با 800 میلیون تومان سدان کره‌ای چی بخرم؟

فهرست مطالب

سدان های کره‌ای طی یکی دو دهه گذشته جزو خودروهای پرطرفدار بازار ایران محسوب شده‌اند و در حال حاضر هم که واردات خودرو متوقف شده است، نمونه‌های کارکرده این ماشین‌ها در بازار به گرمی خریدوفروش می‌شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین و مناسب‌ترین سدان های کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی بازار آشنا کنیم. پس اگر هنوز از خودتان می‌پرسید با ۸۰۰ میلیون تومان سدان کره‌ای چی بخرم ؟ بهتر است این مقاله از همراه مکانیک را دنبال کنید.

کیا اپیروس مدل ۲۰۰۹

کیا اپیروس

یکی از به‌ظاهر تشریفاتی‌ترین و لوکس‌ترین سدان های کره‌ای که می‌توان در حال حاضر با حدود ۸۰۰ میلیون تومان خرید، کیا اپیروس ۲۰۰۹ است که گرچه مدل ساخت آن کمی پایین به نظر می‌رسد، اما به هر حال نسبت به رقبای خود تشخص ظاهری بالاتری دارد و می‌توان آن را یک ماشین نسبتا لوکس دانست؛ به‌ویژه افراد مسن‌تر و خانواده‌هایی با تمکن مالی بالاتر احتمالا از این ماشین در مقایسه با دیگر رقبای حاضر در این رنج قیمت بیشتر خوششان خواهد آمد.

 موتور ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری این سدان کره‌ای قدرتی حدود ۲۶۵ اسب بخار تولید می‌کند و به کمک گیربکس ۵ دنده اتوماتیک، شتاب ۰ تا ۱۰۰ حدود ۷.۵ ثانیه را ارائه می‌دهد. بنابراین در اینجا با یکی از چابک‌ترین سدان های کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی طرف هستیم که می‌تواند تا ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت نیز سرعت بگیرد. اپیروس از لحاظ امکانات تقریبا دست پر شده و به‌جز نمایشگر لمسی، سایر امکانات مرسوم در خودروهای فول آپشن نظیر تهویه اتوماتیک دوگانه، ۶ کیسه هوا، گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو، تنظیمات برقی صندلی‌ها، سانروف و … در لیست تجهیزات آن یافت می‌شود.

بنابراین اگر با مدل ساخت پایین و استهلاک نسبتا بالای کیا اپیروس مشکلی ندارید، می‌توانید آن را به‌عنوان یک سدان کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی نسبتا لوکس و متناسب خریداری کنید.

هیوندای آزرا گرنجور مدل ۲۰۰۹

هیوندای آزرا گرنجور مدل ۲۰۰۹

یکی دیگر از سدان های کره‌ای نسبتا محبوب در ایران، هیوندای آزرا گرنجور مدل ۲۰۰۹ است که می‌توان آن را با حدود ۸۰۰ میلیون تومان در بازار خرید. این سدان تقریبا بزرگ گرچه استهلاک بالایی دارد و دسترسی به قطعات آن نیز کمی دشوار است، اما با این وجود به دلیل بهره‌مندی از موتور ۶ سیلندر به قدرت ۲۳۵ اسب بخار می‌تواند عملکرد فنی مهیجی ارائه دهد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ آزرا ۲۰۰۹ برابر ۸.۲ ثانیه ارزیابی شده و حداکثر سرعت آن هم به ۲۳۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. کیفیت سواری نسبتا دلنشینی را از آزرا گرنجور شاهد خواهید بود اما مصرف سوخت بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و به طور کلی استهلاک فنی بیش از حد، می‌تواند نقطه ضعف اصلی این ماشین کره‌ای باشد.

 از لحاظ امکانات هم بهتر است بدانید که نسخه‌های فول آپشن این خودرو آپشن‌هایی مثل: کروز کنترل، کنترل کشش و پایداری، چراغ‌شوی، حسگرهای پارک عقب، نمایشگر لمسی، دوربین عقب، ۸ کیسه هوا، تهویه اتوماتیک دوگانه، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، گرمکن صندلی‌های جلو، سانروف و… را در اختیار می‌گذارند. بنابراین اگر هنوز از خود می‌پرسید با ۸۰۰ میلیون تومان سدان کره‌ای چی بخرم؟ بهتر است آزرا گرنجور مورد بررسی بیشتر قرار دهید. البته همانطور که گفتیم باید حواستان به استهلاک نسبتا بالای این ماشین باشد.

کیا سراتو سایپا ۲ لیتری آپشنال 98

کیا سراتو سایپا ۲ لیتری آپشنال 98

اگردر رنج قیمتی 800 میلیون تومان، به دنبال خرید یک سدان کره‌ای مدل بالا با توان مناسب و کیفیت فنی قابل قبول هستید، می‌توانید سراتو‌ سایپا دو لیتری آپشنال را امتحان کنید. این سدان کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی به پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی با قدرت ۱۵۴ اسب بخار مجهز است. شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۰.۵ ثانیه ارزیابی می‌شود اما سواری آن نسبتا خشک است و به دلیل فقدان سیستم کنترل کشش و پایداری، نسبت به نمونه‌های وارداتی از لحاظ هندلینگ کمی ضعف دارد. به هر حال درمجموع سراتو به‌عنوان یک سدان کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی عملکرد فنی متقاعدکننده‌ای ارائه می‌دهد و همچنین آپشن‌های آن می‌تواند رضایت نسبی مشتریان ایرانی را برآورده سازد. بنابراین یکی دیگر از گزینه‌های مناسب در پاسخ به سوال با ۸۰۰ میلیون تومان سدان کره‌ای چی بخرم؟ همین سراتو سایپا دو لیتری آپشنال خواهد بود.

