کار به اجاره لاستیک خودرو رسید / ۴ حلقه روزی ۲.۵ میلیون تومان!

فهرست مطالب


قبلا در خبرها دیده بودیم که عده‌ای از رانندگان برای دریافت معاینه فنی اقدام به اجاره کاتالیست می‌کردند. این مشکل با ثبت کد اختصاصی کاتالیست‌ها در مراکز معاینه فنی شناسایی و پس از مدتی جلوی این اقدام گرفته شد؛ اما به‌تازگی مشکل جدیدی در مراکز معاینه گزارش شده است.

افزایش قابل توجه قیمت لاستیک باعث شده تا بعضی از مردم در ازای پرداخت مبلغ مشخصی به تعمیرگاه‌های اطراف مراکز معاینه فنی، لاستیک‌های سالم را برای چند ساعت کرایه کنند و پس از دریافت معاینه فنی بار دیگر لاستیک‌های فرسوده خود را روی ماشین بیندازند.

مثلا در یکی از آگهی‌های سایت دیوار، برای اجاره 4 حلقه لاستیک خودرو پاترول مبلغ 2.5 میلیون تومان تعیین شده است. البته برای خودروهای سواری دیگر، لاستیک‌ها با قیمت پایین‌تر اجاره داده می‌شوند.

در کنار مشکلات اقتصادی که باعث شده قدرت خرید مردم برای لاستیک و سایر قطعات خودرو کاهش پیدا کند، بعضی از چالش‌های معاینه فنی نیز باعث روی آوردن صاحبان خودروهای سواری به چنین اقداماتی می‌شود. به‌عنوان مثال استفاده از لاستیک‌های پهن باعث رد شدن در مراکز معاینه فنی و بروز مشکل در مراکز تعویض پلاک می‌شود. در این حالت افراد با اجاره کردن لاستیک برای چند ساعت، این چالش را برطرف می‌کنند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حسین
1402-12-04 14:02

هربار خبری تازه تر ازین باغ میرسد