در این خبر نگاهی به گران‌قیمت‌ترین خودروی جهان می‌پردازیم؛ تک‌نسخه گران‌ترین خودروی بوگاتی «ماشین سیاه» La Voiture Noire نام‌گذاری شده و در نمایشگاه ژنو دو سال پیش (2019) هم رونمایی شده بود. با توجه به اینکه این خودرو بیش از حد قوی و پرسرعت است و در عین حال از لحاظ قانونی اجازه حضور در خیابان‌ها را دارد، به همین دلیل باید تمام تست‌های لازم برای کسب پلاک، شماره‌گذاری و مجوز حضور در خیابان را مثل همه خودروهای تولید انبوه به دست آورد.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

تست ماشین سیاه

ماشین سیاه

در تست و ارزیابی خودروهای عادی برای دریافت پلاک و حق عبور در خیابان‌ها انواعی از تست‌ها انجام می‌شود از جمله پاشش آب در تونل مخصوص برای اطمینان از عدم نفوذ آب به داخل خودرو در باران‌های شدید، تست‌های تونل باد، تست‌های سرعت بالا در پیست سرعت و غیزه که بوگاتی می‌گوید برای گران‌ترین خودروی دنیا 65 هزار  ساعت فعالیت مهندسی انجام می‌دهد.

bugatti-la-voiture-noire

از این نکته نباید فاغل شد که دو خودرو موجود در عکس بالا، از لحاظ مکانیکی شباهت‌های زیادی به هم دارند اما از نظر استایل و سبک طراحی، «ماشین سیاه» به نوعی تعریف و تمجید و زنده نگه داشتن نوع 57 SC آتلانتیکی است. در ضمن تمامی پنل‌های ظاهر خارجی «لا واتوق نواق – La Voiture Noire» یا همان ماشین سیاه نو و جدید است. اینکه این خودرو امکان مطابقت با استانداردهای خودروهای عادی را پیدا کند، در گفتار آسان اما در عمل بسیار دشوار است.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

اسم خریدار این خودرو هم فعلا ناشناس مانده و معمولا این نوع خودروها به کلکسیون‌دارهای بزرگ می‌رسد چون بیشتر از آنکه جنبه کاربردی در خیابان‌ها را داشته باشند،‌ جنبه سرمایه‌گذاری، موزه‌داری دارند.

قیمت ماشین سیاه

Bugatti La Voiture Noire مانند ظاهر و اطلاعات فنی، از قیمت خاص و عجیبی برخوردار است؛ این خودرو با تمام هزینه‌های پلاک، بیمه و مالیات و… 19 میلیون دلار فروخته شده است.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها