اعتراض به جریمه رانندگی و خلافی خودرو

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 2.9 / 5. تعداد رای: 13

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

امروزه پلیس راهنمایی و رانندگی از ابزارهای مختلفی برای شناسایی رانندگان متخلف و صدور قبض جریمه برای آن‌ها استفاده می‌کند. هرچند این ابزارها با هدف کاهش احتمال خطا مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما برخی از رانندگان معتقدند جریمه‌ها به‌اشتباه برای آن‌ها صادر شده‌است. به‌همین‌دلیل راهنمایی و رانندگی امکان اعتراض به جریمه رانندگی را فراهم کرده و به رانندگان این امکان را می‌دهد تا در مدت مقرری، شکایت از جریمه خودرو را اعلام کرده و مدارک خود را ارائه دهند. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه که باید درباره اعتراض به خلافی خودرو و جریمه رانندگی بدانید، با شما در میان بگذاریم، پس با ما همراه باشید.

سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: 
65
در مورد اعتراض و شکایت به خلافی خودرو چه سوالی دارید؟x

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

فرایند اعتراض به جریمه رانندگی اشتباهی خودرو

اگر نسبت به جریمه خودرویتان اعتراض دارید و معتقدید که اشتباهی در جریمه خودرو به‌وجود آمده است، باید بدانید که با توجه به آنچه در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم می‌توانید برای ثبت شکایت از جریمه خودرو اقدام کنید:

 • به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه کنید.
 • یک فرم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید شکایت خود را در آن مطرح کنید.
 • سپس کارشناسان شکایت شما و مدارک ارائه شده را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام می‌کنند. این نتیجه در یک بازه زمانی چندساعته یا چندروزه اعلام خواهد شد.

نکته قابل‌توجه اینجا است که مرکز اجرائیات، شکایت‌ها را با توجه به نوع جریمه رانندگی و نوع تخلف دسته‌بندی خواهد کرد. در ادامه به بررسی انواع جریمه خودرو می‌پردازیم و نحوه اعتراض به جریمه با احتمال موفقیت آن را با هم بررسی می‌کنیم:

اعتراض به جریمه رانندگی الصاقی

این نوع جریمه رانندگی در مواردی صادر می‌شود که راننده در محل انجام تخلف حضور ندارد. در این موارد پلیس با ثبت مشخصات خودرو در داخل قبض جریمه، آن را صادر کرده و جایی بر روی شیشه ماشین الصاق خواهد کرد.

در صورت داشتن اعتراض به این نوع جریمه رانندگی، احتمال موفقیت شما پایین خواهد بود؛ زیرا پلیس وقت کافی برای بررسی جریمه را داشته و احتمال بروز خطا پایین است.

اعتراض به خلافی دوربین

اعتراض به جریمه دوربین چقدر احتمال موفقیت دارد؟
اعتراض به جریمه دوربین چقدر احتمال موفقیت دارد؟

بیشترین شکایت از جریمه خودرو، مربوط به جریمه‌هایی است که توسط دوربین‌ها به ثبت می‌رسند. این نوع از دوربین‌ها یا به‌صورت هوشمند در محل‌های مختلفی نصب شده و تخلفات را رصد می‌کنند یا اینکه یک اپراتور پلیس، آن‌ها را کنترل می‌کند.

برای اعتراض به جریمه رانندگی که از طریق دوربین صادر شده‌است؛ از تصویر تخلف ثبت‌شده استفاده می‌شود. نکته مهم اینجا است که تنها در صورتی به اعتراض شما ترتیب اثر داده خواهد شد که تصویر پلاک در تصویر تخلف ثبت‌شده، واضح نباشد.

اعتراض به جریمه رانندگی دوبرگی

جریمه دوبرگی زمانی صادر می‌شود که راننده به هر دلیلی باوجود اخطار پلیس، توقف نکرده و به دستور بی‌اعتنایی کند. امکان اعتراض به جریمه‌های رانندگی از این نوع نیز وجود داشته و می‌توان گفت که در موارد زیادی به نتیجه رسیده است؛ زیرا پلیس فرصت کافی برای بررسی تخلف انجام‌شده و خودروی موردنظر را ندارد و درنتیجه احتمال بروز خطا افزایش خواهد یافت.

اعتراض به جریمه رانندگی تسلیمی

اعتراض به جریمه رانندگی تسلیمی
جریمه تسلیمی چیست؟

در این حالت راننده به دستور پلیس متوقف شده و مدارک خودرو را به پلیس ارائه می‌دهد. پلیس نیز تخلف راننده را برای او محرز کرده و پس از صدور قبض جریمه، آن را به دست راننده خواهد داد. نکته مهم اینجا است که امکان اعتراض به جریمه‌های رانندگی از نوع تسلیمی وجود ندارد؛ زیرا در این مورد احتمال ایجاد خطا بسیار کم بوده و راننده نیز نسبت به تخلف موردنظر تفهیم شده‌است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

اعتراض به جریمه کرونا

با اجرا شدن محدودیت‌های کرونایی از آذر 1399، افرادی که در ساعات غیرمجاز با خودرو تردد کنند و دوربین‌های راهنمایی و رانندگی تصویر آن‌ها را بگیرند، مشمول جریمه کرونا خواهند شد. این جریمه‌ها از طریق پیامک نیز به راننده اطلاع‌رسانی می‌شوند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می‌کنید این جریمه به اشتباه برایتان منظور شده‌است، در ابتدا باید 10 روز صبر کنید تا جریمه‌ها ثبت نهایی شوند و سپس دیگر مراحل گفته شده در ادامه این مقاله را طی کنید. اما احتمال موفقیت اعتراض به این جریمه کم است؛ مگر اینکه قبلا مجوز تردد در ساعات شبانه را اخذ کرده باشید.

مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی تهران

در شهر تهران، 7 مرکز برای رسیدگی به این اعتراضات درنظر گرفته شده‌اند که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید:

 • مرکز منطقه ۳: بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب و آتش
 • مرکز منطقه ۱۰: بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز
 • مرکز منطقه ۱۴: خیابان نبرد، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی
 • مرکز منطقه ۱۶: خیابان بعثت، خیابان شهید رجایی، خیابان هلال احمر، مقابل سیلو
 • مرکز منطقه ۲۰: شهر ری، خیابان استخر، روبه‌رو فروشگاه شهروند
 • مرکز منطقه ۲۱: تهرانسر،انتهای بلوار یاس
 • مرکز منطقه ۲۲: همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گلها، خیابان یاسمن جنوبی

برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی چقدر فرصت داریم؟

طبق ماده 5 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، رانندگانی که متخلف شناخته شده‌اند؛ تا 60 روز پس از صدور قبض جریمه مهلت دارند که شکایت خود را از جریمه خودرو به قسمت اجرائیات راهنمایی و رانندگی مطرح کنند. در این درخواست باید مدارک و دلایل اعتراض به‌طور صریح بیان شده و در اختیار قاضی قرار بگیرند. کارشناسان ظرف مدت 24 ساعت باید درخواست را بررسی کرده و نتیجه را به شاکی اعلام کنند.

درصورتی‌که شاکی به رای صادرشده اعتراض داشته باشد؛ پرونده برای بررسی بیشتر به واحد رسیدگی به اعتراضات ناشی از تخلفات رانندگی ارسال خواهد شد. در این واحد یک قاضی معتمد از قوه قضاییه و یک کارشناس معتمد از راهنمایی و رانندگی، پرونده را بررسی کرده و دفاعیات شخص را شنیده و سپس رای نهایی را صادر می‌کنند. رای صادرشده در این دادگاه قطعی بوده و امکان اعتراض به آن وجود نخواهد داشت. در صورت رد اعتراض، فرد باید ظرف مدت 20 روز پس از دادگاه، جریمه را پرداخت کند.

مدارک لازم برای اعتراض به خلافی ماشین

برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی باید مدارک زیر را همراه خود به پلیس راهور ببرید تا پرونده شما تشکیل شده و در دستور کار قرار بگیرد:

 • اصل کارت خودرو
 • اصل سند خودرو
 • اصل کارت شناسایی مالک خودرو یا نماینده قانونی او
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت شکایت از جریمه خودرو

مراحل اعتراض به خلافی خودرو

در بسیاری از موارد به‌ویژه در مواردی مانند صدور قبض جریمه با دوربین یا جریمه‌های دوبرگی، شما متوجه صدور جریمه نشده و نمی‌توانید در فرصت 60 روزه برای ثبت شکایت از جریمه خودرو اقدام کنید. این جریمه‌ها در فهرست خلافی خودروی شما ثبت شده و شما باید در زمان ترخیص خودرو از پارکینگ یا فروش خودرو یا هر زمان دیگری، نسبت‌به پرداخت خلافی خودرو اقدام کنید.

در چنین مواردی اگر جریمه‌ای در فهرست خلافی وجود داشت که قصد شکایت از آن را داشتید؛ باید درخواست اعتراض به خلافی خودرو را ثبت کنید. برای این کار باید به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و فرم‌های مربوط به این درخواست را پر کنید. حال باید منتظر بمانید تا مسئول دفتر اعتراض شما را استعلام کرده و مورد بررسی قرار دهد. این فرایند معمولا چند ساعت و شاید چند روز طول خواهد کشید.

آیا اعتراض به جریمه کرونا جواب می‌دهد؟َ
آیا اعتراض به جریمه کرونا جواب می‌دهد؟َ

درصورتی‌که نتیجه استعلام وضعیت اعتراض به خلافی خودرو منفی بود؛ باید به‌صورت حضوری به واحد رسیدگی پلیس راهور رفته و اعتراض خود را مطرح کنید. در این اداره شما باید فرم مخصوص تشکیل پرونده را پر کنید. یک قاضی از قوه قضائیه و یک کارشناس از راهنمایی و رانندگی مسئول رسیدگی به پرونده شما خواهند شد. پس از بررسی، رای به‌صورت قطعی صادر شده و امکان اعتراض به آن وجود ندارد.

ماموران و ابزارهایی که پلیس راهنمایی و رانندگی برای شناسایی رانندگان متخلف از آن‌ها کمک می‌گیرد؛ دقت بسیار بالایی داشته و احتمال اشتباه کردن آن‌ها اندک است. بااین‌حال در مواردی که رانندگان به قبض‌های جریمه یا خلافی خودرو اعتراض دارند؛ می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت اعتراض به جریمه رانندگی به پلیس راهور مراجعه کنند.

سوالات متداول اعتراض به خلافی خودرو

در ادامه به چند سوال رایج در این حوزه پاسخ داده‌ایم:

آیا امکان ثبت اعتراض به خلافی خودرو اینترنتی وجود دارد؟

امکان ثبت درخواست شکایت از جریمه رانندگی یا اعتراض به خلافی خودرو به‌صورت اینترنتی وجود ندارد و همه مراحل به‌صورت حضوری انجام می‌شوند.

شکایت از کدام قبض جریمه‌ها احتمال موفقیت پایینی دارد؟

قبض‌های تسلیمی و الصاقی، شانس چندانی برای موفق شدن فرایند شکایت نخواهند داشت. دلیل آن را در همین مقاله توضیح داده‌ایم.

اعتراض به کدام جریمه‌ها دشوار است؟

تخلفاتی مانند عدم توجه به فرمان پلیس، نداشتن کلاه ایمنی و نبستن کمربند ایمنی در فرایند بررسی با دید سخت‌گیرانه‌تری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

احتمال موفقیت شکایت از کدام انواع خلافی بالاتر از بقیه است؟

اعتراض‌های مربوط به تخلفات عبور از چراغ‌قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود به محدوده طرح ترافیک معمولا با موفقیت بررسی می‌شوند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیاز 2.9 / 5. تعداد رای: 13

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
145 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علی گودرزی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۳:۰۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام بنده در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ساعت ۰۱/۲۸ دقیقه جریمه شدم …و تعجب بنده این هستش که دراین تاریخ سر کار بودم شیفت و با در دست داشتن مدارک و شواهد راهنمایی رانندگی قبول نکرد و با یه برخورد بسیار بد من رو بیرون کردن حالا بنده چکار کنم

حسین ایزی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸ ۲۲:۴۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

بنده تاریخ 5 مرداد در کیلومتر 77 اتوبان قم به تهران جریمه کرونا شده ام در صورتی که پلاک ماشین برای تهران بوده و در اتوبان به سمت تهران در حال حرکت بوده ام. در تاریخ های منع کلی تردد در جاده ها هم نبوده است. باید چه کنم؟

۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۱۰:۱۱
پاسخ به  حسین ایزی

اول تا 10 روز صبر کنید تا این جریمه به لیست خلافی خودرو شما اضافه شود. سپس طبق مراحل گفته شده در همین مقاله عمل کنید؛ یعنی به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و درخواست اعتراض خود را در فرمی که به شما می دهند، بنویسید.

فرهاد اسرار کندلج
۱۴۰۰-۰۵-۲۹ ۱۹:۰۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام ببخشین من درتاریخ5/24از تهران به سمت تبریز بودم یعنی من می‌آمدم شهرستان الان توسط دوربین مکانیزه برام جریمه آمده توقزوین پلیس راه وایستاده بودن گفتن میتوانید برید بی زحمت این مشکل حل کنید

محمدرضا
۱۴۰۰-۰۵-۳۰ ۰۵:۵۰
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

اینجانب قبل ازمحدویت کرونابااتومبیل پلاک تهران واردمازندران شده بودم،ودرمورخه۱۴۰۰/۵/۲۷
هنگام بازگشت،توسط پلیس راهوریک میلیون
جریمه شدم آیابایدبرای اعتراض وطرح شکایت به بابل مراجعه نمایم؟ آیامیتوانم درمحل سکونتم طرح شکایت نمایم؟

احسان
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۰۰:۰۶

سلام من خانه ام شیراز ولی محل کارم یکی از شهرستان های اطراف شیراز است..پس از استعلام از پلیس +۱۰ متوجه جریمه شده ام ..چطور میتوانم اعتراض کنم ؟؟ آیا بخشبده میشود؟

ابوالفضل
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۲۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من ادرس سكونتم شهرستان ملايره پلاكمم واسه همونجاس ولي تهران مشغول كارم بيمه ماشينمم ادرس تهرانه ولي ٦تا جريمه كرونايي واسم اومده چكاركنم؟

سعید
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۱:۵۶

بنده داخل پلیسراه اتوبان حرم به حرم پیامک جریمه آمد ۳نوع تخلف عدم توجه نبستن کمربند نقص چراغها آمد همان موقع رفتم پیش افسر درصورتی که هیچ کدام از تخلفات را انجام ندادم با برخورد بی ادبانه آن افسر مواجه شدم خاک توسرش

فتاح رسولی
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۲۳:۳۵

سلام من در تاریخ ۱۴۰۰/۳/۳۱درجاده ملکان بناب مبلغ ۵۲۵۰۰۰تومان جریمه شدم وپیامش هم تازه اومده ومن درآن تاریخ به شهرستان بناب به دکتر مراجعه کردم وبرگه تردد از فرمانداری مهاباد داشتم من باید چکارکنم باتشکر فتاح رسولی

فتاح رسولی
۱۴۰۰-۰۶-۰۲ ۰۰:۰۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

باسلام من درتاریخ ۱۴۰۰/۳/۳۱درجاده ملکان بناب جریمه ۵۲۵۰۰۰هزارتومانی شدم من درآن تاریخ برای مراجعه به پزشک به شهرستان بناب میرفتم وبرگه تردد ازفرمانداری مهاباد هم داشتم باتشکر

میثم
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۰۰:۵۶
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من چن وقت پیش نوبت دکتر داشتم و قراربود برم تهران و به خاطر محدودیت های کرونا نتونستم به فرمانداری شهرمون مراجعه کنم پس مجبورشدم بدون نامه برم دوهفته تمام به خاطرمنع تردد مجبور شدم تو کرج منزل یکی از اقوام ماندگار شم تا بتونم با خودروی خودم برگردم ولی به دلیل بیماریم نمیتونستم بمونم بلافاصله که از منزل خارج شدیم خودروی گشت به من اخطار حرکت داد در صورتی که من جلوی درب داروخانه بودم برای گرفتن دارو فوری پیامک قبض دوبرگی به مبلغ یک میلیون و پنجاه برای من اومد آخه خدارو خوش میاد منی که برای… بیشتر »

هوشنگ کیانفر
۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۱۴:۴۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام تاریخ ۱۴۰۰/۶/۷اس ام اس برامن اومد که ساعت۱۱و۴۳دقیقه به علت سدمعبر جریمه الصاقی شدم درصورتیکه اون ساعت ماشینم پارکینگ بوده مگه این مدلی هم داریم؟؟؟

خانم محمدی
۱۴۰۰-۰۶-۰۸ ۲۲:۱۰
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام امروز برای من پیامک آمد که در خیابان پیروزی تهران. به علت سد معبر جریمه الصاقی شدید. در حالیکه من ساکن کرج هستم و ماشین در پارکینگ است . بیرون نرفته است. چگونه اعتراض بزنم .

مرجان کمالی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۲:۲۶
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام. در روزهای متوالی شماره ماشینم در خیابانی خیلی دور از محل سکونتم جریمه تردد بعد ازساعت ۱۰شب میشه. و تقریبا هر دویا سه زوز یکبار این جزیمه تکرار میشه در صورتی ماشینم تو پارکینگ خوابیده. بلید چیکار کنم؟؟؟

یاسین سعیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۷:۱۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

ماشین ما اهواز هست ولی جریمه درمیدان فاطمی به ولیعصر ۱۴۰۰/۶/۹جریمه مبلغ دویست هزارتومان کرده.شماره پلاک ۸۷ه ۲۷۸ایران ۲۰

یاسین سعیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۱:۰۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خودرودرپارکینگ استان خوزستان شهرستان اهواز میباشد و دقیقا همان روزنامه تخلف فاطمی به ولیعصر تهران جریمه خورده با پلاک ۸۷ه۲۷۸ایران۲۰ بنام یاسین سعیدی

گروه
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۲۱:۴۲

من پارسال یه جریمه دو برگی برام صادر شده رفتم راهنمایی و رانندگی برای اعتراض اصلا جوابمو ندادن بدون بررسی گفت که قابل اعتراض نیست

اسماعیل عابدینی
۱۴۰۰-۰۶-۱۲ ۱۲:۲۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

اعتراض به جریمه محدودیت کرونایی

حسین
۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۴:۳۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خسته نباشی
خودرو من پلاک غیر بومی گیلان هستش ولی پلاک بنام من هستش
شغلم بیمه ماشینم محل سکونتم گیلان هستش برگه تردد فرمانداریم دارم
الان خودرو من برا کرونا جریمه شده
برا این ک خلافی رو پاک کنم اجراییات گفته باید پلاکتو بومی کنی تا خلافیتو پاک کنم
واقعا لازم ب تغییر پلاک هستش؟؟با اینکپلاک بنام من هستش؟؟
لطفا راهنمایی کنین

سالار
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۱:۲۱
امتیاز دهی :
     

افرادی که اخطاریه قضایی دارن،چه مدارکی لازمه برای اعتراض گذاشتن رو جریمه؟؟؟

Last edited 8 months ago by سالار
مهدی رضاپور
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام
من ماشینم بخاطر خلافی زیاد پلیس توقیف کرد و الان پارکینگ هست
چطور و از کجا بایداقدام به اعتراض یا تقسیط بندی کنم

عبدالنبی نادی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۰:۲۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خسته نباشید من ماشینم دراسنپ کارمیکنم به دلیله بدهی زیاد باسواری ازاصفهان بارگزبردم شمال جریمه طرح کرونا درحال بررسی است امده راهی هست جریمه نشم به خدا گیرپول بودم رفتم

محمد
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۱۰:۵۰
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام جریمه دوبرگی کرونایی شدم در چهارمحال و بختیاری شهر آلونی
من ساکن خوزستان شهر بهبهان هستم
نمیتونم ثابت کنم که از شهر خارج شدم
تمام دوربین های مداربسته اطراف خونه و جاهایی که یادم میاد همت حافظه شون پاک شده ۰۵/۱۹ جریمه شدم
تا امروز ۲۶روز گذشته
برگ جریمه بدون سریال هست
سوالم اینه امکانش هست درخواست بدم برا اینکه راهنمایی از دوربین های خودشون استفاده کنه لحظه نوشتن برگ جریمه
اخه سطح شهر بوده
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

ولی اله اسدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۲۳:۲۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام امروز خلافی گرفتم دو مورد برآیم خلاف ثبت شده در رابطه با تردد شبانه که از ساعت 22 شروع می شود در حالی که ساعت تردد بنده قبل از ساعت فوق‌الذکر می باشد لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه به آنها اقدام کنم

رضا حامدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۹ ۰۰:۲۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من ۵۰۰ هزار تومان درتاریخ ۱۰/۳/۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰ نوشته ورود به شهر نارنجی که اصلا در این تاریخ وضعیت نارنجی یا قرمز نبود آن وقت من جریمه کردن جالب ۳ روز پیش این خالی برای من ثبت شده

ممد
۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۱۸:۴۹
پاسخ به  رضا حامدی

جوابی گرفتین؟منم دقیقا این مشکل برام اتفاق افتاده

محسن احمدی
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۰۲:۳۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

با سلام
برای خودرو من در تاریخ ۹۹/۹/۱ جریمه اومده مبلغ۵۱۰هزار تومان برای محدودیت تردد در صورتی که همون موقع اعلام کردن ۳ روز اول فقط هشداره و جریمه ای صادر نمیشه
چطور بعداز ۹ماه برام قبض اومده ؟

امید
۱۴۰۰-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام 10 مرداد واسم پیام اومده که تو تاریخ 31 خرداد تو راه سمنان به تهران یک میلیون و پنجاه هزار جریمه شدم در حالی که تو اون تاریخ نه سمنان در وضعیت قرمز بوده نه تهران به اعتراضم هم رسیدگی نکردن

محمد
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۳:۲۵
امتیاز دهی :
     

سلام برای بنده در تایخ 21/6/1400ساعت 2:15 جریمه دوبرگی تردد شبانه کرونایی امده.در حالی که اون ساعت پارکینگ بوده ماشین ایا قابل اعتراض هست و امکان اثبات داره

علی
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۴
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من مشکلیکه داشتم به شهر اردبیل رفتم مادرم مریض بود من انجا جریمه سنگین شدم من کارگرم

علی
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من مشکل داشتم رفتم اردبیل مادرم مریض بود جریمه شدم

ملیکا
۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۲۳:۳۲
امتیاز دهی :
     

سلام من برای واکسن زدن در روز های منع تردد جریمه شدم باید چکار کنم راهی برای بخشیده شدن جریمه هست؟ ممنون

سیدجلال
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۶:۳۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام
راننده کامیون تک هستم دیشب تره بار اوردم میدان بار تهران
میخوام بدانم درب خروج میدان ک به پل تند گویان راه داره اگر ساعت یک شب تخلیه بشی چرا جریمه برام صادر شده
روز ک کامیون ممنوع، شب هم ممنوعیت کرونا بدون اینکه اطلاع داشته باشیم چرا جریمه۲۰۰ تومنی؟
چرا درب میدان تابلو نمیزنید ک خرج شدن ممنوع؟
مگر بارنامه مجوز ورود کامیون مخصوصا تره بار نیست؟

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۳۴
پاسخ به  سیدجلال

سلام دوست عزیز،

در این مورد باید به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. امیدوارم مسئله‌تون برطرف بشه. موفق باشید

شهرام شعبانی
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۴۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام در تاریخ ۲۵ مرداد مادرم فوت کرد جهت تشییع رفتیم به مامور هم گفتم ولی جریمه شدن

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۲۹

سلام دوست عزیز،

متاسفیم بخاطر این اتفاق ناگوار. باید زحمت بکشید طبق اطلاعات همین مقاله به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و درخواست اعتراض خودتون رو ثبت کنید. موفق باشید

بهزاد
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۱:۱۰
امتیاز دهی :
     

من اهل شهرستان سقزم ولی پلاک خودرو برای تهرانه جریمه کرونایی برای تردد شهر سقز برام صادر شده درحالی که خانه وزندگی من شهر سقز است؟

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۹
پاسخ به  بهزاد

سلام دوست عزیز،

جای نگرانی نیست. اگر تمایل به تعویض پلک ندارید، باید پلاکتون ثبت بشه. در اولین فرصت به مرکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی مراجعه و موضوع رو اعلام کنید. موفق باشید

میلاد جمالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۱:۲۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام خدا قوت
من تردد ب شیراز زرقان دارم ساکن زرقان هسم محل کارمم شیراز هست
ولی شامل جریمه کرونا ۵۲۵ هزار تومانی شدم

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۶
پاسخ به  میلاد جمالی

سلام دوست عزیز،

در اولین فرصت به مرکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی شهرتون مراجعه کنید. احتمالا فرمی در اختیارتون قرار می‌گیره که پر می‌کنید. حتما مدارک لازم همراهتون باشه چون باید دلیل ترددتون رو ذکر کنید. موفق باشید.

اسماعیل عظیمیان
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۱:۵۷
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

جریمه کرونایی شدم محل سکونت قزوین ولی محل کارم تهران هستش یک میلیون پنجاه هزار تومان جریمه شده چه کار باید بکنم

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۱۱

سلام دوست عزیز،

سعی کنید در اولین فرصت به مراکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی مراجعه کنید. در همین مقاله توضیحات کامل همراه با آدرس‌ها ذکر شده. موفق باشید.

مهدی مومنیان
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۴:۲۰
امتیاز دهی :
     

سلام . من بخاطر بیماری همسرم شبو روز گاهی در درمانگاه و بیمارستان رفتو امد دارم به اندازه کافی مشکلات دارم چرا باید یک میلیون و خورده ای جریمه محدودیت کرونا رو پرداخت کنم مگه کرونا به اندازه کافی امان مارو نبریده . اگه متوجه شدین به جیمیل من پیام بدین و محبت کنید خلافی خودروی منو پاک کنید من به اندازه کافی قانون رو رعایت میکنم ولی این کار شما بس قانونی و سو استفاده از شرایط بحرانیه مردم هست

سردبیر
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۰۰

سلام دوست عزیز،

متاسفانه کاری در این مورد از دست ما برنمیاد و شما باید هرچه زودتر به مراکز رسیدگی به اعتراض جرائم راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید که اگر در تهران ساکن هستید آدرس این مراکز در متن مقاله اومده. راهنمایی‌های کامل‌تر رو هم می‌تونید در همین مقاله ببینید. موفق باشید.

عبدالمجیدموسوی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۴۲
امتیاز دهی :
     

سلام، خودروی همسرم را در مورخه ۳/ ۶ /۱۴۰۰ ساعت ۴/۵ عصر تحویل گرفتم و با توجه به اینکه محل زندگی ما اهواز است و بلاک نصب شده روی خودرو هم مربوط به اهواز بود در اتوبان تهران قم مامورین محترم راهوراجازه تردد را دادند غافل از اینکه دوربینی در کیلومتر ۶۶ نصب است و تمامی ترددهای خودروهای شخصی را ثبت می‌کند. یک میلیون پنجاه هزارتومان جریمه برایمان ارسال شده در صورتی که برگه خروج از نمایندگی را هم مامورین ارائه دادم. سوال اینکه آیا ما باید تا پایان کرونا در تهران آن هم درب نمایندگی زندگی می کردیم. خواهشمندم،… بیشتر »

رحمانی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۲۲:۴۶
امتیاز دهی :
     

سلام من دوبار در محور گیلان قزوین جریمه شدم در عرض یک هفته با اینکه مجوز تردد از فرمانداری هم گرفته ام به نظر شما این امکان هست که جرائم بنده رو پلیس راهور پاک کند؟؟؟

مجتبی ماندی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۰:۵۰
امتیاز دهی :
     

سلام علیکم.در تاریخ ۱۴۰۰/۲/۳۱ به علت فوت خاله ام از کاشان به سمت تهران تردد داشته ام در کیلومتر۷۲ قم به تهران مبلغ یک میلیون و پنجاه هزار تومان جریمه از طریق دوربین شده ام با اطلاع از اینکه در آن تاریخ هم وضعیت کرونایی قرمز نبوده چرا جریمه شده ام لطفا توضیح فرمایید.با تشکر

سدحمید موسوی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۱:۲۰
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام تاریخ ۲۸ شهریور دروبین پل زال در برکشتم ازمنزل ومحل سکونتم در بروجرد که داری سندبه ثبت رسید به نام خانم پیام جریمه تردود کورنای درحال برسی هست برایم پیامک شده برای روشن شدن وحزف اختار چکار کنم ماشینم پلاک اهواز کار ومنبع درامدم سند ملکم مسکونیم دراهواز به نام خودم درهست لطفا راهنمایم کنید ممنونم

حمید رضا قربانی مقدم
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۲:۴۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من راننده استپ هستم ساعت ۱۱شب جریمه شدم مگر نگفتن استپ ماکسیم جریمه نمیشن

مقتدری
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۰۰:۱۸
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من مادر زنم مریضه و خانومم تنها دخترشه مجبوریم هر روز بریم شبها براش پوشاک عوض کنیم حال منو ۶ میلیون جریمه تردد شبانه کرده اند حالا من چکار کنم

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۴۱
پاسخ به  مقتدری

سلام دوست عزیز
باید شکایت ثبت کنید. به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه کنید و فرم شکایت پر کنید. مطالعه همین مقاله هم به بسیاری از سوالاتتون در این باره پاسخ میده. موفق باشید.

محمد رضا زارعی
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۰:۲۶
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من راننده اسنپم و افسر راهنمایی ندانسته مرا جهت رعایت نکردن محدودیت رانندگی جریمه کرده آیا راهی برای پاک کردن جریمه دارم؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۹

سلام دوست عزیز
به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. امیدوارم مسئله‌تون برطرف بشه. با مطالعه همین مقاله می‌تونید راهنمایی‌های موردنیاز در این باره رو کسب کنید.

ابوالفضل
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۱:۴۲
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

من بدبخت به خاطر فوت همسرم که تو شهرستان دفن کردیم دوبار مجبور به تردد شدم و دو بار جریمه شدم واسه تفریح نرفتم کهباید چیکارکنم اخه

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۶
پاسخ به  ابوالفضل

سلام دوست عزیز

خیلی بابت این اتفاق ناگوار متاسفیم. چون دلیل مستند وجود داره، مراحل ثبت شکایت رو با مراجعه به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور انجام بدید. در همین مقاله مراحل و آدرس ها ذکر شده. سلامت و تندرست باشید.

مهدی کیانی
۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۰:۳۵
امتیاز دهی :
     

سلام،در تاریخ ۹شهریور ۱۴۰۰ با پلاک ۲۳ از تهران به سمت اصفهان جریمه یک میلون تومانی صادر شده در صورتی که ممنوعیت تردد نبوده،الان برای تعویض پلاک پرداخت کردم اما اعتراض دارم که چرا باید جریمه اعمال شود،لطفا پیگیری نمایید

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۳۲
پاسخ به  مهدی کیانی

سلام دوست عزیز
بابت این اتفاق متاسفیم. مجله همراه‌مکانیک صرفا با دادن راه‌حل‌های مناسب، نقش اطلاع‌رسانی و کمک به عزیزانی چون شما رو داره و برای رسیدگی به این مورد باید به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. البته باید پیش از تعویض پلاک و پرداخت جریمه اقدام می‌کردید اما شاید ثبت اعتراض و پیگیری مجدد بی‌ثمر نباشه. موفق باشید.

علی اکبر قلعه ئی
۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۱۲:۰۹
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من در تاریخ 1400/06/06 از تهران به استان اراک مراجعه داشتم جهت گواهی اشتغال به تحصیل فرزندم که دانشجوی اراک می باشد ولی یک میلیون پنجاه تومان جریمعه شدم باید چه طوری پیگیری کنم

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۲۲

سلام دوست عزیز
همراه با مدارک خودرو و مدرکی که موضوع رو اثبات بکنه به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور مراجعه و ثبت شکایت کنید. به امید خدا مسئله‌تون برطرف میشه. موفق باشید

علی افشار
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۲۱:۵۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام بنده راننده اسنپ هستم،( ولی بعضی وقت ها آزاد برای یه شرکتی وسیله میبرم) ۱۴۰۰/۶/۸ یه سرویس رفتم قم و همون روز برگشتم ۱/۰۵۰/۰۰۰ تومان از طریق دوربین جریمه شدم آیا مدرک بیارم بخشودگی بهم میخوره؟

سعید
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۲۰:۱۱
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام جریمه خروج از استان های قرمز شدم مبلغ یک ملیون و پنجاه هزار تومن ولی از استان خارج نشدم باید چکار کنم؟ تاریخ هم ۲ ماه پیش بوده

سردبیر
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۹
پاسخ به  سعید

سلام سعید عزیز
در اولین فرصت با داشتن مدارک لازم و با مراجعه به مراکز رسیدگی به شکایات راهنمایی رانندگی، اعتراض ثبت کنید. اگر ساکن تهران هستید آدرس این مراکز در مقاله آمده.

جواد
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۳:۲۳
امتیاز دهی :
     

مگر در زمان محدودیت کرونا آدم شعور ندارد که بیرون نرود من خودم مادر کرونا گرفته و مجبور شدم برای درمان به بیمارستان مراجعه کنم در همین پروسه درمان که مادرم فوت شده چهار جریمه دویست هزار تومانی که آخری 210هزار تومان بوده جریمه شدم جمعأ 810000هزار تومان من راضی نیستم و انشاالله که به سر تک تک کسانی که مصوب این طرح بودند بیایید و مادرشان بر اثر کرونا فوت شود امیین

سردبیر
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۶
پاسخ به  جواد

سلام جواد عزیز
ناراحتیتون رو درک می‌کنیم. اعتراضتون رو با داشتن مدارک لازم برای اثبات دلیل تردد، ثبت کنید. اگر ساکن تهران هستید، آدرس مراکز موردنظر برای ثبت شکایت در این مقاله آمده.

مهدی
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۱۵:۴۵
بازخورد روی دیدگاه سوالات خود را با کلیک روی علامت سبز رنگ روبه‌رو از ما بپرسید: " بیشتر »

بنده اصلا تا بحال رفسنجان نرفتم، ولی قبض دوبرگی تردد غیر ضروری صادر شده، آخه بی عدالتی تا چه اندازه؟؟

سردبیر
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۱۷:۴۰
پاسخ به  مهدی

شما از طریق ثبت شکایت و با مراجعه به یکی از مراکز رسیدگی به این موارد می‌تونید مسئله رو پیگیری کنید. اگر ساکن تهران هستید آدرس مراکز در مقاله ذکر شده. مدارک لازم رو همراه خودتون داشته باشید.