چرا هیوندای i20 بخریم؟ مزایای خرید i20

فهرست مطالب

به نظر شما چرا هیوندای  i20بخریم؟ این هاچبک کره‌ای چه ویژگی‌هایی دارد که می‌تواند مشتریان ایرانی را به سوی خود بکشاند؟ می‌دانیم حریفان نسبتا قدری در بازه قیمتی هیوندای  i20وجود دارند که بعضا نقاط قوت‌ بیشتری را نسبت به آی ۲۰ ارائه می‌دهند. اما این هاچبک کره‌ای نیز که برای مدتی توسط کرمان موتور روی خط مونتاژ قرار گرفت، جذابیت‌های خاص خود را دارد و ما در این مقاله به صورت اختصاصی هر کدام از آنها را توضیح خواهیم داد. اگر تصمیم به خرید هیوندای i20 دارید، در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید تا با مزایای هیوندای i20 آشنا شده و بفهمید چرا باید هیوندا i20 کرمان موتور بخریم؟

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

چرا هیوندای i20 بخریم؟

طراحی ظاهری زیبا و دلنشین

انصافا نسل دوم هیوندای i20 از ظاهر با وقار و در عین حال نسبتا اسپرت برخوردار است و می‌تواند سلیقه مشتریان مختلف را به خوبی پاسخگو باشد. با توجه به اینکه چندین سال از عرضه اولیه این خودرو می‌گذرد اما همچنان می‌توان المان‌های مدرن و اسپرت دلچسبی را در بدنه آن مشاهده کرد. استفاده از خطوط تیز در کنار انحناهای ملایم، مهارت بالای طراحان را نشان می‌دهد و در کل باید گفت که نمای بیرونی نسل دوم i20 به گونه‌ای است که هم جوان‌ترها و هم خانواده‌ها نسبت به شمایل این ماشین کره‌ای رضایت نسبتا بالایی خواهند داشت.

هنر طراحان این خودرو آنجا بیشتر نمود پیدا می‌کند که متوجه شویم این افراد بدون اعمال هیچ‌گونه المان اغراق‌آمیز توانسته‌اند خودرویی با ظاهر نسبتا مدرن طراحی کنند که حتی پس از ۵-۶ سال همچنان بتواند از لحاظ زیبایی حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. بنابراین طراحی ظاهری جذاب و نسبتا اسپرت یکی از مزیت‌های هیوندای آی۲۰ به شمار می‌رود.

استهلاک فنی نسبتا پایین

هیوندای i20 کرمان موتور به منظور تامین نیروی محرکه خود یک پیشرانه ۱.۴ لیتری تنفس طبیعی را با گیربکس ۴ دنده اتوماتیک همراه کرده است. این ترکیب فنی به خودی خود حکایت از استهلاک پایین دارد؛ چرا که موتور ۱.۴ لیتری تنفس طبیعی قاعدتا نسبت به نمونه‌های توربوشارژ و یا پیشرانه‌های با حجم بالا، استهلاک کمتری را بروز می‌دهد و طول عمر مفید آن نیز بیشتر خواهد بود. گیربکس‌های اتوماتیک متعارف نیز جزو جعبه‌دنده‌های تقریبا کم استهلاک دسته‌بندی می‌شوند. به‌ویژه در مقایسه با نمونه‌های دو کلاچه خشک، میزان خرابی و بروز عیب در آن‌ها کمتر مشاهده می‌شود.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

ضمنا از لحاظ میزان مصرف سوخت هم این پیشرانه جزو گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه موجود در بازار دسته‌بندی می‌شود. چراکه تنها حدود ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بنزین مصرف می‌کند و بنابراین می‌توان i20 را در کلاس خودروهای کم‌مصرف دسته‌بندی کرد.

هیوندای آی20

 همچنین گرچه توان فنی i20 خیلی مهیج به نظر نمی‌رسد اما بیرون کشیدن ۹۹ اسب بخار قدرت از دل یک موتور ۱.۴ لیتری نیازمند مهارت و تخصص نسبتا بالایی بوده که مهندسان به خوبی از پس آن برآمده‌اند و می‌توان روی قدرت نسبتا معقول این پیشرانه تا حدودی حساب کرد.

فرمان پذیری و هندلینگ مناسب

هیوندای  i20 به عنوان یک هاچبک خانوادگی از هندلینگ، تعادل و پایداری مطلوب به‌ویژه در مسیرهای منحنی شکل و مارپیچ برخوردار است؛ به نحوی که میزان حرکات عرضی بدنه در این ماشین کره‌ای بسیار کاهش یافته و پایداری بالا هنگام عبور از پیچ‌ها به طرزی واضح احساس خواهد شد. در این راستا راننده هیوندای آی ۲۰ هنگام عبور پرسرعت از مسیرهای مارپیچ احساس ناامنی نخواهد کرد. ضمن آنکه فرمان‌پذیری مناسب و نسبتا دقیق این ماشین به نحوی است که کنترل آن را برای راننده آسان‌تر کرده و خطر بروز کم فرمانی یا بیش فرمانی نیز در آن احساس نخواهد شد. به‌طور کل در مصارف معمول و سرعت‌های کمی بالا هیوندای  i20می‌تواند هندلینگ و پایداری مطلوب خود را به رخ حریفان بکشد.

هیوندای i20 کرمان موتور

 عملکرد نرم و نسبتا دقیق پیشرانه و گیربکس

اگرچه برخی از کاربران از قدرت و توان فنی هیوندای آی ۲۰ گلایه‌هایی دارند اما باید بدانید در عوض پیشرانه و جعبه دنده این ماشین کره‌ای عملکردی نرم و دلنشین ارائه می‌دهند، به نحوی که تعویض دنده‌ها چندان احساس نمی‌شود. پیشرانه در هماهنگی با گیربکس عملکردی بسیار نرم و تا حدی دقیق را ارائه می‌دهد. این مورد باعث افزایش آرامش رانندگی با هیوندای آی ۲۰ شده و موجب رضایت هرچه بیشتر کاربران به‌خصوص خانواده‌ها و افراد مسن‌تر را فراهم آورد است بنابراین می‌توان عملکرد نرم و نسبتا دقیق پیشرانه و گیربکس را نیز به مزیت‌های هیوندای I20 کرمان موتور اضافه کرد و آن را جزو پاسخ‌های اصلی به سوال چرا باید هیوندای i20 بخریم دانست.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

عایق‌بندی و کیفیت مناسب کابین

فضای داخلی کابین هیوندای i20 از متریالی نسبتا باکیفیت ساخته شده است که کاربر از لمس آن احساس خوبی داشته و لبخند رضایت روی صورتش نقش می‌بندد. عایق‌بندی مناسب کابین این خودرو نیز موجب شده تا ورود سروصدا به درون اتاق به حداقل برسد و آرامش سرنشینان این ماشین کره‌ای بیش از پیش افزایش یابد. درنتیجه تجربه سواری لذت بخشی برای کاربران رقم زده خواهد شد. با این حساب عایق‌بندی مناسب و کیفیت متریال مطلوب کابین نیز از دیگر نقاط قوت هیوندای i20  به‌حساب می‌آیند.

hyundai i20

کلام پایانی

در پایان مقاله چرا باید هیوندای i20 بخریم؟ لازم است اشاره کنیم که عمده انتقاد مشتریان به این خودرو در مباحثی مثل توان فنی کمتر از حد انتظار و فقدان برخی آپشن‌ها نسبت به حریفان خلاصه می‌شود که البته در مدل آپشنال i20 مشکل کمبود امکانات تا حدی برطرف شده است. با این همه در مجموع می‌شود گفت که اگر به دنبال خرید یک هاچبک خانوادگی با عملکرد قابل قبول، کیفیت ساخت بالا، استهلاک پایین، طراحی ظاهری جذاب و نسبتا مدرن هستید و نمی‌خواهید پول خود را خرج خرید ماشین‌های چینی کنید، با توجه به قیمت i20 کرمان موتور ظاهرا این محصول مونتاژی کرمان موتور، گزینه قابل قبولی برای شما خواهد بود.

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها