دنا پلاس اتوماتیک بخرم یا برلیانس h330؟

فهرست مطالب

دنا پلاس اتوماتیک بخرم یا برلیانس h330؟ اگر این سوال برای شما نیز پیش آمده و با بودجه مورد نظرتان بین خرید دنا پلاس و خرید برلیانس h330 تردید دارید؛ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به بررسی و مقایسه دنا پلاس اتومات و برلیانس اچ 330 بپردازیم. 

جعبه‌دنده‌های اتوماتیک برای نخستین بار در دهه 1930 میلادی و توسط جنرال موتورز معرفی شدند و از آن زمان تاکنون، شاهد به کارگیری این جعبه دنده‌ها در خودروهای مختلف هستیم. محبوبیت و مقبولیت گیربکس‌های اتوماتیک امروزه آن‌قدر زیاد است که برخی خودروسازان تصمیم دارند گیربکس دنده‌ای را برای همیشه از برنامه تولید خود کنار بگذارند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که صنعت خودرو ایران همچنان از فقدان خودروهای اتوماتیک مقرون‌به‌صرفه رنج می‌برد و تنها گزینه‌هایی همچون دنا پلاس اتوماتیک یا برلیانس H330 در طی این سال‌ها توسط شرکت‌های خودروسازی داخلی به بازار عرضه شده‌اند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

حضور گسترده خودروسازان چینی و تلاش‌های همزمان خودروسازان ایرانی طی دهه 1390 خورشیدی سبب شد تا بازار خودرو ایران از انواع سدان‌های اتوماتیک اقتصادی انباشته شود. با این وجود رویای تنوع این بخش از بازار چندان دوام نیافت، چرا که وضع مجدد تحریم‌های اقتصادی و افزایش شدید قیمت خودرو بخش‌های مختلف بازار را به آشوب کشیدند. امروزه تنها چند خودرو محدود از آن زمان باقی مانده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به دنا پلاس اتوماتیک و برلیانس H330 اتوماتیک اشاره کرد. در این مقاله به بررسی این دو رقیب خواهیم پرداخت و گزینه برتر را به خریداران معرفی خواهیم کرد.

دنا پلاس اتوماتیک توربو مدل 99

تردیدی نیست که حضور انبوه خودروهای مقرون به صرفه چینی در بازار ایران، سبب شد تا دو خودروساز بزرگ یعنی ایران خودرو و سایپا به فکر نوسازی سبد محصولات خود باشند. در این حوزه نماینده‌های ایران خودرو محصولات خانواده دنا هستند، خودروهایی با ظاهر زیبا و امکانات رفاهی متعدد که با قیمتی کمتر از رقبای چینی به فروش می‌رسند.

دنا پلاس اتوماتیک توربو مدل 99

دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژر نماینده ایران خودرو در این مقایسه است که رقیبی برای سدان‌های توربو چینی همچون چری آریزو 5 توربو و ام جی 360 توربو محسوب می‌شود، اما به دلیل قیمت کمتر نسبت به نمونه‌های مشابه، می‌توان آن را رقیب هم‌قیمت برلیانس H330 اتوماتیک قلمداد کرد. تولید دنا پلاس اتوماتیک توربو از سال 1399 آغاز شده است و ایران خودرو مونتاژ این محصول را با روندی آرام ادامه می‌دهد.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

بزرگترین مزیت و در عین حال نقطه ضعف دنا پلاس اتوماتیک توربو زیر کاپوت این خودرو قرار دارد، جایی که پیشرانه 1.7 لیتری توربوشارژر با 150 اسب‌بخار قدرت و 215 نیوتن‌متر گشتاور موجب برتری محصول ایرانی بر رقبای هم‌قیمت چینی می‌شود. با این وجود پیشرانه دنا راندمان متوسطی دارد و از سوی دیگر بایستی ملاحظات مربوط به نگهداری از موتورهای توربو در مورد آن رعایت شود.

کابین دنا پلاس

نسخه اتوماتیک از دنا پلاس توربوشارژر هیچ تفاوتی در زمینه امکانات رفاهی و ایمنی نسبت به نسخه دستی ندارد و تنها اضافه شدن گیربکس اتوماتیک به این خودرو باعث افزایش قیمت دنا پلاس در این نسخه شده است. کروز کنترل، سنسور پارک و دوربین عقب، چراغ‌های مه شکن جلو و عقب، دی‌لایت، فرمان برقی، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها، سیستم صوتی با شش بلندگو به همراه نمایشگر، چهار کیسه هوا، سیستم تهویه اتوماتیک، آینه جانبی تاشو برقی و سانروف از جمله امکانات دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژر هستند.

برلیانس h330 با موتور 1.65 مدل 1400

افرادی که با فلسفه پژو 206 صندوقدار آشنایی دارند، به راحتی تشخیص می‌دهند که برلیانس H330 نسخه صندوقدار برلیانس H320 محسوب می‌شود. تولید این سدان اتوماتیک از سال 1394 در پارس خودرو آغاز شد، اما نسخه‌های قوی‌تر 1.65 لیتری از سال 1396 به بازار آمدند. تولید برلیانس H330 در فاصله سال‌های 1398 تا 1399 متوقف شده بود، اما مدتی است که نسخه‌های صفر کیلومتر این خودرو با مدل 1399 و 1400 در بازار مشاهده می‌شوند.

برلیانس h330 با موتور 1.65

در حالی که قدرت و سرعت مزایای اصلی دنا پلاس توربو برای خریداران به حساب می‌آیند، برلیانس H330 دوام و ماندگاری را به مخاطبان خود ارزانی می‌دارد. پیشرانه 1.65 لیتری تنفس طبیعی این خودرو حداکثر 114 اسب‌بخار قدرت و 154 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که برای یک سدان اقتصادی رضایت‌بخش به نظر می‌رسد. گیربکس چهار سرعته اتوماتیک این خودرو نیز به اندازه جعبه دنده شش سرعته دنا پلاس توربوشارژر سریع نیست، اما عملکرد آن در مقایسه با جعبه‌دنده‌های AL4 پژو بهتر است. در نهایت می‌توان گفت که اگر توقع عجیبی از یک خودرو اقتصادی نداشته باشید، خرید برلیانس H330 قادر به برطرف کردن نیازمندی‌های شما خواهد بود.

دنا پلاس اتوماتیک بخرم یا برلیانس h330؟

برلیانس H330 از نظر امکانات رفاهی در سطح مطلوبی قرار دارد اما هنگامی که با دنا پلاس توربوشارژر مقایسه می‌شود، کفه ترازو به نفع دنا پلاس توربو سنگینی خواهد کرد. دوربین و سنسور پارک عقب، سیستم صوتی به همراه شش بلندگو و صفحه نمایش، چراغ‌های مه شکن جلو و عقب، فرمان برقی، دو کیسه هوا، سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف و آینه‌های جانبی با تنظیم برقی بخشی از امکانات رفاهی و ایمنی برلیانس H330 اتوماتیک هستند.

جمع‌بندی، تفاوت دیدگاه‌ها انتخاب نهایی را مشخص می‌کند!

جمع‌بندی، تفاوت دیدگاه‌ها انتخاب نهایی را مشخص می‌کند!

انتخاب نهایی بین دو خودرو این رقابت یعنی دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژر و برلیانس H330 اتوماتیک به دیدگاه شخصی مشتری بستگی دارد. در یک سوی دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژر به عنوان خودرویی جذاب و سریع مطرح است که با بهره‌مندی از امکانات رفاهی مناسب، می‌تواند رضایت خریدار را به خوبی جلب نماید. همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، دنا پلاس در حقیقت رقیب چری آریزو 5 توربو محسوب می‌شود و بایستی با این خودرو مقایسه شود اما به علت قیمت کمتر نسبت به رقیب چینی، قادر است تا هزینه‌های تمام شده مالک را برای خرید یک سدان اتوماتیک توربو کاهش دهد.

دنا پلاس

با این حال اگر دیدگاهی بلندمدت به خرید خودرو دارید، می‌توانید نگاهی هم به برلیانس H330‌ اتوماتیک داشته باشید. این خودرو طی چند سال حضور خود در بازار ایران موفق شده تا شایستگی‌های خود را به اثبات برساند و به عنوان اتومبیلی راحت و کم دردسر مطرح شود. از سوی دیگر پیشرانه تنفس طبیعی آن از سیستم زنجیرتایم بهره می‌برد و استهلاک آن در کمترین حد ممکن است، در حالی‌که هزینه‌های نگهداری خودروهای مجهز به توربوشارژر همچون دنا پلاس در بلندمدت قابل توجه خواهد بود. نقطه ضعف بزرگ برلیانس H330‌ در این رقابت به امکانات رفاهی و دسترسی به مراتب سخت‌تر به قطعات مربوط می‌شود.

در بحث امکانات مالک می‌تواند با صرف هزینه شخصی و استفاده از قطعات افترمارکت این ضعف را رفع کند تا تجربه بهتری از مالکیت بلندمدت برلیانس H330 داشته باشد، اما مشکلات مربوط به خدمات و قطعات موضوعی است که شاید مالکان ساکن در کلان‌شهرها چندان با آن مواجه نشوند، اما در اغلب شهرستان‌ها این مشکلی است که خریداران H330 با آن مواجه هستند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
29 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
Mamad
1400-08-10 12:05

خدا شاهده برلیانس h330 راحت صد تومن از اون قیمتی که الان داره سَر تره باید این ماشین رو داشته باشی که بدونی چه ماشینیه واقعا عالیه

احمد موثقی
1400-08-10 16:40
پاسخ به  Mamad

سلام من برلیانس h 330 اتوماتیک مدل ۹۶ دادم ۱۲۷هزار کارکرده خداروشکر هیچ مشکلی نداشته
فقط یک بار لنت عقب و لاستیک تعویض شده

بهمن
1400-08-10 13:56
امتیاز دهی :
     

برلیانس یک چیز دیگه هست حس بی ام وی رو به آدم میده.یک سر و گردن از ماشین های کرهای بالاتره

اسی وفا
1400-08-10 17:29

اصلا برلیانس رو بادنا مقایسه نکنید لطفا. ۴ ساله دارمش فقط روغن عوض کردم و خیلی راضیم

محسن
1400-08-10 18:22

من برلیانس مدل ۹۷ موتور ۱۶۵۰ دارم و واقعا راضی هستم.مصرف کم و هندلینگ خیلی خوب.سر پیچ واقعا عالی هست.تو جاده واقعا لذت میبرم.مصرف بنزین خیلی پایینی داره

وحید
1400-08-10 18:33

h330 خیلی سر تر و اقتصادی تره از دنا الکی پول اضافه ندین

علی
1400-08-10 21:48

به نظر من دنا خیلی بهتره چون اولاً خیلی پرقدرت تره و شتابش بیشتره دوما هزینه نگهداریش خیلی کمتره و لوازم یدکی م مکانیکش در دسترس تره سوما بازار خرید و فروش خیلی بهتری داره

علی
1400-08-10 21:50

به نظر من دنا خیلی بهتره چون اولاً خیلی پرقدرت تره و شتابش بیشتره دوما هزینه نگهداریش خیلی کمتره و لوازم یدکی م مکانیکش در دسترس تره سوما بازار خرید و فروش خیلی بهتری داره در ضمن با کلاس تره و شخصیت بهتری به صاحبش میده (مدیریتی تره )

محمد
1400-08-11 00:32

گریبکس برلیانس بسیار با کیفیت تر از دنا اتومات هست،با اینکه چهار دنده هست ولی تو مدل ۱۶۵۰ با سنگین کردن ضریب نهایی بسیار پر قدرت عمل میکنه شتاب با تیپ پنج که دنده ای هست برابره،از نظر موتور هم خیلی عالیه عمل کرد وی وی تی کاملا مشهوده از نظر روغن ریزی و روغن کم کردن یا آب کم کردن اصلا با ایرانیا قابل قیاس نیست. هندلینگ رو باید امتحان کنی، فقط و فقط از نظر تعلیق ضعیفه که با عوض کردن کمک جلو با نمونه سفت‌تر درست میشه. ولی تعلیق عقب رو نمیشه کاری کرد. چون بازو اکسل… بیشتر »

سعید
1400-08-11 01:55

بابا این برلیانس که تفاوتی با پراید نداره اصلا. با 206اینا مقایسش کنید. دنا کجا اون کجا؟ ابهت دنا یه چیز دیگس. کم خرج، پرقدرت و فوق‌العاده ایمن. برلیانس یه تیکه حلبی هستش. پولتون رو دور نریزید.

حسین
1400-08-11 17:08
پاسخ به  سعید

اصلا اینطور نیست
شما قطعا حتی یه دور هم باهاش نزدی
اتفاقا یه تیبا ۲ چند روز پیش پیچید جلوم کاملا گلگیر عقبش فرو رفت و داغون شد اما برلیانس من سپرش فقط رنگ اونو بخودش گرفت
البته سرعت من کم بود
خیلی عامیانه بهتون بگم مرده برلیانس میارزه ماشینای ایرانخودرو و سایپا رو
اگه نداشتید رو هوا نظر ندید لطفا

برنا
1400-08-11 22:15
پاسخ به  سعید

همون ۲۰۶ صد برابر بهتر از دناس چه برسه برلیانس وقتی فقط یه دنا سوار شدی نظر نده . ممنون

مهیار
1401-04-19 18:50
پاسخ به  سعید

دوست عزیز قطعا این ماشین رو ندارید. وگرنه با پراید مقایسه اش نمی کردید و عنوان حلبی رو که الان روی آلیاژهای ضعیف خودروهای بی کیفیت داخلی باید گذاشت ،بهش نمیدادید.
دنا توربو پلاس داشتم، سقف کوتاه، صدای غرش ازاردهنده توربو داخل کابین در حالت توقف و کیفیت پایین متریال ساخت فقط تجربه 5000 تا کارکرد تو 2 ماه من با این ماشین هست.

Alishoghi
1401-07-29 13:09
پاسخ به  سعید

مطمئن باش اصلا برلیانس سوار نشدی

حافظی
1400-08-11 09:20

*بایستی ملاحظات مربوط به نگهداری از موتورهای توربو در مورد آن رعایت شود* لطفا منظورتون رو از این جمله بیان کنید. میخوام دنا بخرم

سردبیر
1400-08-11 11:12
پاسخ به  حافظی

درود سعید جان به طور کلی موتورهای مجهز به توربوشارژر نیاز به نگهداری‌های دقیق‌تری دارند که از جمله این موارد باید به استفاده از بنزین سوپر حتی در مواردی همراه با اکتان با کیفیت و تعویض روغن در کارکردهای کمتر از 5 هزار کیلومتر و بازه‌های حداکثر 6 ماهه اشاره داشت. البته روغن موتور پیشرانه‌های توربو نیز تفاوت‌هایی با نمونه‌های مربوط به موتورهای اتمسفریک دارند. اما به طور دقیق درباره دنا پلاس توربو باید عرض کنیم که سیستم موتور توربوشارژ این خودرو با شرایط بنزین ایران کالیبره شده و نسبت به نمونه‌های دیگر حساسیت کمتری دارد. البته درنهایت هر پیشرانه… بیشتر »

محمد
1400-08-11 11:14

باسلام اصلا دناپلاس هزار برابر بهتر از برلیانس است چون خیلی زیبا تر از دنا پلاس و موتور دنا پلاس ای ف سون موتور مشهوری من برلیانس داشتم مدل h330. پنج نفر توی ماشین سوار میشد به زور راه میرفت.

حسین
1400-08-11 13:31

کیفیت سواری برلیانس ۳۳۰ کمی از ماشین های کره ای نداره و بصرفه ترین ماشین بازاره
من واقعا ازش راضیم

فرید
1400-08-11 17:33

درود وقت بخیر برلیانس فابریکی h320 موتور میتسوبیشی 4A91 بهره میبره این پیشرانه بهینه کم مصرف توسط دایملر کرایسلر طراحی شد و بعدها میتسوبیشی موتورز خریداری کرد توسعه داد گیربکس برلیانس پاورتیک کره هست روی اکثر محصولات هیوندای استفاده شده مزیت این گیربکس نرم بودن انتقال حداکثری قدرت موتور ب چرخ ها هست بطوری ک در دنده ۴ دستی رو سرعت ۱۶۰ تازه ب زوزه می افته ک در هیچ محصول داخلی دیگه وجود نداره مثال گیربکس پژو دنده ۴ تو سرعت ۱۲۰ زوزه میکشه مشخص فشار هدر رفت انرژی زیادی داره ایرودینامیک برلیانس پخته با اصول علمی مطابقت داره.البته… بیشتر »

بهزاد
1400-08-11 19:43

برلیانس ماهه خیلی خوشگل تر و باکلاس تر از دنیا همون سمند بزک شده ایرانیه
یه مقدار که با دنا کار کنی شاتون میزنه بخاطر توربو که گذاشتن
برلیانس۳۳۰ حرف نداره . زیباست و باکلاس

امیر
1401-08-15 15:24
پاسخ به  بهزاد

دوست عزیز جوابتو میدم تا بری یاد بگیری بعد شاتون شاتون بکنی عزیزم طوطی نباش ! موتور ef7 تغییر متغیر سوپاپ داره برو لااقل از کسی که اهل فن هست بپرس. ببین اگه یه قطره آب تو برلیانس خوشگلت نباشه ظرف چند ثانیه موتورت به فنا میره ! در صورتیکه در مرداد ماه جاده خوزستان به علت نشتی یکی از جنتهای دنا آب خای شد خالییییی. ولی کوچکترین اتفاقی برای این موتور محشر نیفتاد. اصلا نه از لحاظ قدرت موتور و نه کارایی موتور و حتی اصالت موتور برلیانس به گرد پای ef7 نمیرسه چه برسه نسخه توربو. بله هرچی… بیشتر »

بهزاد
1400-08-11 20:16
امتیاز دهی :
     

برلیانس ماهه خیلی خوشگل تر و باکلاس تر از دنا همون سمند بزک شده ایرانیه
یه مقدار که با دنا کار کنی شاتون میزنه بخاطر توربو که گذاشتن
برلیانس۳۳۰ حرف نداره . زیباست و باکلاس

یاسر
1400-08-12 02:17
امتیاز دهی :
     

برلیانس ۳۳۰ عالیه من هم سراتودارم هم برلیانس خودروهای ایرانی روهم همه روداشتم جزپراید صحبت سرپلتفرم به روز بودن ماشین بخرید شک نکنیدلوازم قطعات هم انقدرزیاد شد که باپیک میارن دم درخونه چه اپشن بخوایی چه مصرفی

امیر
1400-08-12 14:50

برلیانس 320یا330خیلی ازدناسرتره واستهلاک کمتری داره قابل مقایسه نیس فرم320دقیقاکپی اتاق bmwروداره

محمد278
1400-08-12 16:59

بیخودی پولتونو حروم برلیانس نکنید من الان دنا پلاس دارم خیلی هم رازیم ازش خیلی نرمه راحته پرقدرته زیباست و همه‌ چیز تموم به نظر من پولتونو برای دنا پلاس توربو شارژ اوتوماتیک کنار بزارید

محمد
1400-12-05 14:32

ما که نفهمیدیم چی شد؟و کدوم بهتره؟

امیر
1401-01-24 23:44
پاسخ به  محمد

سلام دوستان من یه دنا اتومات توربو شارژ ثبت نام کردم که حدودا برج ۹ امسال تحویل میگیرم و میخوام همون موقع بفروشمش.
بنظرتون h330 بگیرم یا پارس tu5?
البته میدونم که پارس tu5فقط مدل ۹۲ تا ۹۶ به درد میخوره ممنون میشم اگر دوستان ویا کارشناس محترم سایت تجربه ای دارند راهنمایی کنند.

احسان
1401-04-22 15:59
امتیاز دهی :
     

سلام دوستان وقت بخیر من h330 ۱۶۵۰ داشتم از ۹۶ تا الآن و گذاشتمش برای فروش و چند هفته ای هست دنا پلاس توربو شارژ گرفتم و بخوام به عنوان یک مصرفکننده نظر بدم از نظر شتاب و قدرت حرکت دنا واقعا عالی تر از برلیانس هستش تا این جا راجع به خرج دنا نمیدونم ولی برلیانس بجز روغن و لنت و بنزین چیزی نخواسته بود تا به حال. راستی داخل برلیانس حس بهتری داشتم تو اتاقش نرم تر بود ولی این دنا عه داخلش یه جوریه انگار سوار ۴۰۵ آپدیت شده نشستی ولی از بیرون دنا قشنگ تر هستش.… بیشتر »

علی
1401-05-28 13:41

سلام دوستای عزیز دنا پلاس توربو یه موتور efسون داره که این موتور اصلا برای گاز سوز بودن طراحی شده و روش یه توربو سوار شده پس معقول نیست کلا،یه موتور گاز سوز که از گاز استفاده نمیکنه،پس یه بچه از اینجا و اونجا جمع شدس خودروهای توربو به روغن حساسن و علاوه بر این بعد چند سال حدودا ۳ سال شروع میکنن روغن کم کردن مخصوصا دنا از لحاظ ظاهری جلوش میتسوبیشی پشتش سی کلاس ۲۰۰ داشتبورد خیلی خشک داره و کلااز لحاظ متریال ضعیفه ولی گیربکس اتومات معمولیش خوبه شتابش ۱۳ هست گفته کارخونه ۱۱ هست کمک و… بیشتر »