شاید کمتر کسی در سال 1885 فکر می‌کرد کالسکه موتوردار کارل بنز، روزگاری به موزه‌ها راه پیدا کند و مردم برای بازدید از آن صف بکشند و بلیط خریداری کنند. برخلاف کشورمان که مشاهده خودروهای خاص و منحصربه‌فرد تنها در نمایشگاه‌های خودرو امکان‌پذیر است، ساخت موزه‌های خودرو در سایر نقاط جهان، عملی مرسوم محسوب می‌شود.

خودروها امروزه جزئی جدانشدنی از زندگی مردم در سراسر جهان هستند و سال‌ها است که خودرو به یک کالای مصرفی تبدیل شده است؛ بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد که افراد به شناخت تاریخ خودروسازی علاقه داشته باشند و سعی در تفسیر رویدادهای مختلف این صنعت داشته باشند. موزه‌های خودرو بهترین مکان برای شناسایی تاریخ خودروسازی و انواع اتومبیل‌ها هستند که سالانه هزاران بازدید کننده را به خود جلب می‌کنند.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

موزه‌های خودرو زیادی در سراسر جهان وجود دارد و با گذر زمان بر تنوع این موزه‌ها نیز افزوده می‌شود. در این مطلب نگاهی به بزرگترین‌ موزه‌های خودرو در سطح جهان خواهیم داشت تا خودرو دوستان بدانند برای کسب شناخت از تاریخ صنعت خودروسازی، کدام کشورهای جهان مقاصد خوبی برای مسافرت هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از بزرگترین موزه‌های خودرو در جهان را مورد بررسی قرار دهیم.

موزه موتور انگلستان، بریتانیا

موزه موتور انگلستان با جمع‌آوری 300 مجموعه از خودروهای مختلف، یکی از بزرگترین موزه‌های خودرو در جهان است. این موزه در وارویش شایر قرار دارد و به بازدیدکنندگان امکان مشاهده نزدیک تاریخ خودروسازی بریتانیا را اعطا می‌کند.

مجموعه بی‌نظیری از خودروهای ساخته شده در بریتانیا شامل نمونه‌های اولیه، خودروهای کمیاب، اتومبیل‌های پرفروش و خودروهای ماندگار در این موزه قابل دستیابی هستند. قدیمی‌ترین نمونه‌های لندروور، ام جی و مینی را در موزه موتور انگلستان خواهید دید. بسیاری از خودروهای اسپرت انگلیسی که نمادی از گذشته پرافتخار خودروسازی بریتانیا هستند، در این موزه به نمایش درآمده‌اند.

موزه خودروی پکن، چین

خودروسازی چین امروزه به سرعت در حال پیشرفت است تا خود را هم‌سطح دیگر کشورها قرار دهد، با این حال روند پیشرفت خودروسازی چین برای همگان شفاف و واضح نیست. برای شناسایی روند دقیق پیشرفت خودروسازی چین و خودروهایی که در بازه‌های مختلف زمان توسط خودروسازان چینی تولید شده‌اند، شما باید بازدیدی از موزه خودرو پکن داشته باشید.

داستان موزه خودرو در چین از سال 1979 و خرید اولین اتومبیل توسط لو ونیو آغاز شد. این خودرو یک Warszawa ساخت لهستان کمونیستی بود و البته وی همچنان این خودرو را در تملک دارد. 200 وسیله نقلیه دیگر نیز توسط ونیو در همان دوران خریداری شد که اکثرا خودروهای شخصی یا تجاری ساخت روسیه و چین هستند.

موزه خودرو پکن در سال 2009 افتتاح شد و به‌لطف ارتباطات شخصی لو ونیو، او توانست تا مجموعه‌ای از خودروهای خاص و منحصر به فرد را وارد موزه خود کند. بسیاری از این خودروها به سران حزب کمونیست چین یا دیگر کشورهای بلوک شرق تعلق داشته‌اند و نماد عینی از دوره‌های مختلف صنعت خودروسازی چین هستند.

موزه خودرو مولین، ایالات متحده آمریکا

موزه خودرو مولین توسط پیتر دبلیو مولین تاسیس شده است. وی یک آمریکایی عاشق خودروهای فرانسوی بود و در این موزه طیف وسیعی از خودروهای فرانسوی ساخته شده در دهه 1930 را گرد آورده است. خودروهای جذاب و کم‌نظیری از برندهای بوگاتی، تالبوت-لاگو، وویسین، Delahaye و Delage در این موزه گردهم آمده‌اند.

موزه خودرو مولین در ایالت کالیفرنیا قرار دارد و در روزهای شنبه از ساعت 10 صبح تا سه بعد از ظهر، میزبان بازدیدکنندگان است. در هر نوبت از بازگشایی تنها یک سالن برای مشاهده قابل دسترسی است.

موزه خودرو آلفا، ایتالیا

موزه خودرو آلفا با نام رسمی Museo Storico Alfa Romeo، برای نخستین‌بار در سال 1976 افتتاح شد و تا سال 2015 با سبک قدیمی به فعالیت خود ادامه داد. در این سال به عنوان بخشی از برنامه‌های حیات مجدد برند آلفارومئو، موزه مورد تعمیرات اساسی قرار گرفت و تغییرات قابل توجهی را تجربه کرد. کتابخانه، نمایشگاه خودروهای جدید و یک آزمایشگاه در این دوره به ساختمان موزه اضافه شدند.

موزه هنری فورد، ایالات متحده آمریکا

کمتر کسی است که به صنعت خودروسازی علاقمند باشد و نام هنری فورد را نشنیده باشد. جالب آن‌که حتی موزه‌ای نیز به نام وی در ایالات متحده وجود دارد. با وجود آن‌که انتظار می‌رود این موزه از خودروهای فورد اشباع شده باشد اما برخلاف توقعات انواع مختلفی از خودرو را در موزه هنری فورد می‌توان یافت. سالانه 1.6 میلیون نفر از موزه هنری فورد که در دیربورن واقع است، بازدید می‌کنند.

موزه هنری فورد در زمینی به مساحت 300 هکتار بنا شده و 26 میلیون اثر هنری را در خود جای داده که شامل انواع مختلفی از هواپیما، خودرو، منسوجات، ساخته‌های مهندسی و وسایل مرتبط با فرهنگ عامه می‌شود. بخش زیادی از موزه به تاریخ شرکت خودروسازی فورد و محصولات این برند اختصاص دارد.

موزه مرسدس بنز، آلمان

انتظار دارید شرکتی که خودرو را اختراع کرده موزه‌ای بزرگ و جامع در حوزه خودرو نداشته باشد؟ مرسدس بنز به عنوان شرکتی که خودرو را برای نخستین بار اختراع کرد، صاحب یکی از بزرگترین موزه‌های خودرو در جهان است و سالانه هزاران بازدیدکننده را به سمت خود می‌کشاند.

موزه مرسدس بنز در سال 2006 افتتاح شد و تاکنون هشت میلیون نفر از این موزه بازدید کرده‌اند. موزه مرسدس بنز در فضایی به مساحت 178 هزار فوت‌مربع واقع شده و 160 وسیله نقلیه و 1500 اثر هنری در آن به نمایش درآمده‌اند.

دو تور برای بازدیدکنندگانی که به موزه مراجعه می‌کنند در نظر گرفته شده است. تور اول اسطوره نام دارد که به بررسی روند پیشرفت برند مرسدس بنز در طول تاریخ می‌پردازد و هفت اتاق را شامل می‌شود. تور دوم بر وسعت و تنوع محصولات برند مرسدس بنز تمرکز دارد و پنج اتاق را شامل می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در هر لحظه که بخواهند بین این دو تور جابجا شوند.

موزه ساب، سوئد

ساب برند شناخته‌شده خودروسازی سوئد است که اکنون به تاریخ پیوسته، با این حال موزه خودرو ساب همچنان زنده و شاداب است و برای بازدیدکنندگان آثار مختلفی را به نمایش در آورده است. ساب در سال 2012 ورشکست شد و از دنیای خودروسازی کنار رفت، در همین سال نیز موزه ساب در خطر انحلال یا فروش قرار گرفت که خوشبختانه از هر دو خطر در امان ماند و فعالیتش تا به امروز ادامه یافته است.

ساب در طول دوره فعالیت خود مدل‌های مختلفی را روانه بازار کرده که هم‌اکنون تمامی این مدل‌ها در موزه ساب قابل مشاهده هستند. بسیاری از اتومبیل‌هایی که هرگز به تولید نرسیده و در حد مفهوم باقی ماندند، در موزه ساب حضور دارند. یکی از چهار نمونه اولیه نخستین محصول ساب یعنی UrSaab در این موزه قرار دارد که عمر آن به اواخر دهه 1940 میلادی باز می‌گردد.

موزه ملی اتومبیل، ایالات متحده آمریکا

موزه ملی اتومبیل آمریکا که پیش از این به نام مجموعه هارا شناخته می‌شد، در ایالت نوادا واقع است و توسط ویلیام اف هارا بنیان گذاشته شده است. هارا یک فرد علاقمند به اتومبیل بود و در طول دوره حیات خود 1450 اتومبیل مختلف را در این مجموعه گردآوری کرد. اکثر خودروهای موزه پس از مرگ هارا در سال 1978 فروخته شدند اما این موزه پس از مدتی با نام جدید و در سال 1989 افتتاح شد.

موزه ملی اتومبیل 250 خودرو را در خود جای داده و 100 دستگاه دیگر از مجموعه‌های خصوصی در این موزه حضور دارند. همانند دیگر موزه‌ها تمامی سالن‌ها به صورت همزمان قابل بازدید نیستند اما بازدیدکنندگان در موزه ملی اتومبیل می‌توانند به انبارهایی که خودروهای اضافه در آن‌ها قرار گرفته‌اند، دسترسی داشته باشند.

اکثر خودروهای موجود در موزه ملی اتومبیل آمریکایی هستند، هرچند می‌توان خودروهای تولید بریتانیا، مدل‌های اولیه دایملر و سیتروئن 2CV‌ را در این موزه مشاهده کرد. سایر موزه‌ نیز از انواع مختلف کادیلاک، لینکلن، فورد و شورولت اشباع شده است.

موزه لامبورگینی، ایتالیا

لامبورگینی یکی از برندهای شناخته شده در دنیای خودروسازی است که فعالیت خود را از سال 1963 آغاز کرد. لامبورگینی در طی دوره نسبتا کوتاه فعالیت خود، مدل‌های متنوعی را روانه بازار کرده که تمامی آن‌ها در موزه لامبورگینی گردهم آمده‌اند. تمامی نسخه‌های تولید شده، نمونه‌های اولیه و طرح‌های مفهومی لامبورگینی در این موزه قابل دسترسی هستند. لامبورگینی میورا، نخستین ابرخودرو موتور وسط جهان نیز در موزه لامبورگینی قابل مشاهده است.

موزه فراری، ایتالیا

شاید بتوان فراری را شناخته شده ترین برند خودروسازی ایتالیا دانست که سهم پررنگی در دنیای خودروهای اسپرت ایفا کرده است. فراری به یک موزه اکتفا نکرده و دو موزه به نام خود تاسیس کرده است که موزه اول Museo Ferrari نام دارد و در Maranello واقع است، در حالی‌که موزه دوم Museo Enzo Ferrari نام داشته و در Modena قرار دارد. موزه اول خودروهای مسابقه‌ای فراری را به نمایش در آورده است، در حالی‌که موزه دوم بر مهندسی ماشین‌ها و ارتباط آن‌ها با انسان‌ها متمرکز است.

جمع‌بندی

موزه‌های خودرو مکانی جذاب و آرام برای گردهمایی علاقمندان به خودرو هستند و البته سهم قابل توجهی در جلب توجه سایر افراد به دنیای خودروسازی دارند. در کشورمان نیز موزه‌های خودرو در گوشه و کنار توسط افراد علاقمند و با سرمایه شخصی ایجاد شده‌اند که در برخی از آن‌ها خودروهایی کمیاب و تاریخی یا نمونه‌های اولیه منحصر به فرد وجود دارد. با این حال خودروهای موجود در این مجموعه‌ها بسیار اندک هستند و به ندرت از عدد 100 فراتر می‌روند. در صورتی که علاقمندانی که با صرف هزینه شخصی اقدام به تاسیس موزه خودرو در اقصی نقاط کشور کرده‌اند با یکدیگر متحد شده و مجموعه‌های خود را در کنار همدیگر قرار دهند، شاید بتوان در آینده نزدیک یکی از موزه‌های بزرگ خودرو را در ایران مشاهده کرد.

بیشتر بخوانید

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
3 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ناص لعل بقایی
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۹:۴۱

عرض سلام وخسته نباشید
بسیارازمطالب ارزنده تون سپاسگذارم موفق باشید

ali sharifzade
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۷

ماشین خارجی که وارد ایران میشه، چند درصد گمرکی میخوره؟
چرا چندین برابر قیمتی که در خارج از ایران بفروش میرسه، وارد بازار ایران میشه تا بدست مصرف کننده اصلی میرسه؟

Last edited 13 days ago by ali sharifzade
ali sharifzade
۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۲۱:۲۸

واقعا برنامه پرکاربرد و عالی و بدرد بخوری.
دمتون گرم