Image default
خانه » مقالات » نکات فنی و آموزشی » چگونه با رعایت 5 نکته عمر گیربکس اتوماتیک را 2 برابر کنیم
نکات فنی و آموزشی

چگونه با رعایت 5 نکته عمر گیربکس اتوماتیک را 2 برابر کنیم

استفاده از گیربکس های اتوماتیک با توجه به پیچیدگی سیستماتیک آنها، روشهای استفاده خاصی را می طلبد.

شرکت همراه مکانیک با توجه به مصرف تعداد زیادی از کاربرای وب سایت و مشتریان از خودروهای دنده اتوماتیک، بر آن شد تا ایشان را به مصرف صحیح از گیربکس های اتوماتیک راهنمایی کند.
شما می توانید با رعایت چند مورد و اصلاح روش استفاده از خودرو، طول عمر و مدت انجام سرویس گیربکس اتوماتیک را حدوداً تا 200% افزایش دهید.

1. مراقب چراغ قرمزها باشید!

غالباً استفاده کنندگان از خودروهای دنده اتوماتیک، هنگامی که به چراغ قرمز می رسند، دنده خودرو را از حالت D به حالت P تغییر می دهند. این یک رفتار اشتباه است. در صورتی که توقف خودرو کمتر از 2 دقیقه باشد، نباید دنده آن را تغییر دهید، زیرا استهلاک تغییر دنده بیش از نگه داشتن درجای آن می باشد. در صورتی که به هر دلیل خواستید دنده را از حالت D بیرون آورید، آن را به حالت N ببرید.

2. ترافیک، حرکت، ایست، حرکت

در ترافیک هایی که بیش از 15 دقیقه زمان رانندگی شما را خواهند گرفت، می بایست دنده را به حالت دستی تغییر داده و آن را در دنده 1 قرار دهید تا با سرعت گرفتن اندک خودرو، دنده مداماً بین حالت 1 و 2 تغییر نکند.

3. وزن ماشین شما برای چرخ دنده ها سنگین است

اگر خودرو را (مخصوصاً در سربالایی ها) پارک می کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا ترمز دستی را در حالتی که دنده روی N می باشد بالا بکشید.
سپس پایتان را از پدال ترمز بردارید و بگذارید کمک فنر ها باز شوند و یا خودرو حرکت خود را انجام دهد و کاملاً از ثبات خودرو مطمئن شوید.
در پایان دنده را از حالت N به P تغییر حالت دهید.

4. دنده دستی با اتومات واقعاً فرق دارد

با توجه تفاوت عمده سیستم دنده های اتوماتیک و دستی، باید بدانید که توصیه شده به هیچ وجه در حالی که خودروی شما در حال حرکت است، حالت دنده آن را از N به D یا R تغییر ندهید. برای تغییر دنده می بایست خودرو کاملاً متوقف شده باشد و پا به صورت کامل بر پدال ترمز فشرده شده باشد.

5. نحوه راندن، تاثیر مستقیم بر عمر گیربکس دارد

غالب گیربکس های اتوماتیک برای راندن خودرو در درون شهر و رانندگی با سرعت و شتاب نرمال طراحی شده اند. لذا می بایست سرعت و میزان فشار بر پدال گاز میزان متناسبی داشته باشد. به این منظور سعی کنید در هنگام رانندگی میزان ثابتی از فشار بر پدال گاز را داشته باشید.

مطالب جدید

ماهک گیربکس چیست و چگونه عمل می کند؟

محمد رحیمیان

عوامل مخرب گیربکس‌ اتوماتیک

سعید رنجبر

در شرایط کنونی خرید خودرو اتومات انتخاب درستی است؟

admin

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید