به گزارش مجله همراه مکانیک، شرکت‌های خودروسازی همواره با تکیه بر عواملی همچون عملکرد، طراحی، تکنولوژِی و آسایش به دنبال جلب نظر مشتریان هستند. اما پر واضح است که بخش بزرگی از فرآیند خرید خودرو دقیقا به بعد از خرید باز می‌گردد و خودروسازان با درک این موضوع سرمایه‌گذاری وسیعی در بخش خدمات پس از فروش انجام داده‌اند. همراهی مشتری پس از خرید خودرو، زمانی به موضوعی جدی تبدیل شد که مالکان به دنبال نگهداری چندین ساله یک خودرو بودند و به پوشش هزینه‌های نگهداری در قالب گارانتی اهمیت زیادی می‌دادند. بدین ترتیب سرویس‌های پس از فروش (گارانتی) و طراحی خودرو دو روی یک سکه در هنگام فروش محصول هستند و شرکت‌های خودروساز عملا مجبور شدند به هر دو وجه امکانات فنی و ظاهری، و خدمات پس از فروش اهمیت ویژه‌ای بدهند. در این میان شرکت خودروسازی هیوندای با تکیه بر همین اصل احترام به مشتری برآورده کردن رضایت خریداران توانسته طرفداران بسیاری در آمریکا پیدا کرده و به‌نوعی بازار خودروهای خارجی را در اختیار خود بگیرد.

اگر قصد فروش خودرو خود را دارید با همراه مکانیک بدون یک دقیقه اتلاف وقت خودرو خود را بفروشید 

برای فروش خودرو رایگان و بدون پاسخ به یک تماس اینجا کلیک کنید 

خدمات پس از فروش هیوندای
خدمات پس از فروش هیوندای

این کمپانی کره‌ای که از قضا محصولات بسیار با کیفیتی را هم روانه بازار می‌کند، مدت‌ها است که در طرح‌های خدمات پس از فروش خود، ضمانت ۱۰ ساله یا ۱۰۰ هزار کیلومتر برای سیستم پیشرانه و انتقال قدرت، ضمانت محدود ۵ ساله یا ۶۰ هزار کیلومتر برای خودروهای صفر کیلومتر و ضمانت ۷ ساله سلامت رنگ و بدنه را برای محصولات بازار آمریکا ارائه می‌‌‌کند تا بدین ترتیب مشتریان را تا مدت‌ها پس از خرید همراهی کند. اما به نظر می‌رسد هیوندای به همین سطح از خدمات بسنده نکرده و افق تازه‌ای از تکریم مشتریان را ترسیم کرده است. براساس اعلام این شرکت کره‌ای، از ابتدای ماه جاری میلادی، تمامی محصولات جدید هیوندای با مدل 2020 علاوه بر همه ضمانت‌های پیشین، سه 3 سال/ 60 هزار کیلومتر سرویس تعریفی خواهند داشت.

اگر قصد فروش خودرو خود را دارید با همراه مکانیک بدون یک دقیقه اتلاف وقت خودرو خود را بفروشید 

برای فروش خودرو رایگان و بدون پاسخ به یک تماس اینجا کلیک کنید 

خدمات پس از فروش هیوندای
خدمات پس از فروش هیوندای

این گارانتی جدید شامل تعویض رایگان روغن موتور، تعویض رایگان فیلترها و همچنین کنترل رایگان لاستیک‌ها می‌شود. در واقع این اقدام تازه هیوندای بخشی از برنامه ضمانت این شرکت است که به تازگی اعلام شده و به نظر تاثیر شگرفی بر رضایتمندی مشتریان خواهد داشت و حس وفاداری را در آن‌ها ایجاد می‌نماید. حال باید منتظر ماند و دید این اقدام هیوندای تا چه میزان با استقبال بازار سختگیر ایالات متحده روبه‌رو خواهد شد و دیگر رقبا چه تصمیم را در مقابل این استراتژی جذاب اتخاذ می‌کنند. به نظر می‌رسد اصل رقابت و احترام به مشتری سبب پویایی وسیعی در حوزه خدمات پس از فروش شده و شرکت‌های خودروساز مجبور به ارائه بهترین خدمات هستند. اتفاقی که در آن مردم، برنده اصلی تمام این رقابت‌ها خواهند بود.

خدمات پس از فروش هیوندای
خدمات پس از فروش هیوندای

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مزایا و معایب سانتافه ۲۰۱۷

مقایسه هیوندایی سانتافه و هیوندایی وراکروز

چرا هیوندایی سانتافه بخریم

معایب نسل های مختلف سانتافه

مقایسه هیوندایی سانتافه و هیوندایی توسان

مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندایی سانتافه 2018

هیوندای سانتافه 2016 بخریم یا 2017

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از