بوش طبق در سیستم تعلیق چگونه عمل می‌کند؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید در این مقاله همراه مجله همراه مکانیک باشید، چرا که تصمیم داریم به نقش بوش در سیستم ترمز و سیستم تعلیق خودرو بپردازیم.

در ابتدا برای بررسی، بهتر است با سیستم تعلیق خودرو آشنا شویم، زیرا دانستن اینکه سیستم تعلیق و سیستم ترمز خودرو چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد یا از چه قطعاتی تشکیل شده است می‌تواند تا حد زیادی به تشخیص اهمیت بوش در این سیستم‌ها به ما کمک کند. 

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

سیستم تعلیق خودرو چیست؟

بوش طبق در سیستم تعلیق چگونه عمل می‌کند؟
سیستم تعلیق خودرو چیست؟

قبل از پرداختن به بوش طبق باید بدانیم که سیستم تعلیق یا همان سیستم فنربندی خودرو شامل قطعات و مواردی همچون چرخ‌های خودرو، کمک فنرها، فنرها و ستون‌های نگهدارنده خودرو است. وظیفه بوش طبق این است که ارتباط بین خودرو و جاده را به‌طور مناسب و بهینه حفظ و کنترل کند.

خودرویی را فرض کنید که بدون سیستم تعلیق یعنی سیستم کمک فنرها و فنرها، به‌طور مستقیم از طریق چرخ‌ها با جاده در ارتباط است. حتی فکرش نیز برای سواری آزاردهنده است. فکر کنید که چنین خودرویی چه قدر ارتعاشات، لرزش و ضربه‌های ناگهانی را به سرنشینان در هنگام سواری وارد خواهد کرد. احتمالاً یک خودرو بدون سیستم تعلیق یا با سیستم تعلیق نامناسب و خراب شما را با دست‌اندازها و خرابی‌های جاده‌ها آشنا خواهد کرد. چنین خودرویی در مسیرهای بسیار کوتاه نیز غیرقابل تحمل خواهد بود، چه برسد به این‌که تصمیم گرفته باشید مسیری را در جاده‌های طولانی سفر کنید.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

حال که با ضرورت وجود سیستم تعلیق آشنا شدید بهتر است بدانید وظیفه اصلی سیستم تعلیق پس از ارتباط چرخ‌های خودرو و بدنه با جاده، جلوگیری از انتقال ارتعاشات به‌وجود آمده بر اثر ناهمواری‌های جاده به داخل کابین و قطعات داخلی خودرو است که باعث ایجاد آرامش و راحتی بیشتر برای سرنشینان خواهد شد. یکی دیگر از وظایف اصلی سیستم تعلیق خودرو امکان کنترل مناسب و مسیر‌دهی خودرو است. در این مورد نیز در صورت طراحی نامناسب یا ایراد در سیستم تعلیق خودرو، با کنترل خودرو مشکل خواهید داشت. اگر بخواهیم به‌طور خلاصه برخی از اجزای سیستم تعلیق را بررسی کنیم می‌توان قطعات زیر را نام برد:

کمک فنرها و فنرها وظیفه اصلی کاهش ارتعاشات و کنترل آن‌ها در انتقال به خودرو را برعهده دارند. درصورتی‌که کمک فنرها یا فنرها خوب عمل نکنند خواهید دید که خودرو دارای تکان‌ها یا لرزش‌های غیرقابل تحملی خواهد بود یا در سواری در جاده‌های مختلف به کابین خودرو ضربه وارد می‌شود.

سیستم تعلیق خودرو چیست؟
فنرها و کمک فنرهای خودرو

یکی دیگر از قطعاتی که بسیار اهمیت دارد، قطعه‌ای به نام سیبک است که وظیفه اتصال قطعات در سیستم تعلیق را برعهده دارد. مزیت سیبک در سیستم تعلیق خودرو این است که می‌تواند دو قطعه‌ای که در حال حرکت یا جابه‌جایی هستند را به‌صورت کامل به یکدیگر متصل کند. بوش‌ها نیز در سیستم تعلیق خودرو همانند سیبک عمل می‌کنند، با این تفاوت که سیبک‌ها امکان انتقال در جهات مختلف را برای قطعات فراهم می‌آورند؛ درصورتی‌که بوش فقط امکان انتقال حرکت در یک جهت را دارد.

یکی دیگر از قطعات پرکاربرد و مهم در سیستم تعلیق، طبق نام دارد که با بوش‌ها و سیبک‌ها برای اتصال به خودرو و چرخ‌ها کاربرد دارد. طبق وظیفه اتصال شاسی به چرخ‌ها را برعهده دارد.

سیستم‌های تعلیق خودرو تنوع بسیاری دارند که برخی از آن‌ها را می‌توان سیستم تعلیق مک فرسون، تعلیق مستقل و تعلیق طبق‌دار دوبل دانست. 

بوش چیست؟

بوش طبق در سیستم تعلیق چگونه عمل می‌کند؟
بوش طبق خودرو

در قسمت‌های مختلفی از خودرو نام بوش را خواهید شنید. بوش‌ها در قسمت‌های مختلف خودرو از وظایف و انواع مختلفی برخوردار هستند. برای مثال نوعی بوش در سیلندر استفاده می‌شود که با بوش موجود در سیستم تعلیق خودرو که به نام بوش طبق نیز شناخته می‌شود، هم از لحاظ کارکردی هم از لحاظ ظاهر فنی با هم تفاوت دارند یا بوش اکسل خودرو که در قسمت عقبی خودرو وظیفه‌ای مشابه بوش طبق دارد.

بوش در سیستم تعلیق خودرو که با نام بوش طبق نیز شناخته می‌شود، قطعه‌ای مانند سیبک است که برای اتصال قطعات مختلف این سیستم استفاده خواهد شد؛ ولی تفاوت عمده بین سیبک و بوش در این است که سیبک در جهت‌های مختلف قادر به حرکت بوده، ولی بوش فقط می‌تواند در یک جهت حرکت کند. اگر به بررسی فنی و دقیق‌تر بوش‌ها بپردازیم، خواهید دید که بوش‌ها چه قطعاتی هستند؛ از جنس لاستیک طبیعی یا اورتان که در محل اتصال بین قطعات متحرک سیستم تعلیق استفاده می‌شود. هدف اصلی استفاده از بوش‌ها به‌عنوان نویزگیر برای حذف سروصدا در حین حرکت، حذف لرزش‌ها و تحمل مقداری از ضربات وارده به سیستم تعلیق خودرو به جهت خاصیت لاستیکی این قطعه است. در اینجا لازم است به این نکته اشاره کنیم که یکی از عوامل نشان‌دهنده خرابی بوش‌ها ایجاد سروصدا و لرزش است که نشان می‌دهد بوش طبق آن‌چنان که باید به‌درستی وظیفه خود را انجام نمی‌دهد.

بوش طبق در سیستم تعلیق چگونه عمل می‌کند؟
بوش طبق خودرو

بوش‌های لاستیکی بهدلیل خاصیتی که دارند مقاومت بسیار زیادی در برابر کشش و همچنین مقاومت در برابر دماهای پایین داشته و عمر خوبی نیز خواهند داشت، ولی در قسمت‌هایی از خودرو که به‌علت سرعت در حرکت، دمای بالا تولید می‌شود بهتر است از بوش‌های لاستیکی استفاده نشود. در این قسمت‌ها می‌توان از بوش‌های ساخته شده از جنس اورتان با مقاومت گرمایی بالاتر استفاده کرد. مزیت بوش‌های اورتان نسبت به بوش‌های لاستیکی را می‌توان مقاومت بالاتر در برابر دماهای بالا دانست که البته از میزان انعطاف‌پذیری پایین‌تری برخوردار هستند و بنابراین فرمان‌پذیری خودرو را تا حدودی تحت‌تاثیر قرار خواهند داد.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

همچنین در مواردی نیز بوش‌ها به‌عنوان محور عمل می‌کنند و اتصال دو قطعه را به یکدیگر ممکن می‌سازند که مثال واقعی آن را می‌توان مفصلهای طبیعی بدن دانست. نتیجه این گونه اتصالات در خودرو امکان حرکت با وجود اتصال به شاسی با منتقل کردن کمترین ضربه خواهد بود.

علائم خرابی بوش طبق

  • با توجه به این‌که بوش طبق وسیله اتصال طبق به قطعات دیگر است، افزایش صدا در سمت چرخ‌های جلوی خودرو می‌تواند نشان‌دهنده خرابی بوش طبق یا لق شدن آن باشد.
  • صدای تق تق در هنگام چرخاندن فرمان نیز می‌تواند از علائم خرابی بوش‌های طبق، سیبک یا قطعات متحرک دیگر در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو باشد.
  • لرزش بیش از حد در برخی از قسمت‌ها و انتقال آن به فرمان نیز یکی از دلایل خرابی بوش طبق‌ها است.
بوش طبق در سیستم تعلیق چگونه عمل می‌کند؟
  • کاهش تعادل خودرو نیز می‌تواند در برخی از موارد نشانه خرابی بوش طبق یا سیبک باشد. بوش طبق در قسمت میل تعادل خودرو که باعث حفظ تعادل خودرو می‌شود، در صورت خرابی، وظیفه خود را که نحوه اتصال میل تعادل به سیستم تعلیق است را به‌درستی انجام نخواهد داد؛ بنابراین خودرو در حرکت و یا گاهی در سر پیچ‌ها تعادل مناسب را ندارد.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

چگونه می توان از خرابی بوش‌های طبق جلوگیری کرد؟

اگر بخواهیم کمی واقع‌بین باشیم باید بگوییم که بوش‌های طبق نیز بر اثر حرکت در جای خود دچار فرسودگی و استهلاک خواهند شد و طبیعی است که پس از مدت زمانی که از عمر مفید آن‌ها سپری شود احتیاج به تعویض بوش‌ها برای بهینه کردن کارکرد خودرو خواهید داشت، ناگفته نماند که برخی از رفتارها می‌تواند عمر این قطعه را اندکی کم یا زیاد کند.

سرویس‌های دوره‌ای مناسب در قسمت سیستم تعلیق خودرو می‌تواند عمر دیگر قطعات را نیز افزایش دهد. به بیانی دیگر می‌توان گفت کارکرد قطعات خراب برروی دیگر قطعات سالم خودرو نیز تاثیرگذار بوده و از عمر مفید آن‌ها به‌طور چشمگیری می‌کاهد. با توجه به افزایش قیمت قطعات خودرو مسئله سرویس و نگهداری خودرو بسیار منطقی‌تر و اقتصادی‌تر خواهد بود.

در هنگام رانندگی از ترمزهای ناگهانی، عبور از ناهمواری‌ها و دست‌انداز‌های خیابان‌ها دوری کنید و با رانندگی آرام‌تر باعث افزایش عمر سیستم تعلیق خودرو و همچنین بوش‌های طبق خواهید شد.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

سیبک خودرو چیست و علائم خرابی آن کدامند؟

سیستم ترمز EBD چیست

با مهم ترین سنسور های خودرو آشنا شوید

با کالیپر ترمز خودرو بیشتر آشنا شوید

با نحوه کارکرد سیستم کنترل در سربالایی و سراشیبی بیشتر آشنا شوید

با راهکارهای کاهش صدای موتور بیشتر آشنا شویم

با ویژگی های کلاچ برقی آشنا شوید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
2 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
MAHDI
۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۲۰:۰۳

سلام از توضیحات کامل و دقیقتون متشکرم

کسری
۱۳۹۹-۰۳-۲۸ ۱۱:۵۹

با سلام و تشکر از مطالب مفید شما.من ازرای ۲۰۱۰ دارم عقب ماشین در سرعت گیرها میکوبه.کمک ها رو عوض کردم زاویه اکسل ها رو هم اصلاح کردم لیکن هنوز اونطوری که باید باشه نیست.
ممکنه راهنمایی کنید چه کاری بایستی انجام بدم و یا یه تعمیرکار خوب بمن معرفی کنید.
سپاسگزارم