بررسی کامل کارت طلایی ایران ‌خودرو

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد رای: 6

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

کارت طلایی ایران ‌خودرو، یکی از خدمات ویژه‌ای است که شرکت Iran Khodro برای محصولات خود در نظر گرفته است. همان‌طور که می‌دانید، این کارت می‌تواند مزایای متعددی را برای خودرو و مالک آن به همراه داشته باشد. اگر شما نیز با شنیدن نظرات ضدونقیض پیرامون شباهت یا برتری کارت طلایی ایران خودرو و بیمه بدنه یا مسائل این‌چنینی سردرگم شده‌اید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

کارت طلایی ایران خودرو چیست؟

کارت طلایی ایران ‌خودرو

این کارت، مجموعه خدماتی نظیر جبران خسارت در صورت خرابی خودرو، سرقت، حمل‌ونقل رایگان خودروی درراه‌مانده و سرويس دوره‌ای است که از سال 1380 برای بعضی از محصولات شرکت ایران‌خودرو مانند سمند، پژو پارس، دنا و رانا ارائه می‌شود. کارت طلایی سطوح مختلفی، از کارت سال تا کارت چهار ستاره دارد که هرکدام شامل خدمات متفاوتی می‌شوند. بالاترین سطح خدمات، متعلق به کارت 4 ستاره است.

البته ناگفته نماند که شرکت ایران خودرو برای مالکین خودروهایی هم‌چون سمند سورن ELX، دنا، سوزوکی و تندر90 اتومات، امکان دریافت کارت الماس را نیز فراهم کرده است. دارندگان این کارت، می‌توانند روزانه 60 هزار تومان بابت خواب خودرو در تعمیرگاه دریافت کنند؛ هم‌چنین با داشتن این کارت، می‌توان از سرویس‌های تابستانی و زمستانی (سرویس کولر، سرویس برف‌پاک‌کن‌ها و…) نیز استفاده کرد؛ علاوه‌بر این، وضعیت فرمان، وضعیت باد لاستیک، مدار هیدرولیک ترمز و… خودروهای مجهز به کارت الماس، در کیلومترهای مضرب 10 هزار و 20 هزار بازدید خواهد شد.

خدمات کارت طلایی ایران خودرو

سرویس‌دهی و حمل‌ونقل رایگان خودروی درراه‌مانده از جمله مزایای کارت طلایی ایران خودرو است.

اغلب محصولات شرکت Iran Khodro نظیر پژو پارس، دنا، رانا و سمند از زمان تحویل ماشین به مدت یک سال تحت پوشش مزایای کارت طلایی این شرکت هستند؛ علاوه‌بر این، تمامی محصولات این شرکت نیز که طول عمر کمتر از ده سال دارند، می‌توانند از طریق سایت رسمی امداد خودرو ایران، برای خرید اشتراک و فعال‌سازی کارت طلایی اتومبیل خود اقدام کنند.

به طور کلی، دارندگان این کارت می‌توانند از خدماتی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، بهره‌مند‌‌ ‌شوند:

1. تعمیرات خودرو

تعمیرات دوره‌ای خودرو

در صورت بروز نقص فنی در خودرو که منجر به عدم حرکت آن‌ شود، دارندگان این کارت می‌توانند از اشتراک امداد سیار ایران‌ خودرو استفاده کنند و خودروی خود را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز انتقال دهند یا از خدمات سرويس و تعميرات سيار درمحل امداد خودرو ايران بهره‌مند شوند.

از جمله خدماتی که به‌واسطه کارت طلایی این شرکت خودروسازی می‌توان در محل زندگی یا کار خود دریافت کرد، عبارت از انجام تعميرات مربوط به سيستم سوخت‏‌رساني، انجام تعميرات مربوط به سيستم برق و الكترونيك، تعميرات مربوط به سيستم خنك‌كننده، تعميرات مربوط به سيستم ترمز، برخی تعميرات مربوط به سيستم كلاچ (به جز ديسك و صفحه كلاچ)، تعويض باتری، دينام، انژكتور، رادياتور، قفل و تعميرات مربوط به تزئينات خودرو است.

2. تعویض خودرو

اگر هزینه‌های تعمير قطعات و قسمت‌های آسیب‌دیده خودرو از 60% قیمت خودرو قبل از بروز خسارت بيشتر باشد و امكان بازسازي آن بنا بر نظر کارشناس شرکت وجود نداشته باشد، کارت طلایی ایران خودرو امکان تعویض خودرو را برای مشتریان فراهم می‌کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

3. تصادفات و حوادث

جبران خسارت ناشي از تصادف خودرو با خودروهای دیگر، اشیا و اجسام و هم‌چنین واژگوني و سقوط خودرو، تحت پوشش کارت طلایی ایران‌خودرو صورت می‌گیرد. پیگیری پرداخت خسارات ناشی از تصادف یا سرقت و مفقودی خودرو، با ارائه گزارش نيروي انتظامي يا مراجع قضايي يا كروكي حادثه امکان‌پذیر است.

4. سرويس دوره‌ای

در سطوح دوستاره این کارت یا بالاتر، سرویس رایگان دوره‌ای و سرویس تابستانی و زمستانی خودرو بر اساس کیلومتر مندرج در تعهدنامه آن انجام می‌‌پذیرد. لازم به ذکر است که تعهدات این کارت، تنظيم موتور و تعويض اقلام مصرفی در فاصله بین سرويس‌هاي دوره‌اي خودرو را شامل نمی‌شود.

سطوح کارت طلایی ایران ‌خودرو

کارت طلایی این شرکت در انواع مختلفی ارائه می‌شود که خدمات قابل‌دسترسی هر سطح به شرح زیر هستند:

 

 

ایاب و ذهاب امداد سيار

حمل خودرو

سرويس در محل

تعميرات (فني)

پوشش زیان

پوشش زیان (سرقت جزئي)

 تعویض خودرو (سرقت-زیان)

تعويض لاستيك

سرويس دوره‌ای رایگان در هر دوره اشتراك

حوادث طبیعی

راه‌اندازی تلفنی و مشاوره فنی

اشتراك امداد سیار

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

_

_

_

_

_

_

 

طلایی سال
(آفرکارت و خودروکار)

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

_

_

 

طلایی 1 ستاره
(آفرکارت و خودروکار)

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

_

   

طلایی 1 ستاره پلاس

رايگان

رايگان

طبق تعرفه

_

     

_

تا 20000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 2 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

       

_

تا 25000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 3 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

       

_

تا 40000 كيلومتر پیمایش

   

طلایی 4 ستاره

رايگان

رايگان

طبق ضوابط

         

تا 60000 كيلومتر پیمایش

   

کارت طلایی ایران خودرو چه تفاوت‌هایی با بیمه بدنه دارد؟

تفاوت کارت طلایی ایران ‌خودرو با بیمه بدنه

  • از آن‌جایی‌که برخی خدماتی که توسط این کارت ارائه می‌شود، بی‌شباهت به بیمه بدنه خودرو نیست، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که تفاوت این کارت با بیمه بدنه خودرو در چیست؟ دقت داشته باشید که اگرچه این کارت و بیمه بدنه در تعهد جبران خساراتی ناشی از تصادف، آتش‌سوزی و سرقت شباهت‌هایی به هم دارند، اما ازلحاظ ارائه برخی خدمات تفاوت‌هایی نیز در آن‌ها دیده می‌شود.
  • کارت طلایی ایران خودرو به نسبت بیمه بدنه، خدمات بیشتری را دربرمی‌گیرد؛ خدماتی مانند حمل رایگان خودروی معیوب، امداد سیار، سرویس‌های دوره‌ای خودرو، تعویض ماشین یا برخی قطعات در لیست تعهدات این کارت دیده می‌شود؛ اما خدمات بیمه بدنه محدودتر است. از سوی دیگر، در صورت عدم استفاده از تخفیف‌ها در مدت‌زمان بیمه بدنه، تخفیف‌های عدم خسارت به دوره بعدی بیمه منتقل می‌شود؛ درصورتی‌که در این کارت، چنین اتفاقی نمی‌افتد و خدمات موجود تنها در زمان اعتبار کارت قابل‌دسترسی هستند و به دوره دیگری منتقل نمی‌شوند.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.
  •  هنگام استفاده از بیمه بدنه، هزینه خسارت خودرو نقداً به شما پرداخت می‌شود و در انتخاب تعمیرگاه آزاد هستید؛ اما هنگام استفاده از این کارت ، شما ملزم به مراجعه به نمایندگی ایران‌ خودرو هستید. از طرفی دیگر، قیمت بیمه بدنه نیز نسبت به کارت طلایی، ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
  • کارت طلایی صرفاً برای محصولات ایران‌خودرو عرضه می‌شود و مانند بیمه بدنه قابل‌انتقال به خودروی دیگری نیست.
  • دقت داشته باشید که هنگام تصادف شدید، بیمه بدنه تا 80 درصد هزینه خسارت وارده به خودرو را جبران می‌کند؛ درحالی‌که این کارت در صورت خسارت 60 درصدی و عدم امکان تعمیر، خودرو را برای شما تعویض می‌کند. این خدمات، مزیتی غیرقابل‌رقابت با بیمه بدنه برای آن ایجاد کرده است.

نتیجه‌گیری

کارت طلائی

درنهایت، با تمامی آنچه گفته شد، برای انتخاب یکی از گزینه‌های موجود، باید تصمیم بگیرید که چه مواردی برای شما در اولویت قرار دارد. خدمات؟ قیمت؟ شرایط خرید؟ اگر به دنبال خدماتی کامل‌تر علاوه بر جبران خسارات، مانند امداد سیار و سرویس دوره‌ای و غیره هستید، کارت طلایی ایران خودرو انتخاب مناسبی برای شما است؛ اما اگر صرفاً به دنبال یک پشتیبان و پوشش مناسب برای جبران خسارات احتمالی ناشی از تصادفات و سرقت و غیره با هزینه مناسب‌تری هستید، می‌توانید بیمه بدنه را انتخاب کنید.

بیشتربخوانید

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد رای: 6

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
8 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مینا قاسمی
۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۰:۴۱

واقعا فقط تبلیغات بیخود میکنید که پول بگیرید ، موقع پرداخت خسارت و رسیدگی هزارتا ادا در میارید من ۲ سال از کارت شما متاسفانه استفاده کردم و سال سوم بازاریاب به من گفت شما چون ۲ سال مشترک ما هستید بهتون آفر تعلق گرفته و تا ساعت ۳ امروز حتما از طریق خودپرداز ملت پول و واریز کنید که شامل این آفر کارت بشید ، الان موقع خدمات که من تصادف کردم میگن نه یکبار فقط بدون گزارش پلیس خسارت میدیم چون شما آفر کارت دارید من چطوری اونی که باهاش تصادف کردم و نگه میداشتم نره ، هیچ… بیشتر »

فاطمه نجفی نیا
۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۰۴:۱۶

درخواست کمک برای رسیدن به خودرو تصادفی که کارت طلایی الان سه سال ج نداده

سپهر
۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۰۱:۴۵

مقاله خوبی بود ممون

حمید قرنفلی
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۰۱:۴۴

سلام من دنا پلاس از شرکت سپند خودرو گرفتم ایا کارت طلایی را باید تحویل بدهند

محسن
۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۲۰:۲۰

باسلام ماشین من کارت طلایی تک ستاره داره شامل باطری میشه

Armin
۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۲

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم من تصادف کردم دقیقا ۳۰ اسفند هرچی زنگ زدم ایران خودرو پاسخگو نبود مجبورم بودم میرفتم سفرماشین تعمیر کنم الن گارانتی شرکت و بیمه طلایی دارم ایا پول مخارج به من برمیگردونه؟؟

حامد
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۳:۴۷

سلام.این تبلیغات به هیچدردی نمیخوره میگه اگه خسارت بالای ۶۰درصد باشه تعویض میکنیم کارشناس ایران خودرو میاد خسارت پایین تر از ۶۰درصد نیزنه که تعویض نکنن .تا سرتون نیاد نمیفهمین.الان ۷ماه هستن ماشین من مونده بلاتکلیف برین بیمه بدنه کنین فریب اینارو نخورین

حمید رضا
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۲۳:۵۴

سلام دوستان برین بیمه بدنه کنین .کارت طلایی رو ولش کنین موقع پول گرفتن هزار وعده وعید میدن اما موقع تصادف هیچی نمیدن ایجور هست که تصادف کردم ۸ماهه بلاتکلیف جوری تعمیر میکنن که ماشینت از لحاظ فنی وایمنی به هیچ وجه قابل سوار شدن نیست فقط میخان یجور سرهم کنن بدن بهت .هیچ کس هم پاسخو نیست موقع اسیب دیدگی بخدا برین بیمه بدنه لاقل اگه کاری هم کردن خلاف تعهدات شکایت میکنین بلاخره حقتونو میدن اما این ایران خودرو از دادگاهم نمیترسه

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو