مراحل تحویل خودرو ایران خودرو 1403+ جدول زمان‌بندی

فهرست مطالب


تحویل خودرو ایران خودرو آخرین مرحله از هفت‌خوان خرید خودرو از این خودروساز داخلی است که دانستن شرایط و مراحل آن به شما کمک می‌کند تا این مرحله را هم به‌سلامت رد کنید.

تا پیش از راه‌اندازی سامانه یکپارچه و عرضه خودرو در بورس، برای خرید خودرو به قیمت درب کارخانه، باید بعد از فراخوان ایران خودرو به سایت این شرکت مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام می‌کردید. پس از آن قرعه‌کشی انجام می‌شد و تعداد محدودی از متقاضیان انتخاب می‌شدند و می‌توانستند خودروی موردنظرشان را در بازه‌های زمانی چند ماه تحویل بگیرند.

در حال حاضر شرایط کمی تغییر کرده و ایران خودرو تنها یکی دو مدل از خودروهای خود را بدون قرعه‌کشی و خارج از سامانه یکپارچه عرضه می‌کند. در این مقاله قصد داریم شرایط و مراحل تحویل ایران خودرو با قرعه‌کشی و بدون آن را شرح بدهیم و به شما بگوییم تحویل ایران خودرو چند روزه است.

 

شرایط و مراحل تحویل ایران خودرو با قرعه‌کشی چیست؟

تا پیش از ظهور سامانه یکپارچه، اگر خوش‌شانس بودید و در قرعه‌کشی‌ها برنده می‌شدید، باید بعد از مشاهده پیامک برنده شدن وارد سایت ایران خودرو می‌شدید و نسبت به واریز وجه خودرو اقدام می‌کردید. در آن زمان تحویل خودرو ایران خودرو با مراجعه به نمایندگی و تحویل مدارک به آن‌ها شروع می‌شد.

با راه‌اندازی سامانه یکپارچه، شرایط کمی عوض شد و همه متقاضیان باید ابتدا در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنند و مبلغ ودیعه خودرو در حساب وکالتی آن‌ها که هنگام ثبت‌نام اطلاعات آن را وارد می‌کنند، بلوکه می‌شود و پس از قرعه‌کشی و اعلام اولویت‌ها، در صورت عدم انصراف متقاضی این مبلغ از حسابش کسر می‌شود.

در مرحله بعد، متقاضی باید منتظر فراخوان ایران خودرو برای تحویل خودروی موردنظرش بماند و بر اساس قیمت علی‌الحساب اعلام شده توسط این شرکت، نسبت به تکمیل وجه (مازاد 100 میلیون بلوکه شده در مرحله قبل) اقدام کند. مراحل تحویل خودرو ایران خودرو از این جا شروع می‌شود و تمامی این مراحل را به صورت مجزا بررسی می‌کنیم.

 

مرحله تکمیل وجه در تحویل ایران خودرو

 

1. فراخوان تکمیل وجه

با نزدیک شدن به هر اولویت زمانی اعلام شده توسط سامانه یکپارچه، ایران خودرو برای تکمیل وجه و انتخاب رنگ خودروهایی که متقاضیان در زمان ثبت‌نام به عنوان اولویت‌های خود انتخاب کرده‌اند فراخوان می‌دهند و متقاضیان باید نسبت به واریز مبلغ علی‌الحساب اعلام شده و ثبت‌نام نهایی در سایت ایران خودرو اقدام کنند. البته پیش از تکمیل وجه، یک مرحله دیگر هم وجود دارد که شامل انتخاب نمایندگی می‌شود.

نوع خودرو ها و زمان تحویل آن‌ها به طرحی که متقاضی هنگام ثبت‌نام انتخاب کرده بستگی دارد؛ اما معمولاً تحویل خودرو ایران خودرو پس از تکمیل وجه بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد. به عنوان مثال زمان‌بندی تحویل ایران خودرو پژو پارس برای منتخبین بخش سوم اولویت‌های پاییز 1402 سه‌ماهه بود.

 

2. صدور دعوت‌نامه

تحویل خودرو ایران خودرو پس از تکمیل وجه کمی طاقت‌فرسا است و مراحل متعددی دارد. برای گذراندن موفقیت‌آمیز این مراحل، باید گوش‌به‌زنگ باشید و دائم حواستان به سایت ایران خودرو و پیامک‌های ارسالی از این شرکت باشد. پس از انتخاب نمایندگی و تکمیل وجه، برای شما دعوت‌نامه تکمیل ثبت‌نام صادر می‌شود که از پروفایل خودتان در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو قابل‌دانلود است.

دعوت‌نامه سندی است که در آن از شما خواسته می‌شود با در دست داشتن مدارک ذکر شده و در تاریخ مشخص شده به نمایندگی موردنظرتان مراجعه کنید تا برای شما پرونده تشکیل شود.

 

3. پرداخت مابه‌التفاوت و تکمیل وجه

همان‌طور که گفتیم، قیمت خودرو اعلام شده در زمان فراخوان علی‌الحساب است و بعد از تشکیل پرونده در نمایندگی و نزدیک شدن به موعد تحویل، باید منتظر پیامک پرداخت مابه‌التفاوت باشید و اصولاً یکی از حیاتی‌ترین مراحل پیگیری تحویل خودرو ایران خودرو، همین پیامک است که نشان می‌دهد به تحویل خودروی موردنظرتان بسیار نزدیک شده‌اید.

 

4. تحویل خودرو ایران خودرو بعد از فاکتور شدن

پس از پرداخت مابه‌التفاوت و مشاهده تیک آبی در قسمت پرداخت کل وجه پروفایل، باید به پیگیری تحویل خودرو ایران خودرو ادامه دهید و هر روز به سایت سر بزنید تا ببینید که خودروی شما چه زمانی فاکتور می‌شود. رسیدن به این مرحله یعنی خودروی شما آماده تحویل به نمایندگی است و باید پلاک شود. 

معمولاً تحویل خودرو ایران خودرو بعد از فاکتور شدن بین 10 تا 30 روز طول می‌کشد که این زمان به مدل و رنگ خودروی انتخابی شما و همچنین تعداد تعطیلات رسمی بستگی دارد.

 

تحویل خودرو ایران خودرو از نمایندگی

 

5. نصب پلاک، حمل و تحویل به نمایندگی

شیرین‌ترین مرحله تحویل ایران خودرو طرح یکپارچه، زمانی است که باید منتظر نصب پلاک روی خودرو و تحویل آن به نمایندگی باشید. هر کدام از مراحل صدور پلاک، پلاک فیزیک (نصب پلاک روی خودرو)، در حال حمل و تحویل به نمایندگی حدود 2 روز طول می‌کشد و با سر زدن به پروفایل خود در سایت ایران خودرو می‌توانید از وضعیت هر محله باخبر شوید.

درج تیک سبز روی مرحله تحویل به نمایندگی، یعنی باید به نمایندگی یا خود کارخانه مراجعه کنید و مراحل تحویل خودرو در ایران خودرو را طی کنید.

 

6. مدارک موردنیاز و مراحل تحویل ایران خودرو در نمایندگی

پس از این که وضعیت تحویل خودرو در پروفایل شما به «تحویل به نمایندگی» تغییر کرد، می‌توانید برای تحویل خودرو ایران خودرو به نمایندگی مراجعه کنید. پیش از رفتن، حواستان باشد که حتماً اصل کارت ملی جدید و شناسنامه را همراه خود داشته باشید.  همچنین توضیه می‌کنیم از خدمات کارشناسی خودرو استفاده کنید تا خیالتان از بابت سلامت فنی و بدنه خودرو راحت باشد. طبق آمار کارشناسی همراه مکانیک حدود 20 درصد خودروهای صفر مشکل فنی یا بدنه دارند!

در نمایندگی باید فاکتور رسمی و سند خودرو به شما تحویل داده شود و حتماً مشخصاتی که در این 2 مدرک قید شده را با مشخصات خودرو و مشخصات فردی خودتان انطباق بدهید. کارت ماشین بعداً به آدرسی که هنگام ثبت‌نام اعلام کرده‌اید ارسال می‌شود. برای دریافت کارت سوخت هم باید با در دست داشتن شناسنامه و بیمه‌نامه شخص ثالث به پلیس 10+ مراجعه کنید. 

پیش از تحویل خودرو، حتماً موارد زیر را با دقت بررسی کنید:

 • سلامت رنگ و بدنه
 • سالم بودن شیشه‌ها و بالابر برقی آن‌ها
 • رگلاژ بودن درها و کاپوت‌ها
 • وجود سوئیچ یدک، زاپاس، جک و ابزار جک
 • آپشن‌هایی که در سند یا فاکتور قید شده
 • روشن شدن خودرو
 • سلامت لاستیک‌ها
 • سیستم‌های برقی مثل چراغ‌ها، نمایشگر، سنسورها، دستگاه پخش، نشانگر سرعت و دور موتور
 • برچسب تأیید کیفیت و تست فنی
 • کمربند و ترمزها
 • قطعات روغن‌خورده (در صورت مشاهده، نباید خودرو را تحویل بگیرید)
 • پدال، دنده و قفل مرکزی

پیش از خروج هم حتماً موعد سرویس‌های دوره‌ای را بپرسید تا گارانتی خودرو باطل نشود.

 

7. مدارک موردنیاز و مراحل تحویل خودرو در ایران خودرو

معمولاً قبل از حمل خودرو از کارخانه به نمایندگی، پیامکی برای شما ارسال می‌گردد که خودرو آماده تحویل در کارخانه است و اگر بخواهید، می‌توانید از آنجا خودروی خود را تحویل بگیرید. با تحویل خودرو از کارخانه، مبلغی که هنگام تکمیل وجه برای حمل‌ونقل به نمایندگی پرداخت کرده بودید به شما مسترد می‌شود.

برای طی کردن مراحل تحویل خودرو در ایران خودرو، به نکات زیر دقت کنید:

 • پیش از هر چیز، بعد از دریافت پیامک تحویل حضوری خودرو باید وارد پروفایل خود در سایت ایران خودرو شوید و از قسمت خدمات پرکاربرد، تیک تحویل حضوری را بزنید.
 • حواستان باشد که تنها در صورت دریافت پیامک تحویل حضوری می‌توانید به کارخانه برای تحویل خودرو مراجعه کنید.
 • برای تحویل خودرو ایران خودرو باید به یکی از پارکینگ‌های تندگویان، آپکو، ایدکو، پارس یا جهاد مراجعه کنید. از طریق تماس با شماره 096440 می‌توانید آدرس و شماره این پارکینگ‌ها را بگیرید.
 • حتماً اصل کارت ملی جدید و شناسنامه را همراه خود ببرید.
 • حتماً صبح اول وقت برای تحویل خودرو به کارخانه مراجعه کنید تا معطل نشوید.
 • تمامی مواردی که در تحویل خودرو در نمایندگی گفتیم را حتماً هنگام تحویل خودرو از کارخانه هم بررسی کنید.

 

 

تحویل خودرو ایران خودرو بدون قرعه‌ کشی چه شرایط و مراحلی دارد؟

در حال حاضر (آبان 1402) ایران خودرو فقط وانت آریسان دوگانه‌سوز را بدون قرعه‌کشی تحویل می‌دهد. قیمت تمام شده این خودرو 383.030.000 تومان بود که متقاضیان می‌توانستند مبلغ 236.686.000 تومان آن را به عنوان ودیعه پرداخت کنند و مابقی آن را در غالب 3 چک تا اردیبهشت 1403 بپردازند.

 سایر شرایط تحویل خودرو ایران خودرو بدون قرعه ‌کشی را در ادامه می‌بینید:

 • ثبت‌نام بدون قرعه‌کشی وانت دوگانه‌سوز آریسان 2 از 19 مهر 1402 آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد.
 • برای پرداخت اقساط این خودرو می‌توان از چک شخص ثالث هم استفاده کرد. وضعیت سفید صادرکننده چک باید از سایت ir استعلام گرفته شود.
 • موعد تحویل این خودرو 20 روز پس از تکمیل پرونده است.
 • سند خودرو تا زمان تکمیل وجه در رهن ایران خودرو باقی می‌ماند.
 • مبلغ ودیعه باید با کارت‌های بانکی به نام خود متقاضی پرداخت شود.

 

مراحل تحویل وانت آریسان نیز به شرح زیر است:

 • مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو
 • پرداخت مبلغ ودیعه به صورت آنلاین
 • انتخاب نمایندگی، رنگ خودرو و شرکت بیمه در سامانه فروش یا میز خدمات مشتریان ایران خودرو بعد از تخصیص ردیف قرارداد
 • مراجعه به نمایندگی مربوطه، ارائه مدارک هویتی و چک‌ها و انعقاد قرارداد فروش اقساطی
 • تحویل خودرو از نمایندگی 20 روز بعد از تکمیل پرونده

 

نحوه زمان‌بندی تحویل خودرو ایران خودرو در ماه‌های آتی

زمان‌بندی تحویل خودرو ایران خودرو  در ماه‌های آتی شامل خودروهای پژو پارس، تارا اتومات، دنا پلاس، سمند سورن، پژو 207 دستی و اتوماتیک و … می‌شود که در ادامه با نحوه زمان‌بندی تحویل اولویت‌های سوم پاییز 1402، تحویل خودرو ایران خودرو زمستان 1402 و تحویل خودرو ایران خودرو بهار 1403 آشنا می‌شوید.

زمان‌بندی تحویل ایران خودرو پاییز 1402

نزدیک‌ترین موعد تحویل ایران خودرو طرح یکپارچه ماه‌های آبان و آذر 1402 است که قرار است به آن دسته از متقاضیانی که پس از قرعه‌کشی در اولویت‌های دوم و سوم پاییز 1402 قرار گرفته‌اند، خودرو های زیر تحویل داده شود:

خودرو

قیمت

موعد تحویل

تارا اتوماتیک

490.585.000

آبان 1402

207 دستی

137.300.000

207 اتوماتیک

167.100.000

دنا پلاس دستی

133.300.000

دنا پلاس دستی توربو

184.400.000

دنا پلاس اتوماتیک توربو

217.600.000

سورن پلاس دوگانه‌سوز

148.900.000

سورن پلاس بنزینی

132.500.000

207 دستی

133.857.000

آذر 1402

207 اتوماتیک

168.156.000

سورن پلاس دوگانه‌سوز

148.990.000

دنا پلاس دستی توربو

192.819.000

پژو پارس XU7P

294.133.000

 

لازم به ذکر است که تنها تحویل ایران خودرو پژو پارس و تارا اتومات با قیمت قطعی انجام می‌شود. قیمت بقیه خودروها به صورت علی‌الحساب بوده و بنا بر اعلام ایران خودرو، کمتر از 50 درصد قیمت تمام شده خودروها است.

 

تحویل خودرو ایران خودرو زمستان 1402

 

تحویل خودرو ایران خودرو زمستان 1402

خودروهای زیر به متقاضیانی که در قرعه‌کشی سامانه یکپارچه در اولویت‌های اول زمستان 1402 قرار گرفته‌اند تحویل داده می‌شود:

خودرو

قیمت

موعد تحویل

دنا پلاس

139.900.000

دی 1402

سورن پلاس دوگانه‌سوز

149.000.000

اسفند 1402

207 دستی

133.800.000

207 اتوماتیک

168.100.000

دنا پلاس

139.900.000

 

تحویل خودرو ایران خودرو بهار 1403

تحویل تعدادی از خودروهای پرتقاضای ایران خودرو مثل دنا پلاس توربو برای بهار و حتی زمستان 1403 زمان‌بندی شده بود که پس از اعتراض متقاضیان، تعدادی از آن‌ها با تغییر خودرو توانستند موعد تحویل خود در سامانه یکپارچه را به سال 1402 تغییر دهند.

در ادامه جدول خودروهایی را می بینید که بر اساس اعلام ایران خودرو، متقاضیان آن‌ها قرار است خودروهای خود را در سال 1403 تحویل بگیرند. بر اساس قرعه‌کشی سامانه یکپارچه، این متقاضیان در اولویت‌های پاییز 1402 تا تابستان 1403 قرار گرفته بودند:

خودرو

قیمت (پیش پرداخت)

موعد تحویل

تارا اتوماتیک V4LX

272.573.000

فروردین 1403

دناپلاس اتوماتیک آپشنال

276.866.000

تارا اتوماتیک V4LX

238.502.000

اردیبهشت 1403

دناپلاس اتوماتیک آپشنال

242.258.000

تارا اتوماتیک V4LX

272.573.000

پژو پارس معمولی XU7P

294.133.000

پژو پارس ELX XU7P

333.897.000

سورن پلاس XU7P

183.647.000

خرداد 1403

تارا اتوماتیک V4LX

238.502.000

دناپلاس اتوماتیک آپشنال

346.083.000

سورن پلاس XU7P

160.691.000

تیر 1403

دناپلاس اتوماتیک آپشنال

311.475.000

سورن پلاس XU7P

183.647.000

شهریور 1403

تارا دستی V1P

290.060.000

رانا پلاس

228.620.000

دنا پلاس 6 سرعته

293.466.000

پژو 207 دستی پانوراما

249.000.000

مهر 1403

تارا دستی V1P

261.054.000

پژو 207 دستی پانوراما

224.000.000

آبان 1403

پژو 207 دستی پانوراما

249.292.000

دی 1403

لازم به ذکر است که در اسفند 1402 و پس از انتشار خبر احتمال توقف خط تولید پژو پارس، اعلام شد که متقاضیان این خودرو در سامانه یکپارچه می‌توانند آن را به سمند سورن پلاس XU7P تبدیل کنند و آن را 90 روزه تحویل بگیرند. قیمت قطعی این خودرو در آن زمان 459.118.000 تومان اعلام شد و امکان خرید اقساطی (4 ماهه) آن با قسط‌های 25 میلیون تومانی وجود داشت.

 

نحوه تحویل خودرو ایران خودرو طرح مادران و جایگزینی خودروهای فرسوده چگونه است؟

متقاضیانی که برای ثبت‌نام به سامانه یکپارچه خودرو مراجعه می‌کنند، می‌توانند یکی از طرح‌های عادی، جوانی جمعیت (مادران) یا جایگزینی خودروها فرسوده را انتخاب کنند که نحوه اولویت‌بندی متقاضیان هر کدام از این طرح‌ها با یکدیگر متفاوت است.

 

شرایط طرح جایگزینی خودروهای فرسوده

به عنوان مثال، 20 درصد خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده تعلق دارد که متقاضیان آن بایستی در زمستان سال 1401 در سامانه حمل‌ونقل سوخت ثبت‌نام و پس از طی کردن مراحل لازم، خودروی فرسوده خود را اسقاط می‌کردند. از آن زمان تاکنون فراخوان دیگری برای این طرح اعلام نشده است.

 

شرایط طرح مادران یا جوانی جمعیت

50 درصد خودروهای طرح یکپارچه هم به طرح مادران یا جوانی جمعیت اختصاص دارد که مادرانی که فرزند دوم آن‌ها از 24 آبان 1400 به بعد به دنیا آمده باشد می‌توانند از این طرح استفاده کنند. نوع، قیمت و زمان‌بندی تحویل خودرو ایران خودرو طرح مادران فرقی با طرح عادی ندارد و فقط متقاضیان این طرح برای قرارگرفتن در اولویت‌های نزدیک‌تر شانس بیشتری دارند.

 

تحویل خودرو ایران خودرو چقدر طول میکشد؟

روند تحویل ایران خودرو ابهامات زیادی دارد و ممکن است زمان‌بندی و حتی خودروهای تحویلی در هر اولویت تغییر کند. برای پیگیری تأخیر در تحویل خودرو و گرفتن پاسخ قطعی برای سؤال «تحویل خودرو ایران خودرو چقدر طول میکشد»، می‌توانید با شماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ تماس بگیرید یا به سامانه customer.ikco.ir میز خدمات مشتری مراجعه کنید.

در این مقاله سعی کردیم به سؤالاتی مثل تحویل ایران خودرو چند روزه است پاسخ بدهیم و جزئیات مراحل تحویل خودرو ایران خودرو با قرعه‌کشی و بدون آن را شرح بدهیم. اگر در سامانه یکپارچه ثبت‌نام و خودروهای ایران خودرو را انتخاب کرده‌اید، توصیه می‌کنیم همیشه اخبار و فراخوان‌های ایران خودرو را پیگیری کنید و به پیامک‌ها و اعلان‌های پروفایل خود در سایت ایران خودرو هم نیم‌نگاهی داشته باشید.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
126 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ساسان
1403-02-05 22:12
امتیاز دهی :
     

سلام من بهمن ۱۴۰۱اسمم واسه ماشین در اومد الان اردیبهشت ۱۴۰۳هس کامل تکمیل وجه کردم هنوز ماشین نیومده بعد میگن سود مشارکت هم نداری

عمار
1402-12-17 00:52

عجب گوهی خوردیم ثبت نام کردیم ایرانخودرو)ایران لگن(

محمدرضا خدایی
1402-12-09 13:03

طرح مادران برنده شدیم ۱۴۰۱/۱۲/۱۰واریزی ۹۰میلیون برج ۹سال بعد ۱۴۰۲تحویل میدن برج ۹ ۱۹۰میلیون واریز کردیم الان ۱۲/۸ماشینو که ۲۰۷هست تحویل ندادن ایران خودرو فقط پول گرفتن اصولیه دادن ماشین اصولی نیست

سمانه
1402-12-09 12:31

اخه این چ وضعشه برا یه ماشین یه سال باید صبر کرد هنوز پیامکی نیومده مملکت بی در و پیکر همه دزدن

سمانه
1402-12-09 12:29

خواهشن مردم یکم همبستگی داشته باشید اعتراض کنیم یکم شلوغی کرده باشیم اونا هم حساب دستشون میاد.وقتی هیچی نمیگی اونا هم بیخیال هستن

سمانه
1402-12-09 12:26

اگه دوروز بریم اعتراض کنیم در ایران خودرو دیگه اینطور نمیکنن

تیمور
1402-12-05 10:15

ما از سامانه ثبت نام کردیم تحویل پاییز ۱۴۰۲ برای mvm x22 بعد تحویل ندادن گفتن x33 میدیم بعد الان اسفند ماه هست کارت ماشین اومده و پلاک شده ماشین زنگ میزنیم میگن مجوز گمرکی ماشین نیامده! من ماندم که چطور ماشین پلاک شده بدون مجوز گمرک! مگه بعد ترخیص گمرک ماشین بازدید و پللاک نمیشه!

جالب اینجاس زنگ میزنیم میگن شاید ۱۴۰۳ تحویل بگیرید! یعنی ما ۱۴۰۳ ماشین مدل ۱۴۰۲ تحویل میگیرم جالب نیست؟

امین
1402-12-04 16:57

سلام ،بنده دنا پلاس توربو تحویل آذر 1402ثبت نام کردم ،از آبان ماه که تکمیل وجه کردیم ،هیچ خبری نیست هنوز فاکتور نشده،کسی هم پاسخگو نیست

هیجان
1402-11-30 14:27

سلام
تعهدات خودرو سازان ایران یعنی پشم، من الان 2 ماهه که باید خودرو تحویل می گرفتم ولی هنوز فاکتور هم نشده. کاش جمع کنن این بچه بازی رو به اسم خودرو ساز- 207 تحویل پاییز از سامانه یکپارچه.

Alism
1402-12-07 09:21
پاسخ به  هیجان

برا من طرح تبدیل سقف شیشه ای اومد تبدیل کردم دو روز دیگه تحویلمه

فاطمه لشکری
1402-12-22 01:17
پاسخ به  Alism

ازکجا فهمیدی دو روز دیگه تحویل

سعید
1402-11-25 07:35

سلام دوستان
برای تحویل حضوری از کارخانه با برگه وکالت میشه تحویل گرفت، یا فقط حتما خود شخص برنده باید باشه؟؟؟ لطفا اگر کسی خبر داره ، راهنمایی کنه

مجیدشهریاری
1402-11-20 11:28

واسه یه ماشین آشغال بایدماها منتظرموندبعدکلی انتظارتازه بدبختیات شروع میشه جلوی تعمیرگاه و گارانتی بایدچادربزنی

ارمان اریسان۲
1402-11-20 03:44

سلام بنده آریسان۲ حواله زدم بهم گفتن حداکثر ۳۰ روز طول میکشه خداشاهده موندم چکار کنم دیگه خیلی خسته شدم ماشین همه رو دادن مال منو ندادن الان ۴۱ روز گذشته هنوز هیچی به هیچی آهم میگیره جد دارم

حمید
1402-11-17 13:59

دنا پلاس ساده زمستان 402 بودم مرداد 130 واریز کردم پانزدهم برج9 دویست واریز کردم ده روز پیش یعنی 5 بهمن فاکتور شد امروز 16 بهمن ماشین رو از نمایندگی تحویل گرفتم تمام ماشین خوبیه بهتر از چیزی که فکر میکردم هست انشاله همه زود ماشینشون رو بگیرن لازمه بگم چندین ماشین دنا پلاس تو نمایندگی اماده تحویل بود
بابت تاخیر پانزده روزه هم نمایندگی گفتن 8 ملیون و خرده ای پس میدن که چکشو زنگ میزنن برم بگیرم

Last edited 3 months ago by حمید
محبوبه
1402-11-23 00:57
پاسخ به  حمید

ممنون از راهنماییت عزیزم

ناصر
1402-12-06 01:12
پاسخ به  حمید

سلام چقدر طول می کشه تا مبلغ را که ایراخودرو باید به شما پس بده اون ۸ میلیون را میگم

مهدی جاوید
1402-11-14 11:27
امتیاز دهی :
     

بنده پارسال تو سامانه یکپارچه ایران خودرو ثبت نام کردم و اسمم برای پاییز ۱۴۰۲ پژو پارس سفارشی موتور جدید در اومد ولی نمیدونم چرا هنوز پیامک واریز وجه نمیاد کسی چیزی میدونه یا باید چکار کنیم به کجا زنگ بزنیم

مریم
1402-11-20 09:55
پاسخ به  مهدی جاوید

با شماره دفتر تهران تماس بگیرید ما از اینترنت گرفتیم

لازم
1403-01-02 23:29
پاسخ به  مهدی جاوید

سودو مود خبری نیست دیگه خدا فظ

علی
1402-11-08 11:46

این افرادی که میگن نمیدن خودرو و …. فقط دلال هستن. ماکه دنا ساده رو 8 روز بعد از تاریخ تحویل تحویل گرفیتم. فقط اسنادش صادر نشده هنوز.

Gasem
1402-11-05 23:52
امتیاز دهی :
     

Very good

رویا
1402-11-02 18:04

ما دناثبت نام کردیم، موعد تحویل پایان آذر۱۴۰۲بوده ولی هیچ خبری نیست، بعداز کلی پیگیری میگن اگه تا عید نیومد برین شکایت کنین. به هرکی که میخواد ثبت نام کنه میگیم اینکارو نکنه.

حسین فرهنگ
1402-10-22 10:07

سلام برهمه دوستان اقا ایران‌خودرو ماشین تحویل بده نداره فکر خودتون باشید من تارا موعد تحویل ۳۰مهر بود از جایی شنیدم نمیدن امسال شاید سال جدید بدن با مبلغ ۱۸۰میلیون اضافه مجبور شدم پارس تغییرش دادم خدا بداد کسانی برسه که همینجوری منتظر میمونن با پارتی بازی من تونستم از این شرکت ماشین بگیرم که هنوزم فردا قراره برسه نمایندگی خیلی اوضاع خیته

مسعود
1402-10-20 19:42

 پاسخ به  امیری
سلام
اول مهر ماه مبلغ کامل برا هایما 5S واریز کردم ولی هنوز خبری از تحویل نیست
اگر به 2 ماهه آخر سال بکشه آیا همون مدل 1402 تحویل میدن یا با مدل

محمدرضا صمدی
1402-10-17 00:46

سلام من پژو پارس ای ال ایکس تحویل زمستان ۱۴۰۲ هستم ولی خبری نیس و منابعی نیس که راجب این موضوع توضیحاتی بده لطفا اگه کسی چیزی میدونه و صاحب این سایت چیزی میدونه جواب بده واقعا نگرانیم کی تحویل میدن؟اصلا میخوان تحویل بدن؟و جریان این قیمتا صحت داره که ماشینو ۵٪زیر قیمت بازار تحویل بدن؟ ایا واقعا میخوان اینکارو بکنن؟

mahdi
1402-10-11 15:05

طی جلسه دیروز ( بررسی مشکلات ایران خودرو ) با حضور مدیر عامل ایران ؛ رئیس شورای رقابت و رئیس سازمان ملی استاندارد در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ؛ بنابر این شد آزادسازی قیمت بدون هماهنگی با کمیسیون مذکور ممنوع شود. ( دست وزیر صمت کوتاه شد ). در خصوص منتخبین یکپارچه داخلی که نوبت آنان فرا رسیده و قراردادی با خودروساز ندارند ؛ گفته شد منتظر ظرفیت خالی خودرو های غیر ارتقاء یافته باشند تا بعد از تکمیل و انجام تعهدات قبلی شرکت و همچنین بعد از بازنگری قیمت این محصولات توسط شورای رقابت فراخوان های مربوطه صادر گردد به… بیشتر »

محمدرضا صمدی
1402-10-17 00:49
پاسخ به  mahdi

یعنی میخوان ۴۰۲ تحویل بدن؟پژو پارس تحویل زمستانو

امیر
1402-10-11 07:43

با سلام من برای سورن پلاس در شهریور تکمیل وجه کردم برای تحویل آبان بعد از دو ماه خبری نیست کسی هم جوابگو نیست

مسلم
1402-10-18 21:18
پاسخ به  امیر

سلام من هم سورن پلاس شهریور تکمیل وجه کردم تازه فاکتور شده

امیری
1402-10-09 15:27

سود مشارکت چرا حساب نمیکنن!؟باید از مبلغ نهایی کم شه این همه پولمون میخوابه

مسعود
1402-10-20 19:38
پاسخ به  امیری

سلام
اول مهر ماه مبلغ کامل برا هایما 5S واریز کردم ولی هنوز خبری از تحویل نیست
اگر به 2 ماهه آخر سال بکشه آیا همون مدل 1402 تحویل میدن یا با مدل 1403

فرشاد
1402-10-09 09:15

سلام آیا کسی هست که 207دستی ثبت نام کرده باشه و موعد تحویلش سی آبان باشه و ماشینشو فاکتور یا تحویل داده باشن؟

صفورا
1402-10-29 16:16
پاسخ به  فرشاد

مال من تحویل ۳۰ آبانه هنوز ندادن

مریم
1402-11-25 01:06
پاسخ به  فرشاد

من یک ساله ثبت نام کردم .الان موعد تحویلشه خبری نیست نمایندگی میگه ما نمیدونیم ماشین ۲۰۷ دستی

مهدی
1402-12-01 12:39
پاسخ به  فرشاد

منم تکمیل وجه کردم قرار بوده تحویل بدن نه انگار

عرفان اسماعیلی
1402-10-08 23:16

سلام وقت بخیر من به پژو پارس elxسفارشی موتور جدید ثبت نام کردم موعد تحویل زمستان 1402هستش دعوتنامه واریز وجهش کی میاد ?

محمدرضا صمدی
1402-10-17 00:40

منم منتظرم ولی خبری نیست

طاها
1402-10-07 00:36
امتیاز دهی :
     

دیگه چی مونده که به دوزدن،یعنی هیچ کسی نیست جواب گو باشه

محمدی
1402-10-03 01:06

سلام کسی هست جواب بده
به لطف خدا و تلاش خودروسازان خراسان که جا داره ازشون تشکر و خسته نباشید و قدر دانی کنیم که یک ماه زودتر از موعد خودروی بنده را می خوان تحویل بدن پژو پارس سال elx با موتور xu7p هست فقط نمیدونم ساعت چند بریم نمایندگی تحویل بگیریم آخه همه تیک ها زده شده الان هم فردا به نمایندگی تحویلش میدن ونمایندگی که انتخاب کردم 3 ساعت تا رسدن بهش فاصله داریم میخوام تنظیم کتم که سر موقع برسم یکی هست بگه ایا مشکلی داره ساعت 10 صبح یا 11 طهر اوتجا باشیم

صانعی پور
1402-10-06 06:15
پاسخ به  محمدی

نه هیچ مشکلی نیست

mahdi
1402-10-11 15:12
پاسخ به  محمدی

سلام دوست عزیز من تحویل گرفتم پارس ای ال ایکس سفارشی خیلی زود تحویل ام دادن سامانه یکپارچه اول پاییز بودم همه تیک ها ت خورد قبلش اس میاد سریع به نمایندگی زنگ بزن بگو ماشینم اس اش اومده

ممد
1402-10-15 00:27
پاسخ به  محمدی

بنظر ۳ماه دیر تر برو سرکارشون بزار

خسته
1402-10-18 13:41
پاسخ به  محمدی

سلام شما کی واریز وجه انجام دادین؟

شایان
1402-10-19 14:08
پاسخ به  محمدی

سلام ماشین شما تحویل کی بود و چه زمانی پیامک تکمیل وجه اومد

مجید
1402-10-02 14:31

سلام به دوستان مجبور شدیم بین بد و بدتر انتخاب کنیم . اخرش هم شده این وضعیت . مردم چه گناهی دارن نیاز به خودرو دارن ولی سیاست گذاری و هزار جور دسیسه باعث شده گرفتار بشیم و تولید هم افتاده دست دوتا شرکت دله دزد و سرکیسه کن . جواب هم نمیدن و دولت هم حمایتشون میکنه

مصطفی
1402-10-02 13:35

سلام من قرعه کشی 13 مهر 1401 رانا پلاس رو حدود 90 واریز کردم حدود یکسال بعد یعنی مهر 1402 تکمیل وجه کردم هنوز تا 1 دیماه 1402حتی فاکتور هم نشده و کسی جواب نمیده حالا بعضی ها در مورد سامانه یکپاچه میگن ، اگر تماس نگیرن و درخواست واریز برای ارتقا یافته نکنن صلوات

فرامرز
1402-10-01 10:04

باسلام خودرو تعویلی من دنا پلاس توربو موعد تعویل شده ۱۴۰۲/۸/۳۰ الان که مورخه ۱۴۰۲/۱۰/۱ هنوز فاکتور نشده معلوم نیست کی می‌خواهند فاکتور وتعویل بدهند اگه کسی آگاهی داره ممنونم میشم راهنمای کنه که کی فاکتور وتعویل میشه با تشکر

علی سادگر
1402-10-10 13:50
پاسخ به  فرامرز

من دنا پلاس توربو هفته چهارم شهریور بودم الان هی پیامک میدن برم عوض کنم و منم نمیخوام این کارو کنم فعلا .گفتم بدونی که مال شما که آبانه.تازه بهم میگن هفته ی دوم شهریورم تحویل شده.

Mstfy
1402-10-28 10:07
پاسخ به  علی سادگر

منم تحویل ۳۱ شهریور بودم ۲۷ ام ینی دو روز پیش فاکتور شد بعد ۴ ماه،! انشالله مال شمام تا اخر ماه فاکتور میشه
دنا توربو ۶ دنده

Last edited 4 months ago by Mstfy
حسین
1402-10-30 21:20
پاسخ به  Mstfy

الان ماشین رو تحویل گرفتین ؟؟

حمید
1402-10-26 00:47
پاسخ به  فرامرز

سلام وقتتون بخیر منم مثل شما هستم خبری نشده؟ به نظرتون امسال میدن؟

رویا
1402-11-02 18:09
پاسخ به  فرامرز

دست ماروهم گذاشتن تو پوست گردو

علی
1402-11-10 12:10
پاسخ به  فرامرز

سلام ،منم دقیقا همین تاریخ بود سی هشت،امروز انتقال به نمایندگی داره،احتمالا یه هفته دیگه،تو پارکینگ خونمه،دنا توربو ۶ دنده

مرسل
1402-09-28 17:50

سربازی هستم به امیدی اینکه طرح یک پارچه دنا شرکت کردم ظاهر آنهم با برکت مدیران ایران خودرو دنا توربو به جنگ سیاست اعزام کردن تا سوخت بشه کسی هم جواب نمی دهد

عطا
1402-09-26 22:22

مایی ک نوبت مون شده ۱۴۰۳ زمستانی خدا کنه طوفانی نباشه بوی طوفان و وزش تند باد میاد بین امید وناامیدی گیر کردیم تا اون موقع قیمت چند برابر خدایا خودت ب دادمون برس

مهدی
1402-09-23 16:12

سلام من اسمم پژو پارس برا زمستان امسال در اومده بود ک ‌اخر مهر گزینه ویرایش آورد و من به اشتباه ویرایش کردم و ماشین لغو شد ولی ماشین دیگه ای انتخاب نکردم الان قسمت وضعیت نوشته لغو شده.خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون

ممد
1402-10-27 21:47
پاسخ به  مهدی

اوکی میشه نگران نباش ما هم همین بودیم

مهدی
1402-09-23 11:01

سلام من اسمم پژو پارس برا زمستان امسال در اومده بود ک ‌اخر مهر گزینه ویرایش آورد و من به اشتباه ویرایش کردم ولی خودرو جدید انتخاب نکردم.الان قسمت ویرایش نوشته لغو شد.ایا به من ماشین تعلق میگیره یا ن؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون میشم

منmmmm
1402-09-21 23:55

از عجایب دنیا هست بخدا همه ما فریب ایران خودرو رو بارها و بارها میخوریم صاحبان این شرکت دغل باز قصرهای آنچنانی دارند اصلا مردم عادی رو بنده و برده خود میپندارند اونقدر پررو شدند فکر می کنند خدایانی در ایران برای حکمرانی هستند صد رحمت به فرعون و نمرود….امر اراده ملت باشه باید همگی این شرکت رو تحریم کنیم الاغ پرورش بدیم ولی ماشین از ایران خودرو نخریم منم به اجبار خانواده ثبت نام کردم و خیلی پشیمانم. این شرکت رو باید ادب کنیم همگی تحریم کنیم کافیه همه انصراف بدهند بدون ماشین باشیم بهتره از اینکه ملت رو… بیشتر »

حسن
1402-09-23 07:13
پاسخ به  منmmmm

خدالعنتشون کنه انشالله
مدیرایرانخودروبااین کاری که کردفکرنکن زرنگی کردی این نشانه بی شخصیتی و شعوری وپول پرستی وبدجنسی توکافر شیطان پرست

علی
1403-02-14 20:18
پاسخ به  منmmmm

خودت رفتی ثبت نام کردی دیگه چی داری میگی

قربانی
1402-09-21 23:42

رانا پلاس برا من که اصلا پیامک نیومده انگار تولید هم متوقف شده. ایران خودرو یک ظالم مافیا ….

کیارش
1402-09-20 22:42

میگم برای من توی میزخدمات زده موعد تحویل 1402.9.30یعنی همین روز ماشین برام میاد

بهدام
1402-09-23 11:42
پاسخ به  کیارش

سلام والا برای من هم زده ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ نمیدونم داستان چی میشه ۷ روز هم مونده به تحویل اما هنوز هیچ اقدامی تو میز خدمت نشده

علیرضا
1402-10-02 02:03
پاسخ به  کیارش

بشین تابیاد

Mstfy
1402-10-28 10:12
پاسخ به  کیارش

انشالله بیاد ولی خیلی بعیده ،ما گروه دنا نوشتیم ۳۱ شهریور تحویل بود ولی تازه دوروز پیش ۲۷ دی! فاکتور شده تا ۱۵ روز دیگ تحویلشه، یه ده روزیم مدارک و ..بیاد میشه وسط بهمن میتونم سوار شم،الاان فقط پارس اونم واس طرح جایگزینهاشون ۲۰ روزه میدن بقیه فعلا حداقل یک تا ۸ماه تاخیر داره! انشالله که زودتر بدن

Last edited 4 months ago by Mstfy
حسین
1402-10-30 21:24
پاسخ به  Mstfy

الان ماشینتون تحویل گرفتین؟؟
منم ۸/۳۰دنا اتومات هستم
پلاکم شده ولی خیلی تاخیر داشته
سود تاخیر میدن درسته؟؟؟؟؟

کیارس
1402-09-20 22:06

سلام اگه از یه کارت دیگه تکمیل وجه کنم که به نام شخص نباشه مگه روی زمان تحویل خودرو تاثیر داره?

امید
1402-09-20 16:46

چرا پیامک واریز وجه راناپلاس موعد تحویل زمستان نمیاد؟

قربانی
1402-09-21 23:43
پاسخ به  امید

برا منم نیومده انگار تولید متوقف شده زنک زدیم گفتند تاخیر دو ماهه داره

کوروش
1402-10-02 10:11
پاسخ به  امید

ما که تحویل آخر آبان بودیم تکمیل وجه هم کردیم هنوز بهمون تحویلش ندادن.
میگن رانا کلاس 17 دیگه تولید نمیشه و فقط 18 ارتقا یافته دارن که صد ملیون گرونتره. حالا نمیدونن با ما چیکار کنن دنبال بامبولی میگردن که این پول رو از ما بگیرن. برا همین بعد یک ماه هنوز هیچ کدام از مراحل توی میز خدمت پیش نرفته.

زنده باد کوهدشت
1402-09-19 13:25
امتیاز دهی :
     

سلام بنده پژو پارس موعد تحویل زمستان ۱۴۰۲ دراومدم ولی فعلا پیامکی نیومده فقط ی بار پیام اومد اونم نوشته بود تا تحویل خودروتون بهتون چای دبش میدیم

محمدرضا میرولد
1402-09-23 17:40

دبش که هست یه چیزدیگست

حسن
1402-09-15 18:31

سلام
اولویت اول زمستان1402راناپلاس هنوزبرایم پیامک نیمده چکارکنم بعدامن همان ماشینی که ثبتنام کردم میخوان آقای مدیرایرانخودرو محترم یه زره به جیب مردم ناتوان داشته باش به آن خدایی که تومیپرستی وبه آن اعتقادداری 40میلیون کم آوردم برای راناپلاس گفتم روبدم به کسی قرض بگیرم وان بعداز۹ماه انتظاریک دفعه وان هم خلاف عرف وانسانیت میخواهیدبلاجبارراناپلاس پیشرفته باافزایش 110میلیونی جایگزین کنید این کارعادلانه نیست خواهشا ومحترمانه به شماجناب مدیرایرانخودرمیگم اگرانسانیت. غیرت.وفاداری.شرافت.عفت وپاکیزگی وبه ایرانی بودنت افتخارمیکنی همان اولویتی که انتخاب کردیم برامون تصویب کن من مخالف راناپلاس پیشرفته پولش ندارم

فقظ خدا
1402-09-11 16:25

لعنت بر قبر پدر و مادر ریس ایرانخوردو و وزیر شورا همشون دزدهای کثافت

حسن
1402-09-11 04:02

باسلام
برای من راناپلاس تحویل اولویت اول زمستان ۱۴۰۲وبعداز۸ماه انتظارمنتظردعوتنامه ایرانخودرهستم
که باشنیدن تغیرراناپلاس به راناپلاس ارتقایافته اجباری وافزایش قیمت۱۰۰میلیونی واقعاشوکه شدم واین خلاف قانون چارچوب اسلامی ایران هست. ازریس جمهورمحترم جناب اقای ریسی تقاضاداریم ورودکنندوجلوی مسولین نالایق ایرانخودرودرمقابله باطرح جایگزینی وافزایش قیمت ۱۰۰میلیونی گرفته شودواقعاغیرقابل تحمل ورنج اوراست.

Mstfy
1402-09-10 08:14

دداش من دنا توربو ۲۰ تیر تکمیل وجه شده تحویل ۱۴ شهریور! هنو صدور فاکتور گیره ینی بیشتر از ۳ مااااه ،دوبار درخواست پیگیری دادم میگن روند تولید کندشده،همین سودم که یک درصد در ماه میدن ،رسما دزدی و کثافت شده روش کاری حکومت

حسینی
1402-09-07 22:26

سلام.دوستان ما خودرو دنا پلاس اتومات برامون زدن تحویل زمستان .هنوز پیامک واریز نیومده واینکه از کجا بفهمیم موعد اول زمستانیم یا دوم

حامد
1402-09-13 18:54
پاسخ به  حسینی

سلام منم همین مشکلو دارم چجوری باید پیگیری کنیم واقعا خسته شدیم بسکه منتظر موندیم راهنمایی کنید کسی اگه می‌دونه

کیارش
1402-10-23 22:41
پاسخ به  حامد

من زنگ زدم ایران خودرو. میگن اگه پیامک نیومده اسفند منتظر باش. گیز یه مشت اوباش دزد افتادیم

حسین
1402-09-24 09:37
پاسخ به  حسینی

سلام برای من هم هنوز پیامک نیومده دنا پلاس اتومات زمستان

امیر
1402-10-10 23:54
پاسخ به  حسینی

سلام من هم این مشکل دارم تحویل دنا توربو زمستان 1402 ولی هنوز پیامک نیومده 

دنا پلاس
1402-10-15 22:31
پاسخ به  امیر

سلام تو میز خدمت دقیق نوشته

Mstfy
1402-10-28 10:16
پاسخ به  امیر

دنا پلاس های توربو بعلت تقاضای شدید،با ۳ الی ۸ماه تاخیر تحویل میشه

رویا
1402-11-02 18:11
پاسخ به  حسینی

بیخیال بشین خیلی بهتره، ماها که کل پول رو واریز کردیم هییییچ خبری نیست

Rahill
1402-09-04 10:51

سال اسمو نوشتم برنده شدم تحویل ۱۴۰۲جک j4ولی ۱۰۰تومن برداشتم نزاشتم بلوکه بشه بنظرتون هنوز اسم تو سایته یا حذف شدم و اینکه هنوز بهم پیام ندادن چیکاربنظرتونم؟
و اینکه افزایش قیمت داره ؟؟

پژو پارس
1402-09-02 18:10

سلام من پژو پارس سفارشی تحویل پاییز بود ۲۷مهر پول واریز کردم ۱۵آبان ماشین فاکتور شد ۱۸پلاک از ناجا صادر شد ۲۱پلاک توسط ایران خودرو خراسان دریافت شد و از ۲۱هیچ تغییری نکرد امروز مستقیم زد دارای فیزیک پلاک

یوسف
1402-08-25 01:10

برای رانا پلاس ۴۵ روز پیش تکمیل وجه انجام دادم ولی هنوز توسایت تو مرحله “پرداخت کل وجه” گیر کرده و جلو نمیره کسی میدونه چرا ؟؟؟

هادی
1402-09-01 20:07
پاسخ به  یوسف

با کارت صاحب ماشین پرداخت کردی؟

یوسف
1402-09-05 11:14
پاسخ به  هادی

بله، با کارت صاحب ماشین پرداخت شده

Mstfy
1402-10-28 10:18
پاسخ به  یوسف

میره اون دقیق نیست با ۲۷ ۲۷ تهران تماس بگیر ،شماره کاملش گوگل هست سرچ کن،بزن ۰تا اپراتور وصل شه بعد دقیق بپرس کدوم مرحله ای

محمد
1402-08-23 14:47

واحد فروش ایران خودرو، الگویی برای همه شرکت های بزرگ خودروسازی است. اونا باید بیان شاگردی کنن چه طور با شرایط کاملا یک طرفه و برای خودروی بی کیفیت، کاری کنیم مصرف کننده برای خرید صف بکشه

رها
1402-08-23 10:00

ما که ۱۶ شهریور برای ۲۰۷ تکمیل وجه کردیم وموعد تحویلمون آبان ماه بوده چرا هیچ خبری نیست دوماه بیشتره از واریزیمون میگذره

Nrpr
1402-08-25 11:57
پاسخ به  رها

من ۱۵ تیر تکمیل وجه کردم رانا پلاس داشتم هموز تا امروز ۲۵ آبان تحویل نشده،چی میگی برادر؟کلاه برداری شاخ و دمش ازین معلوم تر

علیرضا
1402-09-12 04:51
پاسخ به  رها

برای منم دقیقا مثل شما ۱۲ شهریور تکمیل وجه کردم . سه ماه شده و هیچ خبری نیست … بجاش میرن ماشین‌هایی که باید به ما می‌دادند چند تا آپشن الکی اضافه میکنن ۱۵۰ میلیون بالاتر بفروشند.. چه جور انسان‌هایی هستند اینها….!!