اعتراض به جریمه رانندگی و خلافی خودرو

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد رای: 9

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

امروزه پلیس راهنمایی و رانندگی از ابزارهای مختلفی برای شناسایی رانندگان متخلف و صدور قبض جریمه برای آن‌ها استفاده می‌کند. هرچند این ابزارها با هدف کاهش احتمال خطا مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما برخی از رانندگان معتقدند جریمه‌ها به‌اشتباه برای آن‌ها صادر شده‌است. به‌همین‌دلیل راهنمایی و رانندگی امکان اعتراض به جریمه رانندگی را فراهم کرده و به رانندگان این امکان را می‌دهد تا در مدت مقرری، شکایت از جریمه خودرو را اعلام کرده و مدارک خود را ارائه دهند. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه که باید درباره اعتراض به خلافی خودرو و جریمه رانندگی بدانید، با شما در میان بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: 
67
در مورد اعتراض و شکایت به خلافی خودرو چه سوالی دارید؟x

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

فرایند اعتراض به جریمه رانندگی اشتباهی خودرو

اگر نسبت به جریمه خودرویتان اعتراض دارید و معتقدید که اشتباهی در جریمه خودرو به‌وجود آمده است، باید بدانید که با توجه به آنچه در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم می‌توانید برای ثبت شکایت از جریمه خودرو اقدام کنید:

 • به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید.
 • یک فرم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید شکایت خود را در آن مطرح کنید.
 • سپس کارشناسان شکایت شما و مدارک ارائه شده را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام می‌کنند. این نتیجه در یک بازه زمانی چندساعته یا چندروزه اعلام خواهد شد.

نکته قابل‌توجه اینجا است که مرکز اجرائیات، شکایت‌ها را با توجه به نوع جریمه رانندگی و نوع تخلف دسته‌بندی خواهد کرد. در ادامه به بررسی انواع جریمه خودرو می‌پردازیم و نحوه اعتراض به جریمه با احتمال موفقیت آن را با هم بررسی می‌کنیم:

اعتراض به جریمه رانندگی الصاقی

این نوع جریمه رانندگی در مواردی صادر می‌شود که راننده در محل انجام تخلف حضور ندارد. در این موارد پلیس با ثبت مشخصات خودرو در داخل قبض جریمه، آن را صادر کرده و جایی بر روی شیشه ماشین الصاق خواهد کرد.

در صورت داشتن اعتراض به این نوع جریمه رانندگی، احتمال موفقیت شما پایین خواهد بود؛ زیرا پلیس وقت کافی برای بررسی جریمه را داشته و احتمال بروز خطا پایین است.

اعتراض به خلافی دوربین

اعتراض به جریمه دوربین چقدر احتمال موفقیت دارد؟
اعتراض به جریمه دوربین چقدر احتمال موفقیت دارد؟

بیشترین شکایت از جریمه خودرو، مربوط به جریمه‌هایی است که توسط دوربین‌ها به ثبت می‌رسند. این نوع از دوربین‌ها یا به‌صورت هوشمند در محل‌های مختلفی نصب شده و تخلفات را رصد می‌کنند یا اینکه یک اپراتور پلیس، آن‌ها را کنترل می‌کند.

برای اعتراض به جریمه رانندگی که از طریق دوربین صادر شده‌است؛ از تصویر تخلف ثبت‌شده استفاده می‌شود. نکته مهم اینجا است که تنها در صورتی به اعتراض شما ترتیب اثر داده خواهد شد که تصویر پلاک در تصویر تخلف ثبت‌شده، واضح نباشد.

اعتراض به جریمه رانندگی دوبرگی

جریمه دوبرگی زمانی صادر می‌شود که راننده به هر دلیلی باوجود اخطار پلیس، توقف نکرده و به دستور بی‌اعتنایی کند. امکان اعتراض به جریمه‌های رانندگی از این نوع نیز وجود داشته و می‌توان گفت که در موارد زیادی به نتیجه رسیده است؛ زیرا پلیس فرصت کافی برای بررسی تخلف انجام‌شده و خودروی موردنظر را ندارد و درنتیجه احتمال بروز خطا افزایش خواهد یافت.

اعتراض به جریمه رانندگی تسلیمی

اعتراض به جریمه رانندگی تسلیمی
جریمه تسلیمی چیست؟

در این حالت راننده به دستور پلیس متوقف شده و مدارک خودرو را به پلیس ارائه می‌دهد. پلیس نیز تخلف راننده را برای او محرز کرده و پس از صدور قبض جریمه، آن را به دست راننده خواهد داد. نکته مهم اینجا است که امکان اعتراض به جریمه‌های رانندگی از نوع تسلیمی وجود ندارد؛ زیرا در این مورد احتمال ایجاد خطا بسیار کم بوده و راننده نیز نسبت به تخلف موردنظر تفهیم شده‌است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

اعتراض به جریمه کرونا

با اجرا شدن محدودیت‌های کرونایی از آذر 1399، افرادی که در ساعات غیرمجاز با خودرو تردد کنند و دوربین‌های راهنمایی و رانندگی تصویر آن‌ها را بگیرند، مشمول جریمه کرونا خواهند شد. این جریمه‌ها از طریق پیامک نیز به راننده اطلاع‌رسانی می‌شوند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می‌کنید این جریمه به اشتباه برایتان منظور شده‌است، در ابتدا باید 10 روز صبر کنید تا جریمه‌ها ثبت نهایی شوند و سپس دیگر مراحل گفته شده در ادامه این مقاله را طی کنید. اما احتمال موفقیت اعتراض به این جریمه کم است؛ مگر اینکه قبلا مجوز تردد در ساعات شبانه را اخذ کرده باشید.

مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی تهران

در شهر تهران، 7 مرکز برای رسیدگی به این اعتراضات درنظر گرفته شده‌اند که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید:

 • مرکز منطقه ۳: بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب و آتش
 • مرکز منطقه ۱۰: بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز
 • مرکز منطقه ۱۴: خیابان نبرد، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی
 • مرکز منطقه ۱۶: خیابان بعثت، خیابان شهید رجایی، خیابان هلال احمر، مقابل سیلو
 • مرکز منطقه ۲۰: شهر ری، خیابان استخر، روبه‌رو فروشگاه شهروند
 • مرکز منطقه ۲۱: تهرانسر،انتهای بلوار یاس
 • مرکز منطقه ۲۲: همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گلها، خیابان یاسمن جنوبی

برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی چقدر فرصت داریم؟

طبق ماده 5 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، رانندگانی که متخلف شناخته شده‌اند؛ تا 60 روز پس از صدور قبض جریمه مهلت دارند که شکایت خود را از جریمه خودرو به قسمت اجرائیات راهنمایی و رانندگی مطرح کنند. در این درخواست باید مدارک و دلایل اعتراض به‌طور صریح بیان شده و در اختیار قاضی قرار بگیرند. کارشناسان ظرف مدت 24 ساعت باید درخواست را بررسی کرده و نتیجه را به شاکی اعلام کنند.

درصورتی‌که شاکی به رای صادرشده اعتراض داشته باشد؛ پرونده برای بررسی بیشتر به واحد رسیدگی به اعتراضات ناشی از تخلفات رانندگی ارسال خواهد شد. در این واحد یک قاضی معتمد از قوه قضاییه و یک کارشناس معتمد از راهنمایی و رانندگی، پرونده را بررسی کرده و دفاعیات شخص را شنیده و سپس رای نهایی را صادر می‌کنند. رای صادرشده در این دادگاه قطعی بوده و امکان اعتراض به آن وجود نخواهد داشت. در صورت رد اعتراض، فرد باید ظرف مدت 20 روز پس از دادگاه، جریمه را پرداخت کند.

مدارک لازم برای اعتراض به خلافی ماشین

برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی باید مدارک زیر را همراه خود به پلیس راهور ببرید تا پرونده شما تشکیل شده و در دستور کار قرار بگیرد:

 • اصل کارت خودرو
 • اصل سند خودرو
 • اصل کارت شناسایی مالک خودرو یا نماینده قانونی او
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت شکایت از جریمه خودرو

مراحل اعتراض به خلافی خودرو

در بسیاری از موارد به‌ویژه در مواردی مانند صدور قبض جریمه با دوربین یا جریمه‌های دوبرگی، شما متوجه صدور جریمه نشده و نمی‌توانید در فرصت 60 روزه برای ثبت شکایت از جریمه خودرو اقدام کنید. این جریمه‌ها در فهرست خلافی خودروی شما ثبت شده و شما باید در زمان ترخیص خودرو از پارکینگ یا فروش خودرو یا هر زمان دیگری، نسبت‌به پرداخت خلافی خودرو اقدام کنید.

در چنین مواردی اگر جریمه‌ای در فهرست خلافی وجود داشت که قصد شکایت از آن را داشتید؛ باید درخواست اعتراض به خلافی خودرو را ثبت کنید. برای این کار باید به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و فرم‌های مربوط به این درخواست را پر کنید. حال باید منتظر بمانید تا مسئول دفتر اعتراض شما را استعلام کرده و مورد بررسی قرار دهد. این فرایند معمولا چند ساعت و شاید چند روز طول خواهد کشید.

آیا اعتراض به جریمه کرونا جواب می‌دهد؟َ
آیا اعتراض به جریمه کرونا جواب می‌دهد؟َ

درصورتی‌که نتیجه استعلام وضعیت اعتراض به خلافی خودرو منفی بود؛ باید به‌صورت حضوری به واحد رسیدگی پلیس راهور رفته و اعتراض خود را مطرح کنید. در این اداره شما باید فرم مخصوص تشکیل پرونده را پر کنید. یک قاضی از قوه قضائیه و یک کارشناس از راهنمایی و رانندگی مسئول رسیدگی به پرونده شما خواهند شد. پس از بررسی، رای به‌صورت قطعی صادر شده و امکان اعتراض به آن وجود ندارد.

ماموران و ابزارهایی که پلیس راهنمایی و رانندگی برای شناسایی رانندگان متخلف از آن‌ها کمک می‌گیرد؛ دقت بسیار بالایی داشته و احتمال اشتباه کردن آن‌ها اندک است. بااین‌حال در مواردی که رانندگان به قبض‌های جریمه یا خلافی خودرو اعتراض دارند؛ می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی به پلیس راهور مراجعه کنند.

سوالات متداول اعتراض به خلافی خودرو

در ادامه به چند سوال رایج در این حوزه پاسخ داده‌ایم:

آیا امکان ثبت اعتراض به خلافی خودرو اینترنتی وجود دارد؟

امکان ثبت درخواست شکایت از جریمه رانندگی یا اعتراض به خلافی خودرو به‌صورت اینترنتی وجود ندارد و همه مراحل به‌صورت حضوری انجام می‌شوند.

شکایت از کدام قبض جریمه‌ها احتمال موفقیت پایینی دارد؟

قبض‌های تسلیمی و الصاقی، شانس چندانی برای موفق شدن فرایند شکایت نخواهند داشت. دلیل آن را در همین مقاله توضیح داده‌ایم.

اعتراض به کدام جریمه‌ها دشوار است؟

تخلفاتی مانند عدم توجه به فرمان پلیس، نداشتن کلاه ایمنی و نبستن کمربند ایمنی در فرایند بررسی با دید سخت‌گیرانه‌تری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

احتمال موفقیت شکایت از کدام انواع خلافی بالاتر از بقیه است؟

اعتراض‌های مربوط به تخلفات عبور از چراغ‌قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود به محدوده طرح ترافیک معمولا با موفقیت بررسی می‌شوند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد رای: 9

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
105 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حسین ایزی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۲:۴۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

بنده تاریخ 5 مرداد در کیلومتر 77 اتوبان قم به تهران جریمه کرونا شده ام در صورتی که پلاک ماشین برای تهران بوده و در اتوبان به سمت تهران در حال حرکت بوده ام. در تاریخ های منع کلی تردد در جاده ها هم نبوده است. باید چه کنم؟

هلیا مهران نژاد(@helya7575gmail-com)
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۰:۱۱
پاسخ به  حسین ایزی

اول تا 10 روز صبر کنید تا این جریمه به لیست خلافی خودرو شما اضافه شود. سپس طبق مراحل گفته شده در همین مقاله عمل کنید؛ یعنی به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و درخواست اعتراض خود را در فرمی که به شما می دهند، بنویسید.

سعید
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۱:۵۶

بنده داخل پلیسراه اتوبان حرم به حرم پیامک جریمه آمد ۳نوع تخلف عدم توجه نبستن کمربند نقص چراغها آمد همان موقع رفتم پیش افسر درصورتی که هیچ کدام از تخلفات را انجام ندادم با برخورد بی ادبانه آن افسر مواجه شدم خاک توسرش

هوشنگ کیانفر
۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۱۴:۴۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام تاریخ ۱۴۰۰/۶/۷اس ام اس برامن اومد که ساعت۱۱و۴۳دقیقه به علت سدمعبر جریمه الصاقی شدم درصورتیکه اون ساعت ماشینم پارکینگ بوده مگه این مدلی هم داریم؟؟؟

یاسین سعیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۷:۱۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

ماشین ما اهواز هست ولی جریمه درمیدان فاطمی به ولیعصر ۱۴۰۰/۶/۹جریمه مبلغ دویست هزارتومان کرده.شماره پلاک ۸۷ه ۲۷۸ایران ۲۰

یاسین سعیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۱:۰۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خودرودرپارکینگ استان خوزستان شهرستان اهواز میباشد و دقیقا همان روزنامه تخلف فاطمی به ولیعصر تهران جریمه خورده با پلاک ۸۷ه۲۷۸ایران۲۰ بنام یاسین سعیدی

گروه
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۲۱:۴۲

من پارسال یه جریمه دو برگی برام صادر شده رفتم راهنمایی و رانندگی برای اعتراض اصلا جوابمو ندادن بدون بررسی گفت که قابل اعتراض نیست

اسماعیل عابدینی
۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۱۲:۲۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

اعتراض به جریمه محدودیت کرونایی

رضا حامدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۰:۲۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من ۵۰۰ هزار تومان درتاریخ ۱۰/۳/۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰ نوشته ورود به شهر نارنجی که اصلا در این تاریخ وضعیت نارنجی یا قرمز نبود آن وقت من جریمه کردن جالب ۳ روز پیش این خالی برای من ثبت شده

ممد
۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۱۸:۴۹
پاسخ به  رضا حامدی

جوابی گرفتین؟منم دقیقا این مشکل برام اتفاق افتاده

امید
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام 10 مرداد واسم پیام اومده که تو تاریخ 31 خرداد تو راه سمنان به تهران یک میلیون و پنجاه هزار جریمه شدم در حالی که تو اون تاریخ نه سمنان در وضعیت قرمز بوده نه تهران به اعتراضم هم رسیدگی نکردن

علی
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من مشکلیکه داشتم به شهر اردبیل رفتم مادرم مریض بود من انجا جریمه سنگین شدم من کارگرم

علی
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من مشکل داشتم رفتم اردبیل مادرم مریض بود جریمه شدم

سیدجلال
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۶:۳۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام
راننده کامیون تک هستم دیشب تره بار اوردم میدان بار تهران
میخوام بدانم درب خروج میدان ک به پل تند گویان راه داره اگر ساعت یک شب تخلیه بشی چرا جریمه برام صادر شده
روز ک کامیون ممنوع، شب هم ممنوعیت کرونا بدون اینکه اطلاع داشته باشیم چرا جریمه۲۰۰ تومنی؟
چرا درب میدان تابلو نمیزنید ک خرج شدن ممنوع؟
مگر بارنامه مجوز ورود کامیون مخصوصا تره بار نیست؟

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۳۴
پاسخ به  سیدجلال

سلام دوست عزیز،

در این مورد باید به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. امیدوارم مسئله‌تون برطرف بشه. موفق باشید

شهرام شعبانی
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۴۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام در تاریخ ۲۵ مرداد مادرم فوت کرد جهت تشییع رفتیم به مامور هم گفتم ولی جریمه شدن

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۲۹

سلام دوست عزیز،

متاسفیم بخاطر این اتفاق ناگوار. باید زحمت بکشید طبق اطلاعات همین مقاله به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و درخواست اعتراض خودتون رو ثبت کنید. موفق باشید

بهزاد
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۰
امتیاز دهی :
     

من اهل شهرستان سقزم ولی پلاک خودرو برای تهرانه جریمه کرونایی برای تردد شهر سقز برام صادر شده درحالی که خانه وزندگی من شهر سقز است؟

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۹
پاسخ به  بهزاد

سلام دوست عزیز،

جای نگرانی نیست. اگر تمایل به تعویض پلک ندارید، باید پلاکتون ثبت بشه. در اولین فرصت به مرکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی مراجعه و موضوع رو اعلام کنید. موفق باشید

میلاد جمالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۱:۲۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خدا قوت
من تردد ب شیراز زرقان دارم ساکن زرقان هسم محل کارمم شیراز هست
ولی شامل جریمه کرونا ۵۲۵ هزار تومانی شدم

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۶
پاسخ به  میلاد جمالی

سلام دوست عزیز،

در اولین فرصت به مرکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی شهرتون مراجعه کنید. احتمالا فرمی در اختیارتون قرار می‌گیره که پر می‌کنید. حتما مدارک لازم همراهتون باشه چون باید دلیل ترددتون رو ذکر کنید. موفق باشید.

اسماعیل عظیمیان
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۱:۵۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

جریمه کرونایی شدم محل سکونت قزوین ولی محل کارم تهران هستش یک میلیون پنجاه هزار تومان جریمه شده چه کار باید بکنم

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۱

سلام دوست عزیز،

سعی کنید در اولین فرصت به مراکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی مراجعه کنید. در همین مقاله توضیحات کامل همراه با آدرس‌ها ذکر شده. موفق باشید.

مهدی مومنیان
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۴:۲۰
امتیاز دهی :
     

سلام . من بخاطر بیماری همسرم شبو روز گاهی در درمانگاه و بیمارستان رفتو امد دارم به اندازه کافی مشکلات دارم چرا باید یک میلیون و خورده ای جریمه محدودیت کرونا رو پرداخت کنم مگه کرونا به اندازه کافی امان مارو نبریده . اگه متوجه شدین به جیمیل من پیام بدین و محبت کنید خلافی خودروی منو پاک کنید من به اندازه کافی قانون رو رعایت میکنم ولی این کار شما بس قانونی و سو استفاده از شرایط بحرانیه مردم هست

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۰۰

سلام دوست عزیز،

متاسفانه کاری در این مورد از دست ما برنمیاد و شما باید هرچه زودتر به مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید که اگر در تهران ساکن هستید آدرس این مراکز در متن مقاله اومده. راهنمایی‌های کامل‌تر رو هم می‌تونید در همین مقاله ببینید. موفق باشید.

عبدالمجیدموسوی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۴۲
امتیاز دهی :
     

سلام، خودروی همسرم را در مورخه ۳/ ۶ /۱۴۰۰ ساعت ۴/۵ عصر تحویل گرفتم و با توجه به اینکه محل زندگی ما اهواز است و بلاک نصب شده روی خودرو هم مربوط به اهواز بود در اتوبان تهران قم مامورین محترم راهوراجازه تردد را دادند غافل از اینکه دوربینی در کیلومتر ۶۶ نصب است و تمامی ترددهای خودروهای شخصی را ثبت می‌کند. یک میلیون پنجاه هزارتومان جریمه برایمان ارسال شده در صورتی که برگه خروج از نمایندگی را هم مامورین ارائه دادم. سوال اینکه آیا ما باید تا پایان کرونا در تهران آن هم درب نمایندگی زندگی می کردیم. خواهشمندم،… بیشتر »

حمید رضا قربانی مقدم
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۴۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من راننده استپ هستم ساعت ۱۱شب جریمه شدم مگر نگفتن استپ ماکسیم جریمه نمیشن

مقتدری
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۰۰:۱۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من مادر زنم مریضه و خانومم تنها دخترشه مجبوریم هر روز بریم شبها براش پوشاک عوض کنیم حال منو ۶ میلیون جریمه تردد شبانه کرده اند حالا من چکار کنم

فرانک حیدری(@faranakheidary925gmail-com)
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۴۱
پاسخ به  مقتدری

سلام دوست عزیز
باید شکایت ثبت کنید. به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و فرم شکایت پر کنید. مطالعه همین مقاله هم به بسیاری از سوالاتتون در این باره پاسخ میده. موفق باشید.

محمد رضا زارعی
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۰:۲۶
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من راننده اسنپم و افسر راهنمایی ندانسته مرا جهت رعایت نکردن محدودیت رانندگی جریمه کرده آیا راهی برای پاک کردن جریمه دارم؟

فرانک حیدری(@faranakheidary925gmail-com)
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۹

سلام دوست عزیز
به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. امیدوارم مسئله‌تون برطرف بشه. با مطالعه همین مقاله می‌تونید راهنمایی‌های موردنیاز در این باره رو کسب کنید.

ابوالفضل
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۱:۴۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من بدبخت به خاطر فوت همسرم که تو شهرستان دفن کردیم دوبار مجبور به تردد شدم و دو بار جریمه شدم واسه تفریح نرفتم کهباید چیکارکنم اخه

فرانک حیدری(@faranakheidary925gmail-com)
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۶
پاسخ به  ابوالفضل

سلام دوست عزیز

خیلی بابت این اتفاق ناگوار متاسفیم. چون دلیل مستند وجود داره، مراحل ثبت شکایت رو با مراجعه به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور انجام بدید. در همین مقاله مراحل و آدرس ها ذکر شده. سلامت و تندرست باشید.

مهدی کیانی
۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۰:۳۵
امتیاز دهی :
     

سلام،در تاریخ ۹شهریور ۱۴۰۰ با پلاک ۲۳ از تهران به سمت اصفهان جریمه یک میلون تومانی صادر شده در صورتی که ممنوعیت تردد نبوده،الان برای تعویض پلاک پرداخت کردم اما اعتراض دارم که چرا باید جریمه اعمال شود،لطفا پیگیری نمایید

فرانک حیدری(@faranakheidary925gmail-com)
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۲
پاسخ به  مهدی کیانی

سلام دوست عزیز
بابت این اتفاق متاسفیم. مجله همراه‌مکانیک صرفا با دادن راه‌حل‌های مناسب، نقش اطلاع‌رسانی و کمک به عزیزانی چون شما رو داره و برای رسیدگی به این مورد باید به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. البته باید پیش از تعویض پلاک و پرداخت جریمه اقدام می‌کردید اما شاید ثبت اعتراض و پیگیری مجدد بی‌ثمر نباشه. موفق باشید.

علی اکبر قلعه ئی
۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۱۲:۰۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من در تاریخ 1400/06/06 از تهران به استان اراک مراجعه داشتم جهت گواهی اشتغال به تحصیل فرزندم که دانشجوی اراک می باشد ولی یک میلیون پنجاه تومان جریمعه شدم باید چه طوری پیگیری کنم

فرانک حیدری(@faranakheidary925gmail-com)
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۲۲

سلام دوست عزیز
همراه با مدارک خودرو و مدرکی که موضوع رو اثبات بکنه به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. به امید خدا مسئله‌تون برطرف میشه. موفق باشید

سعید
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۲۰:۱۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام جریمه خروج از استان های قرمز شدم مبلغ یک ملیون و پنجاه هزار تومن ولی از استان خارج نشدم باید چکار کنم؟ تاریخ هم ۲ ماه پیش بوده

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۹
پاسخ به  سعید

سلام سعید عزیز
در اولین فرصت با داشتن مدارک لازم و با مراجعه به مراکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی، اعتراض ثبت کنید. اگر ساکن تهران هستید آدرس این مراکز در مقاله آمده.

جواد
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۳:۲۳
امتیاز دهی :
     

مگر در زمان محدودیت کرونا آدم شعور ندارد که بیرون نرود من خودم مادر کرونا گرفته و مجبور شدم برای درمان به بیمارستان مراجعه کنم در همین پروسه درمان که مادرم فوت شده چهار جریمه دویست هزار تومانی که آخری 210هزار تومان بوده جریمه شدم جمعأ 810000هزار تومان من راضی نیستم و انشاالله که به سر تک تک کسانی که مصوب این طرح بودند بیایید و مادرشان بر اثر کرونا فوت شود امیین

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۶
پاسخ به  جواد

سلام جواد عزیز
ناراحتیتون رو درک می‌کنیم. اعتراضتون رو با داشتن مدارک لازم برای اثبات دلیل تردد، ثبت کنید. اگر ساکن تهران هستید، آدرس مراکز موردنظر برای ثبت شکایت در این مقاله آمده.

مهدی
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۱۵:۴۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

بنده اصلا تا بحال رفسنجان نرفتم، ولی قبض دوبرگی تردد غیر ضروری صادر شده، آخه بی عدالتی تا چه اندازه؟؟

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۰
پاسخ به  مهدی

شما از طریق ثبت شکایت و با مراجعه به یکی از مراکز رسیدگی به این موارد می‌تونید مسئله رو پیگیری کنید. اگر ساکن تهران هستید آدرس مراکز در مقاله ذکر شده. مدارک لازم رو همراه خودتون داشته باشید.

علی . Molae
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۹:۴۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

با سلام . خوردو پلاک تهران دارم مدتی است بعللی در شهرستان ساکنم در تاریخ ۲۵ مرداد در خانه بودم که در محدوده نارمک تهران برام پیامک جریمه توقف دوبله اومد . زنگ زدم ۱۱۰ گفتن منتظر بمانید تا مامور بیاد صورتجلسه کند دو ساعت منتظر شدم تماس کرفت پلیس محل گفت چنین موردی نداریم شما برو کیوسک راهنمایی . رفتم گفتن بعد تعطیلات عاشوار برید اجرائیات . در همان روز رفتم کلانتری محل . اعلام کردم افسر نگهبان گفت شما هر جا رفتی من تایید میکنم که ماشین شهرستان است . متاسفانه هر کجا رفتم نتیجه نگرفتم . مبلغ… بیشتر »

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۳۷
پاسخ به  علی . Molae

سلام علی عزیز
متاسفانه در وضعیت کنونی پیگیری این موارد کمی زمانبر هست. اما تنها راه همان پیگیری از طریق مراکزی هست که اقدام کردید. سری هم به مراکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی شهر خودتون یا تهران بزنید (چون پلاک تهران دارید) و برای جریمه پلاک خودرو اعتراض ثبت کنید، شاید از این طریق مسئله‌تون برطرف بشه.

مجتبی شهبازی از اهواز
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۰:۱۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

جریمه تردد شبانه کرونا برج ۱۲ سال ۹۹
آیا کسی که باید به محل کارش برود و در برگشت از محل کار به منزل جریمه شود
انصاف است وقتی که کارفرما اجبار میکند که باید در محل کار حاضر باشید و مصافت دور است و وسیله نقلیه کم است خب باید با وسیله خودمون به محل کار برویم و تا همان حدود ساعات محدودیت سر کار هستیم و وقتی تعطیل میکنیم باید از محلهای غیر ضروری تردد کنیم پس چه کنیم که جریمه نشویم

رامین قدمعلی پور
۱۴۰۰-۰۷-۱۱ ۰۷:۵۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

با سلام من برگ تردد بین شهری دارم ولی جریمه من پاک نشده

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۲۹

سلام رامین عزیز
یعنی جریمه رو پرداخت کردید ولی پاک نشده؟ سعی کنید دوباره سر بزنید به سایت چون تا آپدیت جدید کمی طول میکشه.
اما اگر منظورتون این هست که با وجود برگ تردد جریمه خودبخود پاک نشده، باید برای ثبت شکایت اقدام کنید. با مدارک کافی به یکی از مراکز رسیدگی به شکایات جرایم رانندگی مراجعه کنید. اگر ساکن تهران هستید، آدرس‌ها در این مقاله ذکر شده. موفق باشید.

علی m
۱۴۰۰-۰۷-۱۱ ۱۸:۳۵
امتیاز دهی :
     

مطالب مفید بود متشکرم

مهدی
۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۱۸:۵۸
امتیاز دهی :
     

باسلام خودرو بنده داخل پارکینگ در شهریار بوده قبض جریمه برام اومده مگه میشه اینجوری اونم خیابان مقدس اردبیلی؟؟؟!!!

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۸:۴۹
پاسخ به  مهدی

سلام مهدی عزیز
اگر قبض جریمه براتون اومده با مراجعه به یکی از مراکز اجرائیات پلیس راهور که توی همین مقاله هم آدرس‌های تهران ذکر شده، ثبت شکایت کنید. امیدواریم مشکلتون به زودی برطرف بشه.

اسماعیل لطفی
۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۱۱:۰۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

۲۴ خرداد علیرغم داشتن مجوز تردد جریمه شده ام بدون اینکه با پیامکی بهم اطلاع داده باشند و امروز که نزدیکه ۳ ماه گذشته پس از گرفتن خلافی متوجه آن شده ام لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم.

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۸:۲۷

سلام دوست عزیز
طبق ماده 5 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، رانندگانی که متخلف شناخته شدن؛ تا 60 روز پس از صدور قبض جریمه مهلت دارن که شکایت خودشون رو از جریمه خودرو به قسمت اجرائیات راهنمایی و رانندگی مطرح کنن. در این درخواست باید مدارک و دلایل اعتراض به‌طور صریح بیان یشه و در اختیار قاضی قرار بگیره.
با اینکه زمان زیادی از زمان جریمه گذشته، پیشنهاد می‌کنیم به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و شکایتتون رو ثبت کنید. با مطالعه همین مقاله می‌تونید با روند و مراحل انجام اینکار بیشتر آشنا بشید. موفق باشید.

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۲۳

سلام آقای لطفی عزیز
عموما 2 ماه فرصت دارید تا ثبت شکایت انجام بدید ولی پیشنهاد می‌کنم با دلایل کافی برای ثبت شکایت اقدام کنید. اگر ساکن تهران هستید آدرس‌های مراکر تهران در این مقاله ذکر شده. موفق باشید.

رسول
۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۲۳:۴۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

باسلام. بنده راننده انترنتی هستم. ازآذربایجان شرقی به سمت تهران مسافربر م. همان روز راه برگشتنی درمحدوده زنجان تبریز توسط دوربین 5025000تومان جریمه شدم. ازشماتقاضادارم به این مورد رسیدگی کنیدشب وروزندارم ممنونم.

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۰۱
پاسخ به  رسول

سلام رسول عزیز
همراه مکانیک اینجاست تا با دادن اطلاعات لازم به شما در این زمینه کمک کنه. پیشنهاد می‌کنیم حتما موارد این مقاله رو مطالعه کنید و برای ثبت شکایت با مدارک کافی به یکی از مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

شیدا
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۰۰:۱۴
امتیاز دهی :
     

سلام تاریخ ۶ شهریور ۱۴۰۰ به اراک سفر داشتیم که ماشین به اسم منه و منزل اراک به نام پدرم. درضمن پدرم تهرانم منزل دارن. آیا با بردن سند اراک جریمه یک میلیون و پنجاه تومنی پاک میشه؟
در ضمت فرصت پرداخت جریمه تردد شهری تا چه زمانی است؟

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۶:۵۶
پاسخ به  شیدا

سلام شیدا عزیز
ثبت جریمه حدودا 10 روزی طول می‌کشه و شما الان می‌تونید اقدام کنید. باید مدارک کافی برای اثبات دلیل سفرتون داشته باشید. سند همراهتون باشه اما ممکن هم هست تنها دلیل کافی نباشه. برای راهنمایی‌های بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

ساسان
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۰۱:۴۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

با ۵۱سال سن مگه مریضم غیر ضروری برم دور دور، اونم کارمندی که ساعت ۷.۵ صبح سر کار باشه، ساعت ۲۳:۱۸، ۱۴۰۰/۷/۱۹، با همسرم و دخترم راهی خونه بودیم،۲۱۰تومن پیامک اومد،

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۶:۴۸
پاسخ به  ساسان

سلام ساسان عزیز
متاسفانه اگر در تهران ساکن هستید محدودیت تردد وجود داره و دوربین پلاک رو ثبت میکنه. در صورت داشتن دلایل کافی و با توجه به راهنمایی‌هایی که در این مقاله اومده می‌تونید ثبت شکایت انجام بدین. البته توجه داشته باشید که دلایل کافی برای ارائه داشته باشید.

علی
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۳:۴۸
امتیاز دهی :
     

سلام من علیرغم داشتن مجوزتردد جریمه شدم اعتراض کردم وصفر هم نشد میگن بااتوبوس میرفتی چراباخودروی خودتان رفتین مگه خودرو کرونا روپخش میکنه؟

Last edited 1 month ago by علی
سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۶:۴۲
پاسخ به  علی

سلام علی عزیز
اعتراض به جریمه راهی هست که خود پلیس راهور برای مواردی از این دست تعیین کرده و ما هم امیدوار هستیم چاره‌ساز باشه.

وحید
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۲۲:۱۸
امتیاز دهی :
     

بنده تاریخ 26شهریور با مجوزتردد ازفرمانداری ب شیراز رفتم الان برام جریمه کرونایی اومده حالا باید چکار کنم

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۳:۱۴
پاسخ به  وحید

سلام وحید عزیز
همراه با مجوز ترددتون و مدارک لازم برای ثبت شکایت و اعتراض به مراکز رسیدگی به شکایات رانندگی یا فرمانداری مراجعه و پیگیری کنید. امیدواریم مشکلتون برطرف بشه.

میلاد اعتمادی
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۱۶:۳۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام در تاریخ ۳/۷/۱۴۰۰ در اتوبان قم جریمه ۱ میلیونی شدم در صورتی از هم تهران هم قم در وضعیت نارنجی بودن که جریمش ۵۰۰ تومن بوده اما ۱ میلیون جریمه شدم

عباس
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۰:۴۸
امتیاز دهی :
     

سلام وقت بخیر
پلاک ماشینم برای کرجه، ورودی قم توسط دوربین جریمه محدودیت کرونایی شدم
مگر تاریخ ۴۰۰/۷/۱۰ منع تردد بوده؟
و اینکه دو برابر میشه؟
ممنون میشم جواب بنده رو بدید

Last edited 1 month ago by عباس
سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۳:۰۶
پاسخ به  عباس

سلام عباس عزیز
قانون منع تردد همچنان اجرا میشه. در مورد 2 برابر شدنش هم معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران مرداد ماه امسال اعلام کرده بود که اگر تا 1 ماه پرداخت جریمه انجام نشه، 2 برابر میشه.

سجاد شاکد
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۲۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

خودرو من پیکان وانت است برایم جریمه تردد امده ۱۰۵۰۰۰۰۰ ریال

مجید
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۲:۰۸
امتیاز دهی :
     

سلام ماشین من پلاک تهرانه ولی پیشوا زندگی میکنم.بعد خلافی ثبت شده برام تردد غیر ضرور در سطح شهر دوبار به مبلغ420000هزار تومان جریمه شدم.اون هم برای رفتن به داروخانه. آخه انصافه واقعا

یوسف
۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۰۳:۵۸
امتیاز دهی :
     

سلام من وانت پلاک سفید دارم ۱۴۰۰/۶/۴ بار واسه شهرستان میبردم افسرهم راه بسته بود که سواری پلاک تهران برمیگرداند ولی به وانت میگفت برو اتوبان قزوین ۱۰۵۰۰ دوربین جریمه کرونا زده خداوکیلی این چه کاریه میکنید حالا باید حداقل ۲۰۰هم هزینه کنم شکایت کنم وقت بزارم با هزارتا بدبختی ووو شما بگید من چکار کنم بخدا دیگه خسته شدیم

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۲:۵۹
پاسخ به  یوسف

سلام یوسف عزیز
تنها راه پیگیری در حال حاضر همین طی کردن پروسه شکایت و اعتراض به جریمه (با در دست داشتن مدارک لازم برای اثبات ترددتون) هست که به‌طور کامل مراحلش رو در همین مقاله براتون توضیح دادیم. متاسفیم ازینکه کاری جز اطلاع رسانی از دست ما برنمیاد. امیدواریم مسئله‌تون با پیگیری از این طریق حل بشه.

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۱۹:۴۶
پاسخ به  یوسف

سلام یوسف عزیز
متاسفانه تنها راه ممکن رسیدگی به موضوع از همین طریق هست. شما به یکی از مراکز پلیس + 10 مراجعه کنید مجددا و این موضوع رو بیان کنید شاید راه حلی جز اعتراض مجدد ارائه بدن.

حوری
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۰۷:۳۰
امتیاز دهی :
     

سلام
من با وجود داشتن مجوز در اتوبان تهران قم جریمه شدم. با پرینت مجوز و خلافی خودرو به اجراییات مراجعه کردم بعد از کلی صف وایستادن توی شلوغی گفتن باید به فرمانداری برم و مجوز را تایید کنم. میخواستم بدونم چرا نباید سایت فرمانداری که برای دادن مجوز هست نباید با پلیس راهور در ارتباط باشه که آنقدر ما دردسر نکشیم دوباره باید کلی برم توی صف برای راهی که مجوز تردد داشتم دو روز از کار و زندگی بیافتم

احمد
۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۰۱:۱۰

سلام من 2دوز واکسن کرونا رو زدم و شب تردد داشتم و 200تومن جریمه شدم چجوری میشه پاک کنم این جریمه رو. اصلا شدنی هست؟

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۱۲:۲۹
پاسخ به  احمد

سلام احمد جان
زدن یا نزدن واکسن کرونا در حال حاضر تاثیری روی مجوز تردد شبانه نداره و این محدودیت همچنان برقرار هست. اگر دلیل قانع‌کننده‌ای برای اثبات ترددتون دارید باید به یکی از مراکزی که آدرسشون در همین مقاله ذکر شده، مراجعه و ثبت شکایت کنید. موفق باشید

امیر انصاری
۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۲۱:۴۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام تو جاده بوکان جریمه محدودیت کرونایی شدم من اصلا نمی‌دونم بوکان کجاست ماشین من تو پارکینگ خوابیده

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۲۳
پاسخ به  امیر انصاری

سلام امیر انصاری عزیز
تو پیامتون نوشته شده در حال بررسی؟ اگر این نوشته شده فعلن لازم نیست اقدامی انجام بدید ولی اگه جریمه ثبت شده براتون به یکی از مراکز رسیدگی به اعتراضات راهنمایی رانندگی شهرتون مراجعه کنید. اگه ساکن تهران هستید، آدرس این مراکز در همین مقاله ذکر شده. حتما مدارک لازم همراهتون باشه و سعی کنید قبل از 60 روز برای پیگیری موضوع اقدام کنید.

آرش پاژخ
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۰۱:۰۹

با سلام
ما همه میدونیم که باید کجا بریم و اعتراض کنیم،اما مشکل همه ما رسیدگی کردن و حق رو به حق دار دادنه. به خدا ۹۵ درصدو بدون رسیدگی میگن باید پرداخت کنید هیچ راهی نداره.من خودم شب کارم و از شهرک صنعتی تا خونه رفتم جریمه یک میلیونو پنجاه هزاری شدم

سید حشمت اله موسوی
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۰۸:۱۶
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من منزلم شیراز است پلاک ماشینم کازرون الان نگاه میکنم ۸ مرحله جریمه شدن باید چکار کنم اتفاقا داخل تاکسی اینترنتی اسنپ و تپشی هم کار میکنم چرا منو جریمه کردین

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۰۴

سلام آقای موسوی عزیز
پیش از 60 روز به یکی از مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی شهرتون مراجعه کنید و با ثبت شکایت و ارائه مدارک مبنی بر اثبات محل زندگی و کار کردن در اسنپ، این موضوع رو پیگیری کنید. موفق باشید

علی قربانی
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۸:۰۸
امتیاز دهی :
     

با سلام خدمت شما
بنده صاحب خودروی هستم که هنوز در پارکینگ ایران خودرو هست و هنوزززز به بنده تحویل نداده اند
ولی دیشب جریمه تردد کورنا شدم 200تومن باید چطوری پیگیری کرد لطفا راهنمایی کنید سپاس

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۰۱
پاسخ به  علی قربانی

سلام علی جان
بعضی اتفاقات واقعا غافلگیر‌کننده‌ست! حتما در اولین فرصت با مدارکی که نشون میده این ماشین هنوز ترخیص نشده تشریف ببرید به یکی از مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی و این موضوع رو ازونجا پیگیری کنید. البته چون هنوز ماشین تو پارکینگه ممکنه هدایتتون کنن به‌جای دیگه‌ای ولی احتمالن از همین مرکز مشکلتون برطرف بشه.

بهنام اسدی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۰:۴۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام بنده بخاظرشرایط شغلم که بایددر سطح استان گیلان ترددکنم باتوجه به ایککه مجوزتردددارم متاسفانه سه مرحله جریمه شدم لطفا راهنمائی بفرماییدتا به بنده اجحاف نشود ممنون

سردبیر
همراه مکانیک(@hamrah-mechanic-com)
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۰:۴۹
پاسخ به  بهنام اسدی

سلام بهنام عزیز
سعی کنید در اولین فرصت به یکی از مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی مراجعه و مسئله رو با همراه داشتن مدارک لازم پیگیری کنید. اگر در تهران ساکن هستید، آدرس اسن مراکز در همین مقاله ذکر شده. موفق باشید.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو