هزینه و اجرت ‌تعویض یا تعمیر جلوبندی خودرو + نرخ نامه 1401

فهرست مطالب

در این مقاله به بیان میزان اجرت و هزینه جلوبندی خودرو بر اساس نرخنامه جلوبندی ‌سازی سال ۱۴۰۱ پرداخته‌ایم تا بدانید که برای تعویض سیستم تعلیق اتومبیل و سرویس این بخش حساس خودرو، لازم است چقدر هزینه کنید.

اهمیت تعویض و تعمیر جلوبندی خودرو

سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو نقش بسیار اساسی در ارتقاء کیفیت سواری خودروها و همچنین حفظ تعادل و پایداری مناسب آنها ایفا می‌کند. جلوبندی خودرو شامل قطعاتی مثل میل موجگیرها، بوش طبق، میل تعادل و غیره می‌شود که در صورت خرابی، ضمن انتقال ضربات شدید به درون کابین و کاهش لذت رانندگی، ممکن است خطرات جانی هم در پی داشته باشد.

اجرت تعویض جلوبندی خودرو

همچنین خرابی جلوبندی خودرو گاهی موارد ممکن است به نامیزان شدن تایرها بیانجامد و در این صورت علاوه بر اجرت و هزینه جلوبندی خودرو ، مالک باید مبلغ اضافی بابت خرید تایرهای نو نیز بپردازد که با توجه به گرانی قطعات و لاستیک اتومبیل در شرایط فعلی، این هزینه اضافه قطعا برای بسیاری از صاحبان خودرو بسیار گزاف و سنگین خواهد بود. بنابراین باید پس از شروع علائمی همچون شنیده شدن صداهای ناهنجار از سمت سیستم تعلیق و… نسبت به مراجعه به تعمیرگاه اقدام کرد تا از بروز حوادث و هزینه‌های گزاف در این زمینه ممانعت به عمل آورد.

تعویض جلوبندی خودرو

به علاوه توصیه می‌شود که قطعات و لوازم جلوبندی خودرو را از فروشگاه‌های معتبر و همچنین برندهای باکیفیت بخرید؛ زیرا اجناس نامرغوب معمولا در مدت زمان کوتاهی دچار ایراد می‌شوند و هزینه‌های شما را به سطحی بیشتر از آنچه توقع داشتید، می‌رسانند. بنابراین خرید قطعه نامرغوب نه‌تنها صرفه‌جویی نیست، بلکه ممکن است از لحاظ مالی و حتی از نظر ایمنی جانی، مشکلات متعددی برای شما به وجود بیاورد.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

در ادامه مطلب اجرت و هزینه جلوبندی‌ سازی خودرو را بر اساس نرخ اتحادیه جلوبندی ‌سازی سال 1401 در مورد خودروهای پرفروشی نظیر پژو ۴۰۵ ، پراید، ال۹۰ ، ۲۰۶ و… به اطلاع خواهیم رساند.

اجرت و هزینه جلوبندی خودرو بر اساس نرخنامه جلوبندی ‌سازی

هزینه تعمیر جلوبندی پژو 405 سال 1401 (اجرت تعمیرکار) بر اساس نرخنامه امسال چیزی معادل 300 هزار تومان اعلام شده است. همچنین شما جهت خرید پک کامل جلوبندی پژو ۴۰۵ که معمولا در هنگام سرویس باید تمامی این قطعات تعویض شوند، حدود 1 تا 1 میلیون و 350 هزار تومان نیاز دارید که باید آن را به اجرت تعمیرکار اضافه کنید تا هزینه کامل جلوبندی پژو 405 در سال ۱۴۰۱ برای شما مشخص شود.

اجرت و هزینه جلوبندی خودرو

در سوی دیگر خودروی پراید که معمولا از لحاظ جلوبندی کمی ضعیف بوده و در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر احتیاج به تعمیر و سرویس سیستم تعلیق خود پیدا می‌کند، از لحاظ اجرت تعویض جلوبندی بر اساس نرخنامه جلوبندی ‌سازی مبلغی حدود 200 هزار تومان نیاز دارد. قیمت پک کامل قطعات جلوبندی پراید هم در بازار حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است که به اجرت جلوبندی‌ساز اضافه می‌شود. پس هزینه تعمیر جلوبندی پراید در سال ۱۴۰۱ چیزی نزدیک به 800 تا 900 هزار تومان خواهد شد.

نرخنامه جلوبندی سازی

پک کامل جلوبندی پژو ۲۰۶ بر اساس نرخ سال جاری با قیمتی حدود 1.3 تا 1.7 میلیون تومان در بازار موجود است. هزینه تعمیر جلوبندی 206 در سال ۱۴۰۱ بر اساس نرخنامه جلوبندی ‌سازی به طور متوسط چیزی نزدیک به 300 هزار تومان اعلام شده است. بنابراین برای تعویض و سرویس کامل جلوبندی پژو ۲۰۶ مبلغی حدود 1.5 تا 2 میلیون تومان هزینه لازم است.

در پایان به رنو ال ۹۰ یا همان تندر ۹۰ می‌رسیم. هزینه تعمیر جلوبندی ال 90 سال ۱۴۰۱ به طور میانگین مبلغی معادل 350 هزار تومان جهت اجرت کار بوده و قیمت پک کامل جلوبندی ال ۹۰ نیز در بازار حدود 1.5 میلیون تومان است.

 

نوع خدمت یا کالا

حدود قیمت

پک کامل جلوبندی پراید

600 تا 700 هزار تومان

اجرت تعویض جلوبندی پراید

200 هزار تومان

پک کامل جلوبندی 206

1.3 تا 1.7 میلیون تومان

اجرت تعویض جلوبندی 206

300 هزار تومان

پک کامل جلوبندی پارس، سمند و 405

1 تا 1.350 میلیون تومان

اجرت تعویض جلوبندی

300 هزار تومان

پک کامل جلوبندی ال90                                                  

1.5 میلیون تومان

اجرت تعویض جلوبندی ال 90

350 هزار تومان

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

جمع‌بندی

در پایان لازم است تاکید کنیم جلوبندی خودرو یکی از حساس‌ترین بخش‌های اتومبیل به حساب می‌آید که معمولا در بازه‌های زمانی ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر احتیاج به سرویس و یا تعویض کامل پیدا می‌کند. البته برحسب کیفیت سیستم جلوبندی این بازه ممکن است به مقادیر بیشتر تغییر یابد، اما به طور کل خودروهای پرمصرف داخلی نظیر پراید و ۴۰۵ معمولا پس از حدود ۸۰ هزار کیلومتر نیاز به تعویض و سرویس جلوبندی پیدا می‌کنند.

بنابراین بهتر است در بازه‌های زمانی نه‌چندان طولانی به جلوبندی‌سازان معتبر و معتمد مراجعه کنید تا خودرو را بررسی کرده و در صورت خرابی جلوبندی، نسبت به تعمیر آن اقدام کند. به خاطر داشته باشید که خرابی جلوبندی می‌تواند ضمن آسیب رساندن به دیگر بخش‌های خودرو نظیر شاسی و تایرها، منجر به خطرات ایمنی و حتی جانی شود. همچنین کیفیت سواری خودرو نیز با جلوبندی خراب بسیار کاهش می‌یابد و لذت رانندگی را از شما سلب می‌کند. با این تفاسیر بهتر است که در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به بررسی، سرویس و تعمیر جلوبندی خودرو اقدام کنید تا از آسیب‌های احتمالی و هزینه‌های اضافی دور بمانید.

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
3 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ستاره
۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۱۷:۵۴

سلام …..ببخشید میشه راهنمایی کنید هزینه تعمیر در ۲۰۶ که فرو رفتگی داره ولی از داخل سالمه …..فقط فرو رفتگی از بیرون زیاده چقد میشه تقریبا ؟ ممنون

سردبیر
۱۴۰۱-۰۴-۲۷ ۲۳:۲۵
پاسخ به  ستاره

درود بر شما
میشه بیشتر توضیح بدید؟ محل فرورفتگی‌ها، مساحت آنها و …؟

رجبی
۱۴۰۱-۰۵-۱۵ ۱۲:۴۷

هزینه تنظیم بالانس هایما s7پلاس چقدره؟