سامانه یکپارچه فروش خودرو؛ ثبت نام خودرو

فهرست مطالب

صنعت خودرو مدت‌ها است درگیر چالش‌های متفاوتی است. اما چند سالی است نامتعادل بودن عرضه و تقاضا در بازار خودرو، باعث شده تا رد پای دلالی هم در میانه ماجرا دیده شود و در نتیجه اختلاف بسیاری بین قیمت کارخانه و بازار بسیار فاحش به وجود بیاید.

این چالش‌ها و مشکلات دست به دست هم دادند تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا بگیرد و دولت هم به مسئله ورود کند. در همین راستا، در  اسفند ماه سال ۱۴۰۰ رئیس‌جمهوری با صدور ۸ فرمان خواستار تحول در عرضه و خرید خودرو شد. ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر افرایش ۵۰ درصدی تولید خودرو، بر حذف  تدریجی روند عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی تاکید کردند.

با توجه به افزایش قیمت ارز و بالتبع آن افزایش قیمت خودرو، درخواست برای خرید خودرو به قیمت کارخانه افزایش یافت. با توجه به اختلاف قیمت زیاد نرخ خودرو کارخانه و بازار به مرور پای دلالان و واسطه گران نیز به این بازار باز شد. اشخاصی که نیازی به خودرو نداشته و صرفا در جهت بهره گیری از اختلاف قیمت فاحش کارخانه و بازار در طرح های فروش خودروسازان شرکت می‌کردند.
این موضوعات و مشکلات و نابسمانی در بازار خودرو باعث ورود مجلس و دولت برای حل مسئله شد. به همین دلیل در اسفند ماه سال 1400 به دستور ریاست جمهوری، شیوه تخصیص خودرو برای متقاضیان واقعی تغییر یافت. به دستور رییس جمهور خودروسازان مکلف به افزایش تولید تا سقف پنجاه درصد شده و باید خودروهای ناقص خودرو را به صفر برسانند. پیرو این دستور، وزارت صنعت،معدن و تجارت در تاریخ 13 ازدیبهشت سال جاری، تمامی خودروسازان را مکلف به عرضه و فروش فوری خودرو در سامانه مشترک خودرو کرده و ثبت نام خارج از این طرح را ممنوع اعلام کرد.

 ما در این مقاله ضمن معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو، به جزییات ثبت نام، نحوه ورود و مشکلات به وجود آمده در سامانه یکپارچه خودرو و شیوه رفع آن ها می پردازیم. این سامانه به نشانی sale.iranecar.com در دسترس است.

ششمین مرحله فروش فوری و پیش فروش ایران خودرو – 19 آبان 1401

ششمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز پنجشنبه 19 آبان 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق بخشنامه ایران خودرو، ثبت نام از طریق وبسایت ایران خودرو بوده  و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود.

پنجمین مرحله فروش فوری و پیش فروش ایران خودرو – 5 آبان 1401

پنجمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز پنجشنبه 5 آبان 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق بخشنامه ایران خودرو، ثبت نام از طریق وبسایت ایران خودرو بوده  و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود.

زمان مرحله چهارم قرعه کشی خودرو مشخص شد – 12 مهر 1401

چهارمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز سه شنبه 12 مهر 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق گفته‌ی سخنگوی وزارت صمت، قرعه کشی های خودرو از‌این‌پس توسط وب‌سایت خودروسازان انجام شده و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود. برای اطلاع از آخرین شرایط فروش ایران خودرو به مقاله زیر مراجعه کنید.

مرحله سوم قرعه کشی تمدید شد

به دنبال وجود مشکلاتی در سامانه یکپارچه خودرو و عدم موفقیت متقاضیان برای ثبت نام خودرو، مرحله سوم قرعه کشی یک روز دیگر نیز تمدید شد و تا پایان روز شنبه 19 شهریور 1401 برقرار است.

زمان مرحله سوم قرعه کشی خودرو مشخص شد – 16 شهریور

به گفته دبیر کل صنایع خودرویی، زمان سومین مرحله ثبت نام و تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 16 شهریور 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. همچنین به گفته ایشان تعداد خودروهای قابل عرضه در این طرح 60 هزار خودرو خواهد بود. وزارت صمت در تلاش است تا بتواند میزان تولید خودرو در سال جاری را به یک میلیون و ششصد هزار دستگاه تا پایان سال برساند. قابل ذکر است 50 درصد این ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی جمعیت و 20 درصد ظرفیت قرعه کشی به خودروهای فرسوده اختصاص می‌یابد.

سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست؟

در شرایط قبل متقاضیان خرید خودروهای شرکت های خودوسازی نظیر ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن و غیره مستقیما به سایت هر یک از خودروسازان مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام می کردند. اما در قانون جدید برای حمایت از مصرف کنندگان واقعی، افزایش رضایت مردم و ایجاد شفافیت در قرعه کشی و ظرفیت های اختصاص یافته؛ تمامی شرکت ها موظف هستند تا به جای فروش خودرو در سایت های خود، محصولات را برای عرضه در این سامانه عرضه کنند.

ازین پس متقاصیان خرید خودرو باید تنها از طریق سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو برای ثبت نام در قرعه کشی خودرو یا خرید خودرو بدون قرعه کشی اقدام کند. این سامانه به آدرس sale.iranecar.com از تاریخ 12 اردیبهشت در دسترس بوده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام به آن مراجعه کنند.

از مزایای عرضه خودرو در سامانه یکپارچه:

 • تمامی محصولات خودرو سازان در یک بازه زمانی مشخص و همزمان به فروش می‌‎رسند.
 • در صورتی که میزان تقاضا برای هر خودرو بیشتر از تعدادعرضه باشد، تخصیص خودرو در قالب قرعه کشی انجام خواهد شد.
 • تعداد محصولات عرضه شده توسط خودروسازان در سامانه متنوع و نسیت به دوره های قبلی با افزایش چشم گیری همراه است.
 • اجرای قرعه کشی با نظارت مستقیم سازمان حمایت از مصرف کننده انجام خواهد شد.
 • برای ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه حدود 7 روز زمان در نظر گرفته خواهد شد.
 • با ایجاد سامانه مشترک و عرضه خودرو به تعداد بالا به مرور درخواست های سوداگرانه کاهش خواهد یافت.
 • با توجه به بازه 7 روزه ثبت نام و انجام قرعه کشی تقدم یا تاخر در ثبت نام تاثیری در برنده شدن متقاضی ندارد.
 • تعداد ظرفیت خودرو ها در این سامانه و تعداد متقضیان برای هر شرکت خودروسازی شفاف و واضح است.

نحوه ورود به سامانه یکپارچه فروش خودرو

 • برای ورود به سایت یکپارچه فروش خودرو ابتدا به آدرس sale.iranecar.com مراجعه کنید. میتوانید روی آدرس کلیک کرده یا آن را در مرورگر خود کپی کنید.
 • حال در قسمت میانی سایت مورد نظر روی عبات ” ثبت نام خودرو ” کلیک کنید.

ورود به سامانه یکپارچه فروش خودرو

 • اگر از قبل دارای نام کاربری هستید، در این قسمت نام کاربری و رمز عبور خود را بنویسید تا وارد سامانه شوید.

نکته مهم: اگر پس از ورود صحیح اطلاعات با پیام نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است مواجه شدید، مجددا درخواست فراموشی رمز عبور زده تا رمز عبور جدیدی را تعیین کنید. رمز جدید باید شامل حروف انگلیسی بزرگ و کوچک و یکی از علائم نگارشی باشد.

نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

 • اگر در این سامانه دارای نام کاربری نیستید و تصمیم به ثبت نام در سامانه تخصیص خودرو برای بار اول دارید. همانند توضحات مرحله قبلی ابتدا در صفحه اصلی سایت sale.iranecar.com وارد قسمت ” ثبت نام خودرو” شده  قسمت ثبت نام را انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

 • در فرم نمایش داده شده باید تمامی اطلاعات خودرو را به صورت صحیح وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کدملی، نلفن همراه (حتما باید به نام متقاضی باشد)، پست الکترونیک و کلمه عبور است. برای انتخاب کلمه عبور باید حداقل از 8 کارکتر انگلیسی شامل حروف بزرگ و کوچک و یکی یا چند علائم نگارشی(مانند %@!) استفاده کنید.

سامانه یکپارچه فروش خودرو

سپس به فرم بعدی متقل شده و باید اطلاعات تکمیلی خود را به طور صحیح وارد کنید.

اطلاعات تکمیلی سامانه خودرو

نکته مهم : حتما قبل از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات تکمیلی، مشخصات آدرس محل سکونت و کدپستی خود را با سامانه سخا بررسی نمایید. در صورت مغایرت اطلاعات وارد شده با سامانه سخا در مراحل تخصیص خودرو و اعتبار سنجی دچار مشکل خواهید شد.

شماره شبای وارد شده حتما باید به نام خود متقاضی خرید خودرو از سامانه یکپارچه بوده و در صورت مغایرت از تخصیص خودرو به وی جلوگیری خواهد شد.

 • در صفحه بعدی، لیست خودروهای عرضه شده توسط خودروسازان به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب خودرو، فهرست بخشنامه‌های فروش به شما نشان داده می‌شود. با انتخاب یکی از بخشنامه‌ها، وارد مرحله بعد می‌شوید.
 • در این مرحله اطلاعات وارد شده در مراحل قبل را مشاهده و تایید کنید.
 • پس از انتخاب خودرو و تایید اطلاعات، کد رهگیری مربوط به ثبت درخواست خود را دریافت خواهید کرد. دریافت کد رهگیری به منزله پایان ثبت نام و قرارگرفتن متقاضی در لیست قرعه کشی خواهد بود.

نکته مهم : در انتخاب طرح فروش بسیار با دقت عمل کرده و اشتباها از طرح هایی که مربوط به طرح جوانی جمعیت است انتخاب نکنید. چرا که این اشتباه موجب ابطال ثبت نام و جلوگیری از ثبت نام شما تا دو دوره بعدی خواهد شد.

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

برای ثبت نام در طرح های فروش خودرو چه در قالب فروش فوری خودرو یا پیش فروش خودرو رعایت شروط زیر لازم است:

 • انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام
 • هر کد ملی فقط می تواند یک خودرو را انتخاب کند.
 • سن متقاضی ثبت نام خودرو باید بالای 18 سال باشد
 • برای کلیه طرح های تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید از تمامی خودروسازها (48 ماهه) است.
 • در تمامی طرح های فروش فوری یا پیش فروش ماشین متقاضی نباید پلاک فعال داشته باشد.
 • در صورت وجود هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت 20 روز به شماره شبای معرفی شده مسترد می گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.
 • متقاضی خرید خودرو باید دارای گواهی نامه باشد.
 • در تمامی طرح های فروش قابلیت صلح و انتقال به غیر وجود ندارد.
 • صحت سنجی مندرجات شناسنامه و پستی بر اساس سامانه امتا
 • غیرفعال نمودن گارانتی خودرو پس از 5 ماه و 1000 کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه.
 • توجه به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی و اطمینان از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمهhttps شروع و صرفاً با عبارت shaparak.ir به پایان می‌رسد.
 • از آنجا که به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقالات خودرو و جزییات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات سامانه یکپارچه تخصیص خودرو مطابق تبصره ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی در اختیار سامانه جامع تجارت، قرار می گیرد؛ اینجانب با علم به کلیه مسولیتهای مترتب بر انجام این معامله بر فرد ثبت نام کننده مطابق مشخصات مندرج در سامانه فروش ؛ اقدام به ثبت نام می نمایم.

نحوه اطلاع از نتایج اصلی و رزرو ثبت نام قرعه کشی در سامانه یکپارچه خودرو

ابتدا به سایت اصلی sale.iranecar.com مراجعه کرده و در قسمت میانی صفحه روی گزینه ” نتایج قرعه کشی” کلیک کنید. 

نتایج اصلی و رزرو ثبت نام قرعه کشی

در کادر مشخص شده، کد ملی یا کد رهگیری خود را که در زمان ثبت نام دریافت کرده اید را وارد نمایید، تیک من ربات نیستم را بزنید و روی جستجو کلیک کنید تا نتیجه را مشاهده نمایید.

نتایج قرعه کشی خودرو

ثبت نام در طرح های خارج از قرعه کشی سامانه تخصیص خودرو

عرضه محصولات در سامانه یکپارچه خودرو تنها محدود به خودروهای قرعه کشی نشده و خودروسازان خصوصی و دولتی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، سایپا و ایرن خودرو محصولات خود را در چارچوب خارج از فرآیند قرعه کشی نیز در این سیستم عرضه می‌کنند. این طرح ها شامل: فروش فوری خودرو، پیش فروش خودرو، مشارکت در تولید و فروش فوق العاده خواهد بود.

طرح های خارج از قرعه کشی سامانه تخصیص خودرو

دقت داشته باشید بعد از انتخاب طرح فروش مورد نظر مستقیما به سایت خودروساز مورد نظر منتقل شده و ادامه فرآیند ثبت نام را در آن‌جا ادامه خواهید داد. تمامی طرح های فروش آزاد خودروسازان در آدرس sale.iranecar.com/public/instant-sale قابل مشاهده است.

آیا سند خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه در رهن است؟

در حال حاضر با توجه به بخشنامه های فروش شرکت های خودروسازی، سند خودروها به مدت یک سال در رهن خودروساز است.

ثبت نام بعدی سامانه یکپارچه خودرو چه زمانی انجام خواهد شد؟

به طور کلی ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
36 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
عزیز
1401-05-14 08:48

سلام وعرض ادب
مدت زمانی یک ماهه برای ثبت نام خیلی زیاده
حده اقل هفته ای یکبار جهت ثبت نام زمان خوبی است
یا برای طرح فرزنداوری بهتراست ایران‌خودرو بدون قرعه کشی خودرو رو عرضه کنه

یاسر
1401-05-15 19:06
پاسخ به  عزیز

بدا به حال فرزندی که انگیزه تولیدش نیاز اولیه بشر باشد

میلاد
1401-06-16 12:54
پاسخ به  یاسر

داداش خودرو نیاز اولیس ؟؟
احتمالا درسای ابتدایی تو هنوز خوب یاد نگرفتی
که خودرو رو جزو نیاز اولیه میبینی
البته شما مقصر نیستید جامعه ایران اونقدر رفاه زده شده که همه میخوان در سطح ۱جامعه گذران زندگی کنن چیزی که هیچ جای دنیا وجود نداره

آرش
1401-06-17 07:03
پاسخ به  میلاد

سلام از کدوم دوران پرت شدی تو قرن بیست و یک ؟؟ قرن پنجم یا ششم هجری قمری یا قبلترش ؟؟ شما یا معنی رفاه را نمیدانی یا سطح یک جامعه ! یا هنوز بهت نگفتن نیاز اولیه و ثانویه و … یک متغیر در زمانه !! یا مثل مردم کره شمالی که در فیلم آلیور تویست. جهان توسعه یافته را بهشون نشان دادند! همه جهانو تماشا کردی !!! ضمنا اون جایی که گفتی. بغل دست هیچ کجایه جهان! اونجا دهه شصت یا هفتاد میلادی خودرو شد مثل مسواک .هر یک نفر میتونه یکی داشته باشه البته در سن مخصوص… بیشتر »

امیر
1401-05-15 10:55

سلام کی ثبت نام جدید شروع میشه؟؟

حسین علیزاده
1401-05-15 21:43

لطفا بفرمایید به فرزندآوران ماشین رایگان اهدا کنند چون قشر زحمتکش جامعه هستند

آرش
1401-06-17 07:10

فرمودیم !! گفتند چشم . اما حساب کتاب دارد.. هر ۸ فرزند دو حلقه لاستیک پراید. به ازایه هر یکعدد بیشتر ۵۰ لیتر بنزین سهمیه ای کارتتون شارژ میشه !!

نادر
1401-10-26 05:22
پاسخ به  آرش

دوباره یاد اوری بفرمایید

sam
1401-05-17 10:49
امتیاز دهی :
     

باسلام

سی ویکمین باربودکه باکدملی پسرم وخودم ثبت نام کردیم
ودوباره مایوس شدیم اماسوال من اینه
فروردین۱۴۰۱تقاضای خودرو۳میلیون بود
ازاردیبهشت که وزارت صمت این فرعه کشی روبه عهده گرفت
دردوره اولش۴میلیون و۲۰۰هزارودردوره دوم۶میلیون و۵۰۰متقاضی حائض شرایط ثبت نام کردند
۱_آیاجمعیت ایران درعرض۲ماه دوبرابرشد؟
۲_افرادی که نیازنداشتندالان نیازپیداکردن؟
۳_وزارت صمت عملکردضعیفتری دارد؟
وهزاران سوال دیگر……
آب درهاون بکوبیم ومنتظرمعجزه باشیم

M.M
1401-06-14 22:20
پاسخ به  sam

همش دروغ و کلک این دو فرغون سازه وگرنه چه اتفاقی افتاده که تعداد شرکت کننده ها یه دفعه سه میلیون بیشتر شده . واقع از ماست که بر ماست .ثبت نام کنی واسه آشغالهایی که تا دو سال پیش التماس میکردن شرایطی بدن به مردم کسی نمیگرفت .مقایسه کنید با کشورهای دیگه ببینید ما کجای کاریم

نادر
1401-10-26 05:24
پاسخ به  sam

جمعیت دو برابر نشد رفیق افرادی گه واسه هر کدام از اعضای خانواده اشون گواهیناهگه گرفتن زیاد شده.حالا ببین یکی دو سال دیگه با این وضعیت گواهینامه دادن چقدر درصد تصادفات میره بالا.شاید ده برابر

@mir
1401-06-16 18:02

سلام ما ثبت نام کردیم خداروشکر اسممون هم دراومد ممنون از سایت محترم ایران خودرو

فرزان
1401-06-17 10:28

سلام امروز 17 شهریوره و اومدیم یه خودرو ثبت نام کنیم. 2 روزه درگیره سامانه تخصیص خودرو هستیم که خیلی اذیت میکنه. در ورود به من خطای رمز میده، میزنم فراموشی رمز و نهایتا سامانه نمیتونه رمز رو عوض کنه و زنگ میزنم پشتیبانی که اونم همیشه اشغاله. همه کارا اینجوری معیوب و ناقص انجام میشه. واقعا تاسف باره

حسام
1401-06-17 16:14

آقا این سایت از دیروز اصلا بالا نمیاد.

محمود
1401-06-18 10:42

سلام
می خوام وارد سایت بشم و ثبت نام کنم برای پدرم، که وقتی وارد ثبت نام میشم میگه قبلا اطلاعات ثبت شده( در قرعه کشی قبلی ثبت‌نام کردن ولی برنده نشدن)‌. از گزینه ورود هم بخوام استفاده بکنم رمز عبور قبلی رو فراموش کردن، فراموشی رمز عبور رو که می‌زنیم جهت ارسال پیامک تایید و … هیچ پیامکی نمیاد. ممنون میشم مشکل رو حل کنین تا جا نمونیم
منتظر پاسخ شما هستیم

محمود
1401-06-18 10:43

البته منظورم راهنمایی کردن بود

فتحی
1401-06-19 21:08

با سلام
بنده در طی شلوغی ثبت‌نام دوره سوم، چند بار اقدام کردم که ثبت نام به دلیل شلوغی انجام نمیشد که در یک مورد نوشت که، کاربر در طرح قرعه‌کشی ثبت‌نام کرده است و امکان ثبت‌نام مجدد ندارد.
ولی کد رهگیری نتونستم بگیرم
آیا من تونستم ثبت.نام کنم یا نه؟

داود
1401-10-22 21:02
پاسخ به  فتحی

سلام، نتیجه چی شد، برا من هم چنین اتفاقی افتاذ

مهدي
1401-06-20 15:27
امتیاز دهی :
     

سلام طرح مادران فرزند دوم بأيد از تاريخ ١٩ ابان ١٤٠٠ به بعد متولد شده باشد جواب ميدادين ممنون ميشدم

محمد
1401-07-12 13:23

یعنی چی
24 آبان هست یا 28
سایپا که زده 19 آبان

Last edited 4 months ago by محمد
شلغم
1401-07-15 19:45

تا زمانی که ما ثبت نام داشته باشیم خودرو هم گرون میشه هم دستمان نمی گیره چرا؟چون میگن چه ملت خوبی هرچه گرونتر صف بیشتر

یونس
1401-07-15 22:52

سلام خسته نباشيد ببخشيد من وقتى رمز ورود رو مىدم ميگه اشتباه است ولی من درست میدم چه بايد كرد

سام
1401-07-19 07:54

سلام وقتتون بخیر.میشه بگین آخرین مرحله چه تاریخی بوده و چندمین مرحله هست..سوم یا چهارم؟؟تاریخش هم لطف کنید اعلام بفرمایید ممنونم

سعید
1401-07-26 01:07

سلام وقتتون‌بخیر ، بعد از گذشته عمری شرایط فراهم شده میخام خودرو ثبت نام کنم ولی شانس ما ایران‌خودرو ثبت نام نداره، ممکنه بفرمایید اولین شروع ثبت نام دنیا چه ناریخیه؟؟ تو دو خدا مارو گیره دلال ها نندازید

حسین
1401-08-18 12:28

آیا با ثبت نام تواین خبرنامه هرموقع که وقت ثبت نام باشه به مااطلاع میدن ؟

حمید
1401-08-19 19:53

کودم سایت ثبت کنیم

مهدی
1401-08-25 09:22

سیستم یکپارچه هم که دیگه مالیدن رفت، دوباره روز از نو روزی از نو
کاش ببینیم دفن شدن مسئولان این دو خودروساز و مسئولین مملکت رو در زباله دان تاریخ

حمید ارجمندی بالاشهری
1401-08-25 22:45

انشالله روزی بیاد که‌ نیازی نباشه دیدگاه بنویسم

نجات
1401-10-05 21:06

405

Behroz
1401-10-25 17:40

Gvg

فاطمه
1401-10-28 01:16

سلام کسی که اسمش درقرعه کشی درمیادشرایط اقساطی خودروبرایش چطوری است پیش پرداختش ‌اقساطش به چه صورت هست