مخالفت با طرح محدودسازی اینترنت و فضای مجازی

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

در روزهایی که بحران اقتصادی از یک سو و کرونا از سوی دیگر پای بر گلوی اقتصاد کشور گذارده‌اند، طرحی جدید از سوی نمایندگان ملت در حال بررسی است که موجبات نگرانی اهالی کسب‌و‌کارهای اینترنتی را فراهم آورده است. این طرح که از آن به اسم صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی یاد می‌شود، گویا از اساس کمر بر قتل‌عام این بخش مهم از اقتصاد کشور بسته است.

کاربران اینترنتی همواره یک پای حمایت از تمام دولت‌ها در بزنگاه‌های مهم بوده‌اند. از اتحاد علیه استفاده از واژه جعلی خلیج عربی گرفته تا همراهی و همدلی با هم‌وطنان خود در حوادث طبیعی. با این‌حال گویا اکنون کاربران فضای مجازی غریبه‌ترین عضو این خانواده هستند. افرادی که امروزه قسمت مهمی از ارتزاق خانواده خود را وابسته به همین فضای مجازی می‌دانند که قرار است مسدود یا محدود شود!

با چشمانی باز و به دور از اغراق می‌گوییم که بخش بزرگی از اقتصاد پنهان کشور در دستان همین کسب‌وکارهای خرد و کلان اینترنتی است. این اقدام به مثابه هشداری برای یک زخم کاری بی‌درمان خواهد بود که بیماری رنجور و بدحال را روی دست اقتصاد کشور باقی می‌گذارد. این اقدام به مسلخ بردن قربانی با پاهای خودش است.

نگاهی به تاریخ نوظهور کسب‌وکارهای بزرگ اینترنتی در دنیا نشان می‌دهد که هرگونه مداخله بیرونی نه‌تنها منجربه بهبود اوضاع نشده، بلکه عملاً شالوده حیات آن‌ها را نیز به ورطه نابودی کشانده است. فلسفه دنیای اینترنت و کسب‌وکار دیجیتال چیزی فراتر از تصمیمات برق‌آسا و خلق‌الساعه است.

ما نگرانیم ولی امیدوار. شاید هنوز در انتهای این تونل تاریک، کورسوی نجات‌بخشی باشد. تاریخ قضاوت خواهد کرد که کسب‌و‌کارهای اینترنتی ایرانی در گیر و دار جنگ اقتصادی در حالی‌که بزرگ‌ترین بنگاه‌های مالی کشور عقب نشستند، یک‌تنه ایستادند و در عصر آتش‌سوزی ارزش‌ها، خالق ارزش شدند.

اگر شما هم با طرح صیانت از حقوق کاربران و محدودسازی فضای اینترنت مخالف هستید، به جمع امضاکنندگان این کارزار بپیوندید.

https://www.karzar.net/internet

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
12 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
فرزاد
۱۴۰۰-۰۵-۰۹ ۱۳:۴۵

آفرین بر شما با این دیدگاه و شعور بالای اجتماعی

حمید
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۲:۴۵
پاسخ به  فرزاد

سلام اقافرزادشمابه نظربنده پاسخ دادید.اگه به بنده جواب دادید.افرین به همه مردم باشعوروفهیم ایران زمین وازشمامتشکرم

مهدی
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۰۸:۵۱

اگر نگرانی باشه باید نگران ولنگاری در فضای مجازی باشید نگران پهنای باند و حریم خصوصی باشید نگران شبکه ملی اطلاعات و زیر ساخت های فضای مجازی در داخل کشور باشید نه اینستاگرام و تلگرامی که مغز بچه تا پیرمرد رو شستشو میده

حمید
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۲:۴۰

سلام من هم کاملا بانظرنگارنده موافقم ومثلی هست که میگه ادم سیرازشکم ادم گرسنه چه خبرداره اونهائیکه اسم خودشونوگذاشتن نماینده ملت ولی درخدمت عده ای وطن فروش وفرصت طلب هستندخودشان رابگذارن جای عده ای کثیرازانسانهای شریف که میخواهندسالم ودرست ازاینترنت استفاده کنند.چطوراگرعده ای سوء استفاده گردرفضای مجازی اعمال غیرعرف واخلاق انجام بدهندفوری طرف رادستگیرمیکننداگرمنظوران عده هستندکه میتواننداگربخواهندجلواشان رابگیرن واگرمنظوردیگه دارن که صددرصدمنظوردیگه دارن ومیخواهن اگرکسی نان هم خواست برونددرب خانه اقایان باالتماس وخواهشاگردلشان خواست کمک کننداگرهم ازطرف خوششان نیامدباباطون وشوکرازخودبرانندوگرنه چه لزومی داره که بخواهندنان همه رااجرکنند

یوسف
۱۴۰۰-۰۵-۱۰ ۲۳:۰۴

آفرین بر شما ، کاملا موافقم

علیرضا مرتضوی
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۰۴:۳۰

نه به طرح صیانت اینترنت

علیرضا
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۰۴:۳۱

مخالفم

یعقوب
۱۴۰۰-۰۵-۱۱ ۲۲:۰۶

متاسفانه یک سری نشستن و برای ما تصمیم میگرند ، خدا لعنت کند

بینام
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۴:۴۴

مگر نظر ملت اهمیت داره؟؟
اینا فکر امنیت خودشونند
فقط باید این حکومت منحوس سرنگون شود.

محمدرضا
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۵:۰۹

مخالف صد در صدی این طرح مزخرف هستم

درود
۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۱۱:۰۴
پاسخ به  محمدرضا

نمونه یک انسان جهان سومی. نخوانده و نداشته فقط مخالفت میکنیم .

جمشید
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۰۳:۱۹

من هم مخالفم شدیدا به والله دیگرمحدودیت بس است خراب شدم کتک خوردم امانابودم نخواهم شد کسانی نابودخواهندشد که محدویت هارا برسرایرانیان آوارکردند

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو