به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعتقاد دارد که باتوجه‌به کاهش نرخ ارز، شورای رقابت باید قیمت خودروها را کاهش دهد زیرا افزایش قیمت‌های فصلی بر مبنای قیمت دلار و افزایش هزینه تولید ناشی از آن بوده است.

طاهری در همین راستا گفت: از آنجایی که خودروسازان دلیل افزایش قیمت خودرو در کارخانه را رشد نرخ ارز بیان کرده و مدعی بودند که از یک سو تولیدات آنها 35 درصد ارزبری دارد و از سوی دیگر بهای مواد اولیه داخلی مانند ورق فولاد و… متناسب با ارز افزایش داشته و این امر موجب رشد هزینه تولید شده است، در حال حاضر که نرخ دلار در بازار کاهش‌یافته باید قیمت خودرو در کارخانه نیز متناسب با آن کاهش یابد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتظار مردم مبنی‌بر اینکه با کاهش نرخ ارز خودروسازان باید قیمت محصولات تولیدی خود را کم کنند، به جا بوده و خودروسازان باید این انتظار را پاسخ دهند.

وی اضافه کرد: شورای رقابت باید به موضوع کاهش قیمت خودرو در کارخانه متناسب با سقوط نرخ ارز ورود کند چرا که با افزایش نرخ ارز این شورابه خودروسازان مجوز داد هر سه ماه یکبار متناسب با رشد هزینه‌های تولید، خودرو را گران کنند.

او هم‎چنین با بیان این که شورای رقابت نباید یک طرفه تصمیم بگیرد، ادامه داد: شورای رقابت باید متناسب با نوسانات نرخ ارز به موضوع گرانی یا ارزانی خودرو در کارخانه ورود کرده و تصمیم گیری کند و باید از تولیدکننده و مصرف کننده همزمان حمایت کند.

منبع: خانه ملت

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ایران
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۲:۳۶

احتمالا باقی نمایندگان محترم مجلس فرمایشی برای اعتراض به خودسری های خودروسازان لال تشریف دارند .‌