Image default

خرید خودرو برای اغلب افراد یک تجربه نه چندان راحت و دارای زحمات بسیار است که باید در یک دوره زمانی، بخش قابل توجهی از زمان و توجه خود را به آن اختصاص دهد، به صورت خلاصه زحمات خرید خودرو عبارتند از:

اتلاف وقت در جستجوی آگهی ها
در شرایط عادی خریدار از بین ده ها آگهی خودرویی منتشر شده در سایت ها و نشریات مختلف، اقدام به جستجو و مذاکره می-کند، با توجه به آنکه صحت سنجی اعتبار آگهی ها و آگهی دهنده کار بسیار مشکلی است، انتخاب آگهی های مناسب و معتبر، کار زمانبری است.

مشکل در ارزش گذاری خودرو
با توجه به تنوع روزافزون خودروها، خریدار به سختی ممکن است بتواند در بین انواع خودروهایی با مشخصات مختلف، به یک درک از تاثیرگذاری وضعیت و آپشن های خودرو بر روی قیمت آن برسد و باید از مرجعی جهت قیمت گذاری خودرو دست دوم بهره برد.

اتلاف وقت و پرداخت هزینه در بازدید و کارشناسی
خریدار باید از بین آگهی¬های انتخاب شده با برخی موارد که به نظر منطقی¬تر می آیند قرار بگذارد و تلاش کند خودروها را ارزیابی کند، زیرا احتمال یک خرید نامناسب و خودروی معیوب بسیار زیاد است.

افتادن در دام فروشندگان حرفه ای خودرو
خریدار نمی داند که فروشنده کدام خودرو یک دلال حرفه ای است و فروشنده کدام خودرو یک استفاده کننده.بنابراین به راحتی ممکن است در دام گفتگوهای اغواکننده دلالان بیافتد.

ریسک های حقوقی و تنظیم قرارداد
معمولاً پس از طی شدن مراحل خرید، خریدار و فروشنده یک قولنامه در محل تنظیم می کنند که ممکن است بسیاری از نکات حقوقی در آن لحاظ نشده باشد و ریسک های آینده خریدار در صورت بروز مشکل، ادامه داشته باشد.

اما خبر خوب آن است که با خدمت خرید سفارشی خودرو که توسط شرکت همراه مکانیک عرضه می شود، می توان تمامی این زحمات را از دوش خریدار برداشت، به ایین صورت که در خدمت خرید سفارشی، پس از سفارش خودروی مورد نظر و عقد قرارداد، کارشناسان همراه مکانیک، با دسترسی داشتن به بزرگترین بانک اطلاعات آگهی ها، از بین آنها اقدام به انتخاب خودرو و مذاکره می کنند، با بررسی شرایط خودرو و قیمت گذاری خودروی دست دوم، با صاحبان خودرویی که خودروی آنها در محدوده ارزش کارشناسی است، مذاکره می شود و قرار کارشناسی هماهنگ می شود، خودروی مورد نظر کارشناسی شده و تنها خودروهایی که سلامت فنی و بدنه مدنظر خریدار را دارند و در محدوده بودجه وی هستند، به وی معرفی می شوند و وی می تواند از بین این خودروها، خودروی کارشناسی شده را انتخاب نماید. برای خودروی خریداری شده، توسط همراه مکانیک یک قولنامه رسمی و معتبر تنظیم شده و خریدار می تواند بدون دغدغه، به روشی مدرن و بی دردسر، خودروی مورد علاقه خود را خریداری کند

مطالب جدید

چرا هیوندای النترا بخریم

هادی اشرف

سایپا شرایط فروش اقساطی خودرو های خود را برای 04/23 اعلام کرد

محمد رحیمیان

طرح جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو ویژه 19 تیرماه

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید