چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟

فهرست مطالب

سوال اینکه ” چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟ ” در نگاه اول کمی بعید به‌نظر می‌رسد. اصلا مگر می‌شود در این بازار پر از افراد کلاهبردار، بدون دردسر بتوان خودرو را فروخت.

جواب این سوال بله است. پس در ادامه مقاله ” چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟ ” با مجله همراه مکانیک همراه شوید. فروش خودرو را می‌توان یکی از دغدغه‌های صاحبان‌اش دانست.

به عقیده بعضی از افراد فروش خودرو در مقایسه با خرید آن امری راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر است که این دیدگاه کاملا غلط است است. هزینه‌های پنهانی برای فروش خودرو وجود دارد که در کنار خطرات این امر، مسئله‌ای ترسناک به‌نظر می‌رسد اما جای نگرانی نیست زیرا مجله همراه مکانیک با راهکاری تضمینی این مقاله را تهیه کرده‌است.

روش‌های فروش خودرو

  1. روش سنتی
  2. روش مدرن

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

  1. روش سنتی، دارای سه مدل که یکی بدتر از یکی دیگر است!

  • بازارهای خرید و فروش که سرشار از خطر هستند
  • نمایشگاه فروش خودرو
  • سایت‌‌های خرید و فروش مانند دیوار و شیپور

بهترین زمان فروش خودرو ، چه وقتی است؟

بازارهای خرید و فروش که سرشار از خطر هستند

بازارهای خرید و فروش خودرو فرصت خوبی برای دلالان کلاهبرداری است که با استفاده از روش‌های سر تمامی افرادی که برای فروش خودرو می‌روند را کلاه می‌گذارند. متاسفانه بسیاری از روش‌های کلاهبرداری در شلوغ‌ترین مکان‌ها به وقوع می‌پیوندند. رفت و آمد به محل بازارها و همچنین زمانی که باید گذاشته شود از دسته همان هزینه‌های پنهانی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. معمولا این روش غیر از مواجه با دلالان متعدد بسیار زمان می‌برد که خیلی مهم هم است.

نمایشگاه فروش خودرو

در این بخش از مقاله ” چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟ ” به بررسی روش فروش خودرو توسط نمایشگاه می‌پردازیم. یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها در فروش خودرو مراجعه به نمایشگاه‌داران خودرو است و یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این روش بی‌خودرو ماندن شخص فروشنده است. بعضی اوقات دیده می‌شود که فرد نمایشگاه‌دار قیمتی را به خریدار و فروشنده اعلام می‌کند که باهم فرق دارد تا سود بیشتری کسب کند.

4 روش کلاهبرداری خرید و فروش خودرو

این غیر از درصدی می‌باشد که طرفین در ابتدای کار بر سر آن توافق کرده‌اند. از طرفی دیگر در مدت زمانی که خودرو در نمایشگاه قراردارد فروشنده برای رفت و آمد خود نیازمند پرداخت هزینه اضافه است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

سایت‌های خرید و فروش مانند دیوار و شیپور

در آخرین بخش روش سنتی فروش خودرو که در مقاله ” چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟ ” با روشی مثلا مدرن روبه‌رو هستیم که عواقبش حتی بدتر از روش‌های دیگر است. آگهی کردن خودرو در سایت‌های مختلف به عنوان روشی جدیدتر در مقایسه با دو روش قبلی شناخته می‌شود.

از دردسر عکس گرفتن و آگهی کردن خودرو در چند سایت مختلف و پرداخت هزینه برای بهتر دیده شدن آگهی که بگذریم؛ کافیست خودروی خود را در سایت‌های معمول آگهی خودرو، آگهی کنید و حتی اعلام کنید از ساعت 4 تا 8 شب می‌توانید جواب بدهید. صبح تا شب، وقت و بی‌وقت با تلفن‌هایی مواجه می‌شوید که اکثرا دنبال خریدن خودرو نیستند و فقط به دنبال کسب اطلاعات هستند و یا سوالات تکراری می‌پرسند.

غیر از پاسخگویی به تماس‌ها که بخش زیادی از وقت شما را می‌گیرد روبرو شدن با بازدیدهای مکرر و غیرضرور هم به یکی از معضلات فروش خودرو آنلاین تبدیل شده است. بازدیدهایی که اغلب از سمت دلالان و نه مصرف‌کنندگان صورت می‌گیرد و شما باید برای هر بازدید زمان قابل توجهی را صرف کنید. زمانی که می‌توانستید به نحو دیگری از آن بهره ببرید و یا درآمد کسب کنید  را باید برای امری بگذارید که روش‌های بهتری نیز است. در بخش بعدی مقاله ” چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟ ”  به بهترین روش فروش خودرو خواهیم پرداخت.

  1. روش مدرن و کاربردی که هم رایگان است هم مطمئن

در این مقاله با خطرات فروش خودرو روبه‌رو شدیم. اما تکلیف چیست؟ آیا راهی است که بدون دردسر بتوان خودروی خود را فروخت؟ بله هست. جالب اینجاست که اتفاقا رایگان هم است. جالب‌تر هم این است که حتی نیاز نیست پاسخ‌گوی تلفن‌‌های مشتری باشید.

همراه مکانیک، به عنوان اولین و بزرگترین نمایشگاه فروش خودروهای کارشناسی شده چند سالی است که خدمت فروش سفارشی خودرو را با الهام از استارتاپ‌های موفق خارجی مانند کارانا راه‌اندازی کرده است. در این روش که در سراسر دنیا هم به عنوان بهترین روش فروش خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد نیازی به پاسخگویی فروشنده به تماس‌های مکرر مشتریان نیست.

چرا فروش سفارشی خودرو توصیه می‌شود؟

• خودرو خود را به بهترین قیمت و بدون دردسر می‌فروشید.
• بدون دخالت شما آگهی خودرو در سایت‌های شیپور، باما و دیوار منتشر می‌شود و مرتب مورد پایش قرار می‌گیرد.
• شما به هیچ تماس تلفنی از سمت خریدار پاسخ نخواهید داد و یک مشاور فروش اختصاصی برای شما تعیین می‌شود که تنها با وی در ارتباط خواهید بود.

• با دلالان خودرو مواجه نخواهید شد
• در زمان شما صرفه‌جویی شده و از بازدیدهای غیرضروری جلوگیری می‌شود
• مشاوره حقوقی همراه مکانیک تا زمان ثبت قولنامه در کنار شماست تا تمام جزئیات رعایت شود و فروشی مطمئن داشته باشید
• در صورت فروش خودرو توسط همراه مکانیک، هزینه‌ای بابت این خدمت ارزشمند پرداخت نخواهید کرد.

برای دریافت این خدمت کافیست وارد صفحه فروش خودرو سایت همراه مکانیک به آدرس hamrah-mechanic.com/car-sell شوید و ثبت سفارش کنید. کارشناسان همراه مکانیک با شما تماس می‌گیرند و خودروی شما مورد کارشناسی قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که پس از انجام کارشناسی، تمام فرایند فروش خودرو اعم از آگهی کردن، پاسخ دادن به تماس‌ها و هماهنگی جهت بازدید توسط همراه مکانیک انجام می‌شود  تا شما بتوانید باقی کارهای خود را با خیالی راحت انجام دهید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
5 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
agahisazeh
1400-06-12 18:01

بسیار مفید و عالی بود .

جمشید
1401-06-09 06:53

عالی

مجید
1401-07-04 11:45
امتیاز دهی :
     

سلام و خسته نباشید
با عرض معذرت چون سوال برای بنده پیش اومد میپرسم ، یعنی مجموعه همراه مکانیک بابت خدمات فروش سفارشی خودرو کارکرده هیچ دریافتی ندارد ، یا اینکه از فروشنده دریافت نمیشه و از خریدار بابت کارشناسی هزینه ای دریافت میشه ؟

مجید
1401-07-04 12:18

از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم