هنگام بریدن ترمز ماشین چه کاری انجام دهیم؟!

فهرست مطالب

بریدن ترمز ماشین یکی از هولناک‌ترین و ناگوارترین ایراداتی است که شاید رانندگان با آن مواجه شوند. با توجه به اهمیت بالای این موضوع تصمیم داریم تا در قالب یک مقاله اختصاصی به بررسی علت بریدن ترمز خودرو و همچنین راهکارهای اضطراری مقابله با این ایراد بپردازیم. پس اگر می‌خواهید بدانید وقتی ترمز ماشین عمل نمی‌کند چه کنیم؟ بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

اگر ترمز ماشین عمل نکرد چه کار کنیم؟

با مطالعه ادامه متن می‌توانید از راهکارهای مقابله با بریدن ترمز خودرو آگاه شوید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

حفظ خونسردی

اولین و مهمترین مرحله مواجهه با بریدن ترمز ماشین، حفظ خونسردی و آرامش است. اگر راننده در چنین مواقعی خونسردی خود را از دست بدهد، قطعا نمی‌تواند راهکارهای موثر را در راستای کنترل خودرو به کار گیرد و احتمال بروز حادثه بیش از پیش افزایش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است بدانید که با دست‌پاچه شدن و ترسیدن بیش‌ازحد نه‌تنها کاری از پیش نمی‌رود بلکه با حفظ نسبی خونسردی باید به انجام راهکارهایی پرداخت که در ادامه ذکر کرده‌ایم.

ترمز بریدن ماشین

روشن کردن چراغ‌های فلاشر یا جفت راهنما 

ابتدا باید به دیگر رانندگان عبوری بفهمانید که ایرادی در خودروی شما به وجود آمده است. چراغ فلاشر یا جفت راهنما اولین علامت هشداردهنده برای یک اتومبیل است که دیگران را نسبت به بروز ایراد و یا خطر از سوی خود آگاه می‌کند.

فشردن پدال ترمز و بررسی وضعیت آن

اگر بعد از فشردن پدال ترمز متوجه شدید که پدال بیش‌ازحد نرم است، احتمال دارد که روغن ترمز تخلیه شده و یا مقدار کمی از آن باقی مانده باشد. در این حالت بهتر است که چندین بار نسبت به فشردن پدال گاز اقدام کنید؛ چراکه ممکن است مقداری روغن هنوز در سیستم باقی مانده باشد و بدین ترتیب نیروی لازم جهت کم کردن سرعت خودرو ایجاد خواهد شد.  اما اگر پدال سفت بود، بررسی کنید که چیزی زیر پدال گیر نکرده باشد. بهتر است این کار توسط سرنشین دیگر انجام شود و راننده حواس خود را به طرف جاده متمرکز نماید.

معکوس کشیدن و حرکت محتاطانه به سمت راست جاده

اگر اتومبیل شما دارای کروز کنترل است، ابتدا حتما آن را خاموش و ماشین را از حالت کروز و سرعت ثابت خارج کنید. سپس در خودروهای مجهز گیربکس دستی باید به صورت مرحله به مرحله با معکوس کشیدن و سنگین کردن دنده‌ها از سرعت خودرو بکاهید. 

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

در خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک نیز ابتدا دنده را در حالت تیپ ترونیک یا تعویض دستی قرار دارید و سپس به صورت مرحله به مرحله ضریب دنده را سنگین کنید. توجه داشته باشید که نباید به یکباره از دنده‌های سبک به دنده‌های بسیار سنگین رفت؛ چراکه در این حالت احتمال بر هم خوردن تعادل خودرو و سخت شدن کنترل آن وجود دارد و احتمال بروز حادثه افزایش پیدا می‌کند.

از ترمز دستی استفاده کنید

ترمز دستی با درگیر کردن چرخ‌های عقب می‌تواند گزینه مناسبی برای کاهش سرعت خودرو به شمار رود. البته باید دقت کنید که ترمز دستی را به آرامی بکشید تا چرخ‌های عقب به یکباره قفل نشود. زیرا در این حالت قطعا احتمال بروز حادثه و بر هم خوردن تعادل خودرو بسیار بالا می‌رود. سعی کنید ترمز دستی را تا نقطه‌ای بالا بکشید که چرخ‌های عقب با لنت‌ها درگیر شوند اما به طور کامل قفل نباشند. در این حالت ترمز دستی را نگه دارید تا به‌تدریج سرعت خودرو کمتر شود.

ترمز دستی

از شانه خاکی و موانع طبیعی استفاده کنید

اگر هیچ‌کدام از راهکارهای بالا جهت کاهش سرعت خودرو چاره‌ساز نبود، بهتر است از آسفالت جاده خارج و به سمت شانه خاکی حرکت کنید. در این حالت اصطکاک چرخ‌ها با سطح زمین بیشتر شده و خودرو راحت‌تر متوقف می‌شود. البته قاعدتا باید مواظب باشید که در شانه خاکی مانع یا پستی بلندی‌های شدید وجود نداشته باشد تا در اثر برخورد با آنها حادثه‌ای به وجود نیاید. همچنین موانع طبیعی مثل علف‌زارها، درختچه‌های کوچک و بوته‌ها نیز در این مواقع می‌توانند شدت سرعت خودرو را بگیرند و آن را متوقف کنند. 

اگر خدای‌نکرده ترمز خودرو در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها برید، ابتدا باید کامل حواستان به جاده باشد و کنترل خودرو را به نحوی در دست داشته باشید که به سمت دره حرکت نکنید. اگر فرصت برای معکوس کشیدن، دستی کشیدن و… ندارید و یا اینکه این موارد به‌خوبی جوابگوی موقعیت نبود، باید از دیواره کوه یا تپه‌های اطراف جهت متوقف کردن خودرو استفاده کنید. در این حالت با احتیاط کامل به‌تدریج بدنه اتومبیل را به صورت مایل به دیواره کوه یا تپه مماس کنید تا از سرعت خودرو کاسته شود. واضح است که چنین کاری می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد اما اگر چاره‌ای نبود، بهتر است آن را جهت متوقف کردن خودرو انجام دهید. 

از موانع مصنوعی جاده جهت تصادف کنترل‌شده استفاده کنید

اگر موقعیت به‌گونه‌ای بود که سرعت خودرو جز با تصادف کاهش پیدا نمی‌کرد، بهتر است در این مواقع از موانع مصنوعی که معمولا در جاده‌ها وجود دارد، استفاده کنید. به عنوان مثال بشکه‌های آب یا مملو از شن که معمولاً در جاده‌ها وجود دارند، گزینه مناسبی به شمار می‌روند. همچنین جدول‌های کنار جاده نیز موارد مناسبی هستند تا با سایش کناره لاستیک‌ها به آنها از بتوان از سرعت خودرو کاست.

استفاده از خودروهای مقابل و انجام یک تصادف کنترل‌شده

مسلم است که این فکر اصلا ایمن و عاقلانه نیست. اما شاید گاهی مواقع نتوان جز تصادف با خودروی مقابل کار دیگری انجام داد. در این موارد بهتر است از خودروهایی که تقریبا هم‌سرعت شما هستند استفاده کنید و ماشین خود را به سمت پشت آنها هدایت کنید تا بدین ترتیب یک تصادف نسبتا آرام با خودروی مقابل داشته باشید و بتوانید با استفاده از ترمزهای خودرو جلویی اتومبیل خودتان را متوقف کنید. 

علت بریدن ترمز ماشین

معمولا ترمز بریدن خودرو به دلیل نشتی روغن ترمز و تخلیه آن به وجود می‌آید. همچنین خرابی پمپ ترمز و یا صاف شدن لنت ها نیز می‌تواند دلیل بر عملکرد ناصحیح ترمز خودرو باشد. توصیه می‌کنیم که به صورت دوره‌ای کلیه اجزای سیستم ترمز را توسط تعمیرکار متخصص مورد بازبینی قرار دهید و در صورت وجود هرگونه عیب، آن را تعمیر کنید تا بدین ترتیب خطر ترمز بریدن ماشین به حداقل برسد.

سخن پایانی

گرچه ترمز بریدن خودرو در ابتدا بسیار هولناک و استرس‌زا به نظر می‌رسد، اما با انجام اموری که در بالا اشاره شد، می‌توان از خطرات بزرگ دوری کرد و اتومبیل را به‌گونه‌ای نسبتا ایمن در کنار جاده متوقف نمود. همچنین باید تاکید کنیم که لنت‌های ترمز خودرو را در دوره‌های مشخص به عنوان مثال هر ۲۰ هزار کیلومتر مورد بازبینی قرار دهید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. روغن ترمز نیز بهتر است که هر دو یا سه سال با نمونه جدید تعویض شود تا حداکثر قدرت ترمزها را همواره در اختیار داشته باشید.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
17 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
خاوری
1401-08-12 11:11
امتیاز دهی :
     

باسلام و تشکر عالی

اسحق
1401-08-12 18:43
امتیاز دهی :
     

عالی بود متشکرم

MR Mahdi
1401-08-13 00:50

سلام، مقاله جالب و مفیدی بود از شما ممنونم.

Forsat
1401-08-15 16:22

عالی بود ممنون بابت به اشتراک گذاری تجربیات مفیدتان

احمد
1401-08-15 23:07

سلام.این راهکارههازمانی جواب خواهدداد جاده صاف وخلوت ومستقیم باشدوگرنه درسرپیچ هها.سراشیبی هاوسربالاییها،تقاطع ومیادین و….هیچ اثری ندارد.تابفهمی.برخوردیاسقوط …..بهترازهمه سیستم ترمزوجلوبندی همیشه‌چک وکنترل شود….

علی ناصری
1401-08-16 01:34
امتیاز دهی :
     

با سلام و خسته نباشید.واقعا عالی بود.چون ی بار واسه خود بنده اتفاق افتاد ک راننده جلویی فوری فهمید و از پشت چسبوندم بهش و این خانم محترم خودرو بنده رو سالم متوقف کرد.از همینجا میگم بازم ممنونم خانم خدایاری عزیز شما جون خانواده منو نجات دادین.و مطمئن باشین جبران میکنم.

اسماعیلویچ
1401-08-16 19:34

سلام کا
من ترمز ماشینم تو سراریزی برید . چکار کردم؟ سرعت من 120 کیلومتر بود با این سرعت مستقیما” رفتم جلوی یه کامیون سنگین و رفتم تو شکمش بعد تمام سرنشینان خودرو و خودم کشته شدیم . والسلام

اسماعیلویچ
1401-08-16 19:35

خوب بید

مجتبی
1401-08-16 20:38

ممنونم ازارایه راهکارهای عملی مفیدی که توضیح دادیدعالی بودمرسی چه بسا جان بسیاری ازرانندگان ومردم مدیون راهنمایی های شماست -بازهم تشکرازشما

کریمی
1401-08-16 23:03
امتیاز دهی :
     

بسیار عالی و مفید بود،باتشکر از شما

tanha
1401-08-17 01:59
امتیاز دهی :
     

نکته مهم و کاربردی را اعلام فرمودید.

بابک
1401-08-17 08:11
امتیاز دهی :
     

عالی وآموزنده بود.بسیارسپاسگزارم

حسن مرادی
1401-08-17 10:29
امتیاز دهی :
     

بسیار عالی بود

سایپا مطمعن
1401-08-17 15:57

سلام ممنون از مقاله خوبتون منم یبار ترمز ماشینم برید الانم از اون دنیا دارم پیام میدم… فرمونو دادم تو کلم ها اما نشد

فتیج
1401-08-19 08:36

باسلام و تشکر از نویسنده این مطلالب‌

فقط‌ به نظرم‌ در قسمت‌
(*فشردن پدال ترمز و بررسی وضعیت آن*) در خط پنجم

یه اشتباه کردید ؛ و اونم اینه که گرفتید وقتی پدال ترمز ترمز بود چندین بار پدال‌ گاز و فشار بدید ؛؟!!
که این اشتباهه‌ بزرگیه‌ ؛ باید مجدد‌ همون پدال ترمز و چند بار فشار بدیم که اصطلاحآ‌ سفت بشه یا پر بشه
سپاس

امیر خواجوی
1401-08-19 14:00

ممنون از آموزش شما

وحید
1401-08-19 14:07

سلام برا منم پیش اومده ترمز خالی کرده سر پیچ و سراشیبی خدا بهم رحم کرده….واقعان خودرو ساز و جنس قطعات و مچ شدن قطعات و جنس و الیاژ مناسب و تکنولوژی روز و علم ساخت خیلی مهمه و تاثیر گذاره……اگر خودرو به روز باشه و با علم و دانش روز و مواد و قطعات اصلی و نیروی ماهر و با تجربه ساخته بشه همچین سوانحی خیلی معدود پیش میاد. تو سرعت زیاد که کاریش نمیشه کرد فقط با معکوس دادن یا چسپوندن به گارد ریل یا خودرو جلویی و…. تو تو جاده با سراشیبی و کوهستانی و پر پیچ… بیشتر »