فیلرگیری چیست و چه کاربردی دارد؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

فیلرگیری چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا با فیلرگیری موتور خودرو آشنایی دارید؟ باید گفت که بسیاری از قطعات خودرو به منظور آنکه بتوانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند و طول عمر آن‌ها زودتر از موعد به سر نرسد، نیاز دارند تا به یک میزان لقی استاندارد با دیگر قطعات مجاور خود در تماس باشند تا موتور اتومبیل بتواند به صورت روان و با کارکردی کاملا منظم، وظیفه خود را انجام دهد.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

فیلر زدن نیز تنظیم یکی از انواع این لقی‌هاست که در صورت عدم تنظیم استاندارد، منجر به بد کارکردن موتور، ریپ زدن، افزایش مصرف سوخت، کاهش عمر موتور، ساییدگی اجزای سرسیلندر و برخی اشکالات دیگر خواهد شد. در ادامه مطلب می‌خواهیم ببینیم که فیلرگیری چیست و چه کاربردی دارد؟ بنابراین اگر می‌خواهید با مبحث فیلر زدن بیشتر آشنا شوید، لطفا این مقاله فنی و آموزشی از همراه مکانیک را مطالعه کنید.

فیلر چیست؟

فیلر خودرو چیست؟

پیش از آنکه به سراغ مبحث فیلرگیری برویم ابتدا باید ببینیم که خود فیلر به چه معناست. کلمه feeler به یک ابزار مکانیکی شامل ورقه‌های نازک فلزی گفته می‌شود که هر کدام از این ورقه‌ها ضخامت مشخصی دارند و می‌توان با استفاده از آن‌ها میزان فاصله بین اجزای داخلی موتور را به طور نسبتا دقیق سنجید.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

فیلرگیری چیست؟

حالا که با ابزار فیلر آشنا شدید، می‌توان دقیق‌تر در رابطه با عملیات فیلرگیری صحبت کرد. اگر با اجزای سرسیلندر آشنا باشید، می‌دانید که سوپاپ‌های نصب‌شده روی سرسیلندر توسط بادامک‌های میل‌سوپاپ به طور مدام باز و بسته می‌شوند. حال امکان دارد که بادامک‌ها به صورت مستقیم روی استکانی سرِ سوپاپ ضربه وارد کنند و یا به طور غیرمستقیم با انگشتی یا اسبک نصب‌شده روی سرسیلندر در ارتباط باشند.

کاربرد فیلر گیری موتور ماشین

 اسبک‌ها قطعات فلزی هستند که از یک طرف با بادامک‌های میل‌سوپاپ در ارتباطند و در سمت دیگر با سوپاپ تماس پیدا می‌کنند. به منظور آنکه عملیات تایمینگ موتور به نحو دقیق و کامل صورت پذیرد، باید یک میزان لقی استاندارد بین سر سوپاپ تا انتهای اسبک در نظر گرفته شود؛ چراکه در زمان سرد بودن موتور، فاصله میان این دو به دلیل انبساط دمایی نسبت به زمانی که موتور کاملا گرم است، متفاوت خواهد بود. بنابراین درصورتی‌که لقی بین سر سوپاپ و اسبک به طور استاندارد تنظیم نشود، زمان باز و بسته شدن سوپاپ‌ها یا میزان حرکت این قطعات نسبت به حالت استاندارد تفاوت پیدا خواهد کرد. بنابراین ممکن است عملیات چهارگانه مکش، تراکم، انفجار و تخلیه سیلندر دچار خدشه شود. در این حالت ضمن آنکه سروصدای موتور بیشتر خواهد شد، توان پیشرانه، کشش خودرو و مصرف سوخت نیز تحت تاثیر منفی قرار خواهد گرفت.

خرید خودرو با بهترین شرایط
با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو

به همین دلیل است که خودروهای دارای اسبک غیرهیدرولیک در فواصل زمانی مختلف نیاز به فیلرگیری پیدا می‌کنند. البته امروزه عملیات فیلرگیری به صورت خودکار از طریق تایپیت‌های هیدرولیک انجام می‌شود و خودروهای جدید دیگر نیازی به فیلرگیری ندارند. اما همچنان ماشین‌های قدیمی‌تر مثل پیکان و پرایدهای تولید شده در قبل از دهه ۹۰ به فیلرگیری نیازمند هستند.

روش فیلرگیری

روش‌های فیلرگیری خودرو

اصولا روش فیلرگیری بر حسب نوع موتور می‌تواند متفاوت باشد، اما اگر بخواهیم به طور کلی به این قضیه اشاره کنیم، باید گفت که ابتدا لازم است سوپاپ‌های خانه شماره ۱ را در یک موتور چهار سیلندر نظیر موتور پراید، به حالت قیچی درآورد. وضعیت قیچی به زمانی گفته می‌شود که سوپاپ دود سیلندر شماره ۱ کاملا بسته باشد و سوپاپ هوای مقابل آن در آستانه باز شدن قرار داشته باشد. در این حالت می‌شود گفت که خانه شماره یک در وضعیت قیچی قرار دارد و سپس می‌توان به فیلرگیری سوپاپ‌های خانه شماره ۴ و همچنین سوپاپ هوای سیلندر شماره ۳ و دود خانه شماره دو پرداخت. برای فیلرگیری سایر سوپاپ‌های باقیمانده نیز باید به صورت برعکس ابتدا سیلندر شماره ۴ را به حالت قیچی درآورد و همین فرآیند را روی سوپاپ‌های سیلندر شماره یک و دیگر سوپاپ‌های خانه شماره ۲ و ۳ انجام داد.


در مقاله هزینه معاینه فنی 1400 اطلاعات کامل و جامعی را درباره هزینه معاینه فنی و جریمه نداشتن معاینه فنی در اختیارتان گذاشته‌ایم.


علائم فیلر گیری نامناسب

اگر فیلر سوپاپ مشکل داشته باشد، دو حالت پیش خواهد آمد؛ حالتی که فیلر بیش از حد شل باشد، سروصدایی شبیه به چیک چیک از سرسیلندر شنیده می‌شود و راندمان موتور پایین می‌آید. در حالت کم بودن لقی یا به‌اصطلاح سفت بودن فیلر نیز استهلاک قطعاتی مثل میل‌سوپاپ و سوپاپ‌ها افزایش پیدا خواهد کرد و درنتیجه عمر مفید قطعات سرسیلندر پایین خواهد آمد. همچنین راندمان موتور نیز تحت تأثیر منفی قرار خواهد گرفت.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

فیلرگیری موتور خودرو

در پایان مقاله « فیلرگیری چیست و چه کاربردی دارد؟ » لازم است یادآوری کنیم که اکثر خودروهای جدید مجهز به تایپیت هیدرولیک‌های اتومات هستند و نیازی به فیلرگیری ندارند، اما خودروهای قدیمی‌تر مثل پرایدهای تولید شده در سال‌های قبل از دهه ۹۰ ، پیکان، پژو آردی و… جهت کاهش سروصدای موتور و بهبود راندمان نیاز دارند تا در فواصل زمانی نه‌چندان طولانی مورد فیلرگیری قرار بگیرند. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما مبحث فیلرگیری این موتورها را جدی بگیرید تا اتومبیل شما بازده فنی بهتر، سروصدای کمتر و مصرف سوخت مناسب‌تری داشته باشد.

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو