207 بخریم یا 206 SD؟ | مقایسه 207 با 206 صندوقدار

فهرست مطالب

پژو 207 دنده ای و 206 صندوقدار این روزها تقریبا در یک رده قیمتی قرار گرفته‌اند؛ پس به نحوی رقیب هم محسوب می‎شوند و ممکن است مشتری در مورد اینکه کدام را بخرد، با ابهاماتی روبرو شود. این دو محصول ایران خودرو از لحاظ ساختاری کاملا مشابه هم هستند اما از نظر ظاهری و فرم بدنه تفاوت‌هایی با هم دارند. اگر می‌خواهید بدانید که کدام یک از آنها انتخاب بهتری برای شما است، مطلب مقایسه 207 با 206 صندوقدار را تا انتها مطالعه کنید.

 

مقایسه 207 با 206 صندوقدار از نظر ظاهری

مقایسه 207 با 206 SD از نظر طراحی ظاهری و تعیین برنده این بحث کار نسبتا ساده‌ای به نظر می‌رسد. زیرا اکثر مشتریان با ما موافق هستند که پژو ۲۰۷ بین محصولات ایران خودرو به عنوان یک محصول زیبا و عامه‌پسند شناخته می‌شود و طراحی ظاهری، به‌ویژه نمای چهره آن جذابیت بیشتری نسبت به ۲۰۶ صندوقدار ارائه می‌دهد.

 

 پژو 207

 

ضمن آنکه طراحی صندوق پژو ۲۰۶ اس دی نیز ناهماهنگی بدنه این خودرو را تا حدودی افزایش داده و در مجموع باعث می‌شود تا ما  ۲۰۷ را به عنوان برنده این بخش انتخاب کنیم.

 

206 صندوقدار

 

در مورد نمای داخلی اما باید کمی محتاطانه‌تر صحبت کرد؛ زیرا پژو ۲۰۷ با وجود آن که خودروی جدیدتری محسوب می‌شود، اما از داشبوردی به نسبت ساده استفاده می‌کند که طراحی آن در این روزها چندان هیجان‌انگیز و پرطرفدار به نظر نمی‌رسد. البته در این بین حضور غربیلک فرمان جدید و نمایشگر مالتی مدیا می‌تواند بر جذابیت‌های نمای داخلی پژو ۲۰۷ نسبت به ۲۰۶ صندوقدار اضافه کند.

 

مشاهده قیمت روز و خرید پژو 206 صندوقدار در مدل‌های مختلف از نمایشگاه همراه مکانیک

 

داخل پژو 207

 

در طرف دیگر طراحی داشبورد پژو ۲۰۶ گرچه بسیار قدیمی‌تر است اما شاید امروزه همچنان طرفدارانی داشته باشد و حتی برخی از مشتریان نمای داخلی و به‌ویژه طرح داشبورد ۲۰۶ را نسبت به نمای داخلی ۲۰۷ ترجیح بدهند.

 

کابین پژو 206 تیپ 5

 

کیفیت ساخت ادوات داخلی پژو ۲۰۷ بالاتر از ۲۰۶ احساس می‌شود و به نظر می‌رسد که فرایند مونتاژ به صورت باکیفیت‌تر روی این خودرو صورت گرفته است. همچنین به دلیل یکسان بودن پلتفرم این دو خودرو، بخش داخلی آنها تقریبا به یک اندازه فضا دارد و صندلی‌های ردیف عقب هر دو آنها برای حضور افراد بزرگسال چندان مناسب و راحت نیستند. به‌خصوص از نظر فضای زانو یا سر، افراد بلندقد در صندلی‌های ردیف عقب ۲۰۶ با محدودیت جدی مواجه می‌شوند.

اما مزیت اصلی پژو ۲۰۶ صندوقدار نسبت به ۲۰۷ هاچبک، وجود یک صندوق عقب ۴۰۰ لیتری است که در مقایسه با صندوق ۲۴۵ لیتری پژو ۲۰۷ فضای بسیار بیشتری در اختیار اسباب و وسایل سرنشینان قرار خواهد داد.

 

مشاهده قیمت روز و خرید پژو 207 در مدل‌های مختلف از نمایشگاه همراه مکانیک

 

مقایسه 207 با 206 صندوقدار از نظر فنی

مقایسه 207 با 206 SD در بحث فنی از یکسان بودن قوای محرکه این دو خودرو و درنتیجه توان فنی مشابه آنها حکایت می‌کند. زیرا هر دو محصول ایران خودرو با یک نوع موتور و گیربکس در بازار ایران حضور پیدا کرده‌اند؛ موتور ۱.۶ لیتری تیوفایو با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر که توان حاصل از آن به وسیله یک گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

 

موتور پژو 207

 

وزن این دو خودرو هم تقریبا یکسان است و بنابراین توان حرکتی هر دو را می‌توان در یک سطح ارزیابی کرد. میانگین شتاب صفر تا صد ۲۰۷ و ۲۰۶ اس دی معادل ۱۱.۵ ثانیه است و در مجموع به نظر می‌رسد که توان حرکتی آنها اختلاف چندانی با هم ندارد.

کیفیت سواری ۲۰۷ و ۲۰۶ صندوقدار گرچه خیلی نرم نیست اما چندان آزاردهنده و خشک هم احساس نمی‌شود. البته حاضران در صندلی‌های عقب این خودروها ضربات و کوبش بیشتری را در مسیرهای ناهموار احساس خواهند کرد. ورود سروصدا به کابین در هر دو خودرو احساس می‌شود اما این مورد در پژو ۲۰۷ کاهش یافته و می‌تواند رضایت بیشتری برای مشتری به همراه داشته باشد.

 

پژو ۲۰۷

 

در مورد هندلینگ و پایداری پژو ۲۰۷ و ۲۰۶ صندوق‌دار هم باید گفت که به دلیل یکسان بودن نوع شاسی و پلتفرم، در عمل شاهد عملکردی تقریبا مشابه هستیم. اما به نظر می‌رسد که پژو ۲۰۶ صندوقدار به دلیل تقسیم وزن کمی بهتر، بتواند نسبت به ۲۰۷ به‌ویژه هنگام حرکت سریع و پرشتاب، کمی پایدارتر ظاهر شود و هندلینگ اندکی بهتر را ارائه دهد.

 

خودرو

پژو 206 صندوقدار V8

پژو 207

نوع موتور

4  سیلندر -16سوپاپ TU5

4   سیلندر -16سوپاپ TU5

حجم موتور(لیتر)

1.6

1.6

حداکثر قدرت(اسب بخار)

105

105

حداکثر گشتاور (نیوتن‌متر)

142

142

گیربکس

5 دنده دستی

5 دنده دستی

مصرف (lit/100km)

6.6

6.6

شتاب صفر تا 100 (ثانیه)

11.4

11.6 ثانیه

حداکثر سرعت (km/h)

193

190

وزن (kg)

1086

1087

 

مقایسه 207 با 206 صندوقدار از لحاظ امکانات و آپشن

پژو ۲۰۷ دنده‌ای در نسخه‌های فول آپشن خود از امکاناتی مثل کروز کنترل، دیلایت، سیستم مالتی مدیا با نمایشگر، دوربین عقب و فرمان برقی سود می‌برد. این تجهیزات در ۲۰۶ صندوقدار مدل v8 موجود نیستند و بنابراین باعث برنده شدن پژو ۲۰۷ از نظر مقایسه امکانات خواهند شد.

تجهیزات مشترک ۲۰۷ دنده‌ای و ۲۰۶ صندوقدار تیپ v8 شامل موارد زیر می‌شود:

  • دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو
  • ترمز ضد قفل abs و ebd، ترمز کمکی
  • ترمز دیسکی عقب برای نسخه‌های فول آپشن
  • آینه‌های جانبی برقی
  • چراغ‌های مه شکن جلو و عقب چراغ مشایعت و…

 

مقایسه ایمنی

به دلیل آنکه ۲۰۷ و ۲۰۶ صندوقدار از پلتفرم یکسان برخوردار هستند و سطح تجهیزات ایمنی آن‌ها نیز تفاوت چشمگیری با هم ندارد، بنابراین می‌توان سطح امنیتی این خودروها را در یک رده ارزیابی کرد. البته با توجه به قدیمی بودن این دو محصول ایران خودرو، نباید روی میزان امنیت آنها به اندازه خودروهای روز دنیا حساب باز کرد.

 

206 صندوقدار

 

بالاخره ۲۰۷ بخریم یا ۲۰۶ صندوقدار؟

به پایان مقایسه 207 با 206 صندوقدار رسیدیم و در مجموع به نظر می‌رسد که محصول جدیدتر ایران خودرو یعنی پژو 207 ارزش خرید بالاتری داشته باشد. پژو ۲۰۷ هنوز روی خط تولید قرار دارد و بازار خریدوفروش آن بسیار گرم و پررونق دنبال می‌شود. ۲۰۷ طراحی ظاهری بهتر و پرستیژ بالاتری نسبت به ۲۰۶صندوقدار ارائه می‌دهد، از امکانات متنوع‌تری برخوردار است و برای خانواده‌های کوچک گزینه بهتری نسبت به ۲۰۶ صندوقدار خواهد بود.

در سوی دیگر تنها مزیت مهم ۲۰۶ صندوقدار نسبت به ۲۰۷ برخورداری از صندوق عقب بزرگتر است که می‌تواند کار را برای خانواده‌ها هنگام مسافرت مقداری راحت کند و وسایل بیشتری درون خود جا دهد. به غیر از این مورد به نظر می‌رسد که از سایر جوانب، خرید پژو ۲۰۷ فواید بیشتری برای مشتری دارد و منفعت بیشتری را نصیب او می‌کند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها