سرانجام مرسدس بنز GLB 2020 به عنوان جدیدترین عضو از خانواده‌ی شلوغ شاسی بلندهای این برند آلمانی معرفی شد.


همان‌گونه که نام خودرو نشان می‌دهد مرسدس بنز GLB در جایگاهی بین مدل‌های GLA و GLC قرار گرفته و فاصله‌ی بین محوری آن 2829 میلی‌متر اعلام شده است.

 

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کنید و از تمامی نوسانات قیمت خودروها با خبر شوید.

این شاسی‌بلند به‌صورت هفت‌نفره در دسترس خواهد بود اما مرسدس بنز هنوز هم آن را بخشی از خانواده‌ی خودروهای جمع‌وجور خود می‌داند.


خب صحبت از ظرفیت هفت‌نفره شد و باید گفت مشتریان خواهند توانست دو صندلی تاشدنی جداگانه در ردیف سوم را سفارش دهند. همچنین کیسه‌های هوای جانبی برای سرنشینان ردیف سوم و دو نگه‌دارنده نوشیدنی بین صندلی‌های عقب و برخی ویژگی‌های دیگر همچون پورت‌های USB-C در دسترس سرنشینان خواهند بود. اگر مشتریان نیازی به طراحی هفت‌نفره نداشته باشند خواهند توانست GLB را به‌صورت 5 نفره سفارش دهند که در این صورت صندلی‌های ردیف دوم آرایش 40/20/40 به خود خواهند گرفت.

همان‌گونه که انتظار داشتیم طراحی ظاهری این شاسی‌بلند تقریباً با نمونه‌ی کانسپت اخیر یکسان است. به همین خاطر می‌توانیم نمای جلوی پف کرده و با ابهت با چراغ‌های مربعی و طراحی متفاوت جلوپنجره و سپر را بسته به نمونه‌ی انتخابی ببینیم. GLB همچنین به‌صورت استاندارد با ریل‌های سقف و پوشش‌های حفاظتی بدنه عرضه می‌شود. مشتریان می‌توانند چراغ‌های جلو و مه شکن‌های LED را سفارش دهند.

این خودروی جدید از برخی از جدیدترین تکنولوژی‌های مرسدس در کابین استفاده می‌کند. برای مثال سیستم MBUX که اولین بار در A کلاس جدید دیده شد دارای دو صفحه‌نمایش بزرگ در GLB می‌باشد. همچنین مرسدس بنز برخی سیستم‌های کمک‌راننده‌ی پیشرفته‌ی S کلاس را در این شاسی‌بلند بکار برده است. به همین خاطر می‌توان GLB را در برخی شرایط به‌صورت خودران به کار گرفت. از دیگر سیستم‌های مهم این خودرو می‌توان به دستیار فرمان فعال، دستیار تغییر لاین فعال و دستیار پارک فعال یا پارک ترونیک اشاره کرد.

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از