هیوندای النترا ۲۰۱۵

هیوندای الانترا

اگر از ظاهر نسبتا ساده سراتو سایپا خوشتان نمی‌آید و می‌خواهید یک سدان کره‌ای با طراحی ظاهری سیال‌تر و همچنین امکانات رفاهی بیشتر خریداری کنید، می‌توانید به سراغ هیوندای النترا مدل ۲۰۱۵ بروید. این سدان جمع‌وجور از یک پیشرانه ۱.۸ لیتری قدرتی در حدود ۱۴۷ اسب بخار بیرون می‌کشد و از لحاظ عملکرد فنی می‌تواند مطابق با نیاز اکثر خانواده‌های ایرانی باشد.

 شتاب صفر تا صد النترا برابر با ۱۰.۵ ثانیه است و حدود ۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف می‌کند. در نمونه‌های فول آپشن این خودرو نیز انواع امکانات مورد نیاز شامل تهویه اتوماتیک، گرمکن صندلی‌ها، سانروف، کروز کنترل، سیستم کنترل کشش و پایداری، نمایشگر لمسی و … یافت می‌شود. بنابراین هیوندای النترا 2015 می‌تواند یک سدان کره‌ای ۸۰۰ میلیون تومانی مقبول برای مشتریان ایرانی در شرایط فعلی باشد.

هیوندا اکسنت مدل ۹۷

هیوندای اکسنت

شرکت کرمان موتور از سال ۹۶ مونتاژ هیوندای اکسنت را آغاز کرد و این سدان کوچک کره‌ای را به بازار ایران فرستاد. البته مدل‌های وارداتی این خودرو نیز در بازار موجود هستند. این ماشین به‌عنوان یک سدان کوچک کره‌ای قادر است نیازهای خانواده‌های کم‌جمعیت را به خوبی برآورده سازد. پیشرانه ۱.۶ لیتری آن توان ۱۲۲ اسب بخار ارائه می‌دهد که برای پیشرانه‌ای با این حجم رقمی کاملا مناسب خواهد بود. همچنین شتاب صفر تا صد اکسنت برابر ۱۱.۵ ثانیه است و بنابراین نسبت به بسیاری از خودروهای تولید داخل از این جهت برتری نشان می‌دهد.

اکسنت از لحاظ استهلاک و مصرف سوخت هم گزینه‌ای کاملا مقرون به صرفه خواهد بود اما در بحث آپشن‌های رفاهی کمی نسبت به رقبا ضعیف‌تر ظاهر شده است. با این حال اگر به دنبال یک سدان نسبتا کم استهلاک با توان فنی قابل قبول و امکانات تقریبا متقاعدکننده هستید و مدل ساخت بالا برایتان اهمیت دارد، بهتر است تحقیقات لازم را روی هیوندای اکسنت مونتاژ مدل ۹۷ به عمل بیاورید.

کلام پایانی

در پایان مقاله با ۸۰۰ میلیون تومان سدان کره‌ای چی بخرم؟ لازم است تاکید کنیم که شما می‌توانید با این میزان پول به سراغ کراس اوورهای جدیدتر چینی نیز بروید و با این میزان بودجه، گزینه‌های متنوع دیگری را نیز امتحان کنید. اما اگر صرفا به دنبال خرید سدان کره‌ای هستید، گزینه‌های فوق در حال حاضر می‌توانند در دسته بهترین انتخاب‌ها قرار بگیرند. به هر حال بهتر است ابتدا نوع نیاز و خواست خود را از یک سدان کره‌ای مشخص کنید و سپس بر اساس معیارهای مورد نظرتان یکی از مدل‌های اشاره شده در بالا را خریداری کنید.

 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
8 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ابوذز
1400-02-11 19:16

اول میپرسم از کجا هشتصد میلیون بیاریم تا بخریم

علی
1400-02-11 21:42

سلام شما کجا زندگی میکنید خیلی خنده داره اینقدر راحت از ۸۰۰میلیون میگین که انگار پول خورده من که۳۶سالمه چند سال باید پس انداز کنم تا ۸۰۰میلیون جمع کنم بعد اگه تورم همینطور بماند موندم خدا اون دنیا چطور میخواد جواب ما رو بده

Jaber
1400-02-12 11:14

چقدر راحت کلمه ۸۰۰ میلیون تومن رو میگیم درحالی که باید بدست آوردنش اگر ماهی ۱۰ میلیون هم save کنیم نزدیک هفت سال طول می‌کشه. خاک بر سرشون..

خسرو
1400-02-12 12:40

این اتومبیلهای 800 میلیونی حدود 40 هزار دلار قیمت خورده در دنیا از رده خارج شده و در افغانستان به قیمت 5 هزار دلار است تا اتومبیلهای احتکاری مسئولین وزارت بازرگانی تمام نشود وضع ما همین است البته اتومبیلها نزد عوامل به اصطلاح تجار محترم میباشد خدا نسل آنها را بر بیندازد

احمد
1400-02-12 12:55

چیزی نمی خریم صبر می کنیم دولت بعدی بیاد بازم اگه هیچی ارزون نشد مهاجرت می کنیم

محسن
1400-02-12 14:31

800میلیون چقدره….

سهند
1400-02-12 17:13

۸۰۰میلیون تومان این ماشین خونه هست میدونید این ماشین مال کی هست ما که هنوز صاحب پراید نشدیم واقعا به نظرم باید کشورمون خجالت بکشه این ماشین رو نشون نده

عباس
1400-02-12 18:23

سلام امکانش هست از این 800 میلیون تومان 200 میلیون‌ش رو به من بدید منم بتونم ی ماشین بخرم