روش‌ های پرداخت خلافی خودرو و قبض جریمه 1400

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 2.9 / 5. تعداد رای: 21

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

 حتی اگر یک راننده محتاطی باشید و قوانین راهنمایی‌رانندگی را به‌درستی رعایت کنید، بازهم هنگام فروش ماشین خود حتماً سروکارتان به پرداخت خلافی خودرو خواهد افتاد. به لحاظ قانونی پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک، باید ابتدا نسبت به پرداخت قبض جریمه اقدام کنید و رسید تسویه و پرداخت جریمه خودرو را به‌همراه داشته باشید.

از آنجایی‌که یکی از بزرگ‌ترین دغدغه ساکنین کلان شهرها، زمان است، تصمیم گرفتیم در این مقاله تمامی روش‌های پرداخت خلافی ماشین را معرفی کنیم تا هنگامی‌که نیاز فوری به این کار داشتید، بتوانید در کوتاه‌ترین زمان اقدام به استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن کنید.

همچنین برای حفظ سلامتی خود در زمان پاندمی کرونا، پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های پرداخت آنلاین جریمه خودرو به‌جای روش‌های حضوری استفاده کنید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

انواع روش‌های پرداخت خلافی خودرو

حالا که به اهمیت موضوع پرداخت خلافی خودرو پی بردید، وقت آن رسیده است که با روش‌های مختلف پرداخت آن هم آشنا شوید. روش‌های پرداخت خلافی خودرو راهور به دو دسته حضوری و غیرحضوری تقسیم می‌شود اما پیش از پرداخت قبض جریمه ابتدا باید از مقدار آن مطلع شوید.

انواع روش‌های پرداخت فوری خلافی خودرو
انواع روش‌های پرداخت قبض جریمه خودرو

پرداخت جریمه خودرو از سایت راهور 120

سایت پلیس راهور ناجا اولین مرجع رسمی استعلام و پرداخت آنلاین خلافی خودرو به‌حساب می‌آید که با استفاده از چند مرحله ساده می‌توانید نسبت به پرداخت قبض جریمه رانندگی خود در این سایت اقدام کنید. مراحل پرداخت خلافی خودرو از راهور به‌قرار زیر است:

1. به بخش استعلام میزان تخلفات رانندگی بروید.

2. در سامانه خدمات الکترونیک انتظامی (سخا) ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام در سایت با وارد کردن کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن، پیامک فعال‌سازی را دریافت می‌کنید و می‌توانید به سامانه وارد شوید.

3. پس از ورود در بخش استعلام تخلفات خودرو باید شماره بارکد کارت خودرویتان را مانند تصویر نمونه وارد کنید تا لیست خلافی خودرو برای شما نمایش داده شود.

استعلام خلافی برای پرداخت جریمه راهنمایی رانندگی
استعلام خلافی خودرو با شماره بارکد کارت ماشین

4. در صفحه باز شده می‌توانید استعلام تخلفات رانندگی خود را با جزئیاتی مانند محل تخلف، نوع تخلف، مبلغ، شناسه قبض و شناسه پرداخت مشاهده کنید.

جزئیات خلافی خودرو در سایت راهور
ریز خلافی‌های خودرو

5. با انتخاب دکمه افزودن به لیست پرداخت می‌توانید هر تعداد از جریمه‌هایی که قصد پرداخت‌شان را دارید، انتخاب کرده و نسبت به پرداخت آنها از طریق درگاه بانکی اقدام کنید.

همچنین می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرو را یادداشت کرده و از سایر روش‌های پرداخت قبوض نسبت به تسویه و پرداخت آن اقدام کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید، سایت راهور 120 امکان استعلام ریز خلافی خودرو را هم برای رانندگان فراهم کرده است، در نتیجه مجبور نیستید حتماً تمامی مبلغ جریمه خود را یک‌باره پرداخت کنید. تنها مشکل سایت راهور این است که به‌روزرسانی اطلاعات خلافی در آن به‌صورت هفتگی صورت می‌گیرد و در صورتی‌که از همین سامانه اقدام به پرداخت خلافی کنید، اطلاعات پرداخت شما بعد از 72 ساعت و گاهی بیشتر در سیستم ثبت می‌شود.

از بین بهترین‌ها بخر، کارشناسی شده، به قیمت و تضمینی!

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

پرداخت خلافی خودرو با موبایل

مانند بسیاری از قبوض خدماتی دیگر، پرداخت قبض جریمه از طریق اپلیکیشن‌های مختلف نیز امکان‌پذیر است. بسیاری از این نرم‌افزارهای موبایلی علاوه بر قابلیت پرداخت خلافی، خدمات استعلام ریز خلافی را هم ارائه می‌دهند. 

مشاهده آنلاین جریمه خودرو با اپلیکیشن موبایل
پرداخت جریمه پلیس با موبایل

پرداخت قبض جریمه با کد USSD

برخی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت دسترسی به خدمات پرداخت جریمه‌های رانندگی از طریق کد USSD را هم برای مالکان خودرو فراهم آورده‌اند که با شماره‌گیری کد USSD و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرو می‌توانید نسبت به پرداخت جریمه رانندگی خود اقدام کنید.

اما توجه کنید که کدهای ارائه شده توسط این اپلیکیشن‌ها مانند اپلیکیشن آپ، با کد *110# متفاوت است. شما با شماره‌گیری این کد USSD تنها قادر به استعلام خلافی هستید و برای پرداخت جریمه باید از راه‌هایی که در این مقاله معرفی شد، استفاده کنید.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

پرداخت خلافی خودرو با پیامک (SMS)

علاوه بر برنامه‌های موبایلی و روش‌های آنلاین پرداخت خلافی، سامانه پیامکی به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ نیز خدمات استعلام هزینه خلافی خودرو را با استفاده از شماره VIN خودرو ارائه می‌دهد. (شماره VIN خودرو همان شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با حروف IR شروع می‌شود.) ترتیب وارد کردن اطلاعات برای دریافت خلافی از طریق پیامک به‌صورت زیر است:

ارسال شماره وین خودرو همراه با یک ستاره * به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ (اول شماره VIN و بعد ستاره را بنویسید) یا ارسال شماره ۸ رقمی بارکد خودرو همراه با یک مربع # و سپس ستاره * به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ (ابتدا مربع، سپس عدد هشت رقمی و در نهایت ستاره را بنویسید.)

پرداخت هزینه خلافی با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰

سریع‌ترین راه پرداخت هزینه خلافی خودرو، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 است. از آنجایی‌که سایر روش‌ها ممکن است با تأخیر در سیستم ثبت شود و گاهی مانند فروش خودرو لازم است که فورا برای پرداخت جریمه ماشین اقدام کنید، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ مطمئن‌ترین راه خواهد بود.

در این مراکز پس از پرداخت قبض جریمه خود می‌توانید تائیدیه مهرشده نیز دریافت کنید که برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک یکی از مدارک لازم و ضروری تلقی می‌شود.

به‌قیمت می‌فروشیم؛ وقتی‌که ماشینت به‌فروش نمیره!

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

بهترین و سریع‌ترین راه پرداخت خلافی خودرو

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، پرداخت خلافی خودرو یکی از موضوعات مهم برای دارندگان خودرو است. اطلاع از روش‌های پرداخت خلافی ماشین به شما کمک می‌کند هر زمان که لازم بود از میزان جریمه‌های خود مطلع شوید. از آنجایی‌که مقدار برخی جریمه‌ها در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر 2 برابر می‌شود، توصیه می‌کنیم هرچند وقت یک‌بار نسبت به  استعلام و پرداخت خلافی خودرو خود از در دسترس‌ترین روش اقدام کنید.

این موضوع را مدنظر داشته باشید که اگر خلافی شما از مقدار مشخصی بیشتر شود، پلیس راهور دستور توقیف خودروی شما را صادر می‌کند که می‌تواند برایتان مشکل‌ساز شود. پس بهتر است با بررسی‌های دوره‌ای و پرداخت قبض‌های جریمه‌ خودرویتان از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کنید.

سوالات متداول پرداخت خلافی خودرو

پس از پرداخت آنلاین خلافی خودرو، چقدر طول می‌کشد تا در سایت راهور خلافی کسر شود؟

بدهی شما پس از پرداخت جریمه به‌صورت لحظه‌ای از سایت راهور کسر خواهد شد، اما ثبت این اطلاعات در سایت راهور 7 تا 14 روز طول می‌کشد و پس از آن جریمه شما از سایت حذف خواهد شد.

پرداخت قبض جریمه تسلیمی خودرو از طریق بانک‌ها چگونه است؟

با داشتن شناسه قبض و قبض جریمه می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز یا ATM قبض جریمه را پرداخت کنید.

میانگین امتیاز 2.9 / 5. تعداد رای: 21

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
رضا
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۰:۲۰

قبلا پرداخت خلافی از طریق موبایل رایگان بود الان اونم پولی شده

[hm_buy_form]
[hm_sell_form]