مقایسه سورن پلاس و شاهین | کدام برتر است؟

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم به مقایسه سورن پلاس و شاهین بپردازیم، زیرا با هم‌قیمت شدن این دو محصول خانوادگی در بازار احتمالا بسیاری از خریداران از خود می‌پرسند که حالا باید سورن پلاس بخریم یا شاهین ؟ همراه مکانیک را دنبال کنید تا در این مقاله به پاسخ‌های شما در مورد خرید شاهین یا سورن پلاس و مزایا و معایب هر کدام نسبت به یکدیگر پاسخ دهیم.

مقایسه سورن پلاس و شاهین از جنبه طراحی

فاصله سورن پلاس و شاهین از لحاظ طراحی نسبتا زیاد به نظر می‌رسد، به ویژه در بحث طراحی بیرونی به دلیل آنکه شاهین خودرویی مدرن و با طراحی اصولی‌تر به حساب می‌آید، احتمالا بسیاری از مشتریان تمایل بیشتری به شاهین نشان خواهند داد. وجود انحناهای ظریف و هنرمندانه‌تر در ترسیم نمای بیرونی محصول سایپا باعث شده جلوه قدیمی بدنه سورن پلاس بیشتر به چشم بیاید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

همان‌طور که می‌دانید سورن پلاس در اصل نمونه به‌روز شده سمند سورن است که سال‌ها پیش به‌عنوان نسخه فیس‌لیفت سمند راهی بازار ایران شد و حتی در نمونه پلاس نیز تغییرات آن چندان چشمگیر و جذاب نبوده است. صرف تغییر گرافیک چراغ‌ها و افزودن برخی جزئیات نه‌چندان مهم دیگر به بدنه سورن پلاس، باعث نشده که این خودرو نسبت به محصولات جدیدتری همچون شاهین سایپا شمایل دلرباتری ارائه دهد. بنابراین در بحث مقایسه سورن پلاس و شاهین از نظر طراحی بیرونی می‌توان به جرات گفت محصول سایپا خودرویی زیباتر خواهد بود.

سورن پلاس

اما شاهین در مورد طراحی داخلی به اندازه نمای بیرونی ظرافت به خرج نداده و داشبورد نه‌چندان جذابی را در کابین خود جا داده. هر چند طرح این داشبورد نسبت به سمند سورن جدیدتر است اما شاید برخی افراد همان طرح ساده اما پخته‌تر داشبورد سورن پلاس را ترجیح بدهند. از لحاظ کیفیت متریال کابین وضعیت سمند سورن پلاس نسبت به حریف بهتر احساس می‌شود و کاربر پس از لمس متریال داخل این خودرو حس مرغوب‌تر بودن مواد به کار رفته در محصول ایران خودرو را تا حدودی خواهد چشید. با توجه به بازه مشابه قیمت شاهین و سورن پلاس، این برتری محسوسی برای سورن پلاس به حساب می‌آید.

نمای داخل شاهین

صندلی‌های ردیف عقب در هر دو خودرو نسبتا جادار و مناسب حضور سرنشینان بزرگسال طراحی شده است با این حال به دلیل فاصله محوری بزرگتر، شاید این فضا در سمند سورن پلاس کمی راحت‌تر به نظر برسد. در مورد صندوق عقب نیز باید گفت با توجه به ظرفیت ۵۰۰ لیتری گنجایش صندوق سمند سورن پلاس نسبت به ظرفیت ۴۲۰ لیتری صندوق شاهین، واضح است که برتری با محصول سدان ایران خودرو خواهد بود.

نمای داخل سورن پلاس

مقایسه فنی سورن پلاس و شاهین

در ادامه مبحث مقایسه شاهین و سورن پلاس به بخش فنی این دو خودرو می‌رسیم. از دیدگاه کارشناسی خودرو، مقایسه موتور سورن پلاس و شاهین این نکته را نمایان می‌کند که این دو پیشرانه از لحاظ آمار فنی وضعیت نسبتا نزدیک به یکدیگر دارند و توان فنی آنها چندان اختلافی با هم ندارد. زیرا موتور ۱.۷ لیتری EF7 سورن پلاس معادل ۱۱۳ اسب بخار و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور ارائه می‌دهد و این ارقام برای موتور شاهین معادل ۱۱۰ اسب بخار و ۱۷۸ نیوتن متر است.

موتور سورن پلاس

اما نکته اینجاست که موتور سمند سورن پلاس از نوع تنفس طبیعی ۱۶ سوپاپ بوده اما موتور شاهین یک پیشرانه ۸ سوپاپ به حجم ۱.۵ لیتر و مجهز به سیستم مکش توربوشارژ است. این مورد باعث می‌شود تا هزینه‌های نگهداری و معایب احتمالی در موتور شاهین نسبت به پیشرانه حریف کمی بیشتر باشد، به ویژه حساسیت نسبت به کیفیت بنزین و روغن مورد استفاده برای محصول سایپا بیشتر خواهد بود. میزان مصرف سوخت شاهین نسبت به رقیب پایین‌تر است اما در عوض از لحاظ شتاب و چابکی نسبت به سورن پلاس ضعف نشان می‌دهد.

مدل خودرو

سورن پلاس

شاهین 

پیشرانه 

چهار سیلندر تنفس طبیعی-16سوپاپ

چهار سیلندر توربو-8سوپاپ

حجم موتور

1.7 لیتر

1.5 لیتر

حداکثر قدرت

113 اسب بخار

110 اسب بخار

حداکثر گشتاور

153 نیوتن متر

178 نیوتن متر

گیربکس

پنج سرعته دستی

پنج سرعته دستی

مصرف سوخت(ترکیبی)

7.36 لیتر

7.2 لیتر

شتاب صفر تا 100 

12 ثانیه

13.5 ثانیه

حداکثر سرعت

189 کیلومتر بر ساعت

190 کیلومتر برساعت 

وزن (کیلوگرم)

1240

1260

مقایسه تجربه رانندگی

در مورد مقایسه رانندگی با این دو خودرو باید بدانید که سورن پلاس سواری کمی نرم و چابک‌تر ارائه می‌دهد. موتور ۱.۷ لیتری این خودرو با سروصدای کمتر می‌تواند چابکی و نشاط بیشتری را به شما عرضه کند، این در حالی است که موتور توربوشارژ شاهین ضمن ایجاد سروصدای زیادتر به دلیل استفاده از سیستم توربو، شتاب و چابکی مورد انتظار را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

از لحاظ هندلینگ وضعیت هر دو خودرو در شرایط عادی مناسب است اما شاید پایداری سورن پلاس هنگام عبور با سرعت بالا در سر پیچ‌ها نسبت به حریف کمی اطمینان‌بخش‌تر احساس شود. از لحاظ تسلط بر سطح جاده و بدنه خودرو، وضعیت راننده شاهین بهتر به نظر می‌رسد و راننده این خودرو احساس تسلط بیشتری نسبت به ماشین خود خواهد داشت. سیستم ترمز شاهین کمی قدرتمندتر به نظر می‌رسد که دلیل آن را می‌توان استفاده از ترمز دیسکی برای چرخ‌های عقب این محصول دانست. متاسفانه سورن پلاس همچنان از ترمز کاسه‌ای برای تایرهای عقب استفاده می‌کند.

مقایسه آپشن های سورن پلاس و شاهین

در بحث تفاوت سورن پلاس و شاهین سایپا از نظر آپشن های رفاهی می‌توان گفت شاهین جی دنده‌ای علی‌رغم برخی کمبودها، نسبت به سورن پلاس برتر است. زیرا محصول سایپا از امکاناتی مثل سانروف، روکش صندلی چرمی، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، نمایشگر لمسی مالتی مدیا ۷ اینچی، اتولایت، دوربین عقب، نویگیشن، فرمان برقی و حسگر فشار باد تایرها برخوردار است که محصول ایران خودرو فاقد آنهاست. اما در سوی دیگر سمند سورن پلاس نیز دارای آپشن بسیار مهم کروز کنترل، تنظیم برقی پشتی صندلی‌های جلو و گرمکن آینه‌های جانبی است که کاربران نسخه دنده‌ای شاهین جی به آن دسترسی ندارند.

دو کیسه هوا، سنسور پارک عقب، دیلایت، چراغ بدرقه، تهویه اتوماتیک و آینه های جانبی تاشونده برقی، مهمترین آپشن های مشترک بین این دو خودرو محسوب می‌شوند.

پشت آمپر سایپا شاهین

از لحاظ سطح ایمنی نمی‌توان به طور دقیق در مورد برتری یکی از این دو محصول اظهارنظر کرد؛ زیرا نتایج تست‌های تصادف آنها برای ما به طور قطعی مشخص نشده است اما با توجه به حضور محصول سایپا در برخی تست‌های تصادف اروپا و کسب امتیاز خوب از این آزمون، به نظر می‌رسد وضعیت شاهین از لحاظ ایمنی نسبت به محصول ایران خودرو که از پلتفرم قدیمی‌تری استفاده می‌کند، بهتر باشد.

نتیجه‌گیری؛ سورن پلاس بخریم یا شاهین ؟

 هر یک از این دو خودرو مزیت‌های مختص به خود را دارند که می‌توانند دسته‌ای از مشتریان را به سوی هر کدام سوق دهد. بر این اساس می‌توان گفت اگر کابین جادار و باکیفیت‌تر، صندوق عقب بزرگ‌تر، پیشرانه کم‌دردسرتر، چابکی بهتر و برخورداری از امکاناتی مثل کروز کنترل و تنظیم برقی صندلی‌ها جزو معیارهای اصلی مشتری باشد، سورن پلاس می‌تواند گزینه بهتری برای او تلقی شود.

نمای عقب سورن پلاس

 در غیر این صورت خودرو شاهین به دلیل طراحی ظاهری زیباتر، پلتفرم به‌روزتر، ایمنی بالاتر، پرستیژ بیشتر می‌تواند نظر برخی دیگر از مشتریان را با خود همسو سازد. در مجموع به نظر می‌رسد اگر یک موتور ۱۶ سوپاپ تنفس طبیعی روی شاهین نصب شده بود، حالا این خودرو می‌توانست به‌راحتی بر سورن پلاس غلبه کند اما به دلیل حساسیت‌های بیشتر موتورهای توربوشارژ و همچنین برخی معایب فنی که به طور خاص برای موتور شاهین پیش آمده است، این پیشرانه فعلا نمی‌تواند رقیب مناسبی برای موتور پرفروش و پرطرفدار ۱.۷ لیتری تنفس طبیعی EF7 در ایران باشد. شما همراهان عزیز می‌توانید از خدمات فروش اقساطی سایپا که توسط شرکت همراه مکانیک ارائه می‌شود، برای خرید خودرو مورد نظر خود بهره مند شوید.

در مورد مقایسه کیفیت شاهین سایپا و سورن پلاس نیز باید گفت به طور کلی نباید از سطح کیفی این دو محصول انتظار بالایی داشت اما نسبت به دیگر تولیدات هم‌رده، کیفیت ساخت شاهین و سورن پلاس تاحدودی قابل قبول به نظر می‎‌رسد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که تمایل به فروش فوری خودرو خود دارید؛ بازار خرید و فروش سورن پلاس فعلا از شاهین کمی بهتر است.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
43 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
پیام
1401-05-29 14:54

سورن پلاس ۳۳۰ تمن شاهین ۳۶۰ تمن
کجا هم قیمتن؟؟؟؟؟

مسعود
1401-05-30 13:27
پاسخ به  پیام

سورن ۳۴۰ هست شاهین هم ۳۴۸ الان گیر شما ۸ میلیون اختلافه اگه اینجوریه که دو تا ماشین یه قیمت واستون پیدا کنیم

میثم
1401-08-10 13:10
پاسخ به  پیام

دوست عزیز قیمت سورن پلاس ۳۶۰

مصطفی
1401-05-29 16:43

کسی که این مقاله رو نوشته یا تاحالا شاهین ندیده یا سوار نشده. به عنوان کسی که خودم سورن پلاس دارم و پدرم شاهین عمیقا معتقدم در مقام عمل سورن پلاس هیچ حرفی برای گفتن نداره. هم هندلینگ هم سواری و هم کند و شتاب شاهین خیلی بهتر و ایده آل تر از سورن پلاسه. خدا کنه بتونم برم رو مخ بابام ماشینا رو باهم عوض کنیم

رضا
1401-05-30 14:38
پاسخ به  مصطفی

باشه ما هم باور کردیم

استون
1401-05-30 23:02
پاسخ به  مصطفی

ای ناقلا میخای شاهینت رد کنی بره نمیدونی چکار کنی

M. gh
1401-05-31 23:44
پاسخ به  مصطفی

موندی چطور شاهین رو به کسی بندازی؟

امیر
1401-06-01 07:33
پاسخ به  مصطفی

ایشان ککاملا درست می‌گویند. نویسنده اصلا شاهین رو ندیده و سوار نشده. اصلا قابل قیاس نیست

سعید
1401-06-01 10:57
پاسخ به  مصطفی

همیشه مرغه همسایه غازه ؛)

امیرحسین
1401-07-25 05:22
پاسخ به  مصطفی

از دروغ خیلی بدم میاد کجا هند لینگ شاهین بهتره ماشین سر پیچ ها در میره کجا شتابش بیشتره؟ شما تا به حال دستت هم به سوئیچ سورن پلاس هم نخرده

فرهاد
1401-08-14 09:17
پاسخ به  مصطفی

فکر کنم نیاز به دیدن نیست ، موتور 8 سوپاپ مجهز به توربو یعنی فاجعه . بعد از 30 یا 40 هزار کارکرد اونوقت متوجه میشی …

فرهاد
1401-05-29 20:17

از بین این دوتا و توی این رنج قیمتی انتخاب من باز هم یک ماشین خارجی سی سال کار هست که سگش شرف داره به لگن های ایرانی

علی
1401-05-29 22:19

هر دو تاش آشغال بیش نیستن حیف این همه پول که به این آشغال ایرانی و چینی ملت همیشه در صحنه میدن و صف وامیستن و خوشحال هم هستن…

محمود
1401-05-30 11:07
پاسخ به  علی

سلام . خوب مردم چی بخرن وقتی تا زیر یک میلیارد آشغالهای چینی و ایرانی هست ، کره ای و ژاپنی هم سالمش بالای یه میلیارده. چاره ای نیست مگر انتخاب دیگر و تنوع دیگری وجود داره.

امیر
1401-07-13 21:58
پاسخ به  علی

تو نخر

میثم
1401-08-10 13:12
پاسخ به  علی

همیشه انتخاب ما ایرانی ها بین بد و بدتره

سم اس
1401-05-30 15:23

سورن بدنه ی خفن تری داره. اگر ب قیمت ک‌ پارس اشغال از هر دوی این ها بالاتر توی بازار ولی بی کیفیت تر.قیمت ها نزدیک هستن.
بین سورن و شاهین . سورن انتخاب بهتریه ماشین کشیده تر و جا داراتر و نرم تر و موتور قوی تر.

Last edited 3 months ago by سم اس
امیر
1401-06-05 00:06
پاسخ به  سم اس

داداش همون پارس آشغال سورن پلاس رو با اون دریچه گاز مسخرش داخل دنده یک نقطه می کنه

امیرحسین
1401-07-25 05:23
پاسخ به  امیر

چی میگی شما حرفت خنده داره پارس با شتاب ۱۳/۵ ثانیه میتونه سورن پلاس بگیره آخه

مهیار داودی زاده
1401-05-30 20:12

خودروی شاهین به نظر من خیلی بهتره نسبت به سمند سورن پلاس و هر ماشین ایرانی با این که از تولیدات و محصولات ایرانیه ساخت ایران بدم میاد نفرت دارم حالم بهم میخوره ولی خودروی شاهین رو خیلی دوست دارم و عاشقش هستم بودجم کمه وگرنه حتما و قطعا میخریدم همون‌طور که گوشی جی ال ایکس شاهین ۳ فایوجی رو خریدم دارم استفاده میکنم هشتگ
#حمایت از تولیدات ملی ایران زمین

Last edited 3 months ago by مهیار داودی زاده
هاشمی زاده
1401-05-31 14:44

قطعا شاهین.ایمنی بسیار بالاتری داره و کشش موتورش باتوجه به گشتاور ۱۷۸ نیوتن متریش هم عالیه

Abbas
1401-05-31 19:09

سورن پلاس عشقه

حافظ
1401-06-01 13:10
امتیاز دهی :
     

دادا شاهین کلا بهتره فقط یه نقطه ضعف داره که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی تو سر شاهین میکوبه اونم موتور پراید که به اندازه ئ مقدار یه هوا کمتر از ۲ دهم لیتر بزرگترش کردن و رو خانواده تیبا و برو بچهاش گذاشتن که ماشاالله از فلانم زیادترن این بر و بچه هاش و هر روزم سایپا یکی دیگه میزاد با این پیشرانه حالا این پیشرانه که تکنولوژیش واسه ۳۵ سال پیش روش ئ توربو شارژ بسیار بی کیفیت هم نصب کردن حالا بماند بنزین داخل حتی سوپر اکتانش از ۹۰ بالاتر نمیرود ۹۰ هم خیلی خیلی خیلی… بیشتر »

ابراهیم
1401-06-01 22:06

درود بر دوستان عزیز عزیزان یه خواهش ازتون دارم، لطفا هر آنچه که تصور شما از هر خودرویی هست رو کامنت نکنید، بلکه اگر بصورت عملی خودرویی رو تو بلند مدت تست کردین، یعنی حداقل یک روز کامل در شهر و یک روز کامل در جاده باهاش رانندگی کردین، تجربیاتتون رو به اشتراک بگذارید. چون شاید این نظرات باعث که یک نفر یک انتخاب اشتباه کند و از لحاظ وجدانی درست نیست کسی ر گمراه کنیم. من خودم بعد از یک ماه تحقیق کامل در مورد این دو خودرو به این نتیجه رسیدم که خودرو شاهین از سورن پلاس بهتره… بیشتر »

محمدرضا
1401-06-02 21:40

اصلا شاهین ارزش خریدنداره ودربلندمدت افت توان محسوسی پیدامیکنه…

یحیی
1401-08-07 10:26
پاسخ به  محمدرضا

سلام من یه سورن پلاس ثبت نام کردم
چون پدرم یه مل قدیمیش را داره لا مذهب میکنه وحرکت میکنه بیش از 10 ساله داره کار میده هرجوری هم بخاهی با این ماشین رفته فکر کنم تو دراز مدت این ماشین بیشتر خودشانشون بده ازلحاظاستقامت حرف اول را میزنه برای کسی که میخاد کلا نگهش داره
من قبلش سایناداشته خیلی باهاش مشکل داشتم کلا گروه سایپا همیشه ضعیف عمل میکنه

مجید بخششی
1401-06-03 10:24

از نظر موتوری قطعا سورن موتور بهتر به روز تر وقدرتمند تری داره وچند سال هست امتحانش رو پس داده وایرادات کلی اون گرفته شد.ولی شاهین یک موتور هشت سوپاپ منسوخ داره که الان در هیچ کجای دنیا موتور هشت سوپاپ تولید نمیشه ولی از نظر ظاهری قطعا شاهین زیبا تره ولی از لحاظ متریال محصولات داخل کلا باهم فرقی ندارن وهر دو کیفیت پایینی دارن به نظر من اگر کسی میخواد شاهین بخره ۲۰۷ گزینه خیلی بهتری هست وکسی که میخواد سورن بخره دنا گزینه خیلی جذاب تری هست الان دیگه با زیر یک میلیار نمیشه ماشین غیر ایرانی… بیشتر »

Last edited 3 months ago by مجید بخششی
امیر
1401-06-05 00:10

شاهین بهتره چون قشنگتره و امکانات بیشتری مثل سانروف داره و مثل سورن پلاس مسخره دریچه گازش تاخیر چند ثانیه ای نداره و همچنین اگه تو جاده با سرعت بری تو هوای بیرون داخل ماشین صدا نمیاد مثل سورن پلاس

مهدی
1401-07-19 01:22
پاسخ به  امیر

سلام من سورن رو تازه گرفتم و یک سفر تا مشهد رفتم نرم و جا داره و راحت و صدای اضافی هم هم داخل کابین نمیاد

Last edited 1 month ago by مهدی
امیرحسین
1401-08-05 13:59
پاسخ به  امیر

با همون تاخیر کوچیک شاهینو نقطه میکنه

فرهاد
1401-08-14 09:23
پاسخ به  امیر

رنگش صورتی هم باشه که دیگه خیلی هم بهتره ، … واقعا این چه طرز نظر دادنه ؟؟؟ چون سانروف داره و قشنگتره پس بهتره ؟؟؟؟ پیشرانه 8 سوپاپه تیبارو گذاشتن رو یک اتاق جدید و میدن دست مصرف کننده !!!!! این یعنی فاجعه . اصلا کاری به سورن ندارم ولی این شاهین از همون اول اختلاف قیمت بین کارخونه و بازار نداشت چون همه میدونستن چه اعجوبه ایه…

رحیم
1401-06-05 17:13

من که هیچکدوم رو ندارم پس فرقی برام نداره. هر کدومشو که گیرم بیات رو سر میزارم.

محمد
1401-06-05 20:00

واقعا شاهین یه سر و گردن بالاتره !!! بدنه قویتر موتور با گشتاور بیشتر فوق العاده نرم تر و محکم تر و امکانات خیلی بیشتر و هندلینگ بهتر ! این مقایسه توهینه به شاهین

سام
1401-06-14 21:37

دوستان خودم شاهین دارم، ماشین اداره ام هم سورن پلاس هست. به نظر من شاهین بهتره، فرمان برقی شاهین عالیه، سورن فرمانش در مقایسه با شاهین مثل بتن خشک هست.
در سربالایی با کولر سورن خیلی ضعیفه ولی شاهین کم نمیاره.
از لحاظ زیبایی شاهین سرتر هست و شاهین خودرویی هست که برای کسانی که دنبال نسخه های بروز و آپشن دار هستن گزینه مناسبی هست. اما فعلا بازار خوبی ندارند چون تازه آمده تو بازار، موفق باشید

امید
1401-06-25 15:47

واقعا تاسف باره که در سال ۲۰۲۲ که تمام کشورهای حوزه خلیج فارس دارند از بهترین خودروهای روز دنیا اون هم با بهترین شرایط خرید استفاده می‌کنند . اومدن با بستن مرزها و ایجاد انحصار و رانت برای خودی ها مردم رو به جون هم انداخته و داره لگدهای تولید داخل رو با قیمت های مضحک میفروشن. البته از ماست بر ماست که حاضریم بریم تو صف این آشغالها وایسیم

قاسم
1401-07-16 00:00

مطلبتون رو کامل خوندم،بسیار عالی بود.
کمک زیادی بهم کرد. ممنون از لطفتون

امیرحسین
1401-07-19 19:07

سورن پلاس بهتره

امیرحسین
1401-07-25 05:19

ظاهر شاهین بهتره و آپشناش ولی یادتون رفت سورن پلاس رو هم جدیدن مانیتور میزاره شرکت پس شاهین یه سانروف اضافه داره و ترمز عقب دیسکی که مهم نیست ولی سورن پلاس موتورش بهتره و ماشین چابکی هست و کیفیتش خیلی بهتره مخصوص داشبوردش از فوم نرمه و جادار تره ارزش خرید سورن پلاس بیشتره آخه آدم ۳۶۰ میلیون بده موتور پراید سوار بشه

حمید کیان
1401-07-28 23:41

با عرض سلام من سمند سورن پلاس دارم مدل ۱۴۰۰ و۲۰۰۰ تاکارکرد تا الان ۱۰ بار نمایندگی بردم به خاطر خرابی هاش به نظر شما ایا بدم یه شاهین صفر بخرم یا نه لطف کنید راهنمایی کنید

امیرحسین
1401-08-05 13:57
پاسخ به  حمید کیان

دوست عزیز خیلی ببخشید شما دورغ میگی سورن پلاس داری سورن پلاس ماشین با کيفيت هست بین محصولات داخلی خرابی زیاد نداره یا شایدم شما ماشین سواری بلد نیستی والا تا به حال هر کی داشته راضی بوده

ایمان
1401-08-01 08:57
امتیاز دهی :
     

والا من یه پارس tu5 مدل 1400 دارم که پارسال تو قرعه کشی برنده شدم.قبلش یه کوییک r داشتم که فروختم و با پولش پارس را ثبت نام کردم.خب برای من چون با پول کوییک سوار پارس tu5 شدم معامله شیرینی بود ولی باید بگم از نظر کیفیت واقعا قابل مقایسه با هیچ ماشینی نیست. کیفیت داشبورد و رودری ها آشغال، سه تا از بلندگو ها نیمسوز شدن، آیینه های جانبی هر دو لق شدن رو گارانتی تعویض کردم دوباره لق میزنن. جعبه فرمان لرزش شدید داره بردم گارانتی تعویض کردن بعد یک ماه دوباره همون جور شد. گیربکس هم… بیشتر »

امیرحسین
1401-08-05 13:55
پاسخ به  ایمان

داداش سورن پلاس بگیر هم پارس tu5و شاهین رو میخوره از نظر شتاب قدرت ظاهرشم از پارس بهتره

نصراله
1401-08-01 21:49

من سورن پلاس داشتم و بیست روز پیش با شاهین عوض کردم
الانم مثل سگ پشیمونم