کاهش قیمت خودروهای وارداتی با واردات خودروهای دست دوم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

پس از مطرح شدن پیشنهاد واردات خودروهای دست دوم، مخالفان و موافقان زیادی نسبت به این پیشنهاد واکنش نشان داده و دلایل موافقت یا مخالفت خود اعلام کردند.

مخالفان این طرح اختصاص ارز به واردات خودرو چه صفر و چه دست دوم را در شرایط فعلی امری غیرضروری میدانند و معتقدند که محدودیت واردات اقدامیدر راستای حمایت از صنعت خودروسازی کشورمان است. موافقان واردات مدعی اند که هم اکنون نیز ارزبری خودروهای داخلی و همچنین قطعات بالاست و در نهایت، مردم هم از کیفیت پایین خودروها ناراضی‌اند و واردات میتواند یک راه حل موثر برای بهبود شرایط بازار خودرو کشورمان باشد.

[irp posts=”4552″ name=”مقایسه هیوندا سانتافه و نیسان ایکس تریل ، قد بلند های چشم بادامی”]

موافق طرح مذکور معتقدند که واردات خودروهای دست‌دوم تجربه ای است که در برخی کشورها نتیجه مثبتی به همراه داشته است و سبب شده که کیفیت تولیدات داخلی و همچنین رضایت‌مندی مردم افزایش پیدا کند. 

 رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از جمله موافقان طرح واردات خودروهای دست دوم بوده و میگوید در صورت واردات خودروهای دست دوم شاهد کاهش 40 تا 50 درصدی قیمت خودرو در بازار خواهیم بود.

بنا به گفته وی هم اکنون قیمت  هیوندای سانتافه مدل 2016 در بازار نزدیک به 750 میلیون تومان است در حالی که می‌توان همین خودرو را با کارکرد 20 هزار کیلومتر و قیمت کمتر از 10 هزار دلار به کشور وارد کرد و در نهایت با در نظر گرفتن تعرفه 100 درصدی، قیمت این خودرو در داخل نزدیک به 250 میلیون تومان خواهد بود.

مؤتمنی هایما را نیز مشمول همین قاعده دانسته و میگوید در حال حاضر قیمت هایما در بازار 315 میلیون تومان است که در صورت واردات خودروهای دست دوم خارجی، این خودرو هم با همان قیمت 100 میلیون تومانی خرید و فروش خواهد شد. 

با توجه به گفته های وی، به طور کلی واردات خودروهای دست دوم سبب شکسته شدن قیمت خودرو در داخل کشور شده و کمیاز التهاب بازار خودرو خواهد کاست. 

به گفته وی، در صورت واردات خودروهای دست دوم،  قیمت 220 میلیون تومانی چانگان هم به 70 میلیون تومان برخواهد گشت.

 

منبع : فارس

 

 

[penci_related_posts dis_pview=”no” dis_pdate=”no” title=”مقالات مرتبط :” background=”” border=”” thumbright=”yes” number=”4″ style=”list” align=”none” withids=”” displayby=”tag” orderby=”rand”]

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها