فروش وسایل نقلیه در چین در ماه مه نسبت به ماه مشابه سال قبل 3% کاهش یافت و پس از ۱۳ ماه متوالی از آپریل سال 2020 برای بار اول روند کاهشی به خود گرفت.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اطلاعات صنعت خودروسازی چین در روز جمعه نشان داد که فروش وسایل نقلیه در چین طی ماه مه نسبت به ماه مشابه سال قبل 3 درصد کاهش یافت و پس از 13 ماه متوالی از آوریل سال 2020 برای اولین بار روند کاهشی به خود گرفت.

اطلاعات انجمن تولید کنندگان خودروی چین (CAAM) نشان داد که فروش کلی در بزرگترین بازار خودروی جهان در ماه مه بالغ بر 2.13 میلیون دستگاه خودرو بوده است.

آمار عجیب چین!

چین 10.88 میلیون وسیله نقلیه را بین ژانویه و مه فروخته است که 36 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

چن شیهوا، مقام ارشد انجمن تولید کنندگان خودروی چین گفت: کمبود تراشه جهانی و افزایش قیمت مواد خام تأثیر فزاینده ای بر تولیدکنندگان خودرو در این کشور داشته است.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

او افزود که از نظر این انجمن، چشم انداز این بخش به طور محتاطانه مثبت است. این نهاد صنعتی پیش از این پیش بینی کرده بود که فروش کلی خودروهای چین امسال 6.5 درصد رشد کند.

فروش وسایل نقلیه انرژی‌های جدید، از جمله وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری، خودروهای هیبریدی برقی-بنزینی و خودروهای پیل سوختی هیدروژن، با فروش 217 هزار دستگاه در ماه با جهش 160 درصدی فروش خود، قدرت خود را در این بازار حفظ کردند.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها