آیا خرید اقساطی خودرو به صرفه است؟ + محاسبه سود و تورم

فهرست مطالب

معمولا خرید اقساطی خودرو که تحت عنوان لیزینگ خودرو هم شناخته می‌شود، آخرین راه‌حل ما برای خریدن خودرویی است که در حال حاضر بودجه کامل خرید آن را نداریم. بعد از اینکه حسابی به این در و آن در زدیم و از وام بانکی و قرض گرفتن از دوست و آشنا ناامید شدیم، به فکر خرید قسطی ماشین می‌افتیم. معمولا در این مرحله شک و تردیدهایی هم داریم و بعد از کلی حساب و کتاب از خودمان می‌پرسیم که اصلا خرید اقساطی خودرو به‌صرفه است؟

در این مطلب، به صرفه بودن شرایط خرید اقساطی خودرو صفر و کارکرده از همراه مکانیک را با چند مثال از خودروهای مختلف بررسی خواهیم کرد.

 

به صرفه نسبت به چه گزینه‌ای؟

برای اینکه به جواب درستی در مورد به صرفه بودن یا نبودن خرید لیزینگی خودرو برسیم، قبل از هر چیزی باید مشخص کنیم که معیار سنجش ما چیست. به عنوان مثال اگر بتوانیم خودروی مورد نظرمان را با وام کم بهره بانکی بخریم، قطعا خرید اقساطی آن به صرفه نخواهد بود. به همین ترتیب، در صورتی که از هر راهی امکان خرید نقدی خودرو را فراهم کنیم، طبیعتا خرید اقساطی گزینه خوبی برای ما نیست. ولی اگر خرید اقساطی تنها گزینه ما برای خرید خودرو باشد چطور؟

 

بودجه کافی برای خرید خودرو نداری؟

با همراه‌مکانیک انواع خودروهای کارکرده و صفر رو اقساطی و بدون ضامن بخر! انتخابش با تو، خریدش از ما!

ورود به صفحه خرید اقساطی

 

مثال 1) خرید قسطی دنا پلاس توربو اتومات با 115 میلیون سود خالص!

در مثال اول سراغ دنا پلاس توربو اتومات صفر برویم؛ این خودرو در مرداد 1401 با قیمت حدودی 485 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شده است. شش ماه بعد یعنی در بهمن 1401 قیمت این خودرو به 660 میلیون رسیده است.

اگر در همان مرداد ماه برای خرید قسطی دنا پلاس توربو اتومات از طریق همراه مکانیک اقدام می‌کردیم، با پیش پرداخت 300 میلیون تومانی و بازپرداخت 6 ماهه می‌توانستیم صاحب این خودرو شویم. قیمت تمام شده این خودرو در طرح اقساطی همراه مکانیک با بازپرداخت 6 ماهه چیزی حدود 545 میلیون تومان بوده است. در واقع قیمت نهایی خرید قسطی این خودرو نسبت به قیمت آن در بازار، 115 میلیون تومان کمتر تمام می‌شده است!

 

مثال 2) خرید قسطی جک S5 اتومات با سود 260 میلیونی!

در مثال دوم یک خودروی چینی را بررسی می‌کنیم؛ جک S5 اتومات مدل 98 در فروردین ماه 1399 با قیمت حدودی 347 میلیون تومان در بازار معامله می‌شده است. قیمت این خودرو در فروردین ماه 1401 به مبلغ حدودی 700 میلیون تومان رسیده است.

اگر همین خودرو را در فروردین سال 1399 به صورت اقساطی و با بازپرداخت دو ساله از همراه مکانیک خریداری می‌کردیم، قیمت تمام شده آن در فروردین 1401 حدودا 440 میلیون تومان برای‌مان درمی‌آمد؛ این یعنی 260 میلیون کمتر از قیمت بازار!

 

مثال 3) خرید قسطی سانتافه فول 2015 با سود یک میلیاردی!

در مثال آخر یک خودروی لاکچری را بررسی می‌کنیم؛ قیمت سانتافه دو دیفرانسیل فول مدل 2015 در بهمن 1400 چیزی حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان در بازار بوده است. قیمت این خودرو یک سال بعد یعنی در بهمن 1401 به رقم حدودی دو میلیارد و شیشصد میلیون تومان رسیده است؛ یعنی رشد 100 درصدی!

حالا اگر همین خودرو را در همان بهمن 1400 به صورت اقساطی از همراه مکانیک خریداری می‌کردیم، قیمت نهایی این خودرو با پیش پرداخت 800 میلیونی و اقساط 12 ماهه چیزی حدود یک میلیارد و پانصد و سی میلیون برای‌مان تمام می‌شد.

 

 

جلو زدن از تورم با خرید اقساطی خودرو در همراه مکانیک

اولین چیزی که این اعداد و ارقام به ما نشان می‌دهد، رشد افسار گسیخته و بدون قاعده قیمت خودرو در کشورمان است. اما به هر حال برای حفظ ارزش پول و حرکت همزمان با تورم شدید در بازار، خرید قسطی خودرو می‌تواند یک گزینه منطقی و به صرفه باشد. بنابراین، به تمام افرادی که پیش پرداخت لازم (حدودا 50 درصد قیمت خودرو) و توان پرداخت اقساط را داشته باشند، پیشنهاد می‌کنیم از مزایای خرید اقساطی خودرو در همراه مکانیک استفاده کنند.

در ادامه، شرایط خرید قسطی خودروی صفر و کارکرده در همراه مکانیک را می‌خوانید:

  • پیش پرداخت 50 درصدی
  • چک صیادی
  • فیش حقوقی یا جواز کسب
  • سند یا اجاره‌نامه محل سکونت
عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها