امروزه خودرو که به یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای افراد جامعه تبدیل شده‌است، از بازار و علاقه‌مندان بسیار زیادی نیز برخوردار است. رغابت‌های به‌وجودآمده در بین سلاطین خودروسازی در جهان باعث شده است که هر لحظه شاهد افزایش تنوع در ساخت خودروها باشیم که این امر نیز سبب شده تا با موضوعات بسیاری مهمی اعم از بهترین زمان فروش خودرو، مواجه شویم.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

در کشور ما نیز خودرو به یک کالای ضروری تبدیل شده است که همچنین توانسته است نقش سرمایه را نیز برای برخی از افراد نیز ایفا کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مهم‌ترین موضوع در چند سال اخیر دز کشور ما، موضوع بهترین زمان فروش خودرو بوده است که ما در مقاله ” بهترین زمان فروش خودرو چه زمانی است؟ ” از مجله همراه مکانیک، به بررسی آن می‌پردازیم اما نخست نگاهی به تاریخچه‌ی اختراع آن می‌اندازیم.

تاریخچه اختراع خودرو

طبق تحقیقات بدست آمده اولین خودرو که با یک موتور برونسوز کوچک همراه بود، بر روی یک گاری کوچک نصب شد. این خودرو را زیگفرد مارکوس در سال 1874 میلادی در شهر وین ساخت. موتور این وسیله، موتور بخاری یا برونسوز نام داشت. اما به تدریج با پیشرفت در فناوری و اهتمامی که بر روی ارتقای این اختراع داشتند، موتورهای برونسوز به موتورهای درون‌سوز تبدیل شدند.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

در موتورهای درون‌سوز، مخلوط هوا و گاز در داخل سیلندر به وسیله جرقه به احتراق درآمده و روشن می‌شد. اولین نمونه این‌گونه موتورها را یک مهندس آلمانی به نام نیکلاس اتو ساخت. موتورهای امروزی نیز، در حقیقت نمونه تکامل یافته و پیشرفته‌ این نوع موتور محسوب می‌شوند. اما عموما اختراع خودرو را به گات لیپ دایملر یا کارل بنز نسبت داده می‌شود.

بهترین زمان فروش خودرو

حال نوبت به آن رسیده است که به بحث اصلی یعنی بهترین زمان فروش خودرو بپردازیم تا با آشنایی و با علم کامل بتوانیم بهترین انتخاب را در این دوران که حتی فروختن یک جفت کفش هم سخت است، داشته باشیم. با ما همراه باشید:

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای فروش خودروی خود تنها دو شرط لازم و ضروری است: اول آن‌که ماشین سالم باشد و آسیبی ندیده باشد و دوم آن‌که قیمت خودروی کارکرده عادلانه و عقلانی تعیین شده باشد. اما چند فاکتور دیگر نیز در موفقیت فروش خودرو تاثیرگذار هستند که کمتر به آن‌ها توجه شده است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

در این مقاله تلاش ما بر این است که به بررسی تاثیرگذارترین عامل در فروش خودرو بپردازیم تا به شما کمک کنیم بدون کاهش قیمت، خودروی خود را بفروشید. این فاکتور بسیار مهم، زمان انتخاب برای فروش خودرو است.

بهترین زمان فروش خودرو
بهترین زمان فروش خودرو
 1. فصل مناسب برای فروش خودرو

متخصصین در حوزه فروش خودرو معتقدند که انتخاب فصل مناسب برای فروش آن تاثیر بسیار زیادی  بر روی قیمت نهایی خودرو و آسانی یا ختی فروش آن میگذارد. بهترین زمان فروش خودرو، بهار و تابستان است.

 • نخستین دلیل این است که فرآیند خرید خودرو بسیار زمان‌بر است و در فصل سرما ملاقات با فروشنده و تست خودرو برای خریداران به احتمال بسیار زیادی دشوار است.
 • دومین دلیل این است که در فصل سرما بخصوص زمستان که اکثر مردم مشغول خرید عید و آماده شدن برای سال جدید و همچنین سفرهای نوروز هستند، آن‌قدرها جیبشان پرپول نیست که بخواهند خودرو بخرند که البته درصد بسیار بسیار کمی هم این‌کار را می‌کنند. اما برعکس در تابستان و اواخر بهار که خانواده‌ها در پی محیا شدن برای تعطیلات تابستانی هستند، و عده خیلی زیادی نیز دلشان می‌خواهد سفرهای تابستانی یا گشت و گذار خود را با خودرو جدید آغاز کنند.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

 • سومین و آخرین دلیل تاثیر فصل بر روی فروش خودرو این است که در بعضی از ماه‌های سال، تعداد خودروهایی که برای فروش گذاشته می‌شود، افزایش پیدا کرده و ر نتیجه بازار با کاهش قیمت خودرو مواجه می‌شود که البته این اتفاق برای فروشندگان خوشاید و دل‌چسب نیست.
 1. توجه به وضعیت تقاضا در بازار خودرو

در چند ماه گذشته، قیمت خودرو دچار نوسانات شدیدی شد که احتمالا نیز این روند افزایشی قیمت خودرو ادامه پیدا خواهد کرد. این یعنی تعداد زیادی از افراد که خودرو خود را زمان ارزانی خودرو خریده‌اند، ممکن است برای کسب سود بیشتر خودرو خود را به فروش بگذارند. این بدان معنا است که افزایش تعداد خودروهای برای فروش، و اشباع شدن بازار از خودروهای کارکرده، نهایتا نتیجه‌ای جز کاهش ارزش خودروی کار کرده نخواهد داشت.

بهترین زمان فروش خودرو
بهترین زمان فروش خودرو

بنابراین ضروری است تا بازار خودرو را زیر نظر داشته و زمانی اقدام به فروش خودروی خود کنید که تقاضا برای آن زیاد شده باشد، نه زمانی که به‌دلیل اشباع بازار از خودروی کارکرده قیمت خودرو کاهش یافته باشد.

 1. خودرو را با تغییر نیاز عوض کنید.

یکی‌دیگر از بهترین زمان فروش خودرو، زمانی است که نیازهای شما تغییر کند. عواملی چون: تشکیل خانواده، وجود بچه‌ها، رسیدن سن آن‌ها به سن مدرسه رفتن، تغییر فاصله منزل شما تا محل کار و یا حتی محل زندگی می‌توانند به‌طور کلی نیازهای شما و انتظاراتی که از یک خودرو دارید را تغییر دهد. احتمالا با خد فکر می‌کنید که بهتر است کمی صبر کرده و بعدا خودروی خود را تغییر دهید، ولی حقیقت این است که هرقدر بیشتر در فروش خودرو خود تعلل کنید، ارزش خودروی شما بیشتر کاهش می‌یابد.

 1. فروش خودرو پیش از بالا رفتن کارکرد خودرو

می‌توان گفت که هنگام کارشناسی خودرو و تعیین قیمت خودرو، مهم‌ترین عامل، میزان کارکرد خودرو است. معمولا خودروها پس از گذشتن از مرز 160 هزار کیلومتر کارکرد، دچار افت شدید قیمت می‌شوند. به گفته برخی کارشناسان، گذشتن کارکرد خودرو از مرز 95 هزار کیلو متر نیز باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود. پس درواقع به پایان رسیدن گارانتی خودرو با گذشتن از مرز مشخصی از کارکرد نیز یکی از دلایلی است که باعث می‌شود تا خودرو قیمت پایینی پیدا کند.

بهترین زمان فروش خودرو
بهترین زمان فروش خودرو

معمولا زمانی که خودرو ها به مرز 95 تا 100 هزارکیلومتر می‌رسند، نیاز به تعمیرات زیاد و تعویض قطعات خواهند داشت و این تعمیرات و تعویض قطعات نیز باعث تشدید کاهش ارزش خودرو می‌شوند. بنابراین بهتر است که پیش از آن‌که خودروی شما مستهلک شود، آن‌ را به فروش برسانید.

 1. فروش خودرو در زمان سلامت آن

افراد زیادی هستند که صبر می‌کنند تا خودرویشان دچار آسیب‌های فنی شود و بعد سعی در فروش آن می‌کنند. اینتفکر یکی از اشتباهات بزرگ است که هنگام فروش خودرو ممکن است به ذهن هر کسی برسد. فروش خودرو هنگامی که هنوز برایش مشکل خاصی رخ نداده است بهترین زمان فروش خودرو است. هنگام کارشناسی و قیمت‌گذاری خودرو، خرابی‌ها تاثیر زیادی بر روی کاهش ارزش خودرو گذاشته و برای خریداران منصفانه به نظر نمی‌رسد که خودرویی که به تعمیرات گسترده نیاز دارد را خریداری کنند.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

اگر علائمی از استهلاک در خودرو خود مشاهده کردید، بلافاصله و بدون تردید برای فروش آن اقدام کرده تا بدون دردسر برای آن مشتری پیدا کرده و به قیمت مناسب به فروش برسانید.

مدرن‌ترین و مطمئن‌ترین روش فروش خودرو در ایران

همراه مکانیک، بزرگ‌ترین مرجع خرید و فروش آنلاین خودرو است که با کارشناسان مجرب خود، می‌توانند بهترین زمان برای فروش خودروی شما را به شما بگویند. با استفاده از روش فروش سفارشی خودرو توسط همراه مکانیک از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • فروش خودرو بدون هزینه
 • عدم پاسخ گویی به تماس خریداران
 • عدم مواجهه با دلالان خودرو
 • صرفه‌جویی در زمان و جلوگیری از بازدیدهای غیرضروری
 • فروش خودرو به بهترین قیمت
 • بستن قولنامه و دریافت مشاوره حقوقی
بهترین زمان فروش خودرو
بهترین زمان فروش خودرو

چگونه خودروی خود را توسط همراه مکانیک، به‌فروش برسانم؟

 • برای استفاده از خدمات فروش سفارشی خودرو همراه مکانیک کافیست به نشانی hamrah-mechanic.com/car-sell/ مراجعه کرده و خودرو خود را ثبت کنید.
 • پس از ثبت سفارش شما در سایت همراه مکانیک، کارشناسان با شما تماس می‌گیرند و از خودرو بازدید می‌کنند.
 • خودرو به صورت رایگان کارشناسی می‌شود.
 • گزارش کارشناسی خودرو همراه با عکس روی سایت همراه مکانیک منتشر می‌شود.
 • آگهی فروش خودرو توسط مشاور همراه مکانیک در سایت‌های معتبر منتشر می‌شود.
 • کارشناسان فروش حرفه‌ای همراه مکانیک به مشتریان پاسخ می‌دهند تا خریدار واقعی را پیدا کنند.
 • کارشناسان همراه مکانیک تا آخرین مرحله تنظیم و عقد قرارداد همراه شما بوده و مشاوره می‌دهند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

روش‌های رایج کلاهبرداری خرید و فروش خودرو

داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!!

کلاه برداران خودرو هم به روز شده‌اند

دلالان خودرو نیز بروز شده اند

پیشنهاد همراه مکانیک، 10 روش پیشگیری از سرقت خودرو

خودروی صفر با یک گلگیر تعویضی !!

مصاحبه خواندنی با اولین کارشناس خودرو همراه مکانیک

داستان جالب دو خودرو در یک خودرو

شرایط معاینه فنی خودرو

خلافی خودرو 

1
دیدگاه بگذارید

1 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] می‌دانید مهم ترین قدم در خرید خودرو استعلام خلافی خودرو […]