حسن بهرام نیا در خصوص ارائه طرح جدید دولت درباره بنزین گفت: قرار است طرحی در خصوص سهمیه‌بندی بنزین توسط دولت به مجلس آورده شود و مجلس نیز در این خصوص اظهارنظر کند.

در حال حاضر با توجه به فضای عمومی جامعه، تورم و شرایط نامساعدی که وجود دارد باید تمامی این معضلات کشور در این طرح در نظر گرفته شود. موضوعات مختلفی در رابطه با سهمیه‌بندی وجود دارد که باید در مورد آن‌ها تأمل صورت پذیرد.

سهمیه‌بندی باهدف افزایش قیمت

وی در رابطه با زمان سهمیه‌بندی و قیمت‌های پیشنهادی اظهار کرد: در مورد زمان و نحوه سهمیه‌بندی صحبت‌های گوناگونی صورت گرفته است اما باید تا هفته آینده صبر کرد. مجلس رسماً از هفته آینده فعالیت خود را در این زمینه شروع می‌کند و باید لایحه موردنظر آورده و روی آن کار شود.

قصد فروش خودرو کارکرده خود را دارید اما از ترس دلال ها دچار تردید شده اید
بهترین راهنما برای فروش مطمئن خودرو می باشد نکات فروش خودرو کارکرده  مقاله
نکات فروش خودرو کارکرده

موردی به‌صورت مکتوب از قیمت آینده بنزین آورده نشده اما قیمت‌هایی نظیر ۱۵۰۰ ، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ تومان برای بنزین شنیده‌شده که رسمی نیست. به‌طورکلی هدف سهمیه‌بندی بنزین افزایش قیمت است و این اتفاق خواهد افتاد ضمن این‌که جلوگیری از قاچاق سوخت نیز صورت می‌پذیرد.

در کشورهای همسایه، بنزین باقیمت لیتری ۶۰۰۰ تومان خریدوفروش می‌شود که در کشور ما این قیمت ۱۰۰۰ تومان است و قاچاق نیز سود بزرگی در پی خواهد داشت. درنتیجه فعال شدن کارت‌های سوخت بر روی قاچاق و میزان مصرف سوخت تأثیرگذار خواهد بود.

اگر برای خرید خودرو دست دوم دچار ابهام یا سر در گمی هستید مشاوران متخصص همراه مکانیک برای رسیدن به یک انتخاب مناسب با شرایط شما در کنارتان هستند.

برای تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

 

فعال شدن مجدد کارت‌ها

بهرام‌نیا در پایان به فعال شدن مجدد کارت‌های سوخت اشاره کرد: خصوص فعال کردن مجدد کارت‌های سوخت و سهمیه‌بندی گفت: ما از روز اول دولت را موظف کردیم کارت سوخت را فعال کنید که این کار نیز دلایل گوناگونی دارد.

کارت سوخت،‌ ظرفیتی دارد که با استفاده از آن می‌توان آمار میزان مصرف بنزین مشخص کرد و برنامه‌ریزی‌های مختلفی را انجام داد. دولت را به استفاده از کارت‌های سوخت کردیم که تاکنون استفاده نشد. قاعدتاً زمانی که سهمیه‌بندی صورت‌ پذیرید کارت‌های سوخت نیز فعال و از ظرفیت ایجادشده استفاده خواهد شد.

 

مقالات مرتبط:

با خیال آسوده و راحت، خودروی دست دوم بخریم

بایدها و نبایدهای چکاپ خودرو پیش از سفر به زبان ساده

پنج رازی که دلالان خودرو علاقه ندارند فروشندگان خودرو بدانند!

بررسی خودرو های تک یا دوگانه

بهترین خودرو های اتومات زیر 150 میلیون تومان

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها