حدود دو دهه است که خودروی ملی ایران خودرو یعنی ماشین سمند، مهمان جاده‌ها و خیابان‌های کشور است و در طول این مدت، نسخه‌های متعددی از آن روانه بازار شده‌اند که ازجمله می‌توان به LX، SE، سورن و EF7 اشاره کرد. با وجود آن‌که این خودرو پسوند خودروی ملی را یدک می‌کشید، ترکیبی از قطعات خودروهای مختلف در فرآیند توسعه آن به کار رفته بود و همین مساله سبب می‌شد تا مشتریان ایرانی با دیده ابهام به عنوان خودروی ملی بنگرند. از زمانی که محصول ملی ایران خودرو با پیشرانه جدید وارد بازار کشور شد، به طور ناخواسته مزایا و معایب سمند ef7 زمینه‌ساز مقایسه این خودرو با دیگر نسخه‌های ماشین Samand و خودروهای مشابه شد

یکی از مهم‌ترین انتقادات وارده به این خودرو، مربوط به پیشرانه این خودرو بود؛ جایی‌که موتور 1.8 لیتری پژو با کد XU7/L3 قدرت‌بخش محصول ملی ایران خودرو بود. به همین دلیل، شرکت ایران خودرو تصمیم گرفت تا از اواخر دهه هشتاد خورشیدی، خودرو سمند را با پیشرانه‌ای جدید به بازار عرضه کند که نسخه جدید با نام ای اف سون شناخته می‌شود.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

بررسی مزایا و معایب سمند ef7

نگاهی به سمند ef7

تولید این خودرو به‌عنوان زیرشاخه‌ای از LX در سال 1387 آغاز شد و تا به امروز این محصول روی خط تولید ایران خودرو حضور دارد. وجه نام‌گذاری این خودرو، به دلیل استفاده از پیشرانه 1.7 لیتری است که با کد EF7 شناخته می‌شود و برای درک بهتر تفاوت میان ای اف سون و نسخه lx از نام پیشرانه در پسوند اسم این مدل استفاده شده است. تیپ دیگر ال ایکس‌ نیز که از پیشرانه پژو استفاده می‌کند، بعدها توسط ایران خودرو LX‌ ساده نام گرفت.

معرفی سمند ef7

این خودرو در دو مدل دوگانه‌سوز و بنزینی توسط ایران خودرو تولید شد که ویژگی‌های هر مدل، بخشی از مزایا و معایب سمند ef7 را به خود اختصاص داده‌اند. رقبای عمدهef7 در بازار ایران، همان خودروهایی هستند که با نسخه ساده LX نیز رقابت می‌کنند که ازجمله آن‌ها، می‌توان به محصولات خانواده پژو 405، پژو پارس، پژو 206 صندوق‌دار و رانا اشاره کرد. برخی خودروهای چینی هم‌چون ام وی ام 530 و ام وی ام 550، جک J5 و برلیانس H230‌ نیز در بین رقبای ای اف سون حضور داشتند که به دلیل توقف تولید، امروزه دیگر نمی‌توان آن‌ها را رقیبی جدی برای این خودرو قلمداد کرد.

با توجه به وجود شباهت‌های بسیار بین محصولات ایران خودرو و افزایش شدید قیمت خودرو طی مدت اخیر، شناخت دقیق مزایا و معایب این خودرو برای مشتریانی که خودروهای گران‌قیمتی را با سطح بودجه متوسط خود خریداری می‌کنند، به‌شدت اهمیت پیدا کرده است. در ادامه مطلب، نگاهی به مزایا و معایب سمند ef7 خواهیم داشت. اگر قصد دارید در روزهای آتی خودرویی را خریداری کنید یا صرفا به دنبال افزایش اطلاعات خود از محصولات داخلی هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مزایای سمند ef7

مزایای این خودرو در ابتدای ورود این خودرو به بازار، سبب شد که گروهی از مشتریان به خرید این خودرو علاقه‌مند شوند؛ در ادامه به بررسی دو مزیت آن یعنی مصرف سوخت اقتصادی و کابین راحت و جادار آن خواهیم پرداخت.

مزیت اول: مصرف سوخت اقتصادی سمند ef7

یکی از مهم‌ترین مزایای سمند ای اف سون در مقایسه با LX‌ ساده، به مصرف سوخت این خودرو مربوط است؛ یعنی جایی که پیشرانه مدرن‌تر EF7 بر جای موتور قرن بیستمی پژو نشسته است. پیشرانه مدرن‌تر و جدیدتر ای اف سون از سیستم شانزده سوپاپ استفاده می‌کند و با بهره‌مندی از سامانه زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، در مبحث مصرف سوخت کاملا اقتصادی ظاهر می‌شود.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مصرف سوخت اقتصادی سمند ef7 | بررسی مزایا و معایب سمند EF7

مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در کاتالوگ رسمی ایران خودرو، حدود 7.5 لیتر در صد کیلومتر عنوان شده است که نسبت به نسخه ساده LX، یک لیتر کاهش را نشان می‌دهد. بدیهی است که اگر نسخه سمند دوگانه ef7 را خریداری کنید، مصرف بنزین در سیکل ترکیبی کاهش بیشتری خواهد یافت؛ چراکه گاز CNG به‌عنوان سوخت کمکی، تاثیرگذار خواهد بود.

مزیت دوم: کابین راحت و جادار ماشین سمند ef7

یکی از مهم‌ترین مزایای ای اف سون که در مورد اکثر محصولات خانواده این خودرو نیز صدق می‌کند، کابین راحت و جادار این خودرو است که همواره نقش یک نقطه قوت بزرگ را برای این خانواده ایفا می‌کند. فاصله بین دو محور قابل‌توجه این خودرو در کنار دریچه تهویه هوا برای سرنشینان عقب، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت ef7 است که در بسیاری از خودروهای هم‌قیمت مشاهده نمی‌شود. صندوق عقب جادار آن با حجم 500 لیتر نیز به‌خوبی پاسخ‌گوی نیازهای خانواده ایرانی خواهد بود. در عکس زیر داخل سمند را مشاهده می‌کنید.

کابین خودروی ملی

معایب سمند EF7

در ادامه بررسی مزایا و معایب سمند ef7 نوبت به بررسی عیب‌های این سدان ملی می‌رسد که به‌مرور توسط مصرف‌کنندگان شناسایی شد، موجب شدند تا تعادل رقابتی بین این خودرو و دیگر محصولات هم‌رده برقرار شود.

عیب اول: پیچیدگی بیشتر در مقایسه با سمند LX ساده

در نخستین مورد از مزایای ef7، به فناوری مدرن پیشرانه این خودرو نسبت به سایر خودروهای هم‌رده موجود در سبد محصولات ایران خودرو اشاره کردیم که سبب شده است تا مصرف سوخت این خودرو کاهش قابل‌توجهی را تجربه کند. با این وجود، کاهش مصرف سوخت بدون عواقب نیست و زمینه‌ساز ایجاد یکی از معایب این خودرو شده است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

پیچیدگی بیشتر در مقایسه با سمند LX ساده  | بررسی مزایا و معایب سمند ای اف سون

موتور ef7، یکی از مدرن‌ترین و درعین‌حال، پیچیده‌ترین موتورهایی است که هم‌اکنون در صنعت خودروسازی ایران مورداستفاده قرار می‌گیرند. این پیشرانه نسبت به شرایط نگه‌داری شدیدا حساس است و درصورتی‌که سرویس‌های دوره‌ای آن به‌موقع انجام نشوند یا راننده رفتار مناسبی با خودرو نداشته باشد، به‌سادگی دچار مشکلات متعدد خواهد شد. با توجه به فناوری پیشرفته‌تری که در ساخت پیشرانه ای اف سون مورد استفاده قرار گرفته است، انجام تعمیرات این موتور نیز هزینه بیشتری نسبت به موتور XU7 پژو خواهد داشت.

عیب دوم، شتاب و کشش مشابه با نسخه ساده سمند LX

با وجود آن‌که پیشرانه 1.7 لیتری EF7 نسبت به موتور 1.8 لیتری پژو بسیار مدرن‌تر است، اما تنها مزیت آن محدود به مصرف سوخت باقی مانده است و در زمینه شتاب و کشش، هیچ تفاوت خاصی بین سمند ef7 و LX‌ مشاهده نمی‌شود که باید این مورد را نیز در لیست معایب این خودرو ذکر کنیم.

شتاب و کشش مشابه با نسخه ساده سمند LX

برای درک بهتر مساله، باید به راندمان دو پیشرانه توجه کنیم. پیشرانه XU7 پژو، حداکثر گشتاور خود را در 3000 دور بر دقیقه در اختیار راننده قرار می‌دهد که حاصل آن، شتاب‌گیری اولیه مناسب خودرو خواهد بود. در سمت مقابل، حداکثر گشتاور موتور سمند ef7 در حدود 6000 دور بر دقیقه حاصل می‌شود؛ به همین دلیل، تفاوت چندانی میان شتاب و کشش دو نسخه متفاوت این خودرو احساس نمی‌شود و چه بسا در یک رویارویی، نسخه ساده Samand LX شتاب بهتری را به نام خود ثبت کند!

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

از سوی دیگر، موتور ای اف سون به سیستم شانزده‌سوپاپه مجهز است و مشتریان انتظار دارند تا تفاوت قابل‌توجهی میان این موتور و پیشرانه قدیمی هشت‌سوپاپه XU7 در بحث قدرت و گشتاور وجود داشته باشد؛ درحالی‌که واقعیت خلاف این تصور است و اعداد خروجی دو پیشرانه شبیه به یکدیگر هستند.

نتیجه‌گیری

در جمع‌بندی مزایا و معایب سمند ef7 و تعیین این‌که کدام‌یک از مزایا یا معایب این خودرو بر دیگری برتری دارند، باید به نکات مختلفی توجه کرد. نخست آن‌که ای اف سون با چه خودرویی مقایسه می‌شود؟ اگر قرار است تا آن را با گزینه‌های هم‌قیمت در بین خودروهای چینی کارکرده قیاس کنید، مزایا سمند ef7 این خودرو را به برنده رقابت تبدیل می‌کنند چرا که دسترسی آسان و سریع به خدمات فنی و قطعات یدکی آن به هیچ عنوان با خودروهای چینی قابل مقایسه نیست.

سدان ملی  | بررسی سمند ef7

اما درصورتی‌که این خودرو با سایر محصولات ایران خودرو هم‌چون پژو پارس یا LX‌ ساده مقایسه شود، باید گفت که معایب سمند ef7، این خودرو را به یک بازنده تمام عیار تبدیل خواهند کرد. تنها مزیت بزرگ این خودرو یعنی مصرف سوخت کمتر در مقایسه با ال ایکس و پژو پارس سال، به‌واسطه راندمان نه‌چندان جالب پیشرانه و دستیابی به حداکثر گشتاور در دورهای بالا رنگ می‌بازد؛ چراکه راننده برای شتاب‌گیری باید فشار بیشتری به خودرو وارد کند و همین مساله، موجب افزایش مصرف سوخت خواهد شد.

از سوی دیگر، حساسیت بالای موتور سمند EF7 نسبت به شرایط نگه‌داری، سبب شده است تا آمار مشکلات فنی این موتور نسبت به پیشرانه پژو بسیار بیشتر باشد. حتی انجام سرویس‌ها و تعمیرات معمول پیشرانه ای اف سون‌ نیز نسبت به موتور پژو گران‌تر است و این مساله موجب شده است تا بخش عمده‌ای از مشتریان، نسبت به ای اف سون دیدگاه مثبتی نداشته باشند؛ بنابراین در مقایسه بین آن و دیگر محصولات هم‌رده ایران خودرو، Samand EF7 جایگاه قابل‌قبولی را در رتبه بندی نهایی رقبا به‌دست نخواهد آورد.

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
325 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حامد
۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۰۰:۵۰

سلام بنده ای اف سون مدل نود دارم که با بنزین خوب کار میکنه ولی وقتی با گاز کار میکنه بعد از طی مسافتی افت فشار روغن پیدا میکنه لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

احسان
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۶:۳۷
پاسخ به  حامد

امکان نداره باید ببینی مشکل کجاست وگرنه نوع سوخت ربطی به فشار روغن نداره

علیرضا
۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۲۲:۳۰
پاسخ به  حامد

روغنتو عوض کن

جهان
۱۳۹۸-۰۹-۲۲ ۲۰:۱۰
پاسخ به  حامد

سلام . بنظرم باید اویل پمپ کثیفه

حامد
۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۱۰:۵۴
پاسخ به  حامد

سیم کشی مشکل داره گاز حرارت موتور بالاتر میبره سبم کشی بیشتر داغ میکنه ارور میندازه توی سیستم چراغ روغنت هم باید خاموش و روشن بشه تنها راهش تعویض کل سیم کشی دور موتور هست

رضا
۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۱۳:۳۴
پاسخ به  حامد

من سال 93 یه ای اف سون مدل 91 دوگانه کم کارکرد خریدم. هر ماه دوبار باهاش شمال می رم. خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشتم. بدون سرصدای اضافه راحت 150 سرگاز پر میکنم. غیر از قطعات مصرفی هیچ خرابی نداشته. فقط توصیم به اونایی که این ماشینو دارن اینه که شمع NGK ژاپنی اصل بندازید و روغن موتور لیکومولی 10 40 آبی رنگ تو ماشین بریزید.

هادی
۱۳۹۹-۰۴-۱۷ ۲۱:۱۴
پاسخ به  حامد

اگه کامپیوتر می گه فشتر روغن پایین است صداش رو قطع کن چرت می گه

امیر
۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۲۱:۲۶
پاسخ به  حامد

یه سیم از سر سیلندر بکش به بدنه.درست میشه

همایون
۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۰۱:۱۵

سلام وقتتون بخیر من یه سمندEF7 صفر خریدم تا ۱۲۰۰ تا اب بندی کردم و تا دور موتور ۳۰۰۰ بالاتر نرفتم بعد الان که میخوام گاز بدم ۱۲۰ تا بیشتر نمیره ایراد کار کجاس ممنون میشم راهنمایی کنید

هادی
۱۳۹۸-۰۵-۲۹ ۲۲:۴۹
پاسخ به  همایون

سلام دوست عزیز،منم اواخر96صفرشا خریدم وازهمان روزای اول متوجه شدم ماشین شتاب نداره ، گاز میخوره ودور موتور بالا میره وسرعتش کمه یعنی بادنده5روی کفی باسرعت120 کیلومتر دور موتور نزدیک 4000دوره وصدای موتور داخل اتاق گوشا کر میکنه.جاهای زیادی نشون دادم یکی میگه از دیسک وصفحه یکی دیگه میگه گیر بکس دنده درشته خلاصه این اواخر یکی گفت ای سی یو را دانلود بزنی درست. میشه منم این کارا کردم ودرست نشد که نشد منم الان موندم چه کارکنم

امیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۱
پاسخ به  هادی

این ایراد نیست کل ef7ها این مشکل رو دارن البته نمیشه گفت مشکل ذات موتور همینه که برمیگرده به ناهماهنگ بودنه موتور و گیربکس همه ef7ها صداشون داخل کابین زیاده

احمد
۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۲:۵۶
پاسخ به  امیر

ما خونه 3 تا سمند EF7 داریم که یکیش مدل 94 و دومی مدل 91 که هردو تیپ سخنگو هست . کابین نرم و بی صدای واقعی حتی سرعت بالای 100 و رانندگی باهاشون مخصوصا جاده بخاطر بی صدایی موتور و کابین لذت بخشه . سومی هم مالتی پلکس مدل 93 هست که تو سرعت پایین نرم و بی صداست ولی تو سرعت 100 به بالا صدای تو کابین اصلا قابل تحمل نیست و با دستمال کاغذی تو گوش هم نمیشه تحملش کرد.پس میشه گفت همه EF7 ها اونجوری نیستند.

ابراهیم شجاع
۱۳۹۸-۱۱-۰۱ ۱۹:۰۴
پاسخ به  احمد

منم سال ۹۴یکدستگاه ef7 صفرخریدم گوش شیطان کر تا حالا فقط یه تسمه تایم عوض کردم ناگفته نماند یه مورد حدود ۱/۵کیلومتر بدون آب در اثر سهل انگاری خودم رانندگی کردم هیچی نشد هر موتور دیگری بود تاحالا هرموتور دیگی بود ترکیده بود

لطیفی
۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۱۰:۵۹
پاسخ به  امیر

والله منم دارم مدل91 بدون صدا هیچ مشکلی ام نداره

شایان
۱۳۹۸-۱۱-۱۷ ۱۰:۰۸
پاسخ به  امیر

آیا واقعا صداش از۴۰۵ زیاده؟؟؟؟؟

حسین
۱۳۹۸-۱۲-۰۶ ۰۷:۴۸
پاسخ به  شایان

Ef7 دور بالا میگیره نسبت تراکم 11 !!!!!!!!
یعنی استهلاک قطعات زیاد و شاتون زدن سریع و حرارت احتراق بسیار زیاد تر از xu7 TU5

در کل خیلی قطعات بی کیفیت و گران هستند و خود موتور هم پر استهلاک

Amir
۱۳۹۹-۰۲-۱۲ ۲۱:۴۱
پاسخ به  حسین

کی گفته شاتون میزنه هرکی گفته ماشینش ماشین نبوده وقتی به وسیله رسیدگی نکنی همه ماشینها موتورشون داغون میشه من ازسال 90صفرشو دارم بدترین رو‌ش ممکن بهش گاز میدم روز به روزم بهتره هیچیش هم نمیشه موتور پژو توحالت عادی واشر میزنه نه ای اف سون شاتون میزنه برو ازکسی که ماشین سرپا داره بپرس اگه یبار شاتون زد من ماشینمو میفروشم اینم بگم مدل جدیدها اصلا بدرد نمیخورن موتور پژد بااینکه ازش نگهداری کنی بازم واشر میزنه

ابوالفضل
۱۳۹۹-۰۷-۱۳ ۱۳:۱۷
پاسخ به  Amir

آره هرکی شاتون زده ماشینش ماشین نبوده که سمند بوده سمندهم که از آهن پاره بدتره پس یعنی سمند ماشین نیست آشغاله

امیر
۱۳۹۹-۰۳-۰۲ ۱۰:۰۳
پاسخ به  امیر

ببخشید شما تجربه سوار شدن با این ماشین رو ندارید لطفا حرف نزنید

امیر حسین
۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۱۵:۰۶
پاسخ به  امیر

پدرم ماشین رو گرفت تا ۵۰۰۰بدون هیچ در دسر برد

بهرام
۱۳۹۸-۰۷-۰۸ ۲۲:۵۷
پاسخ به  هادی

سلام من پراید داشتم اینطوری بود .دیسک صفحه روغنی شده بود .هرچی گاز میدادم راه نمی رفت .بعد از تعویض دیسک و صفحه ماشین درست شد

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۰۰:۲۳
پاسخ به  هادی

ما یه دونه داشتیم مدل ۹۰ همین مشکل روداشت ، واسه زیاد بودن روغن گیربکس بود که کارخونه از فول بیشتر ریخته بود توش

ناصر
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۰۹:۲۲
پاسخ به  هادی

من سمند ef7 مدل 90 دارم با لاستیک خارجی صدای ماشین تا ۵۰ درصد کم میشه با لاستیک ایرانی سرعت بالای ۱۲۰ که میرسه صدای ماشین وحشتناک میشه من هر دو لاستیک ایرانی خارجی را تجربه کردم با لاستیک خارجی صدای ماشین کمتر داخل کابین میاد هم با لاستیک چینی خوبه هو با کره ای

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۹:۴۶
پاسخ به  هادی

منم با این مشکل روبرو بودم داخل گیربکس و یعنی دنده هاشو ریز کردم مثلا با مال زانتیا عوض کردم حل شد مثلا قبل با گیربکس خودش ۱۲۰ تا نیرفتی دورموتور رو ۴۰۰۰ میرفت الان دقیقا رو ۳۰۰۰ دور ۱۲۰ تا میره

علی
۱۳۹۸-۰۹-۲۱ ۱۹:۰۸
پاسخ به  هادی

از منمهمین مشکل رو داشت بالاخره فهمیدم مشکل از سوزنای انژکتور و ریل سوخت گاز هست مطمئن باش همینه

جهان
۱۳۹۸-۰۹-۲۲ ۲۰:۱۳
پاسخ به  هادی

شمع و انژکتورها را بشور . فوق العاده تاثیرشو می بینی

لطیفی
۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۱۰:۵۸
پاسخ به  هادی

ماشینوبده به ی ef7کار که ادرسش خانی اباد هست تو اینترنت سرچ کن

مسعود
۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۰۱:۰۲
پاسخ به  لطیفی

اقا هادی لطف میکنی ادرسشو بدی داداش ماشین ما تو شتاب و سربالایی افتضاحه که دیگه قصد فروششو کردم ماشینم ۹۴ هست از صفری هم دست خودم بوده خیلی بلا سرش اوردم ولی دیگه خستم کرده هر کارکردم این ماشین همون تن لشی که بود موند

علی
۱۳۹۸-۱۰-۲۰ ۱۳:۳۴
پاسخ به  هادی

دسته موتورهای بالا طرف راست(شاگرد) و زیر باتری بهینه شود (کاهش ۸۰ درصدی صدا)
منجیدهای اگزوز با نمونه نرم خارجی عوض شود،(حذف صدایی که موقع پا کشیدن از گاز میاد)

فاصله گلو اگزوز و گیربکس رو با انداختن واشر زیاد کنید
با این عملیات خودروی شما از همه خودروهای داخلی کم صداتر خواهد شد.

ساسان
۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۰۱:۴۳
پاسخ به  هادی

بفروش بره

حامد
۱۳۹۸-۱۲-۲۰ ۱۷:۵۲
پاسخ به  هادی

درود دوست عزیز. مال گیربکس هستش. گیربکس ماشینای ایران‌خودرو به غیر از پارس tu5 دنده درشت هست. باید گیربکس دنده ریز استاندارد ماشینت بندازی روش. اگه زیاد ریز باشه شتابش کم میشه. اگه هم مثل این که الان روش نصبه درشت باشه سرعتش کم میشه و مصرف سوخت بالا می‌ره. ببر پیش یه کسی که کارش گیربکس هستش. من خودم این کارو کردم دنده ۵ دور موتور ۳ هزار ۱۱۰ تا می‌ره . دنده ۵ دور موتور ۴ هزار ۱۴۵ تا می‌ره. دنده ریزتر هم بود بندازم ولی شتابش کم میشد مخصوصا زمان کولر گیری. دنده ریزتر ها رو بیشتر… بیشتر »

مسعود
۱۳۹۸-۱۲-۲۸ ۰۲:۵۹
پاسخ به  هادی

سلام دوست عزیز
منم مشکل شمارو داشتم حتی پیش انژکتوری هم رفتم ماشین یکی دو ساعت خوب میشد ولی مثل خودش میشد روغن ماشینو عوض کردم خوب شد

مهدی
۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۹
پاسخ به  هادی

این مشکل دسته موتور هاست.
کلا وقتی صدای موتور زیاد میاد تو کابین و موتور اون قدرت کافی رو نمیتونه تولید کنه بدون یکی از دسته موتورا خرابه که موتور تعادل کافی رو نداره و صدای موتور از طریق شاسی تو کل کابین منتشر میشه، و چون دسته موتور سمت شاگرد بزرگتر از دوتای دیگست این اتفاق کاملا تو دور موتور 3000 مشهود میشه.

.......
۱۳۹۹-۱۰-۱۵ ۰۲:۲۵
پاسخ به  مهدی

حتی صفرشم من خریدم مدل ۹۹ بازم صدامیاد داخل کابین همون روز اول که از کاخونه تحویل کرفتن

مقصود
۱۳۹۸-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۷
پاسخ به  همایون

خب ۱۲۰ تا با سمند خوبه که

علی
۱۳۹۸-۰۷-۰۵ ۰۶:۳۰
پاسخ به  همایون

میخواد که تو جریمه نشی

فرهاد
۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۲۲:۵۶
پاسخ به  همایون

سلام .
فلایویل ماشین احتمالا سبک باشه .
اگه تا ۱۲۰ کیلومتر شتاب اولیش زیاده و بعدش راه نمیره فلایویل میتونه مواثر باشه

دکتر محمد خدابخشی
۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۷:۵۷
پاسخ به  همایون

مشکل شما ازisoماشینه که هنگ کرده وباریست کردنش درست میشه من یک مکانیکم بین همه ماشین های ایران الان سمند ef7بهترین ماشین ایرانه فقط ایرادش اینه که ISOزود هنگ میکنه

Bahram
۱۳۹۸-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۸

دکتر جان دلبندم ecu

امیر
۱۳۹۸-۱۱-۲۴ ۲۰:۵۷

داداش تو چجور مکانیکی هستی که اسم درست اش رو بلد نیستی اولا ecuهست بعدشم تا حالا پیش نیومده هنگ کنه اونی که هنگ میکنه سیستم مالتی پلکس هست که با رو شن خاموش کردن حل میشه

مازیار عیسی زاده
۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۲۱:۰۶
پاسخ به  همایون

سلام برای من همین طور شد سنسور میل سوپاپ عوض کردم خوب شد چون نمیزاره دور موتور از 3000 بیشتر بره

بهنام
۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۲۱:۳۸
پاسخ به  همایون

کاملا عادیه موتور ef7 تا سرعت 80 تا شتاب کمی داره و
قدرتش کمه ولی بالای 90 تا قدرتش معلوم میشه که

با این وضعیت دوربین ها و جاده ها و چاله چوله ها و دست انداز ها ef7 اقتصادی نیست مخصوصا قطعات گران قیمت و کمیاب ef7 که ادمو بیچاره میکنه….

Navid
۱۳۹۸-۱۱-۳۰ ۲۲:۲۲
پاسخ به  همایون

سلام داش بنزر من کاش باهاش میرفتی
نمیدونم ای اب بندی با دور موتور کم برید اصولا باید یواش برید
ولی من صفر مدل اوایل۹۶ خریدم اصلا فکر اب بندی نکردم
رانندگی خودمو باهاش کردم ….الان مال من دنده۲ ۱۰۰ میره بدونه دست کاری
شتاب عالی حتی ۴۰۵ موتور سیخ وسط هم به پام نیومده دنده ۱و۲ کناره هم بودیم
و
از دنده ۳و۴و۵ میگفت بای بای ۴۰۵ ماشینم عادی هست بدونه دست کاری

ستار
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۵:۵۱
پاسخ به  Navid

سلام
من میخوام صفرش رو بگیرم
پس شما راضی هستی

امیر علی
۱۳۹۸-۱۲-۰۶ ۰۷:۴۵
پاسخ به  همایون

ef7 زودتر از xu7,TU5 شاتون میزنه و خیلی خیلی به کیفیت روغن موتور حساس است

حرارت احتراقef7 انقدر زیاده اکثرا سیم های داخل موتور ضعیف میشه و می سوزه

اکثرef7 مشکل برقی و استهلاک بالا و قطعات بی.کیفیت و گران دارن

در کل جیب ادمو خالی می کنه ef7 واشر بزنه باید سرسیلندر کامل عوض بشه…

ناظمی
۱۳۹۹-۰۱-۰۹ ۱۶:۲۴
پاسخ به  همایون

سلام ef7 مدل ۸۸ سری اولا خیلی خوبه اول تا حالا دست خودمون بوده تازه حالا یکم رو بنزین شتاب بیشتری داره ک قبلا اینجور نبود و فرقی نداشت فقط وسیله هاش خیلی گرونه

مکانیک ساوالان
۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۲۲:۳۰
پاسخ به  همایون

سیم گاز عوض کن درست میشه قطعا

mohammad
۱۳۹۹-۰۹-۲۸ ۰۲:۴۹
پاسخ به  همایون

سلام محدودیت سرعت هست مربوط میشه به ecu

کوروش
۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۱۹:۴۳
پاسخ به  همایون

سلام شاید سنسور سرعتش خرابه یا دنده کیلومتر خورده شده.علتش فهمیدی بنویس تشکر

عابدی
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۹:۰۳

سلام من یه سمند ای اف سون مدل 96تک سوز دارم در حال حرکت حتی تو سرما آمپر آبش نمیفته وسط میمونه ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل کجاست؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۱۲
پاسخ به  عابدی

ترموستات خودرو و رادیاتور خودروتون رو چک کنید و حتما نزد یک مکانیک برید چون خطر اب روغن قاطی کردن خودرو در کمین شماست

یعقوب قدو
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۳:۲۵
پاسخ به  عابدی

ترموستات وعوض کن خوب میشه

سعید
۱۳۹۹-۰۱-۱۹ ۰۱:۰۷
پاسخ به  عابدی

سلام
برو دیاگ بزن درجه روشن شدن فن رادیاتور رو بیار پایین
ef7سیستم موتور همینه تو گرما و سرما آمپر میاد وسط
البته تو جاده به خط وسط نمی‌رسه

مژده
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۹:۰۵

با سلام وقت بخیر من یه سمند EF7مدل 93دارم شتابش خیلی کم شده دلیلش رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۲:۵۳
پاسخ به  مژده

ببینید کاهش شتاب سمند به عوامل خیلی زیادی مثل کثیف بودن فیلتر ها و سوزن انژکتور مشکلاتی که برای پیستون ها ایجاد میشه و لاستیک نامناسب بستگی داره که شما باید یه چکاب کامل ببرید خودتون رو تا مشکلتون حل بشه

امیررضا
۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۲۱:۵۸

ماشین ما هم 206 است و این اتفاق واسش پیش اومد و به خاطر استفاده از مکمل بنزین بود، یک میلیون خرج برداشت ولی شتابش الان خیلی کم شده خوب گاز نمیخوره خدا لعنتشون کنه 206 هم فرانسویه پدرش دراومده

مسعود
۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۴:۵۵
پاسخ به  مژده

سلام دوست عزیز شاید از کاتالیست باشه، حتما چک کنید

فرهاد
۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۲۲:۵۷
پاسخ به  مژده

سلام شمع و وایرش رو چک کن بعد بزار دنده دو راه بیفت اگه ماشین رفت و خاموش نشد دیسک و صفحه نداری

سالار خان
۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۲۱:۴۲
پاسخ به  مژده

کاهش شتاب و لش بودن و پیرمرد شدن سمند کاملا عادیه استهلاک قطعات زیاد است و……

در کل سمند بدرد پیرمردا و خانواده می خوره که یواش یواش باش برن چون سمند اصلا شتاب نداره…..

حرف حق تلخه خیییلی ام تلخه……

ef7 baz
۱۳۹۸-۱۱-۱۷ ۰۹:۰۹
پاسخ به  سالار خان

داداش سمند برا پیرمرده ها….من مدل ۹۳ دارم راحت میره رو ۲۰۰۰

Mr.parham
۱۳۹۹-۰۳-۰۸ ۱۵:۳۲
پاسخ به  سالار خان

دوست عزیز اطلاعات ندارین میتونین نظر ندیدن
کی گفته سمند شتاب نداره
من با ef7،پژو tu5 لوازمیو میزنم
هر کی هم خواست میتونم بهش ثابت کنم
سر سوئچم شرط میبندم
این حرفو نزنین ک سمند لش میشه همه اینطوری نیستن
هر ماشینی که ازش خوب نگهداری نشه لش میشه
افت شتاب ماشین این دوستمونم از خیلی چیزا میتونه باشه
مثلا از سوزنا،فیلترا،کاتالیز،شمعو وایر ،منیفولد سوخت یا هوا،تغییر مقدار کمپرس سیلندر،و خیلی چیزای دیگه

Nima
۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۱۸:۳۴
پاسخ به  Mr.parham

دقیقا منم یه ای اف مدل ۹۳ دارم بدون هیچ دست کاری دیروز یه پارس تیوفایو ریمپ + کیت مکش تو ۵ تا درگ زدمش

مهدی
۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۲۳:۳۸
پاسخ به  سالار خان

حاجی ef7 درسته شتاب نداره ولی کشش دنده ۳ و ۵خیلی خوبی داره در بیشتر کل ها همیشه سمند عقب میمونه بعد جلوتر میزنه من که تا ۱۸۰ تا رفتم بیشترم جا داشت❤

آرمین
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۸:۵۵
پاسخ به  مژده

ردش کن بره یه مشکل گشا هم پخش کن

جابری
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۲۳:۰۳

سلام وقتتون بخیر من سمند 96دارم صدای موتور خیلی زیاد میاد داخل کابین سربالایی هم کم میاره خواستم بدونم مشکل کجاست

سردبیر
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۲:۳۲
پاسخ به  جابری

سمند شما دچار مشکل موتوری شده که پیشنهاد میکنیم حتما پیش مکانیک اون رو ببرید

جواد فاطمی مقدم
۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۶:۱۸

سلام اگر اینطوریه که مدل ۹۶ انقدر راحت خراب شده و اینجور که از کامنتها مشخصه همه شاکین.خدا لعنتشون کنه با این محصولاتشون.من در به در دنبال یه سمند بودم بقران الان جرات نمیکنم به هیچ ماشینی فکر کنم

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۸:۰۲

بله خودرو های داخلی متاسفانه یه مقدار زود دچار مشکل میشن

M,g
۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۱۲:۵۳

اخوی من یه سمند ef7 دوگانه دارم مدل ۹۴ هستش نزدیگ به ۱۳۰ هزارتا هم باهاش راه رفتم به غیر از دیسک و صفحه و لنت ترمز هیچ هزینه دیگه‌ای نداشته از هر لحاظ که بخواهی در نظر بگیری از ۹۵٪از خودروهای چینی خیلی بهتره حالا اون دوستی که میگه از ۱۲۰تا بیشتر راه نمیره بیاد من بهش نشون بدم که مثل اب خوردن ۲۰۰تا هم راه میره شتابش خوب نیست ولی وقتی تو جاده هستی هیچ ۴۰۵ و ۲۰۶ و ۲۰۷ و ماشین چینی به خاکشم نمیرسه

امید
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۲۳:۱۳
پاسخ به  M,g

اتفاقا من با ۴۰۵ کورس گذاشتم هم تو شتاب اولیه گرفتش هم تو سرعت

محمد
۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۲۰:۴۴
پاسخ به  امید

اون جی ال ایکس بوده وگرنه به گردslx ایکس نمیرسه حتی مدل ef 7

ef7 baz
۱۳۹۸-۱۱-۱۷ ۰۹:۱۴
پاسخ به  محمد

من هم slx داشتم همef7
ولی slx به گرد پای efنمیرسه
Slxانگار سوار پرایدی از بس سبکه این ماشین
ماشین باید توش میشینی احساس قرصی و محکمی کنی

اامیر
۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۰۵:۱۴
پاسخ به  محمد

دوستان بنده مدل ۹۰ دوگانه دارم خداشاهده با ۲۰۷ و زانتیا کل انداختم به پای ماشینم نرسیدن.چون کاتالیزشو ورداشتم سرعتش وحشتناک میشه

mohammad
۱۳۹۹-۰۹-۲۸ ۰۳:۰۲
پاسخ به  محمد

سلام دوست عزیز دیروز زدمش چی بود xls نه slx

وحید
۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۲۲:۲۲
پاسخ به  جابری

برای صدای موتور لطف کنین دسته موتور زیر باتری رو عوض کنین و مال۲۰۶تیپ۵بندازین دیگه اصلا صداش داخل کابین نمیاد و برای شتاب لطف کنین دریچه گاز و ای سیو ماشینتون رو به روز کنین حل میشه.من خودم ۹۳رو دارم به معنای واقعی پرواز میکنه

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۰۷:۳۵
پاسخ به  وحید

متشکرم از راهنماییی خوب شما

فرهاد
۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۲۳:۰۰
پاسخ به  جابری

تمام ماشین های ۹۳به بالا این مشکلو داره

پیمان
۱۳۹۸-۰۹-۰۲ ۱۷:۵۵
پاسخ به  جابری

سلام

دسته موتور زیر باتری و بالا سمت شاگرد رو بهینه کنید ۸۰درصد کم میشه صدا،دسته موتور بالا آرم kA داره بهینه و پات پلاستیکه…

م. عباسی
۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۰۱:۲۱
پاسخ به  جابری

سلام برای رفع صدای موتور من دسته موتور پارت لاستیک گذاشتم، عااالی شد. به شما هم توصیه میکنم

م. عباسی
۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۰
پاسخ به  م. عباسی

در ضمن دسته موتور زیر باطری هم دسته موتور پژو ۲۰۶ تیپ ۵ بذارین. تا قبل از تعویض دسته موتوراش ۲ سال بخاطر صدای زیاد موتور کلافه بودم و میخاستم ردش کنم ولی الان بهتر از این نمیشه.

امیرحسین
۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۲۱:۴۶
پاسخ به  جابری

مشکل شتاب و استهلاک قطعات در سمند کاملا عادیه

سمند رو پیرمردا سوار میشن برا همین که لشه و راه نمیره
وجدانی و عند الهی
اگه رو سمند موتور 5000 cc توربو بزارن بازهم لشه و راه نمیره و مثل لاکپشت و حلزون !!!!!

علیرضا
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۲۳:۰۵

سلام من سمند EF7مدل 94 دارم راضیئم ازش در حد ماشین ایرانی عالیه

طاها
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۲

سلام ببخشید میخواستم بدونم آنتن اتوماتیک که قبلا روی سمند نصب میشد چرا حذف شده؟!

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۲:۲۸
پاسخ به  طاها

الان خیلی چیز های دیگه از رو خودرو ها حذف شده این که چیزی نیست بخاطر اینکه صرفه ساخت خودرو رو بالاتر و هزینه ساخت رو پایین بیارن

ثامنی
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۴

با سلام من سمند EF7مدل 92دارم روی گاز کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۴
پاسخ به  ثامنی

رایج ترین مشکلی که باعث این اتفاق میشه فشار کپسول هستش که وقتی پایین میاد ecu خودرو اجازه کار روی حالت گاز رو به شما نمیده ولی شما باید سنسور ها و شیر برقی هارو هم چک کنید شاید این موارد خراب شده باشن در آخر پیشنهاد میکنم یه دیاگ به خودرو خودتون بزنید بینید تا ایراد رو دقیقا پیدا کنید

محمود
۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۱۴:۴۸
پاسخ به  ثامنی

تعمییرکارحرفه ای گازببر.برنامشوبروز کن

محمدرضا نیک
۱۳۹۸-۱۰-۲۴ ۰۸:۲۳
پاسخ به  ثامنی

یکی از نشانه های رو گاز نرفتن خرابی سنسور اکسیژن میباشد

مرتضی
۱۳۹۸-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۴
پاسخ به  ثامنی

سلام یه جا یک مطلب خوندم اگه سمند ef7دارید آیینه سمت شاگردش نبایستی ضربه بخوره چون یه سری سیم برقی ازش عبورکرده که به گاز ربط داره اگه آینه سمت شاگرد ماشینت آسیب دیده اون عیبش رابرطرف کن یعنی ارتباط سنسوردمای بیرونی با ecu قطع میشود وچراغ چک روشن میشود وecuاجازه رفتن موتورروی گازرانمیده

مرتصی صالحی
۱۳۹۸-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۷
پاسخ به  ثامنی

سلام دوست عزیز سیستم آیینه سمت شاگرد سمند ef7برقیه واگه ضربه بخوره ومشکل داربشه روی کامپیوترتاثیرگذاره وروی گاز نمیره

mohammad
۱۳۹۹-۰۹-۲۸ ۰۳:۰۵
پاسخ به  ثامنی

سلام ecu

عابدی۲
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۲:۲۳

سلام خسته نباشید یه سمند دوگانه ef7 دارم امپرش اصولا وسطه حتی تو بعضی مواقع از وسطم رد میشه ولی درحال حرکت اصلا از وسط پایین نمیاد و میزان خیلی نامحسوسی اب کم میکنه بنظرتون مشکل از کجاست؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۱:۵۷
پاسخ به  عابدی۲

ببینید این مورد میتونه مشکل از خرابی رادیاتور یا ترموستات شما باشه البته بسته بودن خروجی اگزوز هم بعضا باعث چنین مشکلی میشه

فرهاد
۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۲۳:۰۶
پاسخ به  عابدی۲

سلام .
زمانی که ماشین سرد بود ماشین رو روشن که و از شخص دیگری بخواه که به ماشین گاز بده .
اگه از اگزوز حجم زیادی اب خارج شد واشر ماشینت مشکل پیدا کرده .
که هم گرمای داخل موتور به اب میده و هم اب وارد موتور میشه

محمود
۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۱۴:۵۰
پاسخ به  عابدی۲

یکی ازپولکی های پشت سیلندرونگاه کن احتمالاسوراخه.چون روموتورمیریزه به زمین نمیرسه

مهراب
۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۲۲:۲۸

من ۳سالهef7دارم ماشین خوبیه ولی بالا گفتن وقتی از روگاز میاد رو بنزین تغییری نمیکنه که کاملا مخالف واشتباه گفتین.خیلی پرشتاب تره رو بنزین.سرو صدا داخل اتاق زیاده،صدای موتور هم خیلی زیاده کسی راهی بلده؟کمک فنر های عقب خیلی نشسته بنظرشما دلیلش چیه؟عوض بکنم؟ممنون راهنمایی کنین

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۰۶ ۱۱:۰۰
پاسخ به  مهراب

در مورد کمک فنرها اگر ارتفاع ماشین رو زدید باید کمک اوجینال مجدادا بزارید روی خودرو اگر هم ارتفاع نزدید باید سه لول ارتفاع رو بالاتر ببرید

وحید
۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۲۲:۲۴
پاسخ به  مهراب

برای صدای موتور حتما دسته موتور زیر باتری ماشین رو عوض کنین و مال۲۰۶تیپ۵بندازین دیگه به هیچ وجه صدا داخل کابین نمیاد و لرزش اینه وسط هم قطع میشه

sadegh
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۲۱:۲۶
پاسخ به  وحید

کاملا درسته دسته موتورها باید از نظر خرابی چک بشن همچنین کاتالیست باید هر ۴ سال تعویض بشه چون تو سرعتهای بالا اگ معیوب باشه صدا ایجاد میکنه

قاسم
۱۳۹۸-۰۹-۱۵ ۱۳:۱۲
پاسخ به  مهراب

سلام
اگه کپسول داری بخاطر اونه اگه نه کمکت خرابه یا سه لول ببر بالا

اشكان
۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۰۲:۲۱

سلام عذر ميخوام به لحاظ كيفيت بين مدل ٩٦ و٩٧ و ٩٨ تفاوت وجود داره؟ من شنيديم مدل ٩٦ كيفيتش بالاتره؟؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۴۸
پاسخ به  اشكان

در یک مدل مشخص چندان فرقی ندارن باهم ولی تو تیپ های مختلف این اختلاف خودش رو نمایان میکنه

محمود
۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۱۴:۵۴
پاسخ به  اشكان

سلام من مدل۹۰دارم چون دست نزدن خوبه بالاترضعیف میشه.الان۶۰۰تاکارکرده.توکیلومتر۵۰۰کاملانوکردم.عالیه

محسن
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۹:۲۷
پاسخ به  اشكان

مدل ۹۵ که خودم دارم راضی نیستم برای دادشم که ۹۶ هست بهتره درامده . از لحاظ شتاب

مرتضی بابکان
۱۳۹۸-۰۵-۱۲ ۱۲:۲۴

سلام من یک ef7 دارم میخواستم بدانم مقدار روغن موتور چند لیتر است؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۲۳

با فیلتر روغن 5.5 لیتر

علی
۱۳۹۸-۰۶-۱۸ ۱۶:۰۳

5 لیتر با فیلتر

مهندس
۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۰۸:۳۸

زیاده

مسلم سلطانی
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۱:۳۵

سلام خسته نباشید.من یک سمن ef7 مدل 96دارم ،که بعضی مواقع تو سربالایی ها برای چندلحظه فرمان گیر می کنه وطرف شاگرد نمی پیچه، البته بعد بلافاصله به حالت عادی برمی گرده،البته روغن هیدرولیک هم به اندازه است،علت چیست؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۳
پاسخ به  مسلم سلطانی

ببینید شما باید دو مورد رو چک کنید اول شیر هیدرولیک فرمان رو چک کنید و بعد یه جک دو طرفه هستش اونم چک کنید این دو عامل در صورتی که روغن موتور با کیفیت داشته باشه روی خودروتون میتونه عامل این مشکل بشه

مبین
۱۳۹۸-۰۵-۱۷ ۲۲:۵۶

سلام.ماشین من روی گاز نمیره چیکار باید بکنم؟؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۰۸:۰۴
پاسخ به  مبین

کلید cng و ر رله مخصوص cng رو چک کنید

سعید
۱۳۹۸-۱۱-۱۴ ۲۲:۴۲

سلام من یک سمند ای اف سون مدل ۹۷ دارم تو شهر آمپر آب آن تا وسط بالا میاد باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید .سعید

سامان
۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۰۲:۲۵
پاسخ به  مسلم سلطانی

تو سال ۹۶ از پمپ های هیدرولیک بی کیفیت استفاده شده بود رو بعضی از خودرو های ef7 من دنا داشتم و بعد از چند بار رفتن به نمایندگی این مشکل رو ثابت کردم به نمایندگی و بعد از یک هفته یک پمپ هیدرولیک با نام پمپ هیدرولیک بهینه روش برام نصب کردن و مشکل حل شد

مسلم
۱۳۹۸-۱۱-۰۱ ۲۲:۴۹
پاسخ به  مسلم سلطانی

سلام یه پیچ تنظیم زیر فرمان بغل پدال تازه اونو باید تنظیم کنی دنبال علتی دیگر نباش

عقیل
۱۳۹۸-۰۵-۱۵ ۲۱:۵۰

سلام من سمند efبنزینی دارم.موقع حرکت کردن با کولر و سربالایی ماشین کم میاره یعنی یمقدار زور میزنه.ولی سمند دوگانه اینطور نیست.چون من هردوتا ماشین رو دارم و مدل ۹۷ هستن.ممنون میشم بگید دلیل زور زدن بنزینی چیه اگه جایی هست مشکل رو حل کنن آدرس بدین.ممنون

عباس
۱۳۹۸-۱۱-۰۴ ۰۳:۳۰
پاسخ به  عقیل

بر میگرده به تقویت دسته سیم موتور همین

مرتضی fe
۱۳۹۸-۰۵-۱۷ ۰۲:۳۳

سلام من یه سمندef7 مدل 96 پایه گاز سوز دارم بعضی وقتها که میخوام حرکت کنم ماشین ریپ میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید

امیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۷
پاسخ به  مرتضی fe

مشکل خودروی شما به احتمال زیاد یا از سوزناشه اگه اون نباشه شمع ها وایرها و کوئل بررسی کنید و اگه از شمع بود شمع مخصوص خودروی گازسوز نصب کنید که کاراییش بیشتره

Ahmad
۱۳۹۹-۰۱-۰۳ ۲۱:۲۴
پاسخ به  مرتضی fe

سلام منم همین مشکلو داشت ماشینم…احتمال۹۰درصد ایراد از کوئل هستش.یه تست جرقه بگیرید مشخص میشه

هادی
۱۳۹۸-۰۵-۲۹ ۲۳:۳۱

سلام دوستان عزیز،من اواخر96صفرسمندای اف7 خریدم وازهمان روزای اول متوجه شدم ماشین شتاب نداره ، گاز میخوره ودور موتور بالا میره وسرعتش کمه یعنی بادنده5روی کفی باسرعت120 کیلومتر دور موتور نزدیک 4000دوره وصدای موتور داخل اتاق گوشا کر میکنه.مثل اینه که ماشین یه دنده کم داره .جاهای زیادی نشون دادم یکی میگه از دیسک وصفحه یکی دیگه میگه گیر بکس دنده درشته وموارد دیگه خلاصه این اواخر یکی گفت ای سی یو را دانلود بزنی درست میشه منم این کارا کردم ودرست نشد که نشد منم الان موندم چه کارکنم

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۰۷:۴۶
پاسخ به  هادی

ببینید مشکل شما مربوط به یکی از قطعات موتور هستش که در قسمت پایین اشاره میکنم بهش اول از همه سوزن انژکتور :اگر سوزن انژکتور شما کثیف شده باشه خوب پاشش سوخت انجام نمیشه و در نتیجه برای رسیدن به یه سرعت مشخص خیلی باید گاز بدید و به موتور فشار بیارید ولی چون سوخت منناسب نمیرسه خودرو سرعت مناسب رو پیدا نمیکنه دوم:سیم گاز:اگر سیم گاز شما شل شده باشه هم دچار چنین مشکل مشابهی خواهید شد سوم:استپر:اگر بعضا در حین حرکت با مشکل تغیر ناگهانی دور موتور مواجه میشید یکی از عوامل اصلی این قطعه میتونه باشه اگر… بیشتر »

هادی
۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۲۱:۱۳

سلام،تشکر میکنم از راهنمایی شما،ولی من بردمش نمایندگی گفتند مشکلی نداره و سالمه تعمیرگاههای بیرون هم یکیشون که از همشون واردتر بود دیاگ گذاشت وگفت همه مواردش خوبه.سیم گازش خوب بود .استپر و انژکتور اگر مشکلی داشت با دیاگ مشخص میشد.به نظر خودم موتور قدرت ودور لازم را داره مشکل ما ازقسمت خروجی قدرت موتوره که شامل دیسک وصفحه ویا گیربکسه،دیسک وصفحه میتونه جنس آشغال باشه ویا گیر بکس که جایی خوندم ایرانخودرو توی گیر بکسای سمند دستکاری کرده

ارش
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۲۳:۱۵
پاسخ به  هادی

دوست عزیز چراغ چک روشن میشه؟

هادی
۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۲۳:۰۱
پاسخ به  ارش

نه،اصلأ

هادی
۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۱۱:۲۴

سلام،تشکر میکنم از راهنمایی شما،ولی من بردمش نمایندگی گفتند مشکلی نداره و سالمه تعمیرگاههای بیرون هم یکیشون که از همشون واردتر بود دیاگ گذاشت وگفت همه مواردش خوبه.سیم گازش خوب بود .استپر و انژکتور اگر مشکلی داشت با دیاگ مشخص میشد.به نظر خودم موتور قدرت ودور لازم را داره مشکل ما ازقسمت خروجی قدرت موتوره که شامل دیسک وصفحه ویا گیربکسه،دیسک وصفحه میتونه جنس آشغال باشه ویا گیر بکس که جایی خوندم گیربکسای سمند تغییرداده شده

آرمین
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۱۹:۰۸
پاسخ به  هادی

کتالیزورش پر شده از سرب درش بیار

علی
۱۳۹۸-۰۸-۰۹ ۱۳:۴۳

سلام ماشین من اول ۹۷ هست متاسفانه درب ماشین یا صندوق ماشین باز میکنم یک لحظه چراغ عقب سمت راننده روشن وخاموش میشه کلید شیشه بالابر هم روشن وخاموش میشه علت چیه تشکر

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۰۸:۱۲
پاسخ به  علی

ماشین اتصالی پیدا کرده پیش باتری ساز ببرید براتون درستش میکنه

امید
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۱:۱۲

سلام .سمندای اف 7مدل ۹۵ چراغ اربگ روشن میشه علت ازچی میتونه باشه

سردبیر
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۴:۳۰
پاسخ به  امید

مقاله مرتبط رو لطفا مطالعه کنید

هادی
۱۳۹۸-۰۶-۰۱ ۱۱:۱۰

سلام،تشکر میکنم از راهنمایی شما،ولی من بردمش نمایندگی گفتند مشکلی نداره و سالمه تعمیرگاههای بیرون هم یکیشون که از همشون واردتر بود دیاگ گذاشت وگفت همه مواردش خوبه.سیم گازش خوب بود .استپر و انژکتور اگر مشکلی داشت با دیاگ مشخص میشد.به نظر خودم موتور قدرت ودور لازم را داره مشکل ما ازقسمت خروجی قدرت موتوره که شامل دیسک وصفحه ویا گیربکسه،دیسک وصفحه میتونه جنس آشغال باشه ویا گیر بکس که جایی خوندم گیربکسای سمند تغییرداده شده

بیات
۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۰۰:۲۹

با سلام و عرض ادب
سمند ef7 دوگانه کلاس ۱۶ دارم الان ۳۴ هزارتا کاره
دنده یک به دو و دو به سه مشکل داشت هر دوتا کشویی عوض شده بعد از تعویض و حین تحویل خودرو ماشین به سختی و حالت نیمه مرده روشن شد
صبح اول وقت موتور سرد هم کمپرس آب رادیاتور داشت بعد از دو روز ماشین یهو چراغ چکش روشن شد و سه کار میکنه
عیبش چیه؟
آیا ربطی به تعمیر کشویی دنده و باز شدن گیربکس داره؟

ابراهیم
۱۳۹۸-۰۶-۰۷ ۰۶:۲۶

با سلام ef7مدل ۹۲ دارم که آمپر آب همیشه وسط هست گاهی میاد پایین ولی اکثرا وسطه آیا مشکلی هست یا خیر با تشکر.

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۰۸:۲۳
پاسخ به  ابراهیم

ببینید موارد زیر رو چک کنید احتمالا از یکی از موارد میتونه باشه
اول اینکه رادیات رو یه هواگیری کنید این مدل مشکلات بعضا بخاطر وجود هوا در سیستم خنک کننده بوجود میاد
دوم اینکه ممکنه رادیات شما قفل کرده باشه اونم چک کنید
سوم اینکه ممکنه واتر پمپ شما نیم سوز شده باشه اون رو هم چک کنید

فرشید
۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۰۰:۵۰
پاسخ به  ابراهیم

مشکل از فشنگی آب هستش که مشکل داره عوضش کن درست میشه

مهدی
۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۲:۰۹

سلام . سمند ef7 مدل ۹۷ بنزینی دارم ۲۰هزار تا کار کرده . جدیدا چراغ چک خودرو روشن میشه و خطای سنسور موقعیت پدال گاز رو میده . مجموعه پدال گاز عوض کردم درست نشده. دریچه گاز رو چک کردن . دسته سیم رو چک کردن درست نشده . وقتی هم چراغ چک روشن میشه ماشین یه ریپ کوچولو میزنه ولی بعدش گاز میخوره و مشکلی تو سیستم گاز پیش نمیاد و فقط چراغ چک روشن میمونه . و با با سه بار روشن و خاموش کردن ماشین چراغ خاموش میشه ولی باز بعد یکی دو روز مجداا روشن میشه… بیشتر »

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۲:۲۴
پاسخ به  مهدی

ببینید این احتمالا سنسور خودرو شما به مشکل خورده و مجموعه جدید که نصب شده یا سنسورش معیوب بوده یا با مشخصات ای سی یو شما سازگاری نداره البته بد نیست ای سی یو خودرو خودتون رو بدید یه مرکز معتبر براتون چک کنن

رامین
۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۰۱:۱۷
پاسخ به  مهدی

سنسور اکسیژن احتمال زیاد خرابه

Abbey
۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۰۹:۰۸
پاسخ به  مهدی

فقط ecu اپدیت شود به هیچی دست نزن

فواد
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۰:۰۸

سلام من 405 glx دارم دارم میفروشمش که یه ماشین بهتر بگیرم.میشه بفرمایید بین سمند ال ایکس ای اف سون ،405 اس ال ایکس و رانا و 206 صندوقدار اولویت خرید با جه ماشینی هست.ممنونم.

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۵:۱۴
پاسخ به  فواد

206 صندوق دار،سمند ef7،پژو 405 ،رانا این ترتیب اولویتی هستش که من میتونم بهتون بدم

امیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۴:۳۲

کدام مدل سمند واشر نمیزنه؟؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۴ ۰۹:۱۷
پاسخ به  امیر

اکثر مدل های سمند مشکل واشر زدن رو دارن مخصوصا وقتی دوگانه میکنید خودرو رو این مشکل حاد تر میشه

مقصود
۱۳۹۸-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۲
پاسخ به  فواد

هیچ کدوم برو ال۹۰ بگیر خودت را راحت کن

مرتضی
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۲۲:۰۹

سلام من ef7مدل 70 دارم مدتی است به مجرد اینکه میخوام نور را روشن کنم فیوز f19 می سوزد و چراغهای جلوی داشبورت خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید ضمنا نمتیندگی ببرم برای تعمییر یا باطری سازی معمولی

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۸:۲۶
پاسخ به  مرتضی

خودرو شما دچار اتصالی شده ببرید پیش باتری ساز براتون درست میکنه

یه بنده خدا
۱۳۹۹-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۰
پاسخ به  مرتضی

چی میگی خود سمند از سال ۸۲ خط تولیدش اومد بعد شما مدل ۷۰ دارین؟؟

مرتضی
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۲۲:۱۲

سلام من ef7مدل 1390 دارم مدتی است بمجرد اینکه چراغ کوچک را روشن میکنم فیوز شماره 19 می سوزد و چراغ جلوی داشبورد خاموش میشه لطفا راهنمایی فرمایید .ضمنا برای تعمییر نمایندگی ببرم یا تعمیر گاه خصوصی

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۸:۲۵
پاسخ به  مرتضی

خودرو شما دچار اتصالی شده ببرید پیش هر تعمی کاری که بهش اعتماد دارید

سعید
۱۳۹۸-۰۶-۱۸ ۲۱:۲۵

سلام من سمند ef7 دارم مدل ۹۶ وقتی گاز میزنم آمپر گاز خالی میشه و روی گاز نمی ره تا اینکه یک یا چند بار سر باطری رو بر دارم یا ماشین برای چند ساعت خاموش باشه اونوقت می ره رو گاز مشکل از چیه ؟ ممنون.

سردبیر
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۸:۲۲
پاسخ به  سعید

احتمالا شما ecu خودروتون دچار مشکل شده ببرید براتون یه بررسی انجام بدن

میثم وظایفی
۱۳۹۹-۰۷-۱۰ ۱۸:۳۳
پاسخ به  سعید

برای یکی از دوستان من هم این مشکل پیش اومده بود.سوزن های داخل ریگلاتور گازت شکسته و باید تعویض شه.ببر پیش یه متخصص خوب تو تهرانسر کوچه ۳۱ شماره تلفنشم ۰۹۱۲۲۱۰۱۴۱۶

امیر عباس
۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۱۹:۴۱

من تازگیا دنا خریدم موتورef7روشه دیگه بنزینی هستش میخوام دوگانش کنم گازسوز بیرون اشکالی نداره!؟؟؟؟؟؟؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۸:۴۷
پاسخ به  امیر عباس

ببینید گاز کردن ماشین در مراکز غیر رسمی باعث مشکلات زیادی میشه خودرو اگر گاز سوز شرکتی نباشه شمارو بدردسر های زیادی میندازه تازه همین گاز سوز شرکتی بودن هم باعث میشه خودرو شما مدام واشر بزنه

علی
۱۳۹۸-۰۷-۰۴ ۲۳:۲۵

منم ای اف سون دوگانه دارم …خدایی من خیلی راضی هستم .چون وقتی مقایسه میکنم از خیلی ماشینهای مثل ۲۰۶ که اصلا اطاق داخل نداره .یعنی جادار نیست …بهتره …با توجه به اینکه کم کم میخوان بنزین رو گرون کنن خیلی خیلی به صرفه هست …صدای موتورش کمی بلند …اما بیشتر ماشینهای ایرانی همینن ..من راضی هستم چون سواری خیلی خیلی راحتی داره ..از طرفی ماشینی خوبه که ایمنی بالایی داشته باشه …ای اف سون ها هم ایمنی هم به صرفه ..هم زیبان ….ممنون من ۹۵ دارم خیلی خیلی راضیم …ما تو ایران زندگی میکنیم باید فکر قطعات باشیم ..ماشینهای… بیشتر »

مهران
۱۳۹۸-۰۷-۱۲ ۲۱:۰۸

سلام
من یه رانای صفر تحویل گرفتم مخوام با یه سمند ef7بنزینی عوض کنم به نظر شما کدام بهتره ؟ممنونم

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۳:۱۳
پاسخ به  مهران

اگر برای خانواده میخواید سمند بهتره ولی برای رانندگی اسپرت و پر شتاب میخواید رانا بهتره

مهران
۱۳۹۸-۰۷-۱۲ ۲۱:۱۳

سلام من یه رانای صفر تحویل گرفتم میخوام باسمند ef7 صفر بنزینی تعویض کنم به نظر شما کدام بهتره؟ ممنمونم

مسعود طیبی
۱۳۹۸-۰۷-۱۴ ۱۹:۰۹

سلام اقا راهی برای کم کردن صدای موتور که در سمند ef7 در سرعتهای بالا داخل کابین میپیچه سراغ دارید.ممنون

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۰۷:۳۲
پاسخ به  مسعود طیبی

در این مسئله ما یه مقاله داریم تحت عنوان راه های کاهش صدای موتور میتونید اون رو مطالعه کنید

کیوان
۱۳۹۸-۱۱-۱۸ ۱۸:۳۱
پاسخ به  مسعود طیبی

منیفولد خودروتون پلاستیکی هست یا چدنی؟

sina
۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۱:۴۹

سلام ، من سمند ef7 مدل 98 دارم صبح ها هنگام استارت زدن که موتور سرده ماشبن یه صدای خش خش میده ولی وقتی گرم هست موتورش دیگه اینجوری نیست ، توی یه سایت ینفر مشکل من رو داشت بهشون پاسخ داده بودن که از تسمه تایمه ، بنده هم میخواستم بدونم که مال منم از تسمه تایم هست یا خیر و اگر از تسمه تایم می باشد باید آن را عوض کنم ؟؟؟ ، ضمنا کارکرد ماشین 15 هزار کیلومتر می باشد

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۸:۲۶
پاسخ به  sina

یکی همین تسمه تایم هستش یکی هم مکنه یه جسم خارجی وارد سیلندر شده باشه که قطعا نیاز به بررسی داره قبل از اینکه به سیلندر صدمه برسونه

sina
۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۱۲:۱۱

سلام و عرض ادب ، ببخشید اگه از تسمه تایم ماشین باشه باید چکارش کنم ببرم بدم قاب تسمه تایم رو باز کنن که سفتی و شل بودنش رو چک کنن ؟؟ آیا اگر اینجوری صدایی که از تسمه تایم میاد و درصورت نشون ندادن ماشین به مکانیک ممکنه آسیب یا خطری به همراه داشته باشه ؟ ، اون جسم خارجی که فرمودین از چجور راه هایی وارد میشه ؟ ، ماشین تا حالا به سیلندر یا موتورش هیچ آچاری نخورده و میخواستم بدونم از چه راه هایی جسم وارد شده ، البته خودم احتمال میدم از تسمه تایمش باشه… بیشتر »

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۰۸:۳۵
پاسخ به  sina

در صورتی که در زمان مناسب فیلتر های خودتون رو تعویض نکنید و همونطور که گفتم عامل اصلی این صدا میتونه از تسمه تایم باشه ببرید براتون یه چک کنن

علی
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۰۲:۱۶
پاسخ به  sina

برادر این صدا طبیعی هستش،موتور اول صبح روی حالت ساسات برقی قرار می گیره و یه مقدار سوخت و هوای اضافی رو وارد موتور میکنه و با گرم شدن ماشین دور موتور پایین میاد و به مراتب صدای موتور کاسته میشه.هیچ کاری نمیخواد بکنی خیاااالت راحت

علی
۱۳۹۸-۰۷-۲۱ ۲۳:۱۷

دوستان سلام من شغلم شوتی به عبارتی یعنی سرو کله زدن با ماشین های ایرانی سمند ef7 نهایت سرعتش 220کیلومتر البته مدلهای تولید تا سال نود بعد اون همشون اشغالن یعنی سرطان در کل این موتور ها مثل یک هیولا میمونن وقتی هم که به خرج بیوفتن یا آگه تعمیر بخوان تعمیرش خیلی خیلی سخته چون خودم مجبور شدم بدم شرکت ایرانخودرو تعمیر کنه که بعد تعمیر تا در خونه اومد و دوباره موتورش شاطون زد که شرکت مجبور شد با هزینه خودش تعمیر بکنه وتحویل بده که دیگه ماشین برا کارم ماشین نشد همش ایراد داشت روغن کم میکرد… بیشتر »

کیوان
۱۳۹۸-۱۱-۱۸ ۱۸:۳۴
پاسخ به  علی

اگه باهاش درست رانندگی باشه(پیرمردی نه ها،درست)میتونه موتور کم اصطحلاکی باشه و پر قدرت
پژو slxtu5؟؟؟

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۰:۱۶

با سلام به دوستان خوبم
میخواستم بدونم بین پرشیا و سمند کدوم یکی خوب است من بین این دوتا موندم که کدومشونو بخرم لطفا راهنمایی کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۰:۳۷
پاسخ به  محمدرضا

ببینید دوست گرامی اگر یه رانندگی پرشتاب و تیز رو دوست دارید خب قطعا پرشیا براتون گزینه خوبی هستش ولی اگر برای خانواده میخواید بگیرید سمند گزینه بهتری برای شما میتونه باشه ضمن اینکه بازار پرشیا بهتر از سمند هستش

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۲۱:۵۶

ممنون از راهنماییتون

محمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۹

سمند سورن ای ال ایکس دارم،با موتور ef7،معره کست و فوق العاده،هیچ ایرادی هم نداره

علی
۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۱۹:۲۱

سلام خدمت دوستان من قبل از اینکه راجع به سمند ای اف7 نظر بدهم تا حالا 4 خودروی صفر خشک 2تا پراید یکی تیبا2 یکی سمند ای اف7 خریدم خداییش یا من خوش شانس بودم یا ببخشید بعضی از هموطنان بد رانندگی میکنن، ببینید دوستان من بابت خودروهای پراید هرکدوم با کارکرد 150هزار به بالا هیچ ایرادی که دوستان میفرمایند مشاهده نکردم جز آب روغن لنت وتایم. سمند ای اف7 مدل 95گازسوز خریدم خداییش معرکه بود 160هزار تا کارکرد فقط تایم ودیسک صفحه معرکه بود همه باسوخت گاز هیچ ماشین تولید داخل حریف سمند نیست، ال90 پارس، 206 همه را… بیشتر »

رضا
۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۰۴:۳۵

سلام میخوام سمند ای اف سون مدل ۹۲ بنزینی بخرم بنظرتون مدلهای ۹۲ ایرادی چیزی نداره ممنون میشم جواب سوالمو بدین

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۸
پاسخ به  رضا

خیر مشکل بارزی نداره ولی فراموش نکنید موقع خرید حتما از کارشناس متبحر استفاده کنید که مبادا خودرو مشکل دار به شما بفروشن

Babak
۱۳۹۸-۰۸-۰۳ ۰۸:۴۷

کلا نظرم عوض شد فکر میکردم ماشین خوبیه ef7 ولی وحشتناکه ایراداش ترجیح میدم چینی بخرم یا همون تندر90

امیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۶:۱۷
پاسخ به  Babak

حاجی تندر رو با سمند مقایسه نکن تندر تا 200هزار صفحه هم نمیخاد برسه به اینکه به مشکل بخوره

امید
۱۳۹۸-۱۰-۰۸ ۱۴:۱۲
پاسخ به  Babak

سلام. ببینید اینجا بیشتر میان از ضعف میگن کسی از خوبیا نمیگه . من مدل ۹۰ دارم ای اف سون . خیلی راضیم . بستگی به نوع استفاده داره . ولی در کل ماشین خوبیه برای مسافرت و مسافتهای زیاد . جادار و نرم و راحت . ای اف سون موتور خیلی خوبیه. تو دور موتورهای بالا بی نقص هستش . خیلی خوب تو جاده راه میره

سردبیر
۱۳۹۸-۱۰-۰۹ ۰۸:۰۴
پاسخ به  امید

البته چون این مقاله در مورد معایب هستش از ضعف ها گفتیم وگرنه شما مقالات دیگه ما رو ببینید از مزایا اونهم گفتیم

جواد
۱۳۹۸-۰۸-۰۳ ۲۱:۵۴

سلام- ef7 مدل 90 دوگانه سوز دارم روی گاز خیلی خوب کار میکنه ولی روی بنزین که میره بخصوص تو سربالای ی صدای قرقر توی موتور میاد فقط تو حرکت اینجوری ممنون

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۴ ۱۲:۲۵
پاسخ به  جواد

احتمالا پمپ بنزین خودرو شما دچار مشکل شده اون رو یه بررسی بکنید و فیلتر هارو هم تعویض کنید

محمد
۱۳۹۸-۰۸-۰۵ ۱۵:۴۷

با سلام من ی سمند ای اف دارم مدل 90تازگی ی هو خاموش میشه تو حرکت درای جلو رد هم که باز میکنم بعضی وقتها چراغ جلوش شروشن میشه کامبیوترشم عوض کردم درست نشده لطف کنید راهنمایی کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۰۳
پاسخ به  محمد

ببینید در دور پایین خاموش میشه بیشتر یا نه تو هر دوری ممکنه خاموش بشه
اگر در دور پایین خاموش میکنه بعد یهو دور موتور بالا میره
این به استپر برمیگرده

عباس
۱۳۹۹-۰۶-۲۴ ۱۸:۴۵
پاسخ به  محمد

سلام مال منهم همینطور بود عیب رله بغل باطری مربوط ب پمپ بنزینه رله خوب بذار

شیده ساعدی
۱۳۹۸-۰۸-۰۵ ۲۳:۳۱

من سمند ef سون ۹۳ دارم که مرتب اسپیکر ماشین می گوید روغن موتور تعویض شود . فیلتر هوا و روغن تعویض شود . روغن موتور را هم عوض کردم ولی این صدا قطع نشد . چه کنم ؟

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۸:۵۶
پاسخ به  شیده ساعدی

برنامه خودرو رو یبار ریست کنید درست میشه

محمد
۱۳۹۸-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۶
پاسخ به  شیده ساعدی

داخل تنظیمات باید کیلومتر و کارکرد رو تنظیم کنی وگرنه هربار که ماشین روشن شود این جملات رو میگه

مرتضی صالحی
۱۳۹۸-۱۱-۲۲ ۰۳:۳۴
پاسخ به  شیده ساعدی

دوست عزیز ماشینت راازاین روغن تاروغن بعدی باید مقدارکیلومتری راکه بااون روغن جدید میری برنامه بهش بدی مثلآ 7000کیلومترهم روغن همم فیلتر روغن وهم فیلترهوا تا7000تااین سخنگو سخن نمیگه دقتی ردبشه پس ازخاموش وروشن شدن اتومبیل فریادمیزنه درسته کارش شما توجه داشته باش وقتی به اون کیلومتر رسید روغنش راعوض کن ومجددا کیلومتر تعریف کن مشکل حله

کیوان
۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۱۷:۴۰

من سورن ای ال ایکس با موتور ef7 دارم،بهترین خودروی تولید داخل زیر ۱۰۰ تومن همین ماشینه،با مقایسه با پژو پارس واقعا سرتر و بهتره،مصرفش هم پایینه و یه کمی از پراید بیشتره ،صدای موتور همه ی خودروهای ایرانی داخل کابین میاد این هم همینطور و یه چیز طبیعیه،من اس دی وی ۸ هم تو خونه داریم که در خیلی مسائل سورن ازش سرتره مخصوصا جادار بودنش…

پویا
۱۳۹۸-۰۸-۰۶ ۲۲:۵۷

من یه ۴۰۵ مدل ۸۹ رو دوساله دارم شکر خدا تا الان خرجی دستم نداده بجز مصرفیا.خواستم عوض کنم با سمند ای اف سون که نظرات رو خوندم به کل پشیمون شدم والا.مرسی

سالار خان
۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۹:۳۸
پاسخ به  پویا

ef7 به پر خرج بودن و شتاب کم و لش بودن معروفه

سمن ef7 دوگانه سوز 2 ریال گازی که می سوزونه فدای قطعات گرونش میشه که باید خرج vvt و ایسیو
و واشر زدنش بشه……

یه ماشین ساختن بالای 90 تا تازه شتاب میگیره!!!! ه
همش میشه جریمه دوربین ها….

سمند لش بد شتابه !!!!هرچه نظر منفی بدید!!!!

اثبات شده…

امید
۱۳۹۸-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۱

سلام، من حدود ۴۲ میلیون پول دارم میخواستم ماشین بگیرم بین سمند ef7 مدل ۸۹ یا ۹۰ یا سمند موتور معمولی تو همون مدل موندم ولی از یه طرف هم میترسم هر کدوم رو بگیرم بدلیل اینکه برای حدود ۸ سالی از تولیدشون میگذره فقط خرج رو دستم بذاره، میشه منو راهنمایی کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۲
پاسخ به  امید

ببینید شما اولا بین سمند ها ef7 بگیرید دوم اینکه خرج زیاد روی دستتون میزاره بنظرم نیم نگاهی به محصولات سایپا تو این رنج قیمت هم داشته باشید بد نیست

رضا
۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۰۰:۴۲
پاسخ به  امید

خودتو بدبخت نکن .برو پراید صفر بخر که خیالت راحت باشه

کیکاووس
۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۹:۴۰
پاسخ به  رضا

ایول داری سمند ef7 هر روز خرابه با قطعات گرون
این ماشین بالای 80 تا تازه راه میفته که موتورش نابود میشه……

پارسا
۱۳۹۸-۰۸-۰۷ ۱۴:۴۶

سلام به همه
من یه ای اف ۷ آخر ۹۵ دارم خوشبختانه همه چیش خوبه ولی برای رانندگی های هیجانی و خیلی پرشتاب مناسب نیست من بیشتر مسیرم کوهستانیه و واقعا توی ماشینهای ایرانی عالیه
ماشینهایی که داشتم
۴۰۵ ۱۸۰۰
تیبا صندوقدار
۲۰۶ تیپ دو و پنج
این اوخرم ال ۹۰ که توی پیچها از همه بدتر بود و با تیبا فرقی نمیکرد
روغن موتور بهران سوپر پیشتاز ۱۰.۴۰ بریزید و هر ۶ تا عوص کنید آب رادیاتورم ۷۰ درصد صد یخ خوب بریزید و ۳۰ درصدم آب باطری
دور موتور پایینم دنده ندین

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۸:۴۷
پاسخ به  پارسا

از راهنمایی های شما در مورد سمند ef7 متشکریم

محمد
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۴:۴۵

سلام مهندس وقت بخیر
ماشین سمند ef7 استارت که اول صبح میزنم حالت ۳ کار میکنه و چراغ چک روشن میشه دیاگ هم زدم خطا نشون میده مشکل سیلندر ۱ و ۲ لطفا راهنمایی بفرمایید و خطاهم پاک کردم درست نشد ممنون؟؟؟؟

Sh ir
۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۹:۴۱
پاسخ به  محمد

اینجانب 3 سال سمند ef7 دوگانه داشتم و فروختم
چون
سمندef7 شتاب اولیه خوبی نداره
ولی بالای 90 تا شتاب و قدرت و صدای زیادی میگیره

انصافا و وجدانی و عند الهی

با این اوضاع دوربین ها و پلیس و جریمه و قطعات گرون

انصافا ماشینی که بالای 90 تازه جون میگیره که دوربین جریمه بشه؟؟؟؟؟؟

آمپر آبش هم مثل موتور پژو دلهره واشرزدن میاره!!!!

قیمت قطعاتش هم که خیییلی گرونه!!!!

عندالهی واسه سمند 20 سال پیش با زیربند 405 که مال 30 سال پیش است!!!!

ef7 چه سودی داره؟؟؟
خودتان قضاوت کنید….

فرشید
۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۰۱:۱۵
پاسخ به  Sh ir

برای اینکه سمند ef7 واشر بزنه خیلی باید عرق بریزی گلم ماشین من فشنگی آبش خراب بود ولی وقت نمیکردم درستش کنم آمپر هم تا نزدیک خط قرمز بالا میرفت همونطور ماشین رو خاموش میکردم و میرفتم دنبال کارم با این شرایط واشر نزد حالا که فشنگیش رو درست کردم که دیگه آمپر اصلا به خط وسط نزدیک هم نمیشه در ضمن منطقه ما جادههاش کلا کوهستانیه اصلا سرازیری و سربالایی برا این ماشین معنی نداره جایی که همه دنده کم میکنن من سر گاز میرم از نظر قدرت و سرعت عالیه حالا شاید یکم شتابش کمتر باشه که اونم… بیشتر »

کیوان
۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۷:۲۰

من دو بار نظر کاملا مثبت به این ماشین دادم چون خودم دارمش،متاسفانه تایید نکردند تا دوستان بخونن،واقعا نمیدونم هدف از این بحث چیه و چه منفعتی برا دست اندرکاران این سایت داره؟!

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۰۷:۳۱
پاسخ به  کیوان

درود بر شما دوست گرامی نظرات بدون هیچ فیلتر و گزینشی منتشر میشن و میتونید برید داخل تمام مقالات کامنت های منفی و مثبت کاربران رو ببینید

محسن
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۰۱:۵۸
پاسخ به  کیوان

حقیقتا برای تولیدات این اواخر خیلی بد شده اصلا قایل قبول نیست

روحی
۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۲

صب اومدم روشنا کنم فنهاشم باسرعت شروع به چرخیدن کرد مکانیک زنگ زدم گفت از فشنگیه ابشه

Aryan
۱۳۹۸-۰۸-۱۵ ۲۰:۱۶

سلام‌من‌سمندef7مدل۹۴دارم‌خیلی‌ازش‌راضیم‌تا حالاخرجی‌برام‌نداشته‌صبح‌هاروشن‌میکنی‌درحددوسه‌دقیقه‌بو‌بد‌میده‌لطفا‌راهنمای‌کنید

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۸
پاسخ به  Aryan

احتمالا کنیستر خودرو شما دچار مشکل شده که این بود داخل خودرو میاد

مسعود
۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۰۰:۴۱

سلام.من EF7 مدل۹۶دارم. وقتی سوئیچ باز میکنم پشت آمپر علامت باتری خیلی کمرنگ و گاهی خاموشه!!!! یه بار منو جا گذاشت و دیگه ماشین روشن نشد!باتری عوض کردم ولی هنوز علامت پشت آمپر کمرنگه !!!! میترسم دوباره منوجا بذاره!!! در ضمن ماشین برق دزدی نداره و دینام هم درست شارژ میکنه

ایمان
۱۳۹۸-۰۸-۲۳ ۱۹:۱۲

سلام من یه نودویک شودارم سربالای کم میاره گاز میدم دنده عوض کنم دور موتورش بالا میره وبعدمیشه دنده مرده مجبورم معکوس بزنم بابنزینم توسربالای کم میاره بازباگازبهترمیره موندم چیکار کنم یه ماهی میشه تعمیر کل کردم

امید
۱۳۹۸-۱۰-۰۸ ۱۴:۱۷
پاسخ به  ایمان

اگر ای اف سون داری چند تا چیزه باید بدونی . دیسک و صفحه . شستشوی انژکتورا . شمع و وایر . ای سی یو .برای من همینطوری بود ای سی یو آپدیت شد و یه سری تغییرات الان تو سربالایی ها راحت ۱۵۰ تا میرم .

ارسلان
۱۳۹۸-۰۸-۲۴ ۱۸:۴۸

سلام من اف سون بنزن دارم ىک دافى خاموش مىشو ممنونمارسلان

سردبیر
۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۵:۰۴
پاسخ به  ارسلان

میشه بیشتر توضیح بدید چون خیلی عوامل میتونه باعث این مشکل بشه

امید
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۱:۱۸
پاسخ به  ارسلان

علت ازسوکتهای سیم کشی روچک کن مال من همین مشکل داشت .درست شد

امید
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۱:۲۲
پاسخ به  ارسلان

علت سوکتهای سیم کشی روچک کن مال من همین مشکل داشت درست شد