اگر تلفن هوشمند اندرویدی دارید، به شما این مژده را می‌دهیم که به‌زودی قادر به باز کردن قفل و استارت زدن خودرو از طریق کلید دیجیتالی خواهید بود. در جدیدترین نسخه سیستم عامل آندروید، این فناوری گنجانده شده که می‌تواند جایگزین کلیدهای استاندارد در وسایل نقلیه شود.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

اندروید 12

ابتدا برخی از مدل‌های ب‌ام‌و از این فناوری بهره خواهند برد. کلید دیجیتالی به دو روش عمل می‌کند. برای مواقعی که نمی‌خواهید گوشی را از جیب خود خارج کنید، با فناوری فوق پهن باند یا UWB سیگنال‌هایی بین گوشی و خودرو تبادل می‌شوند.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

در روش دوم از فناوری NFC مشابه روش‌های پرداخت دیجیتالی استفاده می‌شود. در این روش تنها یک تماس گوشی با دستگیره درب خودرو کفایت می‌کند.

اندروید 12

کلیدهای دیجیتالی قبلاً توسط برخی خودروسازان با برنامه‌هایی اختصاصی در دسترس قرار گرفته‌اند. اما در اندروید 12 نیازی به هیچ برنامه دیگری نخواهد بود. علاوه بر این، شما می‌توانید خودروی خود را از راه دور هم کنترل کرده یا کلید آن را با سایر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید.

اندروید 12

اپل نیز قبلاً کلید دیجیتالی را برای آیفون و ساعت خود درنظر گرفته است. نسخه اندروید کلید دیجیتالی ابتدا در گوشی‌های منتخب پیکسل و سامسونگ گلکسی قرار می‌گیرد. گوگل، اپل و سامسونگ بخشی از کنسرسیوم اتصال خودروها هستند که شامل جنرال موتورز، BMW، فولکس واگن، هوندا و هیوندای می‌شود تا استاندارد یکپارچه‌ای برای چنین وسایلی را فراهم سازد.

منبع: پدال

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها