Image default
اخبار خودرو

پشت پرده کسری قطعات خودروهای کف کارخانه

 فرهاد بهنیا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از درخواست سازندگان قطعات خودرو برای ورود قوه قضائیه به موضوع تأمین قطعات تولید خودرو خبر داد و گفت: آمارها نشان می‌دهد ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه‌ها انباشته شده و این در شرایطی است که تقاضای ما آن است که بررسی شود تا مشخص گردد چه شرکتی بیشترین میزان ارز دولتی را دریافت کرده است.

قطعات خودروهای کف کارخانه
قطعات خودروهای کف کارخانه

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: باید مشخص شود کدام شرکت خودروساز بیشترین مطالبات را داشته و عامل اصلی نقص ۸۰ درصد خودروهای کف کارخانه چه بوده است؟ این در شرایطی است که برآوردهای ما نشان می‌دهد یک شرکت بزرگ قطعه سازی در حال خرید بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های خودروسازی است و البته در گذشته نیز بخشی از سهام را خریداری کرده است.

قطعات خودروهای کف کارخانه
قطعات خودروهای کف کارخانه

بهنیا با بیان اینکه اگر می‌خواهیم میزان نارضایتی مردم از صنعت خودرو را کاهش دهید باید نهادهای امنیتی و قضائی را در بررسی وضعیت ورود دهیم، خاطرنشان کرد: انباشت خودروهای ناقص در کف خودروسازی‌ها باعث توقف گردش نقدینگی قطعه سازان شده است و خود این منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار به دلیل کمبود عرضه شده است. البته باید توجه داشت که خودروهای کف کارخانه به دلیل کسری یک یا دو قطعه انباشت شده است.

اگر حوصله محاسبه افت قیمت خودروت رو نداری اپ همراه مکانیک رو نصب کن و با در نظر گرفتن تمام فیلتر های بالا قیمت روز خودروت رو بدست بیار

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به اینکه اگر برای خودروهای انباشت شده در کف کارخانه فکری نشود صنعت خودروی کشور فلج خواهد شد، گفت: امکان تولید قطعات کسری توسط قطعه سازان وجود دارد ولی ۶ تا یک سال زمان لازم است.

وی با بیان اینکه شورای رقابت، قیمت مواد اولیه مورد نیاز تولید را نیز باید کنترل کند، افزود: اگر این اقدام صورت نگیرد ورود به قیمت گذاری خودرو نیز بی فایده خواهد بود و این در شرایطی است که یک شرکت قطعه ساز که در تأمین قطعات خودرو نیز سهم بالایی دارد، بیشترین میزان ارز دولتی را هم دریافت کرده و البته بیشترین سهم کسری را هم در قطعات خودرو به خود اختصاص داده است که لازم است همه به این موضوع ورود کنند

مطالب جدید

هزینه انتقال سند انواع مدل پژو 405 در دفاتر اسناد رسمی

محمد رحیمیان

آغاز تولید آزمایشی پژو 301 از هفته آینده

محمد رحیمیان

آیا واردات خودرو آزاد می شود؟؟

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید