Image default
نکات فنی و آموزشی

5 روش برای تشخیص سلامتی سیستم جلوبندی خودرو

5 روش برای تشخصی سلامتی سیستم جلوبندی خودرو موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله هر انچه در مورد جلوبندی ماشین و نحوه بررسی جلوبندی 405 و حتی جلوبندی 206 و پراید که نیاز است بدانید را به شما نشان خواهیم داد.

جلوبندی ماشین چیست و در کجای خودرو قرار دارد

 قبل از اینکه به 5 روش برای تشخیص سلامت جلوبندی خودرو بپردازیم خوب است بدانیم جلوبندی خودرو چیست.جلوبندی ماشین قسمت زیرین و جلویی خودرو بوده که ارتباط بین اتاق خودرو و شاسی را برقرار می‌نماید. سیستم تعلیق خودرو دارای دو وظیفه مهم است:

1-جذب ارتعاشات و تکان‌های ایجادشده ناشی از دست‌اندازها و ناهمواری‌های مسیر و افزایش آرامش سرنشینان

2-افزایش کنترل و هدایت‌پذیزی خودرو به خصوص به هنگام ترمز و عبور از پیچ‌ها

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های خارجی اولین نفر با خبر شو.

با این وجود برخی افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند که سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین تنها به داشتن رانندگی نرم برمی‌گردد و بنابراین تعمیر و نگهداری از آن به‌اندازه مسائلی از قبیل تعویض روغن و یا ترمزها اهمیت ندارد. اما باید گفت که جلوبندی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو به شمار می‌آید و بایستی نهایت وسواس و دقت را در نگهداری و تعمیرات آن به کار بست. در این مقاله قصد داریم به 5 نشانه جهت تشخیص خرابی سیستم جلوبندی بپردازیم. اما قبل از ان اجزای تشکیل دهنده سیستم جلوبندی ماشین را توضیح خواهیم داد

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم-بخش فنی

استعلام خلافی خودرو

بخش های تشکیل دهنده جلوبندی ماشین

بخش های تشکیل دهنده جلوبندی ماشین
بخش های تشکیل دهنده جلوبندی ماشین

مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده سیستم جلوبندی ماشین عبارتند از فنرها، کمک‌فنرها، طبق‌ها و بوش یا سیبک. فنرها اصلی‌ترین و مهم‌ترین جزء سیستم جلوبندی خودرو بخصوص در مواردی مانند جلوبندی پژو بوده و با استفاده از خاصیت فنر ارتعاشات را به خود جذب نموده و مانع از انتقال آن به داخل کابین می‌شوند. فنرهای مورد استفاده در جلوبندی خودرو شامل فنرهای لول، پیچشی و تخت است. اما باید توجه داشت که فنرها به تنهایی نمی‌توانند ارتعاشات را میرا نمایند و حتی ممکن است برای یک مدت زمان طولانی نوسان کنند؛ لذا به منظور کنترل این نوسانات از کمک‌فنرها استفاده می‌شود. سیبک‌ها عمدتا قطعات کروی فلزی هستند که به یک بازو وصل می‌شوند.

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

 

بخش های تشکیل دهنده جلوبندی ماشین
بخش های تشکیل دهنده جلوبندی ماشین

این قطعات علاوه بر آنکه اتصال قسمت‌های مختلف را بر عهده دارند گهگاه حرکت‌های چرخشی را نیز فراهم می‌آورند. سیبک‌‌ها نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشند چراکه این حرکت و لقی منجر به فرمان زدن خواهد شد. بوش‌ها نیز همانند سیبک‌ها هستند؛ با این تفاوت که برخلاف سیبک‌ها فقط در یک جهت می‌توانند دوران نمایند. از دیگر اجزای تشکیل‌دهنده جلوبندی می‌توان به میله تعادل اشاره نمود که وظیفه تقسیم نیرو بین چرخ‌ها و به خصوص در سر پیچ‌ها را بر عهده داشته که در صورت خرابی منجر به لرزش غربیلک فرمان می‌گردد. بلبرینگ‌ها با وجود آنکه شاید به زعم برخی، تجهیز چندان مهمی نباشند ولیکن خرابی آن می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را به جلوبندی ماشینن وارد آورد.

انواع سیستم تعلیق خودرو

مهم‌ترین سیستم‌های تعلیق عبارتند از سیستم تعلیق مک‌فرسون و سیستم تعلیق طبق‌دار دوبل A-ARM. سیستم مک‌فرسون با استفاده از یک متعادل‌کننده تلسکوپی، موقعیت چرخ‌ها را کنترل می‌نماید. در مک‌فرسون، فنر بدون هیچ واسطه‌ای و به صورت مستقیم به کابین وصل می‌شود. سیستم طبق‌دار دوبل که به دوجناغی نیز معروف است از دو جناغ موازی در قسمت بالا و پایین تشکیل شده و فنر و کمک‌فنر نیز در بین آن‌ها جای می‌گیرد.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین با وضعیت نامطلوب خیابان‌های موجود ، به‌طور متوسط نیازمند دو مرحله بازدید در سال می‌باشند. اگر سیستم تعلیق به‌موقع تعمیر نشود، آسیب‌های بعدی به خودروی شما وارد خواهد شد.

نشانه های خرابی سیستم جلوبندی ماشین

1- سواری خشک و خشن خودرو

با گذشت زمان، اجزای سیستم تعلیق خودرو به‌مرور فرسوده می‌شوند. شاید ساده‌ترین و بهترین راه برای تشخیص مشکلات سیستم تعلیق ماشین حسی است که خودرو هنگام سوارشدن به سرنشینان منتقل می‌کند. چراکه در صورت خرابی سیستم تعلیق، سواری خشک‌تر شده و تمامی برجستگی‌های جاده را به اتاقک خودرو منتقل می‌گردد که در برخی موارد نیز با صدای زیر شدید (جیغ کشیدن) همراه می‌شود.

روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین
روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین

2- کشیده شدن خودرو در پیچ‌ها برخلاف فرمان راننده

اگر شما بهنگام پیچیدن احساس کردید که وسیله نقلیه برخلاف فرمان شما عمل می‌کند ، دلیل این امر به‌احتمال‌زیاد ناشی از خرابی قطعه‌ای در سیستم جلوبندی است. بخش‌های مختلف سیستم تعلیق خودرو می‌توانند بر عواملی از قبیل: نحوه  فرمان دهی، زاویه لاستیک‌ها و مرکز تعادل و بالانس خودرو اثرگذار باشند. وجود نقص فنی در هرکدام از قطعات سیستم جلوبندی و تعلیق می‌تواند راننده را با دشواری در فرمان دادن روبرو کند. به‌عنوان‌مثال میله رابط فرمان در صورت آسیب‌دیدگی موجب تنبلی در پاسخ سیستم فرمان می‌شود. اساساً این بدین معنی است که خودروی شما توان مقابله برابر نیروی گریز از مرکز پیچ‌ها و پایدار نگه‌داشتن بدنه خودرو را ندارد که موجب افزایش خطر چپ کردن نیز می‌شود. بنابراین حتماً در اولین فرصت خودروی خود را جهت تعمیر سیستم تعلیق و جلوبندی به نزد تعمیرکاری مطمئن ببرید.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

 

روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین
روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین

3-وجود آج‌های ناهم‌سطح بر روی تایرها

روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین
روش های تشخیص عیب در جلوبندی ماشین

لاستیک‌های خودرو را وارسی کنید. چنانچه متوجه شدید آج‌ها به‌طور ناهمگون ساییده شده‌اند یا با نقاطی صاف بر روی تایرها مواجه شدید این امر در اغلب موارد نشانه این است که سیستم تعلیق، در بالانس نگه‌داشتن خودرو شما ناتوان است و فشار نامساوی بر روی لاستیک‌ها اعمال می‌کند.شایان ذکر است که عدم تعادل چرخ‌ها نیز منجر به لرزش فرمان شده و می‌تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی سیستم جلوبندی داشته باشد.  

4-روغن‌زدگی در کمک‌فنر و دیگر قطعات سیستم جلوبندی ماشین

درصورتی‌که به قسمت زیرین خودرو دسترسی دارید، به سیستم تعلیق و جلوبندی به‌طور مستقیم نگاهی بیندازید. درصورتی‌که فنر و کمک‌فنرها چرب و روغنی به نظر می‌رسند، این قطعه در حال نشت مایع بوده و درنتیجه به‌درستی کار نمی‌کنند. در این صورت نیاز به تعویض دارند.


5- پاسخ نامناسب خودرو بهنگام آزمون “تکان”

اگر فکر می‌کنید که سیستم جلوبندی خودرو به مشکل برخورده است (بر اساس یکی از علائم بالا)، این آزمون ساده را انجام دهید:
زمانی که خودرو ایستاده است، وزن خود را روی خودرو بیندازید و آن را از طرف جلوی خودرو به پایین فشار دهید. چند بار آن را بالا و پایین کنید و سپس رها کنید. همین حرکت را در پشت خودرو انجام دهید. اگر پس از رها کردن شما، خودرو بیش از 2 یا 3 بار بالا و پایین شد، به این معنی است که سیستم تعلیق خودروتان فرسوده شده است.

حال به عنوان مثال فرض نمایید که مالک یکی از خودروهای پرتیراژ بازار نظیر پراید یا 206 هستید؛ علائم خرابی  جلوبندی پراید می‌تواند به صورت‌های ذیل مشاهده شود:

عدم عملکرد خوب خودرو در پیچ‌ها، سر و صدای غیرعادی پلوس، عدم تعادل اتومیبل، نرمی بیش از مقدار معمول، لرزش غربیلک فرمان، سفتی و یا نرمی بیش از حد فرمان و … .

البته برای جلوبندی پژو 405 و سایر خودروهای نیز می توانید تست های بالا را انجام دهید

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

چه زمانی باید به فکر تعویض سیستم تعلیق خودروی خود باشیم؟

چگونه چراغ آچار 206 را خاموش کنیم

​ تسمه تایم و زمان مناسب برای تعویض آن

ترمز اضطراری خودرو

با نحوه کارکرد سیستم کنترل در سربالایی و سرازیری آشنا شوید

سیستم سوخت رسانی انژکتور چگونه عمل می کند

عملکرد دیفرانسیل خودرو چگونه است

با انواع سیستم تعلیق خودرو آشنا شوید

علت سر وصدای کابین چیست

ماهک گیربکس

تفاوت بنزین یورو 2 با یورو 4

سیستم کنترل کشش چیست

سیستم کنترل فشار باد تایر چیست

مشکلات انژکتور خودرو را بیشتر بشناسید

اهمیت بالانس چرخ ها در چیست

مطالب جدید

با انواع سیستم تعلیق خودرو آشنا شوید

زهرا باقری

چه زمانی باید به فکر تعویض سیستم تعلیق خودروی خود باشیم؟

میناوند

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید