تطبیق اطلاعات و صحت سنجی داده‌های ثبت نام‌کنندگان با طرح مادران موسوم به جوانی جمعیت از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام می‌شود.

سامانه یکپارچه خودرو و ثبت نام لاماری ایما

وزارت صنعت، معدن و تجارت موسوم به صمت، در راستای نظارت یکپارچه بر بازار خودرو و کنترل فاصله قیمتی میان نرخ مصوب کارخانه‌های تولیدکننده خودرو و بازار از سال 1401 ثبت نام لاماری ایما و همه محصولات داخلی را در قالب یک سامانه سراسری موسوم به سامانه یکپارچه خودرو گرد هم آورده است. در همین راستا جهت نام‌نویسی در فروش فوق العاده لاماری و سایر تولیدات خودروسازان داخلی در چارچوب قرعه کشی، فقط و فقط باید از این سامانه استفاده کنید.

همه طرح‌های فروش، فروش فوری، فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو از ابتدای سال جاری در قالب سامانه مذکور انجام می‌گیرد. البته این سایت متمرکز تنها در راستای تخصیص و ثبت نام خرید خودرو ایجاد شده است و فعالیتی در فروش سایر محصولات صنعتی از جمله لوازم خانگی ندارد.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
7 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علیرضا
1401-05-08 17:50

سلام من باید کجا ثبت نام کنم

فاطمه محمدی
1401-07-21 13:05

خوب عالی

محمدامین درخور
1401-08-28 09:42

عالی

ابهر
1401-08-29 18:04

وقت بخیر،بنده برای ماشین لاماری یکبار ماه پیش ثبت نام کردم اما برای بار دوم اشتباها یک نفر دیگه شماره من رو وارد کرده چون برای بار دوم دیگه نیازی ب پیامک نیست راحت ثبت شده الان من نمیتونم ثبت نام کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

Last edited 9 days ago by ابهر
هلنا
1401-08-30 18:00

کدملی مو اشتباه واردکردم ب هیچ وجه ویرایش نمیشه چیکارکنم؟

هلنا
1401-08-30 18:01

سلام.من کدملی مو اشتباه ثبت نام کردم ویرایش نمیشه باید چیکارکنم؟

سهراب
1401-08-30 19:39

سلام برای ثبت نام لاماری نیار به ثبت نام در بورس کالا هست