Image default
نکات فنی و آموزشی

علت داغ کردن موتور خودرو و راه های جلویگری از آن

علت داغ کردن موتور خودرو و راه های جلویگری از آن موضوع این مقاله از سری مقالات فنی همراه مکانیک می باشد.با ما همراه شوید تا علت داغ کردن موتور خودرو و راه های جلویگری از آن در کنار یکدیگر مرور کنیم.

بارها گفتیم و اشاره کردیم که موتور به‌عنوان قلب تپنده‌ی خودرو شناخته می‌شود و عملکرد درست آن موجب عملکرد درست کل مجموعه‌ی خودرو است.

این موتور است که خودرو را به حرکت وامی‌دارد و استفاده از ماشین را میسر می‌سازد. همان‌طور که قلب انسان و هر سیستم دیگری نیاز به مراقبت دارد، سلامت موتور خودرو را نیز باید همواره در رادار داشته باشیم تا باعث بروز مشکلات عدیده‌ در آینده مانند داغ شدن موتور نشود. مراقبت از موتور جنبه‌های گوناگون بسیاری دارد.

از تعویض به‌موقع روغن‌موتور گرفته تا پر کردن باک قبل از روشن شدن چراغ بنزین که در مقاله‌ای به‌طور مفصل به مضرات رانندگی با چراغ بنزین روشن پرداخته‌ایم.

 یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مراقبت از موتور کنترل دمای موتور و جلوگیری از داغ شدن موتور است که اگر از کنترل مالک و یا راننده خودرو خارج شود، می‌تواند باعث دردسرهای بسیاری شود که خواب را از شبتان و پول را از جیبتان برباید. به همین دلیل بررسی مداوم دمای موتور و رفع مشکلات احتمالی از اهمیتی بسیار بالا برخوردارند. بالا رفتن دمای موتور تا حدی معقول است و قابل پیش‌بینی. به‌هر‌حال پیستون‌ها با سرعت بسیار بالایی در سیلندرها در حال جابه‌جایی هستند و همین تحرک به‌خودی‌خود باعث ایجاد حرارت می‌شود؛ اما اگر دما از این حد بالاتر رود دلیل آن چیست؟ اصلاً دلیل به کنار، راه چاره‌ی پایین آوردن دما چیست؟ در این مقاله قصد داریم علت داغ کردن موتور خودرو و راه های جلوگیری از آن را مورد بررسی قرار دهیم.

زمانی که چراغ بنزین خودر شما روشن می شود اولین سوالی که از خود می پرسید چیست؟

اگر میزان مصافتی که با چراغ روشن بنزین می توانید طی کنید می باشد مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

خودرو ها با چراغ روشن بنزین چه مسافتی را می توانند طی کنند؟

علت داغ کردن موتور

علت داغ کردن موتور خودرو و راه های جلوگیری از آن

اگر تجربه‌ی این موضوع را داشته باشید، به‌احتمال‌زیاد با گفته‌ی ما موافق هستید و اگر این تجربه را نداشته‌اید، بگذارید بگوییم که نمی‌خواهید چنین چیزی را تجربه کنید. یکی از عذاب‌آور‌ترین اتفاقاتی که ممکن است هنگام رانندگی پیش بیاید، بالا رفتن آمپر آب و بیرون زدن حجم زیادی بخار از زیر کاپوت است. در این حالت دردسر از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است و بهترین کار این است که خودروی‌تان را به کناری بیاورید. اجازه دهید پیش از ارائه‌ی راه‌حل برای این مشکل،علت داغ کردن موتور را باهم بررسی کنیم که البته تنها 1 علت موجب چنین مشکلی نمی‌شود.

1.    نشتی در سیستم تهویه: وظیفه‌ی اصلیسیستم تهویه و رادیاتور خودرو کنترل دمای موتور و جلوگیری از داغ شدن موتور است. حال اگر در مسیر لوله‌هایی که از موتور به مخزن مایع خنک‌کننده موتور و رادیاتور می‌رسند و برمی‌گردند نشتی کوچکی وجود داشته باشد و یا حتی اگر نشتی در بدنه‌ی رادیاتور وجود داشته باشد، مجموعه‌ی تهویه به‌اصطلاح هوا می‌گیرد. هوا گرفتن یعنی هوا از طریق سوراخی که در نقطه‌ای از مجموعه ایجادشده وارد شریان گردش مایع خنک‌کننده می‌شود و پس از ورود، به شکل حبابی از هوا در قسمتی از شریان جا می‌گیرد و مانع رسیدن مانع خنک‌کننده به موتور می‌شود. نتیجه؟ داغ کردن غیر معمولی موتور

2.مایع خنک‌کننده‌ی غلیظ: غلظت بالای مایع خنک‌کننده به‌خصوص در فصول سرد سال و به‌خصوص در مناطقی که دما افت شدیدی دارد، مشکلی عذاب‌آور است. اگر مایع‌ خنک‌کننده کیفیت مطلوبی نداشته باشد، خود به مسدودکننده‌ی شریان سیستم تهویه و رادیاتور بدل می‌شود که موجب داغ کردن بیش از حد موتور می‌شود.

3. انسداد در شریان سیستم تهویه: این مشکل عواقبی مشابه استفاده از مایع خنک‌کننده‌ی غلیظ و بی‌کیفیت به همراه دارد. گاهی اوقات ترموستات خراب، رسوبات یا یک جسم خارجی می‌توانند مسیر رسیدن مایع خنک‌کننده به موتور را مسدود کنند و افزایش دمای غیرطبیعی موتور را به همراه داشته باشند.

4. کم بودن مقدار روغن‌موتور: روغن‌موتور به‌تنهایی نقش به سزایی در خنک کردن موتور ایفا می‌کند و از داغ کردن بیش از حد موتور جلوگیری می‌کند. درواقع روغن 75 تا 80 درصد از گرمای موتور را از بین می‌برد و همچنین قطعات مختلف قلب خودرو را به‌خوبی چرب می‌کند تا در اثر تحرک اصطکاک کم‌تری داشته باشند و افزایش دما را کاهش می‌دهد.

5. خرابی واترپمپ: این موضوع یعنی خرابی واترپمپ، یکی از رایج‌ترین دلایل داغ کردن غیرمعمولی موتور است. واترپمپ عضوی حیاتی از سیستم تهویه‌‌ی خودرو محسوب می‌شود و خرابی آن می‌تواند موجب افزایش دمای خودرو شود.

راه‌حلجلوگیری از داغ کردن بیش از حد موتور چیست؟

علت داغ کردن بیش از حد موتور و راه های جلوگیری از آن

تا به اینجای کار که دلایل داغ کردن بیش از حد موتور را بررسی کردیم و متوجه شدید که ریشه‌ی این مشکل را در کجا بیابید. اگر خودروی‌تان جوش آورد مشکل در یکی از موارد زیر است:

  •      سیستم تهویه
  •     میزان روغن‌موتور
  •     رادیاتور
  •     مایع خنک‌کننده
  •     ترموستات
  •     واترپمپ

هر مشکلی مربوط به موارد بالا، می‌تواند منجر به داغ کردن موتور خودرو شود.

اگر در حال حرکت در معابر شهری و یا جاده این اتفاق برایتان افتاد:

·  کولر را خاموش‌کنید. A/C فشار زیادی به موتور خودرو وارد می‌کند و هیزم به آتش مهلکه می‌ریزد.

·  بخاری را روشن کنید. این کار باعث می‌شود مقدار قابل‌توجهی از گرمای موتور وارد اتاق شود. حتی اگر این مشکل در تابستان برایتان اتفاق افتاد بازهم این کار را انجام دهید، شاید تحمل گرمای اضافه در زیر آفتاب سوزان سخت باشد، اما به خنک شدن موتور خودروی‌تان کمک می‌کند.

·         خودرو را به کناری ببرید و در حالت خلاص بگذارید. همان‌طور که در حالت خلاص هستید، پای خود را بر روی پدال گاز بفشارید، با این کار به فن و واترپمپ دستور می‌دهید که بیشتر کار کنند و درنتیجه موتور سریع‌تر خنک می‌شود.

·  درب کاپوت خودرو را بازکنید تا محتویات زیر کاپوت ازجمله موتور با هوای باز تبادل دما کنند و سریع‌تر به دمای مناسب برسند.

نکته: به‌هیچ‌عنوان هنگامی‌که خودرو جوش آورده آن را خاموش نکنید و یا درب رادیاتور را باز نکنید. با عمل اول به خودرو‌ی‌تان آسیب جدی می‌زنید و با عمل دوم خود را می‌سوزانید. بدجور هم می‌سوزانید.

پیشگیری از داغ شدن بیش از حد موتور بهتر از درمان است؟ قطعاً

علت داغ کردن بیش از حد موتور و راه های جلوگیری از آن

جوش آوردن و داغ کردن غیر معمولی موتور اتفاق عجیب و بعیدی نیست و ممکن است برای هرکس اتفاق بیفتد. شما هم مستثنا از این موضوع نیستید. فرقی نمی‌کند که پیکانی از دهه‌ی 40 داشته باشید و یا سوپر اسپرتی تولید سال، به‌هر‌حال خودروی‌ شما نیازمند برخی مراقبت‌ها است تا به چنین حال‌وروزی نیفتد. با انجام چند کار نسبتاً ساده، می‌توانید از داغ کردن موتور خودروی خود جلوگیری کنید. با انجام مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، از تجربه‌ی چنین مشکل عذاب‌آوری فرار کنید.

1.      سیستم تهویه‌ی خودروی خودرو را هنگامی‌که کثیف است و در زمان پیشنهادی توسط سازنده با فشار بالای آب بشویید، جوری که تمام کثیفی‌ها و رسوبات از طرف دیگر بیرون بریزند.

2.      ساختار سیستم تهویه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نشتی و یا مشکل دیگری نداشته باشد.

3.      به‌طور منظم مخزن مایع‌ خنک‌کننده را بررسی کنید و همچنین در تاریخ معین روغن‌موتور را تعویض کنید.

4.      رادیاتور، واترپمپ و ترموستات را بازرسی کنید و در صورت مشاهده‌ی ایراد اقدام به تعمیر و تعویض آن‌ها کنید.

اگر قصد خرید خودرو دارید اما خودرو مناسب با شرایط خود را پیدا نمی کنید.

می توانید با تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک به بهترین انتخاب ممکن و متناسب با شرایط خود دسترسی پیدا کنید.

برای تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

راه های کاهش مصرف سوخت در زمستان

باتری خودرو و هر انچه که در مورد باتری خودرو باید بدانیم

واتر پمپ را بیشتر بشناسید

کروز کنترل چیست و عملکرد آن چگونه است.

رادیاتور تب بری برای تمام فصول

فیلتر هوا و تمام نکاتی که باید بدانیم

واشر سر سیلندر قطعه ای ارزان ولی حساس

مطالب جدید

برای ثبت نام کارت سوخت عجله کنید

محمد رحیمیان

اقدام جدید ایران‌خودرو برای جلوگیری از دلال‌بازی

محمد رحیمیان

پشت پرده کسری قطعات خودروهای کف کارخانه

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید