مراقب هزینه ها باشیم! هزینه هر کیلومتر رانندگی با 206

فهرست مطالب

آیا تا بحال خودرویی داشته اید که هزینه های جاری نگهداری آن، شما را کلافه کرده باشد؟ آیا به هنگام خرید به فکر هزینه های نگهداری خودرو هستید؟ خریداران فراوانی هستند که صرفا به خاطر داشتن یک خودروی گران قیمت تر، فشار اقتصادی فراوانی را تحمل می نمایند و در نهایت خودروی مورد نظر را نیز خریداری می نمایند ولی اندکی بعد متوجه آن می شوند که این خودرو مناسب جیب آن ها نیست چرا که قادر به تامین هزینه های آن نیستند. هزینه های نگهداری خودرو شامل مواردی چون تعویض روغن، تعویض فیلتر هوا، سوخت، تعویض لاستیک و … می باشد.
 در این مقاله بر آن هستیم تا هزینه های رانندگی بازای هر کیلومتر 206 با موتور 1400 سی سی را بررسی نماییم، حال اگر قصد خرید خودروی 206 را دارید؛ این مقاله را از دست ندهید. 
  

پژو 206

همانطور که در جدول فوق ملاحظه می شود بیشترین هزینه به ترتیب برای سوخت، بیمه ثالث و تعویض روغن می باشد. شایان ذکر است که در محاسبات فوق، کیلومتراژ نرمال پیموده شده برای این خودرو 20,000 کیلومتر در سال در نظر گرفته شده است. با توجه به جدول فوق، هزینه رانندگی بازای هر کیلومتر برای این خودرو 157 تومان می باشد، این امر بدان معنی است که اگر به طور میانگین ماهانه 1,600 کیلومتر (تقریبا 20,000 کیلومتر در سال) باید حداقل 251,000 تومان از سبد مالی خود خود را به خودرویتان اختصاص دهید، البته فارغ از این موضوع که ایردات فنی، هزینه های مضاعفی را برای شما به دنبال خواهند داشت. با تمامی این اوصاف، ذکر دوباره این نکته خالی از لطف نیست، که چنانچه قصد خرید خودرویی را دارید، ابتدا به دقت نقدها و بررسی های کارشناسی خودروی  مزبور را مطالعه نموده و سپس خودرویی را خریداری نمایید که قادر به تامین هزینه های جاری آن باشید. 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها