کارت طلایی ایران ‌خودرو|بررسی جامع و مقایسه با بیمه بدنه

فهرست مطالب

کارت طلایی ایران ‌خودرو، یکی از خدمات ویژه‌ای است که شرکت Iran Khodro برای محصولات خود در نظر گرفته است. در هنگام خرید و تحویل خودرو از این شرکت، این امکان برای شما فراهم است تا میان انواع خدمات کارت های طلایی انتخاب کنید که هر کدام دارای سقف خدمات مشخصی هستند. همان‌طور که می‌دانید، این کارت می‌تواند مزایای متعددی را برای خودرو و مالک آن به همراه داشته باشد.از نقطه نظرات موجود و چالش هایی که خریداران یا مالکان خودرو با آن درگیر هستند این است که “کارت طلایی بخریم یا بیمه بدنه؟” اگر شما نیز با شنیدن نظرات ضدونقیض پیرامون شباهت یا برتری کارت طلایی ایران خودرو و بیمه بدنه یا مسائل این‌چنینی سردرگم شده‌اید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

کارت طلایی ایران خودرو چیست؟

کارت طلایی ایران خودرو چیست؟

این کارت، مجموعه خدماتی نظیر جبران خسارت در صورت خرابی خودرو، سرقت، حمل‌ونقل رایگان خودروی درراه‌مانده و سرويس دوره‌ای است که از سال 1380 برای بعضی از محصولات شرکت ایران‌خودرو مانند سمند، پژو پارس، دنا و رانا و غیره ارائه می‌شود. کارت طلایی سطوح مختلفی، از کارت سال تا کارت چهار ستاره دارد که هرکدام شامل خدمات متفاوتی می‌شوند. بالاترین سطح خدمات، متعلق به کارت 4 ستاره است.

البته ناگفته نماند که شرکت ایران خودرو برای مالکین خودروهایی هم‌چون سمند سورن ELX، دنا، سوزوکی و تندر90 اتومات، امکان دریافت کارت الماس را نیز فراهم کرده است. دارندگان این کارت، می‌توانند روزانه 60 هزار تومان بابت خواب خودرو در تعمیرگاه دریافت کنند؛ هم‌چنین با داشتن این کارت، می‌توان از سرویس‌های تابستانی و زمستانی (سرویس کولر، سرویس برف‌پاک‌کن‌ها و…) نیز استفاده کرد؛ علاوه‌بر این، وضعیت فرمان، وضعیت باد لاستیک، مدار هیدرولیک ترمز و… خودروهای مجهز به کارت الماس، در کیلومترهای مضرب 10 هزار و 20 هزار بازدید خواهد شد.

توجه داشته باشید که خدمات کارت طلایی برای خودرو های سایپا یا هر شرکت دیگری غیر از ایران خودرو تنها شامل خدمات حمل و نقل رایگان بوده و از خدمات دیگری همچون امداد سیار یا تعویض درجای قطعات برخوردار نیست.

خدمات کارت طلایی ایران خودرو

اغلب محصولات شرکت Iran Khodro نظیر پژو پارس، دنا، رانا و سمند از زمان تحویل ماشین به مدت یک سال تحت پوشش مزایای کارت طلایی این شرکت هستند؛ علاوه‌بر این، تمامی محصولات این شرکت نیز که طول عمر کمتر از ده سال دارند، می‌توانند از طریق سایت رسمی امداد خودرو ایران، برای خرید اشتراک و فعال‌سازی کارت طلایی اتومبیل خود اقدام کنند.

به طور کلی، دارندگان این کارت می‌توانند از خدماتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، بهره‌مند‌‌ ‌شوند:

1. تعمیرات خودرو

تعمیرات خودرو

در صورت بروز نقص فنی در خودرو که منجر به عدم حرکت آن‌ شود، دارندگان این کارت می‌توانند از اشتراک امداد سیار ایران‌ خودرو استفاده کنند و خودروی خود را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز انتقال دهند یا از خدمات سرويس و تعميرات سيار درمحل امداد خودرو ايران بهره‌مند شوند.

از جمله خدماتی که به‌واسطه کارت طلایی این شرکت خودروسازی می‌توان در محل زندگی یا کار خود دریافت کرد، عبارت از انجام تعميرات مربوط به سيستم سوخت‏‌رساني، انجام تعميرات مربوط به سيستم برق و الكترونيك، تعميرات مربوط به سيستم خنك‌كننده، تعميرات مربوط به سيستم ترمز، برخی تعميرات مربوط به سيستم كلاچ (به جز ديسك و صفحه كلاچ)، تعويض باتری، دينام، انژكتور، رادياتور، قفل و تعميرات مربوط به تزئينات خودرو است.

2. تعویض خودرو

اگر هزینه‌های تعمير قطعات و قسمت‌های آسیب‌دیده خودرو از 60% قیمت خودرو قبل از بروز خسارت بيشتر باشد و امكان بازسازي آن بنا بر نظر کارشناس شرکت وجود نداشته باشد، کارت طلایی ایران خودرو امکان تعویض خودرو را برای مشتریان فراهم می‌کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

3. تصادفات و حوادث

جبران خسارت ناشي از تصادف خودرو با خودروهای دیگر، اشیا و اجسام و هم‌چنین واژگوني و سقوط خودرو، تحت پوشش کارت طلایی ایران‌خودرو صورت می‌گیرد. پیگیری پرداخت خسارات ناشی از تصادف یا سرقت و مفقودی خودرو، با ارائه گزارش نيروي انتظامي يا مراجع قضايي يا كروكي حادثه امکان‌پذیر است.

جبران خسارت ناشي از تصادف خودرو

4. سرويس دوره‌ای

در سطوح دوستاره این کارت یا بالاتر، سرویس رایگان دوره‌ای و سرویس تابستانی و زمستانی خودرو بر اساس کیلومتر مندرج در تعهدنامه آن انجام می‌‌پذیرد. لازم به ذکر است که تعهدات این کارت، تنظيم موتور و تعويض اقلام مصرفی در فاصله بین سرويس‌هاي دوره‌اي خودرو را شامل نمی‌شود.

تفاوت سطح های کارت طلایی ایرن خودرو چیست؟

کارت طلایی این شرکت در انواع مختلفی ارائه می‌شود که خدمات قابل‌دسترسی هر سطح به شرح زیر هستند:

نوع کارت امداد سیار سرویس در محل تعمیرات (خسارت) تعمیرات (فنی) جبران خسارت(سرقت جزیی) خودرو معوض (سرقت-خسارت) سرویس دوره ای
کارت طلایی یک ستاره رایگان طبق تعرفه دارد ندارد دارد دارد ندارد
کارت طلایی دو ستاره رایگان طبق تعرفه دارد ندارد دارد دارد ندارد
کارت طلایی سه ستاره رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا۲۵۰۰۰ کیلومتر
کارت طلایی چهارستاره رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا ۴۰۰۰۰ کیلومتر
کارت طلایی پنج ستاره یا کارت الماس رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر

تفاوت کارت طلایی ایران خودرو با بیمه بدنه چیست؟

تفاوت کارت طلایی ایران خودرو با بیمه بدنه چیست؟

  • از آن‌جایی‌که برخی خدماتی که توسط این کارت ارائه می‌شود، بی‌شباهت به بیمه بدنه خودرو نیست، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت این کارت با بیمه بدنه خودرو در چیست؟ دقت داشته باشید که اگرچه این کارت و بیمه بدنه در تعهد جبران خساراتی ناشی از تصادف، آتش‌سوزی و سرقت شباهت‌هایی به هم دارند، اما ازلحاظ ارائه برخی خدمات تفاوت‌هایی نیز در آن‌ها دیده می‌شود.
  • کارت طلایی ایران خودرو به نسبت بیمه بدنه، خدمات بیشتری را دربرمی‌گیرد؛ خدماتی مانند حمل رایگان خودروی معیوب، امداد سیار، سرویس‌های دوره‌ای خودرو، تعویض ماشین یا برخی قطعات در لیست تعهدات این کارت دیده می‌شود؛ اما خدمات بیمه بدنه محدودتر است. از سوی دیگر، در صورت عدم استفاده از تخفیف‌ها در مدت‌زمان بیمه بدنه، تخفیف‌های عدم خسارت به دوره بعدی بیمه منتقل می‌شود؛ درصورتی‌که در این کارت، چنین اتفاقی نمی‌افتد و خدمات موجود تنها در زمان اعتبار کارت قابل‌دسترسی هستند و به دوره دیگری منتقل نمی‌شوند.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.
  •  هنگام استفاده از بیمه بدنه، هزینه خسارت خودرو نقداً به شما پرداخت می‌شود و در انتخاب تعمیرگاه آزاد هستید؛ اما هنگام استفاده از این کارت ، شما ملزم به مراجعه به نمایندگی ایران‌ خودرو هستید. از طرفی دیگر، قیمت بیمه بدنه نیز نسبت به کارت طلایی، ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
  • کارت طلایی صرفاً برای محصولات ایران‌خودرو عرضه می‌شود و مانند بیمه بدنه قابل‌انتقال به خودروی دیگری نیست.
  • دقت داشته باشید که هنگام تصادف شدید، بیمه بدنه تا 80 درصد هزینه خسارت وارده به خودرو را جبران می‌کند؛ درحالی‌که این کارت در صورت خسارت 60 درصدی و عدم امکان تعمیر، خودرو را برای شما تعویض می‌کند. این خدمات، مزیتی غیرقابل‌رقابت با بیمه بدنه برای آن ایجاد کرده است.

نتیجه‌گیری

کارت طلایی ایران خودرو

درنهایت، با تمامی آنچه گفته شد، برای انتخاب یکی از گزینه‌های موجود، باید تصمیم بگیرید که چه مواردی برای شما در اولویت قرار دارد. خدمات؟ قیمت؟ شرایط خرید؟ اگر به دنبال خدماتی کامل‌تر علاوه بر جبران خسارات، مانند امداد سیار و سرویس دوره‌ای و غیره هستید، کارت طلایی ایران خودرو انتخاب مناسبی برای شما است؛ اما اگر صرفاً به دنبال یک پشتیبان و پوشش مناسب برای جبران خسارات احتمالی ناشی از تصادفات و سرقت و غیره با هزینه مناسب‌تری هستید، می‌توانید بیمه بدنه را انتخاب کنید.

بیشتربخوانید

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
24 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مینا قاسمی
۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۰:۴۱

واقعا فقط تبلیغات بیخود میکنید که پول بگیرید ، موقع پرداخت خسارت و رسیدگی هزارتا ادا در میارید من ۲ سال از کارت شما متاسفانه استفاده کردم و سال سوم بازاریاب به من گفت شما چون ۲ سال مشترک ما هستید بهتون آفر تعلق گرفته و تا ساعت ۳ امروز حتما از طریق خودپرداز ملت پول و واریز کنید که شامل این آفر کارت بشید ، الان موقع خدمات که من تصادف کردم میگن نه یکبار فقط بدون گزارش پلیس خسارت میدیم چون شما آفر کارت دارید من چطوری اونی که باهاش تصادف کردم و نگه میداشتم نره ، هیچ… بیشتر »

اسماعیل
۱۴۰۱-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۴
پاسخ به  مینا قاسمی

سپاس بابت اطلاع رسانی، منم منصرف شدم، خودم خرجش کنم اعصابم راحت تره

فاطمه نجفی نیا
۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۰۴:۱۶

درخواست کمک برای رسیدن به خودرو تصادفی که کارت طلایی الان سه سال ج نداده

سپهر
۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۰۱:۴۵

مقاله خوبی بود ممون

حمید قرنفلی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۰۱:۴۴

سلام من دنا پلاس از شرکت سپند خودرو گرفتم ایا کارت طلایی را باید تحویل بدهند

محسن
۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۲۰:۲۰

باسلام ماشین من کارت طلایی تک ستاره داره شامل باطری میشه

Armin
۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۲

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من تصادف کردم دقیقا ۳۰ اسفند هرچی زنگ زدم ایران خودرو پاسخگو نبود مجبورم بودم میرفتم سفرماشین تعمیر کنم الن گارانتی شرکت و بیمه طلایی دارم ایا پول مخارج به من برمیگردونه؟؟

حامد
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۳:۴۷

سلام.این تبلیغات به هیچدردی نمیخوره میگه اگه خسارت بالای ۶۰درصد باشه تعویض میکنیم کارشناس ایران خودرو میاد خسارت پایین تر از ۶۰درصد نیزنه که تعویض نکنن .تا سرتون نیاد نمیفهمین.الان ۷ماه هستن ماشین من مونده بلاتکلیف برین بیمه بدنه کنین فریب اینارو نخورین

حمید رضا
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۳:۵۴

سلام دوستان برین بیمه بدنه کنین .کارت طلایی رو ولش کنین موقع پول گرفتن هزار وعده وعید میدن اما موقع تصادف هیچی نمیدن ایجور هست که تصادف کردم ۸ماهه بلاتکلیف جوری تعمیر میکنن که ماشینت از لحاظ فنی وایمنی به هیچ وجه قابل سوار شدن نیست فقط میخان یجور سرهم کنن بدن بهت .هیچ کس هم پاسخو نیست موقع اسیب دیدگی بخدا برین بیمه بدنه لاقل اگه کاری هم کردن خلاف تعهدات شکایت میکنین بلاخره حقتونو میدن اما این ایران خودرو از دادگاهم نمیترسه

عبدالرضا دادفر
۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۰۶:۱۶

جهت سرویس اولیه پژو پارس به کجا مراجعه کنم؟
محل سکونت: منطقه ۲۲ شهرداری، شهرک شهرااری

سردبیر
۱۴۰۱-۰۳-۱۶ ۱۲:۲۰

سلام. اگر ساکن تهران هستید میتوانید در هرنمایندگی با تعیین وقت قبلی سرویس اولیه رو انجام بدید

نرگس
۱۴۰۱-۰۳-۲۹ ۱۵:۱۲

آشغال ترین بیمه و بدرد نخور ترین بیمه است
ما کارت طلایی داشتیم تصادف کردیم قرار بود ماشین رو تعویض کنن تا چندماه که میگفتن ماشین نداریم بعد چند ماه که پول واریز کردیم خبری از ماشین نشد الان یکسال گذشته

هرجا زنگ میزنی هیچکس پاسخگو نیست فقط یک لینک میفرستن میگن اینجا شکایت کنه که اون هم الکیه

خدا ازتون نگزره
ما اگر هر بیمه دیگه ای بودیم همون زمان لاشه ماشین رو میفروختیم مابه تفاوت پولی هم که دادیم ایرانخودرو رو میزاشتیم روش و یک ماشین صفر میخریدیم
الان چی بعد یک سال هنوز بی ماشین نشسته ایم

نورقدمی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۲
پاسخ به  نرگس

لطفا من و هم راهنمایی کنید ماشینم برام تعویض خودرو زدن الان میگه 230 میلیون از جیب بده ماشین خودتم دنا پلاس هست 170 برداشتیم مجموع چهارصد میلیون تا یک ماشین دیگه بهت بدیم پ کارت طلایی من به چه درد میخوره ممنون میشم راهنماییم کنید ———-

حسین
۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۱۸:۰۱
پاسخ به  نورقدمی

چپ کردین؟

امید رحیمی
۱۴۰۱-۰۴-۰۳ ۱۹:۱۸

سلام خسته نباشین یه سوال داشتم لطفا جواب بدین ممنون
من ماشینم سمندlxبود کارت طلایی داشت تصادف کردیم حالا قراره تعویضش کنن الان میگن همون مدل سمند رو نداریم بدیم بعد باید فرانشیز بدین
اولا فرانشیز چند درصد قیمت خودرو میشه.
دوما چه ماشینهایی توی طرح تعویض هست که بجای ماشین خودمونبرداریم.
ممنون میشم زودتر جوابمو بدین
با تشکر از سایت خوبتون

سردبیر
۱۴۰۱-۰۴-۰۴ ۱۵:۱۶
پاسخ به  امید رحیمی

سلام وقت بخیر. ببنید این دو سوال رو فقط مسئول مربوطه شرکت ایران خودرو قادر به پاسخگوییشون هستش.

حسین
۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۱۸:۰۳

سلام ارادت اقامن چپ کردم چجوری بایدبفهمم ماشینموتعویض میکنن یانه پژوپارس بوده

جعفر معینی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۱۷:۵۹

سلام من امروز از پشت زدم به یه نیسان که سپرش آهنی بود بهش چیزی نشد ماشین منم سپر و جلو پنجره شکست .به طرف گفتم رفت چون چیزیش نشد .کارت طلایی یک ستاره دارم .بدون کروکی نمایندگی لوازم عوض میکنه یا نه

سردبیر
۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۱۵:۱۰
پاسخ به  جعفر معینی

سلام. باید از خودشون سوال کنید

رسول
۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۳:۴۹

بنده تصادف کردم کارت طلایی دارم ماشین مدل 99چهارده ماه بود ازکارخانه گرفته بودم الان میخام خودرو رو تعویض کنم باتشکر

رضا
۱۴۰۱-۰۵-۰۱ ۱۵:۳۵

کارت طلایی واقعا مزخرفه

حسین
۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۰۲:۰۴

بیخودترین بیمه
فقط دروغ
من ۹ماه پیش چپ کردم، لاشه را به نام زدم و تحویلشون دادم ولی ۹ماهه میگن ماشین ندا یم بدیم
خوب شماکه ندارین ماشین تحویل بدین، بیجا میکنید الکی بیمه میکنید و قول تعویض خودرو میدید
۴تومن پول سند دادم
۳تومن پول پارکینگ
۵تومن پول جرثقیل
۱/۵ تومن مالیات
بعدم حدود ۱۰۰ تومن ماتفاوت
میشه بپرسم کجا و پیش چه مرجعی میشه شکایت کنم هرچند ۱۰۰۰بار ثبت شکایت کردم

مهدی
۱۴۰۱-۰۵-۱۰ ۱۴:۳۳

فقط و فقط تبلیغات دروغ و الکی هست من تصادف مردم ماشینم کارت طلایی داشت و حدود 100 میلیون هزینه تعمیرات شد ‌و اینکه ماشین من حدود 6 ماه تو نمایندگی خاک خورد ولی ماشین رو تعویض نکردند و هزار و یک بهانه اوردن
حتی حاضر به تعویض اطاق هم نشدند
فقط تبلیغات الکی صد رحمت به بیمه بدنه

مهرداد
۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۰۹:۳۷

با سلام در آذر ماه 1400 کارشناس فروش ایران خودرو (کارت طلایی) زنگ زد همان زمان می خواستم بیمه بدنه با اضافه نواسانات قیمت را انجام بدهم که سر جمع فول بیمه یک سوم کمتر از کارت طلایی یک ستاره بود ولی کارشناس همچین رو مخم کار کرد که بین بیمه بدنه و کارت طلایی با آنکه هزینه اش هم بیشتر بود کارت طلایی را تمدید کردم ولی از دوم اسفند که ماشینم به سرقت رفت بعد از سیر مراحل پلیس و آگاهی و … و هزینه کرد اطلاعیه رسمی در روزنامه کثیر الانتشار و .. در 14 فروردین تشکیل… بیشتر »