تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک موضوعی می باشد که در این مقاله قصد داریم ان را بررسی کنیم در این مقاله شما تفاوت تیپ ترونیک و شیفت ترونیک را مطالعه می کنید و از طرفی مزایا و معایب گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک را مطالعه خواهید کرد.

معرفی گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

 در این مطلب در مورد تکنولوژی‌های به کار رفته در گیربکس‌ها صحبت خواهیم کرد و اینکه شیفت ترونیک و تیپ ترونیک دارای چه سیستمی هستند، چه مزایایی و معایبی دارند و از طرفی یک مقایسه کلی درباره این دو تکنولوژی خواهیم داشت. در ادامه همراه ما باشید.

شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند که سیستم‌های تعویض دنده اتوماتیک به اندازه‌ای که باید هیجان را در رانندگی به ارمغان نمی‌آورند به همین خاطر شرکت‌های بزرگ خودروسازی اقدام به تولید تکنولوژی کردند که این تصور را از بین ببرند و بتوانند هیجان رانندگی را حتی با وجود سیستم‌های اتوماتیک تعویض دنده یکجا با هم فراهم کنند.

با جعبه دنده اتوماتیک آشنا شوید

قبل از بررسی تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک باید کمی در مورد جعبه دنده ها صحبت کنیم. زمانی که صحبت از جعبه دنده‌های اتوماتیک و دستی می‌شود می‌توان گفت که علاقه‌مندان به دنیای خودرو به دو گروه کاملا مجزا تقسیم می‌شوند که در واقع هر کدام به دلیلی یکی از دو مدل اتوماتیک و دستی را انتخاب می‌کنند، از طرفی هر کدام از این دو مدل مزایا و معایبی را دارند که ممکن است در دیگری وجود نداشته باشد.

با اپلیکیشن همراه مکانیک علاوه بر استفاده از خدمات همراه مکانیک ،  قیمت روز رنو تلیسمان  خود را چه صفر کیلومتر و چه صد هزار کیلومتر بدست اورید

دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک

جدای از این موضوع، AMT و CVT دو نوع رایج جعبه دنده‌های به کار رفته در خودروهای موجود در بازار هستند. به طور خلاصه می‌توان گفت که AMT یا همان  Automated Manual Transmission از نوع گیربکس‌های دستی اتوماتیک است و CVT که مخفف شده عبارت Continuously Variable Transmission می‌باشد، جعبه دنده‌های متغییر پیوسته هستند.

همان طور که متوجه شده‌اید تیپ ترونیک و شیفت ترونیک از انواع مختلف گیربکس‌ها نیستند و در واقع این دو به تکنولوژی به کار رفته در جعبه دنده خودرو اشاره می‌کنند.

تیپ ترونیک و شیفت ترونیک چه تکنولوژی را به همراه دارند؟

معرفی تیپ ترونیک

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از تیپ ترونیک داشته باشیم می‌توان گفت که این تکنولوژی به راننده این اجازه را می‌دهد که بتواند با استفاده از دسته تعبیه شده برای دنده در پشت غربیلک فرمان یا اهرم تعویض دنده، دنده را کم یا زیاد کند. بر روی دسته‌های موجود در پشت غربیلک فرمان علامت‌های مثبت و منفی وجود دارد که همان طور که مشخص است علامت + نشان دهنده افزایش مقدار دنده و علامت – نشان دهنده کاهش مقدار دنده است.

 در واقع هدف این تکنولوژی چیزی جز بهبود عملکرد خودرو نبوده است. اما ماجرا فقط به تعویض دنده دستی ختم نمی‌شود بلکه تکنولوژی تیپ ترونیک در واقع در خودرو‌هایی با گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به کار می‌رود که راننده می‌تواند قبل از دخالت سیستم هوشمند تعویض دنده اقدام به افزایش یا کاهش مقدار دنده بکند و همین موضوع است که سرعت خودرو و گشتاور آن را افزایش می‌دهد.

تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

برخی از افراد به اشتباه این برداشت را می‌کنند که تیپ ترونیک یک تکنولوژی کلی است و به سیستم تعویض و کم و زیاد دنده به طور دستی گفته می‌شود در صورتی که تیپ ترونیک توسط شرکت پورشه برای اولین به صورت اختصاصی بر روی مدل 911 معرفی شد و بعدها حق استفاده از این تکنولوژی را به دیگر شرکت‌های خودروسازی داد و هر کمپانی ماشین نام اختصاصی خود را بر روی این مدل سیستم تعویض دنده قرار داد.

آیا می دانید با استفاده از خدمت  فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

 به طور کلی این سیستم به منومتیک معروف است که ترکیبی است از دو کلمه Manual و Automatic. همان طور که کمی پیش‌تر به آن اشاره کردیم هر یک از کمپانی‌های خودروسازی نام اختصاصی را بر روی سیستم‌های منومتیک خود قرار داده‌اند که شیفت ترونیک نامی است که کمپانی هیوندای بر روی این سیستم موجود در گیربکس‌های خود قرار داده است.

معرفی سیستم شیفت ترونیک

یک نوع دیگر از تیپ ترونیک توسط شرکت پورشه عرضه شده است و در واقع مدل بهبود یافته تیپ ترونیک معمولی است که به تیپ ترونیک S شهرت دارد و تفاوت این سیستم با تیپ ترونیک معمولی در این است که در این سیستم شما بدون تعویض حالت اتوماتیک به دستی قادر به تعویض دنده خواهید بود و در یک مدت زمان کوتاه چند ثانیه‌ای تعویض دنده دستی در اختیار شما قرار دارد و بعد از گذشت این مدت سیستم خودکار خودرو اقدام به کم و زیاد کردن دنده می‌کند.

تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک
تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

بدون شک سیستم‌های منومتیک مزایا و معایبی را به همراه دارند که البته شاید بتوان گفت مزایای این سیستم‌ها بیشتر از معایب آن‌ها باشد. در ادامه به تعدادی از معایب و مزایایی آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

مزایای سیستم‌های شیفت ترونیک و تیپ ترونیک:

از مهمترین مزایای این سیستم‌ها ایمنی و راحتی در رانندگی است، اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این موضوع چه ارتباطی به ایمنی دارد؟

زمانی که راننده در حال استفاده از سیستم تعویض دنده دستی باشد و کنترل تعویض دنده را از دست بدهد سیستم هوشمند خودرو وارد عمل شده و تعویض دنده را به دست می‌گیرد که این امر در سرعت‌های بالا یا سبقت از خودروهای دیگر در واقع ایمنی خودرو را تامین می‌کند. از طرفی این موضوع لذت رانندگی را هم برای راننده و هم سرنشینان چه در مسافت‌های طولانی چه در جاده‌های درون شهری دو چندان می‌کند. پس چه یک راننده حرفه‌ای باشید یا تازه کار باشید این تکنولوژی برای شما مفید خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای این سیستم‌ها صرفه جویی در مصرف سوخت است که این مورد در تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر منومتیک به وضوح توسط متخصصین تشخیص داده شده است.

معایب سیستم تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک
تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک

همان طور که گفته شد مزایای این تکنولوژی بیشتر است اما یکی از معایب این سیستم که ممکن است در هنگام خرید با آن مواجه شوید قیمت بالای خودروهایی است که این تکنولوژی را به همراه دارند و علت آن چیزی نیست جز پیچیدگی سیستم به کار رفته در خودرو.

یکی دیگر از معایب این سیستم‌ها که باز هم به موضوع هزینه می‌رسد طول عمر کوتاه مدت این سیستم‌هاست به طوری که با هر بار تعمیر باید هزینه هنگفتی برای آن در نظر بگیرید.

با توجه به این تکنولوژی در نظر گرفته شده برخی از افرادی که با این تکنولوژی کار کرده‌اند معتقد هستند که این مدل از سیستم گیربکس بیشتر مناسب جاده‌های بیرون شهری و بزرگراه‌هاست و برای فضای شلوغ شهری که هر لحظه به تعویض دنده نیاز است مناسب نیست زیرا طول عمر این تکنولوژی کمتر شده و استهلاک خودرو بالا می‌رود.

جمع بندی

در جمع بندی تفاوت گیربکس تیپ ترونیک و شیفت ترونیک باید بدانیم به طور کلی با وجود این تکنولوژی در خودرو تجربه خوبی را در رانندگی خواهید داشت و چه در حالت تعویض دنده دستی یا اتوماتیک کنترل خودرو کاملا در اختیار شما خواهد بود و فقط با فشار دادن دسته‌های موجود در پشت غربیلک فرمان و بدون گرفتن کلاچ قادر به افزایش یا کاهش مقدار دنده خواهید بود.

لحظه ای تصور کنید خودرو کارکرده با هزینه گزاف خریده اید اما ناگهان متوجه می شوید چندین خرابی درقطعات مختلف خودرو وجود دارد.

چه حسی به شما دست می دهد؟

آیا می دانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

از طرفی به خاطر این تکنولوژی دقیق و پیچیده درصد خطر موجود در رانندگی با خودرو‌های دارای این تکنولوژی به صفر رسیده است که این خبر خوبی است. مهمترین فاکتور در رانندگی ایمنی است که ارزش این را خواهد داشت برای ایمنی خود و سرنشینان کمی بیشتر هزینه کنید.

بهترین زمان برای تعویض صفحه کلاچ چه زمانی است

با نحوه کارکرد سیستم کنترل در سربالایی و سرازیری آشنا شوید

نقش پیستون در خودرو چیست و چگونه عمل می کند

سیستم سوخت رسانی انژکتور چگونه عمل می کند

عملکرد دیفرانسیل خودرو چگونه است

با انواع سیستم تعلیق خودرو آشنا شوید

علت سر وصدای کابین چیست

ماهک گیربکس

مبدل کاتالیستی چیست

سیستم کنترل کشش چیست

سیستم کنترل کشش چیست

سیستم کنترل فشار باد تایرها

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حمید
۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۲۱:۲۱

سلام وقت بخیر. مگه نمیگیم تو سیستم cvt دیگه تعویض دنده نداریم و سیستم انتقال قدرت به صورت پیوسته عمل میکنه. پس چطور میشه بعضی از خودروها که گیربکس cvt دارند تیپ ترونیک هم دارند؟