با تصویب شورای رقابت، قیمت رسمی محصولات ایران خودرو به‌ طور متوسط، 8.2 درصد و خودروهای سایپا به‌طور میانگین، 8.9 درصد افزایش یافت.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

طبق مصوبه جدید شورای رقابت، بر اساس تورم بخشی یک‌ساله اعلام‌شده توسط بانک مرکزی، پس از کسر تورم‌های اعمال‌شده قبلی در سه‌ماهه اول و دوم سال 99 و نیز پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره‌وری، برای شرکت ایران خودرو به طور متوسط 8.2 درصد و برای شرکت سایپا به طور متوسط 8.9 درصد افزایش قیمت محاسبه شده است.

قیمت‌ها تا انتهای تابستان تغییر نمی‌کنند

این افزایش قیمت برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود. مصوبه شورای رقابت تاکید کرده است که در مورد تمامی کسانی‌ که تا پایان سال 99 برای خرید خودرو ثبت‌نام کرده و پیش پرداخت داشته‌اند و مشمول دریافت سود نیستند، افزایش قیمتی تعلق نمی‌گیرد.

اگر چه شورای رقابت «میانگین» رشد قیمت خودروسازان را اعلام کرده است و برای قیمت‌های نهایی باید منتظر جزئیات بیشتر بود، با این حال، می‌توان به صورت سرانگشتی حدود قیمت رسمی خودروها را مطابق جدول محاسبه کرد. در همین حال، برخی کارشناسان به گرانی خودرو با وجود ارزان‌شدن قیمت ارز و کاهش هزینه‌های ارزی خودروسازان و افت قیمت مواد اولیه خودرو نظیر فولاد انتقاد کردند.

قیمت خودرو

منبع: خراسان

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها