جزئیات تردد خودروهای گذرموقت در سطح شهر

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به جزئیات گذر خودروهای گذرموقت در سطح شهر، گفت: خودروهای گذر موقت 3 ماه اجازه تردد در سطح شهر را دارند و می توان به مدت سه ماه دیگر این پلاک خودروها را تمدید کرد، یعنی این نوع خودروها در کل می توانند به مدت 6 ماه در کشور تردد کنند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو بیان کرد: خودروهایی در گذشته مبنی بر گذر موقت وارد کشور شده اما خارج نشدند که قاچاق به شمار می روند و گمرک نیز اخیرا لیست آنها را اعلام کرده است. این خودروها توسط پلیس توقیف و فرد مالک به عنوان قاچاقچی دستگیر خواهد شد.

دادفر گفت:این خودروها به هیچ وجه اجازه تردد در سطح شهر را ندارند و تردد آنها ممنوع است. پلیس آگاهی به وضعیت این خودروها رسیدگی می کند. گمرک اعلام کرده است که برخی از خودروها از سال 97 تاکنون با پلاک گذر موقت در کشور وجود دارند، اما می توان گفت بسیاری از خودروها با پلاک گذر موقت حتی از سال 80 در پارکینگ ها هستند و قاچاق نامیده می شوند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به رونق خرید و فروش خودروهای چینی در بازار ،گفت: خودروهای چینی که به تازگی در بازار به فروش می رسند به صورت CKD وارد و داخل کشور تولید می شود و به هیچ عنوان خودرویی به صورت CBU وارد کشور نمی شود.

او بیان کرد: 20 درصد خودروهایی که در داخل کشور به فروش می رود ساخت داخل است و تمام قطعات آنها از چین وارد می شود. به دلیل شفاف بودن فضای واردات خودرو، هیچ گونه واردات انحصاری و قاچاقی انجام نمی‌شود.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه از حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ خودرویی که از سال ۹۷ در گمرکات کشور وجود داشته بیش از ۱۲ هزار خودرو ترخیص شده‌اند، گفت: اکنون ۲ هزار و ۸۷۳ خودرو در گمرکات جمهوری اسلامی مانده است، اما خبری از ترخیص آن‌ها نیست، زیرا این خودروها ثبت سفارش نشده اند به همین دلیل به هیچ عنوان اجازه ترخیص آن‌ها داده نمی‌شود.

منبع: دنیای خودرو

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو