در صورتی که تصمیم به خرید یک خودروی کراس اوور داشته باشید، رنو‌ داستر نیز یکی از گزینه‌هایی است که در بازار خودروی ایران حضور دارد. اما قبل از خرید این خودرو بهتر است نگاهی به مقاله ” چرا رنو داستر نخریم ” داشته باشید تا با معایب یکی از خودروهای بزرگ شرکت رنو آشنا شوید. این خودروی نه‌چندان زیبا یکی از کراس اور های بسیار غیر زیبا و خشن بازار است که در مقابل خودروهای پر آب و رنگ چینی قرار خواهد گرفت. این خودرو در مقابل رقبای چینی و کره‌ای از امکانات و آپشن های بسیار کمی برخوردار است و همچنین ظاهر بسیار زشت و زمختی دارد. نکته جالب توجه اینجاست که بسیاری از افراد خودروهایی مانند داستر، ساندرو و تندر ۹۰ را محصول شرکت فرانسوی رنو می‌دانند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

واقعیت اینجاست که در صورتی که اقدام به خرید یکی از این خودروها بکنید شما یک خودروی رومانیایی مربوط به شرکت داچیا را خرید کرده‌اید. شرکت داچیا از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت رنو است که سهام‌اش نیز متعلق به شرکت رنو فرانسه است. علاوه بر این، این خودرو دارای معایب دیگری نیز هست که می‌تواند شما را از انتخاب خودروی داستر به‌عنوان یک گزینه مناسب منصرف نماید. در ادامه به بررسی این معایب خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی ضعیف

چرا رنو داستر نخریم
مشخصات فنی ضعیف

خودروی رنو داستر از یک موتور تنفس طبیعی ۲۰۰۰ سی‌سی با حداکثر قدرت ۱۳۵ اسب بخار بهره می‌برد. این میزان نیروی تولید شده توسط موتور برای بدنه خودروی داستر بسیار کم بوده و در نتیجه توان حرکتی این خودرو به‌طور چشمگیری در سطح پایینی قرار دارد. برخی از مدل‌های این خودرو با سیستم چهار چرخ متحرک به بازار عرضه می‌شوند که پیشرانه این خودرو برای راندن چهار چرخ متحرک بسیار ضعیف است. این در حالی است که این خودرو در مقایسه با خودروهای رقیب چینی خود نیز بسیار ضعیف عمل کرده و برای مثال خودروی جک اس ۵ نزدیک‌ترین رقیب این خودرو است که یک پیشرانه ۲۰۰۰ سی‌سی توربو شارژ با حداکثر قدرت ۱۷۴ اسب بخار در کاپوت این خودرو حضور دارد.

جعبه دنده نسبتا نامناسب و شتاب کم و …

همچنین جعبه دنده نصب شده بر روی این خودرو یک جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک است. این در حالی است که اکثر جعبه‌دنده‌های خودروهای امروزی شش سرعتِ و بیشتر از آن بوده و  برخی از آن‌ها نیز جعبه دنده‌ای سی وی تی را به همراه دارند.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

مشخصات فنی ضعیف این خودرو باعث شده است تا خودرو علاوه بر توانایی حرکتی بسیار پایین، از شتاب بسیار کمی نیز برخوردار باشد. شتاب صفر تا صد خودروی رنو داستر در حدود١٠.٢ ثانیه است. این در حالی است که بسیاری از رقبای این خودرو شده شتاب صفر تا صد کمتر از ۱۰ ثانیه را به ارمغان خواهند آورد. در صورتی که علاقه‌مند به خودروهای پرشتاب هستید بهتر است خودروی رنو داستر را از گزینه‌های خرید خود حذف نمایید.

همچنین با توجه به پیشرانه و جعبه دنده بسیار ضعیف این خودرو بایستی  بگوییم در صورتی که علاقه‌مند به سفرهای برون شهری با هیجانات بالا هستید و دوست دارید که سفرهای آفرودی در دل کوه و جنگل را تجربه کنید از خودروی رنو داستر نمی‌توان انتظار عملکرد مناسبی را در جاده‌های آفرودی داشت؛ بنابراین برای این مورد بایستی به فکر یک خودرو با قابلیت­های بیشتر باشید. همچنین امکاناتی مانند یدک‌کش و وینچ برای استفاده‌های این نوع سفرها به راحتی بر روی خودروی داستر قرار نخواهند گرفت و به احتمال زیاد توانایی موتوری این خودرو نیز به شما این امکان را نخواهد داد.  

ظاهر خشن و نازیبا

چرا رنو داستر نخریم
ظاهر خشن و نازیبا

یکی از بزرگ‌ترین ایرادهای خودروی رنو داستر را می‌توان طراحی این خودرو دانست. این خودرو در قسمت جلویی از چراغ‌ها و جلوپنجره بسیار بزرگی برخوردار است که هیچ‌گونه تناسبی با یکدیگر نیز ندارند. همچنین آرم شرکت رنو به صورت بسیار بزرگ در میانه جلوپنجره این خودرو قرار گرفته است که همخوانی خاصی با دیگر المان‌های خودرو در قسمت جلو ندارد. برآمدگی سپر و همچنین دو رنگ بودن آن در قسمت بالا و پایین سپر شب بسیار شبیه به خودروهای یک تا دو دهه قبل کشورهای دیگر می‌باشند و ظاهری قدیمی و غیر زیبا را برای این خودرو ایجاد کرده است. علاوه بر این‌ها پروژکتورهای دایره‌ای شکل قرار گرفته در پایین سپر این خودرو هیچ تناسبی با بقیه المان‌های جلوی این خودرو ندارد.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

طراحی کناری خودرو نیز از زیبایی خاصی برخوردار نیست. خمهای آن بسیار غیرقابل پیش‌بینی و زشت است. برآمدگی‌های روی گلگیر خودروی رنو داستر یکی از قسمت‌هایی است که در طراحی به هیچ وجه نمی‌توان آن را قبول کرد. درقسمت کناری خودرو یکی از بدترین قسمت‌ها را می‌توان آینه‌ای خودرو دانست که هیچ تناسبی در طراحی و سایز با این خودرو ندارند؛ بهتر است بگوییم آینه‌های این خودرو نقطه اشتراک بسیار بدی بین این خودرو، تندر پلاس و ساندرو است. گویی شرکت رنو با طراحی یک آینه سری گسترده‌ای از خودروهای خود را پشتیبانی می‌کند. یکی دیگر از مواردی که در طراحی کناری خودرو می‌تواند شما را ناراضی کند ناهمخوانی مدل رینگ‌های این خودرو و همچنین بیرون زدگی چرخه‌ای آن است.

قسمت عقب رنو داستر، مهم‌ترین جواب برای سوال اینکه چرا رنو داستر نخریم

در قسمت عقب خودرو نیز چراغ‌ها بیشتر شبیه به وانت‌ها و پیکاپ های مختلف می‌باشند تا یک خودروی کراس اوور اروپایی. در قسمت عقب نیز باز همان ماجرای دو تکه بودن رنگ سپر تکرار شده است و از جمله مواردی است که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت. در کل می‌توان گفت این خودرو اصلا زیبایی خاصی ندارد. ولی برخی از موارد آن مثل چرخهای خودرو بسیار ناهمگن با قسمتهای دیگر هستند.

طراحی داخلی بد و متریال نامناسب

چرا رنو داستر نخریم
طراحی داخلی بد و متریال نامناسب

طراحی بدنه خودروی رنو داستر به قسمت‌های داخلی این خودرو نیز سرایت کرده است داشبورد و غربیلک فرمان این خودرو بسیار ساده و قدیمی به نظر می‌رسند. همچنین متریال استفاده شده برای قسمت های داخلی درب‌ها و داشبورد خودرو از نوعی پلاستیک سخت و خشن استفاده شده که به زودی به صدا خواهد افتاد. المان‌های مختلف مانند دسته دنده، داشبورد، صندلی‌ها و حتی پوشش سقف و … نشانه بسیار روشنی بر خساست شرکت رنو در طراحی این خودرو است. ظاهراً خودروهایی که شرکت رنو تولید آن را به شرکت داچیا می‌سپارد نوعی خودروی اقتصادی بوده و در بسیاری از المان‌ها و مسایل کیفی آن صرفه جویی­های غیر قابل چشم پوشی انجام می‌گردد.

کمبود بسیاری از آپشن­ها و امکانات

کمبود بسیاری از آپشن­ها و امکانات

خساست و صرفه جویی شرکت رنو در داستر بسیار در قسمت بررسی آپشن تا و امکانات این خودرو به چشم خواهد خورد. در صورتی که بخواهیم آپشن های خاصی را برای این خودرو ریست کنیم شاید بتوان گفت که هیچ آپشن قابل قبولی در این خودرو وجود ندارد. تهویه هوای اتوماتیک از جمله مواردی است که در بسیاری از خودروهای هم رده این خودرو و حتی پایین‌تر ساخت کشور چین وجود دارد ولی در خودروی رنو داستر همچنان تهویه اتوماتیک هوا وجود ندارد. حتی خبری از سانروف و یا مونروف در خودروی رنو داستر نیز نیست. برای آنکه خیالتان را راحت کنیم بگوییم که در این خودرو خبری از سنسو­رهای مختلف نور، سنسور کنترل خطوط جاده، سنسورهای ایمنی، آینه‌های تاشو برقی، صندلی‌های برقی، گرم‌کن‌های برقی و حتی آینه ضد نور نیز وجود ندارد.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

به جرئت می‌توان گفت در صورتی که اقدام به خرید خودروی رنو داستر می‌کنید بایستی بدانید که امکانات آن با خودروهایی مانند پراید، تندر ۹۰ و پژو جی ال ایکس تفاوت چندانی نخواهد داشت و تنها ظاهری کمی بزرگ‌تر این خودرو را از خودروهای ذکر شده متفاوت خواهد کرد.

بد فروش بودن خودرو

بد فروش بودن خودرو

خودروهای دیگر هم‌خانواده رنو داستر، رنو ساندرو رنو تندر ۹۰ از بازار خرید و فروش بسیار مناسبی برخوردارند و می‌توان گفت که در صورتی که این خودروها آپشن تا و امکاناتی به همراه ندارند، اما هر زمان که بخواهید می‌توانید اقدام به خرید و فروش آن‌ها کرده و عملاً پول نقد در دسترس خود نگه داشته‌اید.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

این داستان در مورد خودروی رنو داستر بسیار متفاوت است در صورتی که بخواهید خودروی رنو داستر خود را بفروشی به احتمال زیاد با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهید شد. این خودرو که به دلیل امکانات پایین و قیمت نسبتاً بالا با بازار بسیار کمی روبه‌رو است از استقبال کمی برخوردار بوده و به راحتی نمی‌توانید آن را خرید و فروش کنید.

جمع بندی اینکه چرا رنو داستر نخریم 

با توجه به موارد ذکر شده در بالا و به خصوص مورد پنجم بهتر است از خرید خودروی رنو داستر صرفنظر کرده و خودروی دیگری را در لیست خرید خود جایگزین نمایید. به جرأت می‌توان گفت در صورتی که یکی از خودروهای چینی همرده این خودرو را نیز انتخاب کنید خرید شما می‌تواند خرید معقول و منطقی‌تری قلمداد شود. ممکن است به این مسئله فکر کنید که خودروهای چینی از پشتیبانی قوی برخوردار نیستند در اینجا بایستی به شما بگویم که شرکت رنو نیز با توجه به تحریم‌های اعلام شده از پشتیبانی خوبی در ایران برخوردار نخواهد بود. بنابراین مسئله خدمات پس از فروش و تأمین قطعات این خودرو نیز می‌تواند با مشکلات زیادی مواجه گردد.

مطالعه مقالات زیر نیز توصیه می‌شود :

1
دیدگاه بگذارید

1 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] چرا رنو داستر نخریم […]