مقایسه انواع روش‌های دریافت وام خودرو در سال 1401

فهرست مطالب

در شرایط فعلی که قیمت خودروهای مختلف هر روز قله‌های جدیدی را فتح می‌کند، خرید نقدی کار بسیار سختی است. از این‌رو بسیاری از افراد به دنبال خرید اقساطی و با دریافت وام خودرو هستند. اما شرایط و نحوه دریافت وام خودرو چگونه است؟ آیا وام فوری خودرو هم داریم؟ آیا به‌جز بانک‌ها می‌توانیم از جایی دیگر هم وام خودرو دریافت کنیم؟ فرآیند لیزینگ خودرو چگونه است؟ اگر سؤالاتی از این دست در ذهن شما هم وجود دارد، این مقاله مجله خودرو همراه مکانیک را از دست ندهید.

انواع روش‌های دریافت وام خودرو

روش اول: وام بانکی

بدون شک اولین روشی که برای دریافت وام خودرو به ذهن افراد می‌رسد، وام بانکی است. جالب است بدانید که در حال حاضر بانک‌های معدودی وام خرید خودرو پرداخت می‌کنند که آن هم شرایط خاصی دارد. به‌عنوان نمونه بیایید باهم به شرایط دریافت این نوع وام در یکی از بانک‌های خصوصی کشور نگاهی داشته باشیم:

مبلغ وام: معادل 80 درصد بهای خودرو و تا سقف 100 میلیون تومان با توجه به توان بازپرداخت مشتری

مدت زمان بازپرداخت: حداکثر 3 ساله

نرخ سود: مطابق با مصوبه بانک مرکزی

نوع ضامن: سند ملک

وام بانکی خرید خودرو

برای دریافت وام خودرو از بانک بایستی مبلغی را به‌مدت 3 الی 6 ماه به‌صورت سپرده نزد بانک نگهداری کنید. در ضمن این وام فقط برای خرید خودروهای داخلی با مدل سال جاری یا حداکثر یک سال قبل قابل پرداخت است. نکته جالب دیگر نیز این است که 15 درصد از مبلغ وام تا زمان بازپرداخت کامل نزد بانک مسدود می‌شود.

همان‌طور که دیدید، شرایط دریافت وام خودرو از بانک اصلاً ساده نیست و مواردی مثل ضمانت با سند ملکی، مسدودشدن 15 درصد از وام و خواب سپرده به‌مدت 3 الی 6 ماه باعث شده است تا این وام در شرایط تورمی فعلی بازار خودرو، چندان مقرون به صرفه نباشد. البته می‌توانید وام‌های دیگری هم از بانک‌ها دریافت و آن را برای خرید خودرو هزینه کنید اما در هر صورت نیاز دارید که مبلغی قابل‌توجه را برای چند ماه بدون دریافت هیچ سودی در بانک سپرده‌گذاری کنید.

روش دوم: وام فوری خودرو

اما می‌خواهیم شما را با وام فوری خودرو یا وام خودرو همراه مکانیک آشنا کنیم که از جنبه‌های بسیاری نسبت به وام بانکی مقرون به صرفه‌تر است. یکی از خدمات همراه مکانیک، فروش قسطی خودرو است که برای این منظور با همکاری شرکت‌های لیزینگ رسمی کشور، وام هم پرداخت می‌کند. مبلغ وام خودرو همراه مکانیک بین 20 تا 60 میلیون تومان با زمان بازپرداخت 12، 18 یا 24 ماهه است که مزایای آن نسبت به وام‌های معمول بانکی را با هم مرور خواهیم کرد:

* وام خودرو همراه مکانیک به‌صورت فوری پرداخت می‌شود و نیازی به سپرده‌گذاری و خواب سپرده ندارد.

* نرخ سود این وام ماشین مطابق با مصوبه بانک مرکزی است و خریدار سود غیرمتعارفی را پرداخت نخواهد کرد.

* وام فوری خودرو نیاز به ضامن ندارد و برای دریافت آن تنها به مدارک احراز هویت، مدارک شغلی، اطلاعات حساب بانکی و دسته چک صیادی نیاز دارید.

* فروش قسطی خودرو همراه مکانیک با وام، برای تمامی خودروهای داخلی با مدل بالای 1388 و وارداتی با مدل بالای 2009 امکان‌پذیر است و نیازی نیست حتماً خودروی صفرکیلومتر با مدل سال را انتخاب کنید.

* تنها اگر مبلغ وام خودرو دریافتی شما بیش از 30 میلیون تومان باشد، سند خودرو در رهن شرکت ليزينگ مي‌ماند و براي مبالغ کم‌تر، سند آزاد است و امکان فروش خودرو وجود دارد.

* در ليزينگ ماشين توسط همراه مکانيک، خودرو به‌صورت کامل توسط کارشناسان شرکت کارشناسی و ضمانت‌نامه 7 روزه بدنه و فنی تحویل خریدار می‌شود. ضمن این‌که کارشناس حقوقی همراه مکانیک در هنگام ثبت قولنامه حضور خواهد داشت. این موارد باعث می‌شود تا امکان کلاهبرداری فروشنده نزدیک به صفر باشد و خریدار با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهد.

وام خودرو همراه مکانیک

کلام پایانی

همان‌طور که گفتیم، این روزها تقاضا برای دریافت وام خودرو و خرید قسطی افزایش یافته است؛ اما شرایط سخت دریافت وام بانکی باعث شده تا بسیاری از مردم نتوانند برای دریافت آن اقدام کنند و در نتیجه از رسیدن به خودروی دل‌خواه خود باز بمانند. در این شرایط، فروش قسطی خودرو همراه مکانیک با دریافت وام فوری، گزینه بسیار مناسبی برای یک خرید مطمئن محسوب می‌شود.

برای دریافت وام فوری خودرو می‌توانيد به وب‌سایت همراه مکانیک (https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/?credit=true) مراجعه و ضمن مطالعه جزئیات طرح لیزینگ خودرو همراه مکانیک، درخواست دریافت وام خود را نیز ثبت کنید. پس از بارگزاری مدارک، کارشناسان همراه مکانیک در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت و به‌صورت کامل راهنمایی‌تان خواهند کرد.

 

بیشتر بخوانید

خودرو صفر بخریم یا دست دوم؟ انتخابی سخت در این بازار آشفته

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها