کارت طلایی ایران ‌خودرو ، یکی از خدمات ویژه‌ای است که شرکت ایران خودرو برای محصولات خود در نظر گرفته است. همان‌طور که می‌دانید، کارت طلایی می‌تواند مزایای متعددی را برای خودرو و مالک آن به همراه داشته باشد. ازهمین‌رو، در این مقاله از مجله همراه مکانیک قصد داریم به بررسی کامل کارت طلایی ایران ‌خودرو بپردازیم. اگر شما نیز با شنیدن نظرات ضدونقیض پیرامون شباهت یا برتری کارت طلایی و بیمه بدنه خودرو یا مسائل این‌چنینی سردرگم شده‌اید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کارت طلایی ایران ‌خودرو چیست؟

کارت طلایی ایران ‌خودرو

کارت طلایی ایران ‌خودرو ، مجموعه خدماتی نظیر جبران خسارت در صورت خرابی خودرو، سرقت، حمل‌ونقل رایگان خودروی درراه‌مانده و سرويس دوره‌ای است که از سال 1380 برای بعضی از محصولات شرکت ایران‌خودرو مانند سمند، پژو پارس، دنا و رانا ارائه می‌شود. کارت طلایی سطوح مختلفی، از کارت سال تا کارت چهار ستاره دارد که هرکدام شامل خدمات متفاوتی می‌شوند. بالاترین سطح خدمات، متعلق به کارت طلایی 4 ستاره است.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

البته ناگفته نماند که شرکت ایران خودرو برای مالکین خودروهایی هم‌چون سمند سورن ELX، دنا، سوزوکی و تندر90 اتومات، امکان دریافت کارت الماس را نیز فراهم کرده است. دارندگان این کارت، می‌توانند روزانه 60 هزار تومان بابت خواب خودرو در تعمیرگاه دریافت کنند؛ هم‌چنین با داشتن کارت طلایی ایران ‌خودرو ، می‌توان از سرویس‌های تابستانی و زمستانی (سرویس کولر، سرویس برف‌پاک‌کن‌ها و…) نیز استفاده کرد؛ علاوه‌بر این، وضعیت فرمان، وضعیت باد لاستیک، مدار هیدرولیک ترمز و… خودروهای مجهز به کارت الماس، در کیلومترهای مضرب 10 هزار و 20 هزار بازدید خواهد شد.

خدمات قابل‌ارائه کارت طلایی ایران ‌خودرو

اغلب محصولات شرکت ایران خودرو نظیر پژو پارس، دنا، رانا و سمند از زمان تحویل خودرو به مدت یک سال تحت پوشش خدمات کارت طلایی ایران ‌خودرو هستند؛ علاوه‌بر این، تمامی محصولات شرکت ایران خودرو نیز که طول عمر کمتر از ده سال دارند، می‌توانند از طریق سایت رسمی امداد خودرو ایران، برای خرید اشتراک و فعال‌سازی کارت طلایی اتومبیل خود اقدام کنند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

به طور کلی، دارندگان کارت طلایی می‌توانند از خدماتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، بهره‌مند‌‌ ‌شوند:

1. تعمیرات خودرو

کارت طلایی ایران ‌خودرو

در صورت بروز نقص فنی در خودرو که منجر به عدم حرکت آن‌ شود، دارندگان کارت طلایی می‌توانند از اشتراك امداد سیار ایران‌ خودرو استفاده کنند و خودروی خود را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز انتقال دهند یا از خدمات سرويس و تعميرات سيار درمحل امداد خودرو ايران بهره‌مند شوند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

از جمله خدماتی که به‌واسطه کارت طلایی ایران ‌خودرو می‌توان در محل زندگی یا کار خود دریافت کرد، عبارت از انجام تعميرات مربوط به سيستم سوخت‏‌رساني، انجام تعميرات مربوط به سيستم برق و الكترونيك، تعميرات مربوط به سيستم خنك‌كننده، تعميرات مربوط به سيستم ترمز، برخی تعميرات مربوط به سيستم كلاچ (به جز ديسك و صفحه كلاچ)، تعويض باطري، دينام، انژكتور، رادياتور، قفل و تعميرات مربوط به تزئينات خودرو است.

2. تعویض خودرو

اگر هزینه‌های تعمير قطعات و قسمت‌های آسیب‌دیده خودرو از 60% قیمت خودرو قبل از بروز خسارت بيشتر باشد و امكان بازسازي آن بنا بر نظر کارشناس شرکت وجود نداشته باشد، کارت طلایی ایران ‌خودرو امکان تعویض خودرو را برای مشتریان فراهم می‌کند.

3. تصادفات و حوادث

جبران خسارت ناشي از تصادف خودرو با خودروهای دیگر، اشیا و اجسام و هم‌چنین واژگوني و سقوط خودرو، تحت پوشش کارت طلایی ایران‌خودرو صورت می‌گیرد. پیگیری پرداخت خسارات ناشی از تصادف یا سرقت و مفقودی خودرو، با ارائه گزارش نيروي انتظامي يا مراجع قضايي يا كروكي حادثه امکان‌پذیر است.

4. سرويس دوره‌ای

در سطوح دوستاره کارت طلایی ایران ‌خودرو یا بالاتر، سرویس رایگان دوره‌ای و سرویس تابستانی و زمستانی خودرو بر اساس کیلومتر مندرج در تعهدنامه کارت طلایی انجام می‌‌پذیرد. لازم به ذکر است که تعهدات کارت طلایی، تنظيم موتور و تعويض اقلام مصرفی در فاصله بین سرويس‌هاي دوره‌اي خودرو را شامل نمی‌شود.

سطوح کارت طلایی ایران ‌خودرو

کارت طلایی در انواع مختلفی ارائه می‌شود که خدمات قابل‌دسترسی هر سطح به شرح زیر هستند:

 

ایاب و ذهاب امداد سيار

حمل خودرو

سرويس در محل

تعميرات (فني)

پوشش زیان

پوشش زیان (سرقت جزئي)

 تعویض خودرو (سرقت-زیان)

تعويض لاستيك

سرويس دوره‌ای رایگان در هر دوره اشتراك

حوادث طبیعی

راه‌اندازی تلفنی و مشاوره فنی

اشتراك امداد سیار

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

_

_

_

_

_

_

 

طلایی سال
(آفرکارت و خودروکار)

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

_

_

 

طلایی 1 ستاره
(آفرکارت و خودروکار)

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

_

   

طلایی 1 ستاره پلاس

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

تا 20000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 2 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

       

_

تا 25000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 3 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

       

_

تا 40000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 4 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

         

تا 60000 كيلومتر پیمایش

   

کارت طلایی ایران ‌خودرو چه تفاوت‌هایی با بیمه بدنه دارد؟

کارت طلایی ایران ‌خودرو

  • از آن‌جایی‌که برخی خدماتی که توسط کارت طلایی ارائه می‌شود، بی‌شباهت به بیمه بدنه خودرو نیست، ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که تفاوت این کارت با بیمه بدنه خودرو در چیست؟ دقت داشته باشید که اگرچه کارت طلایی و بیمه بدنه در تعهد جبران خساراتی ناشی از تصادف، آتش‌سوزی و سرقت شباهت‌هایی به هم دارند، اما ازلحاظ ارائه برخی خدمات تفاوت‌هایی نیز در آن‌ها دیده می‌شود.
  • کارت طلایی به نسبت بیمه بدنه، خدمات بیشتری را دربرمی‌گیرد؛ خدماتی مانند حمل رایگان خودروی معیوب، امداد سیار، سرویس‌های دوره‌ای خودرو، تعویض خودرو یا برخی قطعات در لیست تعهدات کارت طلایی دیده می‌شود؛ اما خدمات بیمه بدنه محدودتر است. از سوی دیگر، در صورت عدم استفاده از تخفیف‌ها در مدت‌زمان بیمه بدنه، تخفیف‌های عدم خسارت به دوره بعدی بیمه منتقل می‌شود؛ درصورتی‌که در کارت طلایی، چنین اتفاقی نمی‌افتد و خدمات موجود تنها در زمان اعتبار کارت قابل‌دسترسی هستند و به دوره دیگری منتقل نمی‌شوند.
  •  هنگام استفاده از بیمه بدنه، هزینه خسارت خودرو نقداً به شما پرداخت می‌شود و در انتخاب تعمیرگاه آزاد هستید؛ اما هنگام استفاده از کارت طلایی ایران ‌خودرو ، شما ملزم به مراجعه به نمایندگی ایران‌ خودرو هستید. از طرفی دیگر، قیمت بیمه بدنه نیز نسبت به کارت طلایی، ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
  • کارت طلایی صرفاً برای محصولات ایران‌خودرو عرضه می‌شود و مانند بیمه بدنه قابل‌انتقال به خودروی دیگری نیست.
  • دقت داشته باشید که هنگام تصادف شدید، بیمه بدنه تا 80 درصد هزینه خسارت وارده به خودرو را جبران می‌کند؛ درحالی‌که کارت طلایی ایران ‌خودرو در صورت خسارت 60 درصدی و عدم امکان تعمیر، خودرو را برای شما تعویض می‌کند. این خدمت کارت طلایی ایران خودرو ، مزیتی غیرقابل‌رقابت با بیمه بدنه برای آن ایجاد کرده است.

نتیجه‌گیری

تفاوت بیمه و کارت طلایی ایران ‌خودرو

درنهایت، با تمامی آنچه گفته شد، برای انتخاب یکی از گزینه‌های موجود، باید تصمیم بگیرید که چه مواردی برای شما در اولویت قرار دارد. خدمات؟ قیمت؟ شرایط خرید؟ اگر به دنبال خدماتی کامل‌تر علاوه بر جبران خسارات، مانند امداد سیار و سرویس دوره‌ای و غیره هستید، کارت طلایی ایران ‌خودرو انتخاب مناسبی برای شما است؛ اما اگر صرفاً به دنبال یک پشتیبان و پوشش مناسب برای جبران خسارات احتمالی ناشی از تصادفات و سرقت و غیره با هزینه مناسب‌تری هستید، می‌توانید بیمه بدنه را انتخاب کنید.

بیشتربخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
4 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مینا قاسمی
۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۰:۴۱

واقعا فقط تبلیغات بیخود میکنید که پول بگیرید ، موقع پرداخت خسارت و رسیدگی هزارتا ادا در میارید من ۲ سال از کارت شما متاسفانه استفاده کردم و سال سوم بازاریاب به من گفت شما چون ۲ سال مشترک ما هستید بهتون آفر تعلق گرفته و تا ساعت ۳ امروز حتما از طریق خودپرداز ملت پول و واریز کنید که شامل این آفر کارت بشید ، الان موقع خدمات که من تصادف کردم میگن نه یکبار فقط بدون گزارش پلیس خسارت میدیم چون شما آفر کارت دارید من چطوری اونی که باهاش تصادف کردم و نگه میداشتم نره ، هیچ… بیشتر »

فاطمه نجفی نیا
۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۰۴:۱۶

درخواست کمک برای رسیدن به خودرو تصادفی که کارت طلایی الان سه سال ج نداده

سپهر
۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۰۱:۴۵

مقاله خوبی بود ممون

حمید قرنفلی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۰۱:۴۴

سلام من دنا پلاس از شرکت سپند خودرو گرفتم ایا کارت طلایی را باید تحویل بدهند