فروش امانی خودرو چیست؟

فهرست مطالب


یکی از ساده‌ترین و سنتی‌ترین راه‌های فروش خودرو، سپردن آن به نمایشگاه است. در این روش نیازی نیست برای پاسخ به آگهی و بازدید خودرو وقت بگذارید و در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنید. با در نظر گرفتن این مزایا، فروش امانی خودرو در نمایشگاه از روش‌های دیگر بهتر است و از طرف دیگر شما را از دردسرهای مواجهه با کلاهبردار و دلال نیز راحت می‌کند.

با این وجود برای فروش خودرو در نمایشگاه باید کمیسیون بالایی بپردازید و معمولاً قیمتی که نمایشگاه‌دار به خریدار اعلام می‌کند، بالاتر است تا بتواند سود بیشتری کسب کند. همچنین تضمینی برای امنیت معامله، کارشناسی دقیق، تعیین قیمت درست و طی شدن مراحل قانونی نقل‌وانتقال خودرو وجود ندارد.

با این اوصاف آن‌هایی که حوصله و فرصت کافی برای فروش خودرو یا فضای مناسبی برای نگهداری از خودروی فروشی خود ندارند باید چه‌کار کنند؟ در این مقاله بعد از توضیح فروش امانی خودرو و کاندیداهای مناسب آن، شما را با روشی جایگزین آشنا می‌کنیم که دردسرهای بالا را ندارد و با استفاده از آن می‌توانید خودروی خود را در مدت کوتاهی بفروشید.

 

فروش امانی خودرو یعنی چی؟

همان‌طور که از نام آن می‌توان حدس زد، در فروش امانی شما خودروی خود را به عنوان امانت به جایی می‌سپارید تا آن را برای شما بفروشد. در این روش متصدی فروش خودرو یا نمایشگاه‌دار حق مالکیت و دخل و تصرف در خودرو را ندارد و تنها باید برای آن مشتری پیدا کند و پاسخگوی مراجعان و بازدیدکنندگان باشد. همچنین باید امنیت خودرو را تأمین کند و آن را در همان شرایطی که تحویل گرفته، به فروش برساند.

به غیر از موارد بالا، باید مدت‌زمان امانت و هزینه خدمات یا اجرت (همان کمیسیون) نیز در قرارداد فروش امانی قید شود.   

 

فروش امانی خودرو برای چه افرادی مناسب است؟

فروش امانی خودرو می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای همه فروشندگان خودرو باشد؛ اما معمولاً افراد زیر سراغ این روش می‌روند:

  • افرادی که حوصله و فرصت کافی برای فروش خودروی خود را ندارند و نمی‌توانند برای آگهی کردن خودرو، هماهنگی برای بازدید و … وقت بگذارند.
  • آن‌هایی که بیشتر از یک خودرو دارند.
  • آن‌هایی که به دلیل نداشتن جای پارک مناسب و پارکینگ، می‌خواهند خودروی خود را بفروشند.
  • آن‌هایی که خودشان خودرو دارند و می‌خواهند خودروی ثبت نامی خود را در بازار آزاد بفروشند و سود کنند.
  • مالکان خودروهای لوکس که مشتری برای آن‌ها سخت پیدا می‌شود و احتمال بیشتری وجود دارد که با کلاهبردار و دلال مواجه شوند.

 

بهترین روش فروش امانی خودرو

 

اتوسنتر همراه مکانیک؛ بهترین روش فروش امانی خودرو

همراه مکانیک بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده است و خدمات فروش خودرو را به‌صورت حضوری هم ارائه می‌دهد. برای استفاده از این خدمات، کافی است وارد بخش «فروش خودرو» در سایت همراه مکانیک شوید و درخواست فروش خودروی خود را ثبت کنید. پس از انجام هماهنگی‌های لازم، خودروی شما کارشناسی می‌شود و می‌توانید آن را برای فروش امانی به اتوسنتر همراه مکانیک بسپارید.

در این روش، شما تنها کافی است برای امضای قرارداد فروش وقت بگذارید و از تمام دردسرهای فروش خودرو راحت می‌شوید. همچنین خودروی شما با قیمت درست و در کمترین زمان ممکن به فروش می‌رود. سایر مزایای فروش خودرو در نمایشگاه همراه مکانیک را در بخش بعدی می‌خوانید.

 

مزایای فروش خودرو در نمایشگاه همراه مکانیک چیست؟

در فروش امانی خودرو با همراه مکانیک، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

کارشناسی تمامی خودروها

پیش‌نیاز کارشناسی فنی و بدنه دقیقه خودرو در فروش حضوری هم برقرار است و توسط کارشناسان حرفه‌ای همراه مکانیک و تجهیزات روز انجام می‌شود. این کار به تعیین قیمت منصفانه برای خودرو و اطلاع دقیق از شرایط آن کمک می‌کند. همچنین اعتماد بازدیدکنندگان و خریداران احتمالی را جلب می‌کند و باعث می‌شود که زودتر تبدیل به مشتری شوند.

این در حالی است که در نمایشگاه‌های سطح شهر، پایین نشان دادن ارزش خودرو نسبت به واقعیت و عیب گذاشتن روی آن یک اتفاق رایج است و معمولاً با هدف کسب سود بیشتر انجام می‌شود؛ چون روند برخورد با خرید کاملاً معکوس است و برای او خودرو را بسیار ارزشمندتر و سالم‌تر از واقعیت تصویر می‌کنند.

لازم به ذکر است که کارشناسی همراه مکانیک تا سقف 850 میلیون تومان و 7 روز هم ضمانت دارد که این موضوع، دقیق بودن آن را ثابت می‌کند.

 

تعیین قیمت منصفانه

در فروش امانی خودرو با همراه مکانیک، مکانیزم تعیین قیمت به گزارش کارشناسی، قیمت‌های روز و معاملات واقعی بازار وابسته است؛ درحالی‌که اگر خودروی خود را برای تعیین قیمت به نمایشگاه‌های سطح شهر ببرید، قیمت‌های متفاوت و عجیب‌وغریبی را به شما اعلام می‌کنند که معمولاً زیر قیمت واقعی خودرو است.

 

صرفه‌جویی در زمان

بعد از کارشناسی خودرو و دریافت رسید تحویل خودرو، شما دیگر نیازی به حضور و سر زدن به اتوسنتر همراه مکانیک ندارید و تنها کافی است برای امضای قرارداد فروش مراجعه کنید. تمامی مراحل فروش خودرو مثل درج آگهی، پاسخگویی به تلفن، هماهنگی و راهنمایی بازدیدکنندگان و همچنین پیدا کردن خریدار واقعی، با کارشناسان اتوسنتر همراه مکانیک است.

 

تضمین امنیت معامله و طی شدن مراحل قانونی نقل‌وانتقال خودرو

کارشناسان همراه مکانیک از لحظه هماهنگی برای کارشناسی خودرو تا تعویض پلاک همراه شما هستند تا خیال شما از امنیت معامله و طی شدن تمامی مراحل قانونی نقل‌وانتقال خودرو راحت شود. همچنین حواسشان به مسائل حقوقی و فنی قرارداد هم هست تا خدای‌ناکرده شما یا خریدار متضرر نشوید.

 

کارشناسی خودرو، از مزایای فروش خودرو در نمایشگاه همراه مکانیک

 

سرعت فروش بالا

فروش امانی خودرو با همراه مکانیک، بهترین روش برای فروش سریع و به قیمت خودرو است. همراه مکانیک با شبکه بزرگی از خریداران واقعی و باسابقه کار می‌کند و علاوه بر این، خودروی شما در شبکه‌های اجتماعی همراه مکانیک هم آگهی می‌شود که این موضوع، سرعت فروش آن را بالا می‌برد.

 

امنیت بالای اتوسنتر همراه مکانیک

اتوسنتر همراه مکانیک پارکینگی مسقف با نگهبانی 24 ساعته دارد و سلامت خودروی شما را تا زمان فروش تضمین می‌کند. همان‌طور که گفتیم، هنگام تحویل خودرو به شما رسید هم داده می‌شود تا خیالتان راحت شود. علاوه بر این حسن شهرت همراه مکانیک به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده و یکی از مراجع نکات فنی و حقوقی و قیمت روز خودرو، جای هیچ شکی را برای اعتماد کردن به آن باقی نمی‌گذارد.

 

اتوسنتر همراه مکانیک کجاست؟

در این مقاله به شما گفتیم که فروش امانی خودرو چیست و چه افرادی بهتر است از این روش برای فروش خودروی خود استفاده کنند. همچنین اتوسنتر همراه مکانیک را به عنوان روشی مطمئن برای فروش امانی خودرو معرفی کردیم و مزایای آن را برشمردیم. برای مراجعه به اتوسنتر همراه مکانیک و اطمینان از امنیت آن، می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

آدرس اتوسنتر همراه مکانیک: بزرگراه نیایش، تقاطع جنت‌آباد، مرکز خرید نیایش مال، پارکینگ 3-

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها