5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم موضوع این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله قصد داریم به ویژگی‌های بارز ساینا اشاره کنیم تا شما بتوانید برای خرید این خودرو تصمیم بهتری بگیرید. پس اگر قصد خرید ساینا را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

ساینا بخریم یا نه 

خوب است در ابتدای مقاله 5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم، بررسی کنیم که اصلا ساینا بخریم یا نه و آیا خرید این خودرو سودی برای ما دارد یا خیر.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کنید و و مشخصات و قیمت روز هر نوع خودرو از خودروسازی سایپا رو بدست بیار .

شرکت خودروسازی سایپا در چند سال اخیر به دنبال تغییراتی که بر روی خودروهای پراید اعمال کرد پلتفرم جدیدی را بانام پلتفرم ایکس ۱۰۰ معرفی نمود که خودروهای پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۲ در این پلتفرم قرار می‌گرفتند. پس‌ازآن خودروهای تیبا، تیبا ۲ و خودروی ساینا و کوئیک بر روی پلتفرم ارتقا یافته‌ای قرار گرفتند که به نام پلتفرم ایکس ۲۰۰ معرفی شد. خودروهایی که بر روی پلت فرم ایکس ۱۰۰ و پلت فرم ایکس ۲۰۰ معرفی و روانه بازار شدند همگی از دست یک خودروهای سدان سایز کوچک مناسب استفاده‌های شهری و ترددهای کوتاه می‌باشند.

این خودروها اگرچه از امکانات چندانی نسبت به خودروهای رقیب خارجی برخوردار نیستند ولی مزایایی دارند که برای بسیاری از مصرف‌کنندگان می‌تواند به‌عنوان یک مزیت رقابتی محسوب شود. ازجمله این مزایا می‌توان به مصرف کمتر و همچنین اتاق جمع‌وجور خودرو اشاره کرد که باعث می‌شود بتوانید با آن در مسیرهای پرترافیک شهری و همچنین کوچه‌پس‌کوچه‌ها به‌راحتی تردد نموده و برای جای پارک نیز دغدغه خاصی نداشته باشید.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

یکی از این خودروها خودروی ساینا محصول شرکت خودروسازی سایپا است که در ادامه به بررسی این خودرو خواهیم پرداخت؛ و باهم بررسی خواهیم کرد که چرا ساینا می‌تواند یک خودروی شهری مناسب برای مسیرهای شهری و کوتاه شما به‌حساب بیاید.

طراحی زیبا و رو به بهبود

ساینا
طراحی زیبا و رو به بهبود ساینا

بهترین کار برای درک بهتر 5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم این است که آن را با سایر رقبایش مقایسه کنیم. در مقایسه خودروی ساینا با محصولات دیگر شرکت خودروسازی سایپا یعنی پراید و تیبا می‌توان گفت که ظاهر این خودرو ازنظر طراحی بیرونی خیلی بهتر از خودروهای پیشین خود می‌باشد. این طراحی زیبا باعث ایجاد ارتباط بین مشتری و این محسوب به شکل بیشتری شده است. انحناها و خم‌های استفاده‌شده در خودروی ساینا بسیار محاسبه‌شده‌تر و معقول‌تر از خودروهایی مانند تیبا است.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

در کناره‌ی خودرو می‌تواند خطوط و خم‌هایی مشاهده کرد که زیبایی جلب‌توجهی را به این خودرو بخشیده است. در طراحی قسمت جلوی خودروی ساینا چراغ‌ها از سایز و همچنین طراحی مناسبی برخوردار هستند و زیبایی خاصی را به خودرو بخشیده‌اند. سایز و طراحی چراغ‌ها با جلوپنجره خودروی ساینا همخوانی خوبی دارد و در قسمت جلوی خودرو از خطوط منحنی کمتر استفاده‌شده است. در قسمت پایینی سپر نیز قسمت دریچه هوا بسیار زیبا طراحی‌شده که در دو طرف آن نیز پروژکتورهای جلوی خودروی ساینا قرارگرفته است. در قسمت عقب خودرو نیز می‌توان گفت طراحی این خودرو نسبت به خودروهای هم‌رده و تولید داخل از وضعیت بهتری برخوردار است.

در بررسی طراحی داخلی این خودرو نیز بایستی بگویم اگرچه برخی از المان‌های روی داشبورد و کنسول جلو از طراحی زیبایی برخوردار نیستند ولی در کل می‌توان گفت که داشبورد قابل قبولی برای این خودرو طراحی‌شده است. همچنین داخل درب‌های خودرو نیز طراحی نسبتاً مناسبی دارند.

شرایط فنی خوب

ساینا
شرایط فنی خوب ساینا

یکی از مهم‌ترین دلایل برای اینکه ساینا بخریم نکات فنی این خودرو است. خودروی ساینا که به یک موتور ۱۵۰۰ سی‌سی ۴ سیلندر خطی با ۸ سوپاپ مجهز شده است توان تولید ۸۷ اسب بخار نیرو را دارد. این خودرو همچنین یک جعبه‌دنده ۵ سرعته دستی برای انتقال نیرو به چرخ‌های جلو در اختیار دارد. با توجه به شرایط فنی موتور و گیربکس خودروی ساینا مصرف ترکیبی ۷ لیتر درصد کیلومتر را در مشخصات فنی خود داشته که مصرف ترکیبی مناسبی برای یک خودروی شهری به‌حساب می‌آید.

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

یکی دیگر از مزایای که در بخش فنی خودروی ساینا می‌توان به آن اشاره کرد مشترک بودن پیشرانه و جعبه‌دنده این خودرو با تعداد دیگری از خودروهای شرکت سایپا است که باعث می‌شود قطعات و همچنین دسترسی به تعمیرات این خودرو به‌راحتی امکان‌پذیر باشد و بنابراین در مواقع ضروری احتیاجی به هزینه‌های سنگین برای تأمین قطعات و یا خدمات و سرویس‌های آن نداشته باشید.

تجربه رانندگی خوب دلیلی برای اینکه ساینا بخریم

ساینا
تجربه رانندگی بهتر ساینا نسبت به هم‌رده‌ها

اگر فقط بدنبال یک دلیل برای اینکه ساینا بخرید هستید آن تجربه رانندگی ساینا است. در سواری با خودروی ساینا متوجه خواهید شد که این خودرو نسبت به خودروهای هم‌رده و هم‌خانواده‌اش مانند خودروهای تیبا تیبا ۲ و پراید بسیار پرشتاب‌تر بود و می‌تواند آغاز رانندگی سریع‌تری را برای شما ایجاد می‌نماید. در حین راه افتادن به خاطره سیستم تعلیق مناسب چسبندگی نسبتاً خوبی بین چرخ‌ها و سطح جاده برقرار می‌شود و میزان دریافت کمتری در این خودرو مشاهده خواهد شد ولی بهتر است اگر می‌خواهید این شرایط بهتر شود می‌توانید با تعویض لاستیک‌های خودروی خود از دیگری دریافت کمتر و همچنین شرایط ترمز بهتری برخوردار شوید. سیستم تعلیق مناسب این خودرو که از سیستم تعلیق مک فرسون در آن استفاده‌شده است نیز باعث می‌شود رانندگی و هندلینگ مناسبی را در این خودرو تجربه نمایید.

شرایط عایق‌بندی بدنه این خودرو نیز وضعیت مناسبی داشته و باعث می‌شود در طول رانندگی صدای جاده و موتور کمتری در درون خودرو داشته باشید.

فضای داخلی خودروی ساینا به نسبت اینکه این خودرو یک سدان سایز کوچک است نیز فضای قابل قبولی است.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک ساینا بخر

به جرأت می‌توان گفت که در مقایسه خودروی ساینا با خودروهای دیگر تولید داخل در سایز کوچک این خودرو از شرایط رانندگی مناسبی برخوردار است و می‌توانید برای سفرهای شهری خودروی آن حساب بازکنید.

شرایط ایمنی ساینا 

در بررسی شرایط ایمنی خودروی ساینا بایستی گفت که این خودرو نیز مانند ه دیگر هم‌وطنان تولید داخلش از اطلاعات کافی در وضعیت ایمنی برخوردار نیست و هیچ‌گونه تست تصادفی در مورد این خودرو انجام‌نشده و شرکت خودروسازی سایپا اطلاعات ایمنی لازم را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار نداده است. وی افزود در بخش تجهیزات ایمنی دارای دو کیسه هوا با سیستم SRS سرنشینان جلو و همچنین مجهز به سیستم ترمز ضد قفل abs و سیستم توزیع نیروی ترمزها می‌باشد.

ساینا بخریم برای امکانات رفاهی آن

5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم
آپشن ها و امکانات رفاهی مناسب ساینا

شرکت سایپا یک خودرو با عنوان نسخه لوکس روانه بازار کرده است که درصورتی‌که شما گزینه خرید خود را این نسخه لوکس قرار دهید می‌توانید از امکانات نسبتاً مناسبی برخوردار باشید. خودروی ساینا در نسخه لوکس ارائه‌شده به بازار دارای امکاناتی ازجمله شیشه‌بالابرهای برقی در ۴ در خودرو، آینه‌های برقی تاشونده، دماسنج محیط خارجی، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، سیستم تهویه هوای مجهز به صفحه‌نمایش و دکمه‌های دیجیتال، سنسور دنده‌عقب، سیستم صوتی مجهز به ورودی‌های aux و usb و قابلیت پخش mp3 می‌باشد که نسبت به رقبا و خودروهای هم‌رده‌اش می‌تواند برگ برنده مناسبی برای این خودرو قلمداد شود.

سخن نهایی، پس از بررسی کامل ساینا

ساینا
ساینا

در پایان 5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم باید بگوییم که در بررسی‌های به‌عمل‌آمده از خودروی ساینا شرکت سایپا می‌توان گفت که این خودرو یک سدان سایز کوچک است که می‌توانید آن را برای سفرهای شهری خود مناسب بدانید این خودرو از شرایط فنی نسبتاً خوب و در برخی موارد مشابه با هم‌رده‌ها و رقبایش برخوردار است و قسمت ضعیفی در بخش فنی ندارد همچنین این خودرو طراحی ظاهری به‌روزتر و اسپرت‌تری نسبت به رقبایی مانند تیبا و تیبا ۲ دارد که می‌تواند برای آن جزوه مزایا و برگ برنده‌های این خودرو قلمداد شود.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند برای مصرف‌کننده در سطح خودروهای داخلی از جذابیت نسبی برخوردار باشد طراحی داخلی این خودرو به همراه آپشن‌ها و امکاناتی است که در داخل خود را در دسترس مصرف‌کنندگان قرارگرفته است. به‌احتمال‌زیاد درصورتی‌که خودروی ساینا را در گزینه‌های خرید خود قرار دهید از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تیبا 1 بخریم یا تیبا 2

پراید بخریم یا تیبا

ساینا بخریم یا تیبا

مقایسه ساینا و تیبا

مقایسه ساینا و رانا

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

3
دیدگاه بگذارید

2 تعداد نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
2 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] 5 دلیل برای اینکه ساینا بخریم […]

Sad

سلام
بهتره بخشی به عنوان مقایسه مقاله های خودتون هم بذارید،در یک مقاله ساینا و تیبا خیلی تفاوت ندارند.در یک مقاله یک دفعه تفاوت چشم گیر میشه.
مقایسه تیبا و ساینا ،مقاله پنج دلیل برای خرید ساینا

درود بر شما بابت نقد صحیح و بجای شما ببینید دوست عزیز وقتی دو خودرو با هم مقایسه میشن پارامتر ها و معایب و مزایاشون جلوی هم قرار میگیره که شاید یه خودرو به چشم نیاد و یکی بهتر به چشم بیاد ولی در مقالی مثل بخریم و یا نخریم ها ما میاییم ویژگی ها و معایب خودرو در اون کلاس قیمت رو بررسی میکنیم